Problémy so švagrinami a svokrou

ralka
4. apr 2012

Ahojte baby mam problem mam svokru ktora byva tej istej dedina ako ja a stale caka ze kazdy den budem u nej sediet s malou mam 14 mesacnu dcerku a svokra nas stale caka kedy prideme mysli si ze kazdy den budem u naj a uz neviem co mam robi ona ked ide okolo nas tak sa nezastvi a mna stale caka a ked pridem tak povie co si neprisla a uz ste tu dlho neboli a pritom je tomu asi 2-3 dni co sme tam neboli.Okrem toho este nas kazdy vikend nastevuju svagrine mojho draheho sestry a staraju sa nam do malej uz moj drahy ten to ignoruje co ja neviem ale on si povie ja chcem mat s kazdym pokoj tak ja ich ignorujem uz som zufala neviem co mam robit a neviem ako im dat najavo nech nam daju pokoj a nech sa staraju o seba.

radustek
4. apr 2012

@ralka ahoj do mna sa svokra tiez zo zaciatku starala potom som jej povedala a uz bolo dobre a svagrinam normalne povedz bez hamby ze si to neprajes...a ked chodia kazdy vikend tak predtym ako budu mat prist nejako sa vyhovor ze ste odcestovany....uplne ta chapem viem co to je 😉

ralka
autor
4. apr 2012

@radustek Jaj ked to neni take jednoduche sa zatajit ze sme neni doma lebo byvame jednej dedine zo svokrou a oni su kazdy vikend u mamicky a vecr vzdy su u nas a uz ma to unavuje stale preberaju malu aka je leniva ze ma 14. mesiacou a este nechodi,ked mala sediet tak riesili sedenie,zubky atd.My sa zatajit nemozeme lebo oni su este taky ze poslu svoje deti na bycikly aby sa isli pozriet ci sme doma,kolkokrat nevidia auto na dvore a potom hned vyzvedaju kde sme isli alebo kde sme boli vies svagrine maju 45rokov a oni su ine maju deti uz starsie a stale porovnevaju ich deti s nasou uz ma to unavuje.

radustek
4. apr 2012

@ralka jujha tak to fakt nemas lahke ale bolo by asi lepsie keby si im na to nieco povedala nech sa staraju o svoje deti....to aj mne by liezlo na nervy keby ma niekto kazdy vikend u mna sediet a etse aj vecer ked uz clovek chce mat klud a pokoj a pozriet si telku...to mi pripada akoby to robili naschval nie???

ralka
autor
4. apr 2012

@radustek vies je to tazke oni vzdy sobotu vecr pridu aj zo svokrou ale ked ide svokra okolo nas tak sa nezastavi ale odomna caka ze pridem a ked nepridem 2-3 dni tak uz povie malej co ste neprisli mamina ta nedoniesla musi ta castejsie nosit k nam ona rada podripuje uz mi to lezie na nervy citim sa horsie ako doma stale nas niekto sleduje ked ideme prec na aute alebo ked nieje auto doma je to strasne ja si uzijem klud len v tyzdni pokial su oni neni u svokry.

radustek
4. apr 2012

@ralka boze moj to fakt prehanaju...a keby si sa s nimi aj so svokrou nejako porozpravala alebo jej na to nieco povedala ked bude hovorit ze dlho ste neboli tak jej povedz ale ved sme boli pred 2 dnami alebo ze mas robotu doma alebo tak....jaj boze tie svokry preco su take

ralka
autor
4. apr 2012

@radustek jaj veru preco su take lebo oni sa radi staraju do nas a hlavne ked zijeme s ich synmi zato sa k nam tak spravaju.Neviem ci to pochopi ona sa hned postazuje dceram

radustek
4. apr 2012

@ralka ale preco to robia len so synovej strany tie matky ja neviem moja mamina je uplne v pohode k manzelovi nestara sa vobec.....no je to tazke len tak povedat na rovinu ale takto budes len trpiet a budes z toho nervozna a mozno raz to z teba tak vynde ze budes este prekvapena....a potom budes mat pokoj.. a manzelovi to nevadi ze su tam kazdy vikend???keby im on povedal skor by to zobrali od neho nie???

ralka
autor
4. apr 2012

@radustek jaj vadi ale on je taky ako som pisala ze on povie ze on chce mat s kazdym pokoj a preto nikomu nic nepovie a tiez sa len premaha a caka kedy odidu on tiez kolko krat chce byt na nete a oni pridu a musi sa im venovat je to tazke je to jeho rodina tak zato im nic nechec hovorit

ivett1
4. apr 2012

@ralka ahoj, pridaj sa so svojou skúsenosťou sem, do tejto diskusie😉
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/moja-svokra-uz-nevladzem-2/
alebo si daj vyhľadávanie vo fóre "svokra" a objavia sa ďaľšie podobné témy, ktoré ťa možno tiež zaujmú 🙂

koniarova
4. apr 2012

@ralka Otvorený rozhovor teba, manžela, svokry a švagrín a stanovenie si pravidiel. Ak nezaberie, zamkni dvere a návšteve neotvor. K svokre choď, keď sa tebe bude chcieť. Švagriné pozvi na návštevu, keď to uznáš za vhodné. Inak sa radiť nedá. Samozrejme, riskuješ veľké narušenie vzťahov v rodine. 😒 😒 😒 K čomu predpokladám u vás aj príde. 😒 😒 Manžel sa nesmie stavať do úlohy mŕtveho chrobáka. 😠 😠 Rozhovor, rozhovor, rozhovor. 😉 😉 Žiadne urážky, rozumná argumentácia a veľké sebaovládanie. 😉 😉 A trošku sa treba aj prispôsobiť.

