Rozchod a pravidlo nulového kontaktu - máte s tým vlastné skúsenosti?

anita6666
28. sep 2019

Chcela by som poznat vas nazor na tuto temu...na nete je mnoho clankov a odporucani ako sa spravat po rozchode bez ohladu na to, ci uz chcete naozaj ostat single alebo by ste este mozno uvazovali nad moznostou ziskat spat ex...docitala som sa o pravidle nuloveho kontaktu, ktory by mal bezprostredne po rozchode trvat minimalne 21 dni az mesiac,pricom by sme mali ignorovat akekolvek porozchodove spravy od partnera....co si o tom myslite,pripadne mate nejake skusenosti vlastné? Je mozne,ze nulovy kontakt moze s clovekom tak "zamavat", ze si uvedomi o co prisiel,alebo naopak jeho city za tu dobu uz uplne ochladnu...zaujimali by ma teda vase realne porozchodove skusenosti...ci si viete predstavit 21 dni ignorovat partnera aj ked sa ozyva napr.

lucinka227
28. sep 2019

Keď sa rozídem,nekontaktujem,nevraciam sa späť. Niečo končí a niečo nové začína..a hlavne nájsť si nejakú zábavku ,prísť na iné myšlienky ... ale to záleží od okolností, ak miluješ a chcete to obidvaja skúsiť-tak dať šancu no ale vracať sa niekedy k Ex je ako čítať tu istú knihu dva krát...malokomu to výjde po druhýkrát...ale to je individuálne..🤷🏼‍♀️
A tých 21 dní-niektori si myslím že zabudnú alebo si uvedomia že chcú byť radšej single po týždni,iní po mesiaci ..
A ak je ex a niečo skončilo tak sa dá ignorovať ak nemáš už záujem. Alebo blokneš

rachel36a
28. sep 2019

Ak sa s niekym rozidem, tak s nim byt nechcem, cize je mi uplne jedno ci ho stretnem za 5 dni wlebo za rok....jednoducho sa s nim nekontaktujem...ale mam napriklad byvaleho kde sme sa rozisli preyoze sme mali ine nazory na nasu buducnost a do dnesneho dna sa obcasne stretwvame, pozna sa s mojim muzom, aj na kavicku zajdeme....takze je to individualne od pripadu k pripadu

lucinka227
28. sep 2019

@rachel36a presne tak . Dávam za pravdu

lula313
28. sep 2019

Podľa mna 21 dni je dlho. Ak bude o teba stať, ozve sa raz-dva razy, ale nečakaj, že sa ti bude doprosovať mesiac, keď ho budeš 3 týždne ignorovať. To len podľa mna nejaký chudak, čo nemá kúsok sebaúcty..

jany149
28. sep 2019

@anita6666 ja mám takú skúsenosť, že ex mi zavolal po vyše roku,že sa chce stretnúť,ísť na kávu...
ja som nešla, nemala som záujem....
on sa zbabelo rozišiel cez SMSku ešte k tomu tri mesiace pred mojimi štátnicami,bolelo to a dosť som sa z toho spamatavala akurat vtedy zavolal,ked som bola z "najhorsieho"vonku tak som povedala nie

panelacikova
28. sep 2019

@anita6666 Jejda, čo by som ja za to dala, keby som bývalého už nemusela nikdy vidieť. Ale musím... Lebo máme dcéru a stále musím riešiť nejaké problémy (ohľadom dcéry), ktoré vznikajú vďaka jeho debilným nápadom....
Ale k téme.... ja kebyže nemusím, tak oňho ani nezakopnem.

pribinak
28. sep 2019

Ak maju tito 2 rozideni spolu dieta/deti, tak nekomunikoval spolu 3 tyzdne je dost nechutne.

