Prijímate darčeky od svojich partnerov?

16. jan 2022

Ahojte.Chcem sa spýtať taku bežnú otazku zo života.Prijimate od svojich partnerov, priateľov darčeky?So svojim chodím ešte krátko , ale niekedy sa spýta aku mam velkost siat a tak.Akoby chcel kupit niečo tak som vycitila.Lenze neviem či to robi vo vztahu dobrotu,,aby v prípadnej hadke to nevyhodil na oči, že on mi kupil to a ono..Dva krát mi chcel dať aj nejaké peniaze(raz 20€ a druhýkrát 50 ale nevzala som odmietla som).. toho sa bojím,že ak darček by som prijala tak aby ma nemal potom za nejaku zlatokopku,využivačku alebo také niečo....ako to vidíte vy?hlavne to prijimanie penazi,keď dava partner dobrovolne keď nič nepytate ani nenaznacujete... Ja stoho moc dobry pocit nemam

hederamonstera
16. jan 2022

Prijala by som to, mam rada darceky😁
Ty keby si mu nieco kupila z lasky/z radosti, tak ho budes povazovat za zlatokopa?

autor
16. jan 2022

@hederamonstera no ja mu nič nekupujem,povedala som mu že ja od neho darčeky tiež nechcem

lindous
16. jan 2022

Možno sú darčekom jeho jazykom lásky a inak to vyjadriť nevie...my moc na darčeky nie sme, hlavne ak sú nepremyslené a len aby boli 😅 ... Ale je to na komunikácii medzi vami, no nevidím nič zlé na tom prijať raz za čas nejaký darček a ak je normálny nebude ti nebude vyčítať jeho vlastné rozhodnutie ťa obdarovať... Ak nie je normálny, načo s ním byť?...ak by si ma ale nimi skúsil kupovať a myslel, že napr. kabelkou mi zalepí oči a ja mu kvôli tomu budem vysieť na krku, vtedy by si ich mohol nechať

lenka2710
16. jan 2022

Môj muž mi tiež kupoval aj oblecko, aj kredit mi dobíjal on a ešte bol nasraty, keď som to prvýkrát odmietla, lebo ze píšem a volám väčšinou len s nim a nechce aby mi to platili rodičia, vtedy som bola ešte len v tretiaku na strednej! Aj darčeky rôzne mi dával, ale je to aj o charaktere človeka! Spolužiačka mala takého chalana a pri rozchode dostala papier, čo všetko jej kúpil a koľko to stalo a žiadal vrátiť peniaze 🤦‍♀️ takže ťažko radiť, nepoznáme ho, a je to ťažko odhadnúť takto v začiatkoch, lebo vieš, keď vtáčika lapaju pekne mu spievajú 😃😉

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaskolka
16. jan 2022

Samozrejme, že ano. Neviem, či teda myslíš, či aj od manžela, ale je to bežné u nás, že mi chce kúpiť niečo pre radosť, alebo kvetinu, či nejakú sladkosť, či kozmetiku, bižutériu
Ja tiež mu kúpim, keď som v obchode, tričko, rukavice a podobne.
A tak sme to robili, aj keď sne ešte boli "slobodní" teda pred svadbou

vanda323
16. jan 2022

A preco nie prosiim ta ?
Ja zbožňujem darčeky 🤗
Keď som začala chodiť s mojím mužom bežné mi kupoval voňavky, šaty, a dokonca aj náušnice

inana11
16. jan 2022

Aka je pošahana doba preboha? To už fakt sa bojíme prijímať dary? Ja teda nie som moc darčekový typ a ani neviem vymysliet ale keď som v obchode a vidim niečo čo by sa mužovi mohlo pacit tak mu to kúpim a takto som fungovala aj pri priateľoch,že keď má niečo oslovilo a mala som na to Tak som kupila… ty prečo jemu nedavas darceky?

