Vzťah na diaľku - rozchod

rdx3000
22. aug 2021

Čo si myslíte o tom, keď má človek vzťah na diaľku a príde k rozhodnutiu jedného z partnerov o rozchode. Stačí ľudskej duši rozchod cez správu? Mali by sa dvaja stretnúť a porozprávať? Máte skúsenosť alebo ako to vidíte?

jana_eyre_2
22. aug 2021

@rdx3000 neviem si predstaviť také čosi vyriešiť cez správu.. prišlo by mi to zbabelé, ak som s niekým mala vzťah tak si zaslúži posledný rozhovor.. píšem v prípade ak sa nejednalo vo vzťahu o žiadne násilie, manipuláciu a podobne..

lindusss2016
22. aug 2021

@rdx3000 nuz zazila som. Teda nemala som taky kladicky vztah na dialku, lebo vacsinou sme spolu boli, ale kedze bol z inej (dalekej) krajiny, kazdu zimu travil doma s rodinou. Ta posledna zima ma uz presvedcila, ze toto nebude ono a pockala som na stretnutie, aby sme sa rozisli zoci voci. Ale cakala som teda len par tyzdnov po tom, co som sa tak rozhodla. Keby som mala cakat 2 mesiace, tak sa rozidem aj cez telefon 🤷‍♀️ otazka teda znie, ako dlho trval vztah? Aky bol intenzivny? A je ozaj nemozne sa s nim stretnut?

rdx3000
autor
22. aug 2021

@jana_eyre_2 som rovnakého názoru a mám pocit že partner pred tým uteká... nejednalo sa o žiadne násilie samozrejme.

@lindusss2016 vzťah trval 7 rokov, má za sebou zásnuby, pričom frekvencia stretnutí bola slabšia kvoli jeho práci no a o stretnutie momentálne nestojí. Zdráha sa ho, nemá na to, (myslím že_lebo vie že má na mňa slabosť a asi by sa podvolil) nechce sa stretnúť. Nemá nikoho.

lindusss2016
22. aug 2021

@rdx3000 aha, takze ti napisal po 7 rokoch, ze spolu koncite? Tak to je zbabele 🤷‍♀️ myslela som, ze sa jedna o taku dialku, ktoru teraz neviete nejako (napr.kvoli korone) prekonat, to by som este pochopila. Ale zjavne to bude tak, ako pises. Ty si to na rozchod necitila?

borkavan
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
22. aug 2021

@rdx3000 a zmenilo by sa niečo, keby to bolo zoči-voči? Bolelo by to menej? Možno je to zbabelé ale v konečnom dôsledku je to úplne jedno. A ešte je otázne čo je to vzťah na diaľku - ale cestovať stovky alebo tisícky km len kvôli tomu, aby bol za hrdinu a oznámil to osobne je úplne zbytočné.

liusa82
22. aug 2021

No aj somnou sa rozišiel frajer takto cez sms.A to sme ani nemali taký dialkový vzťah extra.Pretože on bol zo susedného mesta.Teda z jedného kraja.Až potom po nejakom čase mi povedal že nemal gule na to rozisť sa osobne😀 ešte sice sme to potom nachvilku dali dokopy ale nestálo to už za nič

rdx3000
autor
22. aug 2021

@lindusss2016 presne tak, pričom keď sme sa naposledy videli všetko bolo v poriadku no po dlhšom odlúčení to ochladlo (niet sa čomu diviť - veď to bolo skoro 5 mesiacov) ale vždy sme boli odlúčení na skoro takto dlhú dobu. Ja som si hovorila je to dlhá doba, ok, uvidíme sa a je všetko ako predtým ale on zbabelo utiekol pred problémom. Nasadil si do hlavy že keď sa stretneme zase sa pohádame a bude to ako talianske manželstvo veď ale kto to má doma ideálne a neháda sa občas za blbosti... Ja a rozchod? V živote by mi to nenapadlo. Všetko sa dá zvládnuť a prekonať. Každý má aj horšie obbdobie vo vzťahu.