Tie deti nevedia co sa deje, a tváriť sa, ze deti si to nevšimnú, ze su male je obYcajne bla bla

anita6666
autor
28. sep 2019

Nemam na mysli vztah s detmi....to je ine,aj ked i tam sa to vraj ma aplikovat,ja mam na myali vztah dvoch ludi bez deti,bez spolocneho majetku

pribinak
28. sep 2019

@anita6666 hm, chcela by som vidiet ksicht autora tejto myšlienky, ak by 3 tyzdne nevidel deti, nemal ziadne info o nich, nikto by s nim nekomunikoval, ....

panelacikova
28. sep 2019

@pribinak bože, veď píše, že má na mysli vzťah bez detí!! 🙄
@anita6666 keď som v minulosti skončila vzťahy, z ktorých neboli deti, nekontaktovala som sa s nimi. ani oni so mnou. nemali sme potrebu. Ja si myslím, že ak to neklape, alebo jeden chce zo vzťahu vycúvať, tak druhý by mal pochopiť, že nemá zmysel sa ozývať. Tým sa ešte viac znechutí v očiach toho, kto chcel zo vzťahu odísť. Hodiť to za hlavu a žiť život ďalej 🙂

pribinak
28. sep 2019

@panelacikova ale ved dodáva, ze by to malo platit aj vtedy
A navyse, vacsina manželstiev vo ja poznam a rozviedli sa ci rozvádzajú sa s manželia s detmi

anita6666
autor
28. sep 2019

@pribinak ti,co maju deti by mali riesit vyhradne iba deti a ich potreby...tato teza je zamerana na to,ze ak sa ten rozchod udial mozno unahlene a niekto z dvojice by mal zaujem o obnovenie,ze by nemal s tym druhym nijako komunikovat ani kamaratsky....ze je to akysi cas na urovnanie si myslienok

mamcotka
28. sep 2019

Niektorých bývalých nemusím a niektorých v pohode , rada by som ich stretla, a ked som aj stretla zasli sme si na veceru a porozprávali sa. Odstup od rozchodu musel byt vsak velmi dlhý, lebo to neboli rozchody z nenávisti.. bolelo to..

anita6666
autor
28. sep 2019

@mamcotka a ziadny z nich ti po rozchode nepisal v zmysle,ze by ti daval navrhy? Nemyslim uplne prvoplanovo sex,ale situaciu,kde by s velkou pravdepodobnostou k tomu doslo a chcel by ta v tomto smere minimalne.... Ak chces kludne ip

sylvia002111
28. sep 2019

@anita6666
Z vlastnej skusenosti rozchadzanie, schadzanie, uvedomovanie si ... dalsie opakovane sance (mozno tak jedna) nic dobre neprinesu. Ked sa dvere zabuchnu, netreba ich otvarat. Ked nekomunikujete, nereagujete na spravy toho druheho, rychlejsie to preboli. A ci staci 21 dni? Ak si velmi lubila, castokrat nestaci, aby si zabudla. Casto to trva mesiace, roky .... A ci jemu staci 21 dni aby prisiel na to, ze Ta chce naspat?, u nas teraz uz expriatelovi trvalo od 2 hodin po 2 mesiace, kym zacal intenzivne pisat a slubovat ....

mamcotka
28. sep 2019

@anita6666 áno ale nemohli sme pokračovať, pre ine okolnosti ale poviem ti jedno ze jedneho mam stale v srdci a uz je to deväť rokov a na neho nikdy nezabudnem.. bol to človek s velkym č.. teraz zijem hlavne pre syna a moju čoskoro narodenu dcérku a nemozem pozerať do minulosti.. vytisla som to zo svojej mysli ... Da sa to ale je to velmi ťažké a v istom obdobi som trpela závislosťou na alkohole

mamcotka
28. sep 2019

@anita6666 a čo sa tyka sexu nikdy by som nepristupila na obnovenie vztahu ci zuzenie vztahu na sex. Ak by som sa mala dat dohromady s bývalým tak je to k uvedomení si chyb jeho aj svojich, pracovať na ich odstraneni a vzajomnej ucte a prejavovani si pozornosti.. tam ako na začiatku..