taga
16. jan 2022

Asi zalezi, ako dlho ste spolu a aky je vas vztah... extra velke darceky na zaciatku vztahu podla mnanie su na mieste a peniaze uz vobec nie! To ako keby ti platil za nejake sluzby

bashee
16. jan 2022

Otazne je ci je to pre teba vazny vztah. Ak nie chapem, ze ti to pride divne. Ak ano tak je to uplne normalne. Ani ja som mu nic nekupovala, ale navarila som, napiekla jeho oblubene kolace, cakala ho s teplou vecerou ked prisiel z prace. Co potreboval pomoct vybavit obehat, obvolat som urobila. Masaz dostal a pod. Kazdy sme tomu druhemu urobili radost po svojom a je to ok. Aj kartu aj peniaze mi parkrat len tak dal nech si urobim radost. Kebyze sa nelubime a nie je to dlhodoby vazny vztah asi by to aj mne prislo divne.

solange7
16. jan 2022

Ako uz dopredu mozes vediet, ze by ti nieco vyhadzoval na oci? Pripada mi to, akoby si vedela, ze s nim nieco nieje v poriadku.

struhanka
16. jan 2022

@solange7 Autorka môže mať pokojne len zlú skúsenosť z nejakého predchádzajúceho vzťahu, kedy jej bývalý partner vyhodil na oči, čo všetko jej kúpil. Mala som takého frajera, ktorý mi 2x za náš pármesačný vzťah povedal, že ho stojím veľa peňazí. Bola som ešte študentka, veľmi ma to zabolelo. V jeho ponímaní bolo "veľa peňazí" fakt, že za mňa zaplatil raz obedové menu a minerálku a párkrát džús/čaj v podniku. :D

marcellka32
16. jan 2022

@struhanka kamoška mala známosť a keď skončila, tak ten pán jej poslal mailom účet, čo všetko on zaplatil 🤦a že mu má poslať peniaze naspäť !

ankare
16. jan 2022

Ja by som sa darčekom potešila. 🙂 Keď ma na to chuť, ochotu a peniaze, nech kúpi. 🙂

diewcatqoo
16. jan 2022

Hotovost mi pride ako uplne nevhodny darcek v zacinajucom vztahu. Darceky typu kvety, sladkost, zazitok.. ano, to prijmem. Oblecenie a kozmetiku sice prijmem, ale nie som rada, ak mi to niekto kupuje, pretoze najlepsie si viem tieto veci kupit sama. No hotovost by som neprijala. Ani si neviem predstavit, ako mi frajer na rande strka dvacku do ruky 😳 prislo by mi to asi v tej chvili take, ze potrebuje za sex zaplatit alebo neviem. Jednoducho nie moc vhodne 🤷‍♀️

solange7
16. jan 2022

@struhanka ja tomu rozumiem, je to hrozne. A teda ten tvoj ex mi pripomenul jeden moj 4 mesacny preslap. To bol clovek, ktory keby nemusel, ani neotvori penazenku. Nakoniec o mne povedal, ze som ho vyuzila. Len neviem v com. 🤷‍♀️ Doteraz je single. Zrejme sa mu lakomost vekom prehlbila a zeny ju citia na mile.
Nuz, ale autorka temy nesmie takto rozmyslat. Nieje zle ak jej partner chce kupit darcek alebo nedajboze by stropila nejaku scenu ze ho neprijme. To by mrzelo oboch.

lauricka
16. jan 2022

Zavisi od situacie, ak mate na to peniaze, kupte aj Vy jemu a je. Vyrovnane a nebude moct potom nic na oci vyhadzovat. Alebo dohoda, ze darceky k sviatkom alebo len drobnosti. A to s tymi peniazmi som nepochopila, to len tak Vam chce dat dvacku do vacku? 🙂. Pobavilo.

lienka9
16. jan 2022

Primerany darcek urcite potesi (kniha,sal,kvety,...). drahe dary by mi prijemne nebolo,ale urcite by som neodmietla ak mu to spravi radost..nabuduce upozornila,se nema davat drahe dary..ale peniaze by som ako dar nevzala ani za nic..to by bolo vrcholne divne.

