Problém medzi mnou a bývalým priateľom, s ktorým sa súdim o dcéru

sisasisi
15. okt 2017

Ahojte. Prosím vás ak má niekto poradiť alebo má s týmto skúsenosť napíšte.. Mám dcérku ktorá má rok a 2 mesiace a rozišla som sa s priateľom s ktorým ju mám. Ide o to, že nie sme spolu už pomaly pol roka a o malú nemal záujem ani neprispieval ani nič. A teraz po roku dal návrh na súd že chce byť v rodnom liste zapísaný ako otec a priznáva otcovstvo. Malú chce každú sobotu od 13:00 do 17:00 a výživné chce dávať iba 40€. Problém je v tom, že mu ju nechcem dávať, pretože jeho matka pije a celkovo neverím ani jemu ani jej pretože viem aké sme mali medzi sebou problémy a nikdy som si s jeho matkou nerozumela. Bývalý priateľ ma niekoľko krát aj udrel čo je ďalšia vec a keď malá plakala a nemal moc dobrú náladu zvyšoval hlas aj po malej.. Neviem teda ako postupovať aby mu ju dali len v mojej prítomnosti .. O nič mi nejde ani peniaze som od neho nechcela nič len pokoj .. Ale dal návrh na súd takže už s tým nič nespravím. Ide mi len o to aby ju nedostal takým spôsobom že si každú sobotu po ňu príde a bude ju vláčiť kade tade aj s jeho matkou. Neviem čo teda ako to povedať na súde aby ju mal len v mojej prítomnosti. Za každú odpoveď ďakujem.

sisasisi
autor
17. okt 2017

@katriona1 nebranim v styku, ale ide mi o to ze viem aka je jeho matka a ked som tam chodievala na vikendy tak raz som sa zobudila o 11 v noci a mala bola prec. Jeho matka si ju obliekla a sla o 11 na navstevu ... Je to chore ako podla mna.

nelinka2009
17. okt 2017

@sisasisi tak to napis na sud a zozen aj dokazy, tak ako som ti to pisala. Sud urcite bude vediet o pidmienke a moznej vazba. Tam potom nehrozi, ze by ju mal zverenu, vobec. Zrejme sa zakaze styk dietata s otcom... Tak z coho mas strach??!

nelinka2009
17. okt 2017

@sisasisi a preco si este pred pol rokom bola,s takym clovekom???

nika898
17. okt 2017

@nelinka2009 dufam ze toto bol z tvojej strany len vtip.

nika898
17. okt 2017

@sisasisi ahoj neviem ti poradit v takejto situacii ale drzim ti palce a dufam ze sud dopadne dobre.

salomke
17. okt 2017

čo mám skúsenosti s takýmito prípadmi tak súd dosť prihliada aj na styk dieťaťa s otcom. Myslím že pri úplnom zákaze styku nepochodíš...najrozumnejšie je mať dostatok dôkazov a argumentov k tomu aby sa stretával s dieťaťom v tvojej prítomnosti. To by šlo keď s ním dieťa tak dlho nebolo.

A ešte niečo z praxe - takmer väčšina matiek najprv bráni styku otca s dieťaťom (lebo vie aký bol zlý, nezodpovedný, aké má názory a pod) a neskôr sú celkom rady že ich dieťa má aj otca (že ho sem tam niekam zoberie a ona si môže urobiť voľno , niečo mu vybaví, kúpi, poradí, a pod. Pretože k svojmu dieťaťu bude pravdepodobne vždy lepší ako k tebe...

Neboj dobre to dopadne!

obsadenemeno
17. okt 2017

@nika898 nebol. Ona dufa, ze sa tu vsetky zacneme hadat a ona si to uzije. 😉

ako malo staci niekomu ku stastiu......💃

nelinka2009
17. okt 2017

@nika898 nie nebol... Cely ten pribeh nesedi... 20 rocny zasran, jtory je kriminalnik, nema nic ibe ba robote, len chcenie pkatit vyzivbe a stretavat sa s dietatom, ktore ani ofic nieje jeho. Niekde je chyba a to co pise nieje cela pravda. Nehovoriac o tom, ze este pred 6 mesiacmi s nim boka a vtefy jej to bevafilo. Tlak rodicov z jednej z druhej strany... Preto dieta nema otca c rodnom liste... Urcite autorka byva u rodicov, ale pre takuto radu si pride sem??? Neni to dobre, niekde klame...

obsadenemeno
17. okt 2017

@nelinka2009 no vidis, ale ked sa nam nevidel pribeh tej zeny co ziadala o pomoc, tiez koli exovi, tak si bola za poslednu spravodlivu a jej to si verila. Neviem, mne tento pribeh pride realnejsi ako tamten.
Nik nevie, ako to naozaj je, ale tiez by som sa na nu takto neosopila. Je to mlada zaba..... a nikde nepise, ze nechce, aby sa s malou stretaval. Pise, ze chce tie stretka v jej pritomnosti.
A to je sakra rozdiel.

sisasisi
autor
17. okt 2017

Presne tak nikde nepíšem že bránim v styku. Ide mi n o to aby ju mal v mojej prítomnosti v kľude aj celý deň to je celé o čo mi ide.

nelinka2009
17. okt 2017

@obsadenemeno ved prave... Ved prave

nelinka2009
17. okt 2017

@sisasisi to ho ale bude obmedzovat... Nevytvoria si vztah... Ale urcite ti to prejde kym je mala... Inak toto sa,s nim neda dohodnut mimo sudu?? Ze povedzme dve hodky dva krat do tyzdna sa stretbete a on ti posle 50€???

