Priateľova dcéra z prvého vzťahu

11. jan 2022

Stala som sa milenkou. Nebolo to plánované, bolo to proti môjmu presvedčeniu. S dotyčným sa poznáme 6 rokov, pred polrokom, kedy to celé začalo sme si ešte vykali. Poznala som ich rodinnú situáciu, poznám sa z videnia s jeho ženou, viem ako spolu komunikovali keď bolo všetko ešte "v poriadku". To, že niesom hlavným dôvodom rozvodu sa mi potvrdilo už po troch mesiacoch, kedy podal žiadosť o rozvod a presťahoval sa ku mne. Momentálne však riešime problém s jeho dcérou. Má 12 rokov, a kým doteraz bolo všetko v poriadku, posledné 2 týždne sa správa strašne. Doteraz sme spolu vychádzali ako kamarátky, nemala problém k nám prísť na vikend. Momentálne mám však pocit, že bývalého takmer ex manželka sa o mne začala pred dcérou vyjadrovať a huckat ju proti mne. Malá ma ignoruje, dáva mi nepriamo všetko za vinu.. Mám sa snažiť niečo vysvetľovať, nechať to na partnera, dať tomu čas? Som z toho smutná, pretože doteraz bolo naozaj všetko v poriadku a mala som pocit, že malá už predtým vnímala čo sa deje medzi rodičmi :(

autor
11. jan 2022

@liz_lemon nemám pocit, že je to tento pripad, mala kedykoľvek zavolá aj cez týždeň či môže prísť a je u nás celé popoludnie (bývame blízko seba).. nemám absolútne pocit ze by sa u nás cítila zle alebo nechcela k nám chodiť. Dokonca zavolá priamo mne ak priateľ nieje ešte doma z práce a príde aj napriek tomu

1andrea111
11. jan 2022

Spýtaj sa jej čo sa deje? Možno Ti to povie.

sparrows
11. jan 2022

@zuzanka.zuzu že ty si ten typ ženy, ktorá keby bola podvedená, všetko zvaľuje len na tú milenku, miesto toho skutočného vinníka - muža? 😂

deti95060810
11. jan 2022

máš to márne... nič radšej nerob. Dieťa predsa vidí že ocinko odišiel od nich bývať preč a vzťah ako rodičov sa úplne zrútil - to by otriaslo asi aj s tebou v tom veku či?
Stále budeš v očiach malej tá zlá - tá čo všetko medzi jej rodičmi pokazila. Ak očakávaš nejaké zlepšenie tak až o pár rokov - niekedy v dospelosti.
si v nezávidenia hodnej situácii...

danieli
11. jan 2022

Zavri oci a predstav si, ze si tym dievcatkom, ktoremu sa prave rozisli rodicia, ocino ma naviac uz novu lasku, dva domovy, k tomu dospievanie a zmeny, ktore prisli rychlo a stale sa deju, mas 12 a obmedzene moznosti rozhodovat o sebe, na to su tu tvoji rodicia...chodis do skoly, zmenenu situaciu vnimaju stari rodicia, kamarati v skole aj ucitelia, mozno sa ta na to pytaju, musis sa ucit a fungovat, asi nemas naladu sa stale usmievat? obcas mas mozno pocit, ze by si chcela na niekoho poriadne nakricat,,,

Vyjadri empatiu a chovaj sa ako dospela a rozumna zena, ktora si vybrala muza s dospievajucou dcerou, nebude to vzdy prechadzka ruzovou zahradou, ale ak vydrzis mozete mat casom korektny vztah, rozhodne jej vsak nevracaj udery, ona si zazila uz dost

timing
11. jan 2022

Ja by som zvazila moznost, ze zacinaju pracovat hormony, menštruacia a s tym spojena naladovost.

tosomja
11. jan 2022

To prejde, akurát je v puberte, lomcuju nou hormóny, plus doľahlo na ňu, že naozaj je 'rodiny koniec'...nerieš, buď jej nablízku, keď bude potrebovať a chcieť, a priateľovi prejavuj city naďalej ako doteraz. Aby videla, že vás nerozdelí keď bude taká.
Ale viem ako sa cítiš, zažila som. Ocko nikdy nebude zlý, neviem prečo je stále rozbijackou vzťahu žena, keď muž to chcel tak isto.

dadis
11. jan 2022

@tosomja Ale rozpravame sa o 12r dievcati, ktore lubi oboch rodicov a najradsej by bolo, aby ostali spolu. Samozrejme sa zhodneme vsetci na tom, ze chybil otec dietata. Tu mal rozvod predchadzat mileneckemu pomeru. Pri rozvode malo byt dietatu vysvetlene, ze rodicia sa uz nelubia a radsej pojdu od seba. A partnerku otca malo dievca stretnut minimalne po pol roku od rozvodu. Toto sa bohuzial s dievcatom bude niest cely zivot. V priamom prenose ma moznost vidiet rozpad manzelstva a aka je jednoducha "vymena" jednej zeny za druhu. A ty autorka, skus sa prosim len vcitit do pocitov mladej damy a neries seba. Zmier sa s tym, ze budes tolerovana, ale za hviezdu v ociach mladej damy nebudes nikdy (ani keby si sa ocitla v zivote jej otca rok po rozvode).

eeffka
11. jan 2022

Ty si humoristka, takze otec zil s nimi potom zacal sulozit s tebou a uz ste nova rodinka, co je ta mala taka cudna? Jedina cudna si tam ty. Poviem ti tajomstvo. Ja som ta 12r akurat uz mam 44 a to ze sa k macoche spravam slusne neznamena ze si ju vazim.