@sissy27 Nejde o to či by to bolelo menej, ja mám pocit že človek si zaslúži aspoň trochu dôstojnosti ako keď ťa niekto nechá len tak bez vysvetlenia.

lindusss2016
22. aug 2021

@rdx3000 nrmohol sa do niekoho zahladiet? Nevravim, ze uz ma inu, ale ked je stara okukana partnerka daleko a nrjaky novy zaujimavy objekt na blizku, tak to uz potom ide lahko 🤷‍♀️ a vysvetlovalo by to, preco sa ti bal pozriet do oci, lebo ma vycitky...

rdx3000
autor
22. aug 2021

@lindusss2016 no práve že nemohol, pracuje totiž na nákladnej lodi plnej chlapov a krátko čo prišiel domov mi to napísal. Okukaná partnerka nebola dôvodom isto, co sa vizáže týka, skorej nejaká ,,predpoveď,, toho co asi zase ,,bude,,, stretneme sa a bude nejaká blbá hádka, nasadil si to do hlavy proste 😖

lindusss2016
22. aug 2021

@rdx3000 nemyslela som to co sa vizaze tyka, ale prave tak, ako aj pises. Ze sa uz poznate, ze vedel, co ho s tebou caka a uz to viac zazivat nechcel. Cize dobre chapem, ze on pravidelne odchadzal pracovat na lod a vtedy ste vlastne neboli spolu? No sama priznavas, ze tam boli hadky, asi mu to nevyhovovalo 🤷‍♀️ uprimne, ja by som tiez o taky vztah nestala 🤷‍♀️ na co sa hadat, ked mozte byt spolu stastni? Ak teda ina zena nie, tak asi pochopil, ze to medzi vami nikam nevedie. Mal ti to povedat osobne, ale tou sms len dokazal, ze on uz o tom nepotrebuje diskutovat a ma to uzavrete...

qetka
22. aug 2021

ja som sa tak rozisla s frajerom, ked som zila par mesiacov v UK a on tu. Konecne som sa na to odhodlala, lebo bol daleko a nic mi v tom nebranilo. V tej dobe nebol net v mobile, minuta hovoru stala 60 korun, cize sme nevolali extra castoa uz vobec nie dlho. Chodili sme spolu 5 rokov. Rozisla som sa s nim po telefone, na co mi povedal, ze takyto rozchod neakceptuje. A on chcel stale ist za mnou, nechcela som o nom uz ani pocut, tak sa za mnou dotrepal, ja som sa nechala oblbnut a ked za 3 dni odisiel, tak som sa s nim rozisla znova, cez SMS a navzdy 🙂 Nemala som potrebu sa s nim o tom rozpravat, proste som pochopila, ze mi nechyba a ze mi bude bez neho lepsieo 🤷‍♀️

rdx3000
autor
22. aug 2021

@lindusss2016 Presne ako píšeš, vedel co ho čaka a uz to viac zazivat nechcel... a videl že to nikam nevedie. Zacyklený v tom istom, pričom som na sebe pracovala. Bude to ako hovoríš, popisuješ to úplne presne, má to uzavreté a nestojí o to a nepotrebuje o tom diskutovat. No jo... A ešte k otázke.. Presne tak on pravidelne odchádzal, šetrili sme na bývanie...

lindusss2016
22. aug 2021

@rdx3000 chapem, ze ta to mrzi a najma ten sposob 🤷‍♀️ ale musis sa posunut dalej. 7 rokov je dlha doba, ak by to s tebou myslel ozaj vazne, uz davno by nieco robil, aby to nebol len vztah na dialku. Uz nic nevyhutas, odpust mu a chod dalej, zelam vela stastia a nech ta prava laska pride co najskor

rdx3000
autor
22. aug 2021

@lindusss2016 Ďakujem za tvoje slová, bolo mi cťou zdielať moje pocity práve s tebou. Tiež som si hovorila že keby mu to vadilo, zmenil by niečo. No jemu to vyhovovalo. Prijať to a odpustiť. Ach... ďakujem. ❤️

marca12
22. aug 2021

@rdx3000 ja som sa tak rozisla volakedy davno,ale po par mesiacoch sme sa stretli a uprimne som mu to vysvetlila. Tiez sme mali dlhorocny vztah na dialku. Ako neviem,o com sa chces rozpravat pri rozchode,je to cerstve a tam su slova zbytocne,zbytocne prazdne frazy a hladanie slov na utechu. S odstupom casu to viete uzavriet a viete si aj objektivne zhodnotit priciny rozchodu. Nesil rozhovor. Chce sa rozist,respektuj to a treba ist dalej. Nie kazdy ma gule povedat to do oci a mozno vie,ze by si nanho tlacila a preto sa nechce stretnut a uprimne mne uz v tom case bol ex tak totalne u prdeli,ze preto som sa s nim nechcela stretnut. Takze byt tebou,nenahovaram si,ze ma na teba slabost. Skor si ta uz nevazi a si mu ukradnuta natolko,ze mu nestojis ani za rozchod z oci do oci. On to ma uzavrete,je to definitivne,preto nema potrebu sa stretnut.