nelinka2009
17. okt 2017

@sisasisi vies ked take male dieta bude hoc kde s matkou tak pre nu tam budes len ty... Jeho bude absolutne ignorovat a on pomaly na nu zanevrie... Ono je to tak, ze tito drobci hladaju tu starostlivost a istotu a mala by sa mala naucit, ze to moze hladat aj v nom... Len ked tam budes ty, tak tie stretnutia vlstne stracaju svoj vyznam.. Ty ju prebalis, ty ju tam nakrmis... Ty sa,s nou budes hrat, lebo jeho bude prirodzene odmietat... Vidim to na synovi... A napriek tomu, ked som bola 10 dni v nemicke, zvladol to aj s tatom... Ale som tam nesmela byt!!! Akonahle prisli na navstevu... Uz tato nesmel nic, len mama.

simca06022011
17. okt 2017

@aduska121 ja by som mu hned pri odchode povedala, ze mala aj tak nie je jeho :DD necakala by sm kym poda ziadost o zverenie alebo ine papiere na suede

nelinka2009
17. okt 2017

@sisasisi inak zo zaciatku si nepisala ze ON pije ze ON je v podmienke... Najviac ta trapi je ho matka. . ta je zrejme aj dovod vaseho rozchodu... S nou ale starostlivost o dieya nic nema... Tie blbiny o nom si zacala pisat az... Ked si si precitala nieco, co sa ti nepacilo... Niekde je problem, nehovoris celu pravdu

nelinka2009
17. okt 2017

@sisasisi o par rokov tu bude zaklafat temu ako biootec kasle na tvpju najstarsiu dceru... Tak si potom previtaj toto cele a budes vediet preco... Ak dcere povies pravdu, urcite sa ti podakuje. Ale hlavne, ze ty sama budes spokojna.

nika898
17. okt 2017

@nelinka2009 ja som sa nikde nedocitala ze dcera nie je jeho iba ze nie je zapisany v rodnom liste ako otec. Pokial neboli manzelia tak o to musi matka poziadat a zjavne tak neurobila co je v jej pripade aj dobre. Po dalsie riadna kravina ze ho to bude obmedzovat vo vytvarani si vztahu s dcerou ked tam bude mama. To akoze normalne rodiny kde je mama a otec spolu tak otec nema vztah so svojimi detmi???? Je to len a len na otcovi ci si vytvori vztah k detom a aky vztah. Poznam rodiny kde ked pride otec domov z prace a mama neexistuje (btw. aj ja som ze vraj taka bola).

sisasisi
autor
17. okt 2017

@nika898 nažila som sa s ním aj dohodnúť osobne že či by sa s ňou nechcel stretávať u mňa doma a koľko chce ale nesúhlasil.. Síli to aby ju brával preč.. strašne to síli

tiper24
17. okt 2017

@sisasisi podla mna on musi mat aj depresie, dieta by som mu bez dozoru nedal

renata5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nelinka2009
17. okt 2017

@renata5 tu sa,teraz prejavilo tvoje iq no horsie ako autorka

renata5
17. okt 2017

@nelinka2009 v prvom rade sa pozri sama na seba v kazdej teme buzerujes dokola ked ta v nejakej teme vidim radsej ani necitam...a moje iq nechaj tak urcite je vyssie ako tvoje...

nelinka2009
17. okt 2017

@sisasisi sili to on silis to ty... Sud rozhodne. Pre vase dieta rozhodnu to najlepsie cudzi ludia, lebo vy dvaja neviete komunikovat a mstite sa jeden druhemu. Otszka je, ci to bude to najlepsie, kedze sud tvoju dcerku nepozna tak ako ty... Preco to aspon neskusis? Je mozne, ze si ju vezme raz a budes mat pokoj...

zuzankaha
17. okt 2017

Ahoj, ja osobne skúsenosť nemám ale sestra si prežila tiež. Tvoja mala je podľa mňa ešte malička na to aby ju on zobral sám na niekoľko hodín, apelovala by som hlavne na to že môže ju vidieť len v tvojej prítomnosti. V každom prípade si treba nájsť dobrého právnika ktorý má s týmto skúsenosti a sfukne mu to zo stola. Myslim že čo sa týka bitky a zvyšovania hlasu to by mohlo byť tvrdenie proti tvrdeniu ale odporúčam fakt radšej nájsť a zaplatiť najlepšieho možného právnika.

nika898
17. okt 2017

@sisasisi drzim ti palce aby mu to sud nedovolil. Zavolaj a popros vsetkych ktori videla ze ta udrel aby prisli svedcit.

nelinka2009
17. okt 2017

no pravnika urcite... Ak ho nebudes mat z,coho platit tak kontaktuj centrum pravnej pomoci - google

mamba13
21. okt 2017

@sisasisi ahoj, ma tvoje dieta nejake alergie? Mozno ti pride tato otazka od veci....ale mne pomohla intolerancia maleho na laktozu. Ziadala som vyssie vyzivne nakolko mi ex chcel davat len 30 eur a na sude popieral ze by mal maly exem a alergiu. Na to kolizna zo socialky navrhla styk len pod mojim dohladom nakolko otec nevie co ma jeho dieta jest. Samozrejme vyzivne mam ovela ovela vyssie a co je najlepsie s ex vyborne vychadzame ....vtedy to bol len taky skrat z jeho strany a tlacenie jeho matky....
Skuste ist mozno tymto smerom, porad sa s pravnikom, samozrejme potrebujes potvrdenie od Dr. A trvaj teda na tom ze chces vyssie vyzivne .40 eur je na smiech...

katula2
4. júl 2020

@juliet86 mňa môj udrel zavolala policajtov išla hneď k lekárke policajti mňa poslali hneď k lekárke správu som aj priložila k súdu a aj od policajtov trestné oznámenie