anabella111
29. sep 2019

....,,pravidlo nulového kontaktu" je realizovateľné aj vo vzťahoch s deťmi...aj vo vzťahoch s inými závazkami....V takom prípade je komunikacia zúzena na slusny informacny rozhovor.
Ďalej toto pravidlo predpoklada...ze vsetko uz bolo povedane ...urcite nie utek z dobre fungujuceho vzrahu..kde ma partner chut dať ,,stichnuteho " do policajnej patracky.
Rozchody sa deju z roznych dovodov...a je skor vynimka..ze rozchod vyprodukoval dvoch stastnych ludi ..ktori si v rovnakom case uvedomuju..ze od zajtra budu obaja stastnejsi ..lebo rozchod moze znamenat len to..ze uz nechcu spolu byt. Castejsi je navrh rozchodu jednej strany..kde druha sa citi milujuca a princip nuloveho kontaktu je jednou dobrou a dostojnojnou reakciou nan. Urcite minimalne pre typy ,,sms riešičov-prikladom...ludi...ktorí nechapu slovo rozchod a majú tuzbu vysvetlovat ...obhajovať..ochranovat..citovo vydierat...atd..ale tak isto aj pre tych..ktori maju svoju nadej..alebo prosto si len poznaju partnera s horucou hlavou a daju mu priestor na to..aby prehodnotil svoje konanie. Ludia sa rozchadzaju aj z lasky..XY diskusii tu bolo o ...Milujem ho..ale moje slova neberie vazne...alebo nepocuva ma...alebo..a to je podla mojho osobneho nazoru..zly vtip od google psychologov...respektive neaplikovatelny do vsetkych situacii...ze najdolezitejsie je rozpravat sa....😎....Lebo partnerky..ktore maju doma apatickych introvertov..alebo prave inde platonicky zalubenych partnerov...alebo proste len chlapov..ktori sa rozpravat nevedia a svoje city..pocity pretavuju do cinov.....maju z takej vety...,,najdolezitejsie je rozpravat sa ..hlavu v smutku. ☺...To neznamena...ze im ..tým partnerom uz vsetko nepovedali...kazdy den..mozno dlhu dobu im hovoria...,,tuzim po svadbe"...tuzim po byvani na dedine"..tuzim po spolocenskom zivote"...tuzim po dietati...po rozhovore 😆......V takom pripade je ,,zmĺknut"...najprirodzenejsim vyustenim...Lebo mlcat je niekedy viac vypovedne ..ako hovorit.
Pravidlo nuloveho kontaktu po rozchode je podla mna ovela vhodnejsim riesenim vzhladom ku emociam..ako napriklad niekolkodnove vracanie sa na miesto ,,cinu" a balenie si pozostalosti..☺..ci riesenie toho..co uz bolo poriesene tisickrat- sturanie sa spendlikom v otvorenych ranach..v case ..ked este ani prach nesadol zo zabuchnutia dverí. Tych symbolickych 21 dni je minimum...ktore si zasluzi kazdy clovek na uvedomenie si ..alebo uvedomenie sa. Nulovy kontakt povazujem skor za prospesny a fungujuci..ako za nefungujuci. Za mna je toto pravidlo skor vseobecne aplikovatelnejsie..ako pravidlo..nutnosti rozpravat sa. Ako sa hovorí...hovorit striebro..mlcat zlato. V mlcani sa nepovie to..co sa moze lutovat...a hlavne sa bizardne poskytne viac priestoru na uvazovanie ..ako pri otazkach..ktore uz davno nikto nevnima...preco?..zaco?..naco?..ked vacsinou cas uplne zmeni odpovede na ne....☺..A ci ziskam partnera spat po nulovom kontakte?..No minimalne toho..ktoreho vidavam v zrkadle...a s vacsou pravdepodobnostou aj toho ineho...urcite skor po obdobi vypovedneho ticha..z ktoreho je najvypovednejsia tajomnost a prekvapenie...ako z nahanania odpovedi a samotneho tázaného...☺

katarinka89
29. sep 2019

@anita6666 treba istú dobu neudrziavat kontakt, je to dobré na ujasnenie si myšlienok,či bol rozchod opodstatnený, či to nebolo len v navale hnevu aby si obe strany uvedomili, či ten druhý mu chyba. Netreba sa za každú cenu snažiť kontaktovať a dávať šance na kontakt aby sa to potom nestalo po ďalšom rozchode pravidlom- veď on/ona zavolá,dáme sa ešte dokopy