struhanka
16. jan 2022

@solange7 U niekoho takáto skúsenosť môže vyvolať blok. Chce sa v budúcnosti vyhnúť takému trápnemu obvineniu, tak berie ako najjednoduchšiu možnosť neočakávať/neprijímať žiadne dary. Čo je hlúposť. Keď chcem druhému urobiť radosť, potešiť ho, tak to spravím. Niekedy sa len treba znovu naučiť prijímať dary a nevidieť za tým nesprávne pohnútky. A žgľoši, to je tragikomická kategória ľudí. 🙂 Potom sú šokovaní, ako to, že sú takí skvelí a aj tak sú stále sami.

bennn
16. jan 2022

Máš k tomu iný postoj ako on. Ja tiež darčeky nepotrebujem, pretože ty realne nevieš čo sa druhému páči a či by to chcel... treba sa správať zodpovedne aj s peniazmi. Nekupovať si priazeň.

sima338
16. jan 2022

Ja teda poviem tak, že darčeky milujem. :D A ano, som už dospelá žena, ale mám rada takú pozornosť v podobe darčeka ( aj keď mi priateľ donesie len makronky, lebo vie, že ich mám rada ). Inak my si štandardne dávame darčeky k sviatku ( len teraz sme boli prvé Vianoce, narodeniny...) ešte toho nemáme toľko za sebou, ale za cca pol roka mi dal už celkom dosť darčekov. Ja dary príjmať viem. Ak sa niekto rozhodne, že mi niečo chce dať, tak si to vážim a dar príjmem, poďakujem, poteším sa. A jasné, stalo sa už aj to, že netrafil, ale viem, že sa snažil. Nauč sa príjmať dar od svojho partnera. Veď ťa chce potešiť, urobiť ti radosť, je to jeho prejav lásky. Váž si to, lebo potom sú tu mnohé kočky, ktoré sa sťažujú, že chlap im ani na sviatok nekúpi čokoládu. 🙂

sima338
16. jan 2022

@inana11 veľký súhlas. Ja som si tiež ťukala na čelo, že čo je za dobu, keď nevieme už ani dary prijímať.

zuzanka.zuzu
16. jan 2022

ako mlada som bola blba, ako skusenejsia berem co mi kto da 😂 aby si nebola prekvapena ze s pribudajucim vekom nejako tych napadnikov a darcekov ti ubuda 🙊 o 20 rokov povedz 😉

monka105
16. jan 2022

Je rozdiel darček a darček. Kým sa jedná iba o šaty za 20 eur a nie o auto za 20 000, prečo nie? Nakoniec tebe môže tiež nabudúce padnúť do oka niečo, čo by sa páčilo jemu. Ale z vlastnej skúsenosti, od týchto otázok si veľa nesľubuj, aj môj priateľ si takto zo mňa veľakrát vystrelil, typu odfotil mi iphone a že je na ceste ku mne a pod. Priznám sa, že do dnes nechápem, v čom to akože malo byť vtipné, ale je pravda, že zakaždým, keď mi niečo kúpil, sa mi to nesnažil naznačiť vopred a prekvapil ma. 🙂

petamich
16. jan 2022

peniaze by som bez priciny od partnera (nie manzela) neprijala - ze len tak mi chce dat 50E (ine je ked by mi dodatocne dal napr. za veceru alebo listky do divadla)...s darcekmi nemam najmensi problem a v zivote mi ani jeden ex ani (uz) manzel nic nevyhodil na oci, kde si prosim na take prisla?

h2
16. jan 2022

Darčeky by som prijala, peniaze od frajera, ak s ním nežijem, nie.

monro
16. jan 2022

Nechápem takej myšlienkovej konštrukcii...že vyhodil na oči v hádke....Ty by si to urobila? Lebo inak neviem, kde si na také prišla....

ailiba
16. jan 2022

Prečo? Keď ma chuť, nech ta obdaruje. Nevidím na tom nič zlé. Ja rada prijimam aj dávam darčeky.

zmrzlinka2021
16. jan 2022

@autorka ty mas zatial frajera, nie partnera, ale ked chce darovat, nech daruje. Vobec by ma netrapilo, ze ma bude brat ako zlatokopku - aspon by som videla co je zač.