ralka
autor
4. apr 2012

@koniarova co ho mam chytit pod krk a povedat mu povedz im konecne nieco ked on sa nechce rozhadat s rodinou a ja to len tisko znasam tie ich caste nastevy ja by som bola rada keby oni same pochpili ze uz dost vsak tam nemozeme chodit kazdy vikend a to iste aj svokra by mala pochopit ze my mame svoju rodinu my dvoja a nasa dcera a ze tiez mame robotu a nie sediet u nich do tyzdna 3krat

koniarova
4. apr 2012

@ralka Keď to nepochopili /svokra a švagriné/ doteraz, už to asi ťažko pochopia. 😉 😉 😉 Áno, presne si si odpovedala. Chyť ho pod krk a povedz, nech to už konečne rieši., že už nevládzeš takto ďalej..

ikke
4. apr 2012

@ralka ale oni to same od seba nepochopia, zjavne to povazuju za uplne normalne. tvoj muz jednoducho musi zasiahnut, je to jeho rodina. on je cez tyzden doma, ked u teba vysedava svokra?

alebo ked chodia svagrine so svokrou k vam v sobotu vecer, skusila by som ich predbehnut a ist k jednej svagrinej v sobotu najlepsie rovno k obedovemu stolu 😀 a v nedelu k druhej 😝

radustek
4. apr 2012

@ivett1 aj tam som pisala 🙂

koniarova
4. apr 2012

@ikke A navečer na večeru. 😉 Sa im odnechce návštev. A zoberte vždy aj milú svokru. 😀 😀 😀 😀

ralka
autor
4. apr 2012

@koniarova asi mas pravdu oni to tak lahko nepochpia ked to doteraz nepochpili ja to skusim s manzelom vyriesit a dufam ze to bude dobre .

ralka
autor
4. apr 2012

@ikke no to je pravda oni to same nepochopia a je pravda ze ked sa ich brat moj manzel snimy predtym nebavil a mal od nich odstup tak boli ine a vsetko bolo ine nechodili k nam tak casto a dali nam pokoj ono to chce zas len ich aby im zas povedal a budeme mat od nich pokoj

koniarova
4. apr 2012

@ralka Ty nemáš odvahu povedať im to? Viem, ťažké, ale možno nie sú už úplne na hlavu padnuté a pochopili by to. Či nie?

ivett1
4. apr 2012

@radustek aj ja😀 (ale už dosť dávno....odvtedy sme sa trošku zmenili...alebo sme sa viac spoznali?... 😅 ...skrátka dá sa to už zniesť...)

ralka
autor
4. apr 2012

@koniarova Presne ako vravis vies ja mam taku povah ze ja mam stale uctu k starsim a nedokazem im nieco povedat ked viem ze su starsie a bojim sa ze si otrcia hubu na mna a ze manzel si ma nezastane a potom ked odidu tak mi povie ze som to nemusela takto riesit.Zato cakam kedy pride den D a manzel im nieco povie a potom zas to bude ako predtym len teraz sa to zmenilo zato ze ich bracek manzel sa snimy zacal dost bavit a to im vyhovuje a preto su u nas varene pecene

radustek
4. apr 2012

@ivett1 no u nas to je tak ze len s nou prehodim par viet a dost.chcem mat od nej pokoj.... 😉

viera27
4. apr 2012

@ralka pocuj, svagrine vyriesis celkom jednoducho. Ked pridu, pekne sa usmej, sprav im kavu, pockaj kym dojde drahy a akoby sa nechumelilo, tak sa porucaj s knizkou a preslovom ako si strasne unavena do spalne. Vsak nech s nimi keca manzel. Garantujem, ze par takychto navstev a bude to riesit aj sam 😀 . A ty zaroven nemusis riesit neprijemne rozhovory a oficialne ti nemoze nik vytknut ani pol slova 😀
Na svokru by som sa nehnevala, vsak len chce byt s vnuckou. Jednym uchom dnu, druhym von. Ked sa spyta, co ste tak dlho neboli, tak ste jednoducho nemali cas, pripadne ste mali iny program a hotovo. A zase s usmevom 😉.
Pokial zacnes veci piplat rozhovormi a dohovormi a oficialnymi urcovaniami pravidiel, tak sa to podla mna len zvrhne proti tebe.