janulik2008
29. sep 2019

Ja som sa rozisla v aprili a nrdavno mi byvaleho sestra pisala ze aj ked on si to neprizna zalezi mu na mne 🤣🤣🤣

marekfruitak
30. jún 2022

Autorovi témy, ale možno aj ďalším pridávam svoju skúsenosť s "no contact". Pred rokmi som takmer po 5 ročnom vzťahu zažil ťažký rozchod, prišiel zo dňa na deň, resp. z večera do rána. Pokiaľ sa chceš posunúť ďalej, je to jediná možnosť ako sa vyliečiť. Tie noci s prepoteným pyžamom, spánkom 4 hod. max., zmeny nálady z minúty na minútu, neustále spomienky, tézy, že už nikdy nikoho nenájdem a pod. Ja som dal tvrdý no contact, žiadne sms, žiadne volania, všetky fotky delete, darčeky na chalupu na povalu, keď som šiel okolo domu, hlava nabok. Dôležité je ak už raz nastane definitívum -žiaden rozhovor, žiadne spoločné chvíle už, ani lákavé ponuky na sex ( aj keď tie sny o tom s ňou, boli ako muky, zanechali aj 3 dni mizériu v hlave). Raz sa isto stretnete ešte, ale na to teraz človek nie je pripravený, choval by sa len zúfalo a viac si zhoršil. Po čase ( cca 2 mesiace) prišlo obdobie, že človek sa začal aj tešiť na niečo, uvedomil si svoju hodnotu, začal robiť tie veci, na ktoré nebolo času počas vzťahu, proste začal si užívať dni. Samozrejme, boli tu SMS a prezvonenie od ex ako je smutno, aj keď to ukončila ona, ale nereagovať !!! Najlepšie ani neprečítať, len zmazať hneď. Ja som vedel, že až raz budem schopný bez očakávaní sa stretnúť, kontakt môže prísť.
V každom prípade je 21 dní málo, po stretnutí môže človek veľmi rýchlo do toho padnúť, mať očakávania a je na začiatku alebo aspoň pár dní zostane z toho hotový. Najlepšie je prerásť bývalého partnera, mať nadhľad, no contact neni na to, aby ste začali chýbať druhému, ale aby ste dali seba do poriadku, chýbanie môže byť druhotný efekt. Aj keby ex prišla na noc za Vami, len jej usteliete a vy s kľudom pôjdete spať vedľa do izby, až vtedy je človek schopný sa vidieť, ak chce alebo musí. Dokiaľ nie ste vyliečený, budete sa chovať zúfalo a o to horšie, ak druhá strana bude mať odmietavý prístup.
My sme sa stretli najskôr po 3 mesiacoch, stále jej bolo smutno aj keď ukončila, bolo fajn, no, keď sme šli domov potom, bol, som z toho trochu rozhodený. O mesiac neskôr už som bol celkom vonku z celého rozchodu, ale stretnutie bolo len plné výčitiek.
Pokiaľ musíte odísť od seba, podľa mňa je dôležité sa sústrediť na seba a neodrátavať dni v kalendári, nevidieť, vyhýbať sa potencionálnym miestam stretu, nesledovať. Aj keď Vás nebude kontaktovať ex, verte, že sa tiež trápi, ale o to tu nejde. Po tejto dobe je človek schopný byť sám sebou a začne si aj vážiť slobodu, kým náhoda neprinesie nového partnera do života a práve keď clovek je nad vecou a nič neočakáva sa začnú diať veci. Vždy keď si už myslíte, že všetko dobré sa už skončilo, ono Vás postretne ešte lepšie, co si uvedomíte až sa to opäť stratí

banderaska29
30. jún 2022

@marekfruitak skvelo si to napísal... ! 🙂

marekfruitak
30. jún 2022

@banderaska29 To nie ja, to život. Ja som len trochu poťukal do klávesnice ...