lindusss2016
22. aug 2021

@rdx3000 si mudra zena 🙏🏼 a ten pravy ta estelen caka 😊

sissy27
22. aug 2021

@rdx3000 to, že sa stretnete a bude zase hádka si “nenasadil do hlavy” len tak z ničoho. Pozri sa do zrkadla a odpovedz si úprimne, či to tak náhodou aj nebolo bežné. Chlap príde po pol roku domov a pohádate sa? No nečudujem sa, že to ukončil radšej takto.

miadi
23. aug 2021

Taky vztah ako Phoebe s namornikom raz za pol rok sa vylodil pomiloval a zas odisiel., a raz mali kiahne a namiesto lasky sa skrabkali.😉7rokov je dlha doba ale Ved kolko ste vlastne boli naozaj spolu ?14x ? Nestalo to za to ani sa rozist po sexe na rozlucku po hadke. Jeho este chapem ze je zatvoreny cely cas na nejakej lodi tak je rad ze sniekym mà vztah na dialku ale ty? Co si z toho mala? Ved to nie je realny vztah iba taky virtualny. Vlastne ti urobil sluzbu ze to takto ukoncil, Nenahovaraj si ze by ti neodolal Keby Ta videl. Proste si mu uz ani za to posledne stretnutie nestala. Skor by ma sralo tych 7rokov co si snim
Stratila. Hadali ste sa a to ste spolu ani nezili.Skus sa rychlo spamatat z rozchodu a zit stastne aj bez neho ci na dialku ci blizko . .

nerya
23. aug 2021

Podľa mňa je to akceptovatelne, neviem si predstaviť, že by sa za mnou frajer dotrepal po pár mesiacoch z inej krajiny len aby som sa s ním rozišla 🤷

leskovael
23. aug 2021

Neviem ako často dajme tomu za rok ste boli spolu. Zmier sa s tým ze to ukončil a vybavene, take veci sa deju a je jedno ci to bolo zbabele alebo nie.. Možno aj bolo, ale ked to tak chcel a inak by to nevedel ,tak je to v podstate jedno - lebo podstatne je ze to chcel skončiť a skončil to tak "na čo mal" .. Asi by som do toho nevrtala, aj ked by som si osobne myslela ze stojim aspoň zato aby prišiel. Ale na druhu stranu ak sa s niekym vidíš ale 3-4x do roka teraz napr koli covidu a mal by prísť a dat ti kopačky, môžeš byť možno aj rada že ste to takto ukončili.

sense
23. aug 2021

a preco ste sa hadali?
Vztah na dialku a ked sa raz za cas vidite sa pohadate nie je prave idealny....
Ale mohol aspon zavolat ale mozno prave to ze tu spravu len poslal mu dodalo odvahu to urobit. Ja by som to nechala nateraz tak,predsa len nebyva len tak za rohom a nechodi domov denne.
Ono ak niekoho mas rada a on to skonci nech je dovod akykolvek, neboli to menej ked ti to povie osobne...

moonlight1210
23. aug 2021

@rdx3000 myslim, ze to osobne stretnutie si chcela (alebo este stale chces) preto, ze ta zaskocilo, ze chce rozchod, lebo s tym si neratala.
Len ten pocit soku, a preto prvotny pocit neferovosti (ze ti nedal sancu sa vyjadrit).

Ale casom budes rada, ze to takto prebehlo. Lebo vsak, co ine by ste si povedali zoci-voci. Nakricala by si na neho? Plakala by si? Prosila o sancu? Urobila scenu? Dala vrely bozk na rozlucku? Podali by ste si priatelsky ruky? Mali rozluckovy sex?

Sedem rokov je tak dlho, aby si stracala cas v tomto vztahu-nevztahu (aj to ked on pride, tak mate aj hadku. Niet divu, ved vlastne obaja zijete uplne ine zivoty. Kazdy ten svoj a obcas sa vam pretnu.).
Za nejaku dobu budes rada, ze to slo takto lahko a hladko a si oficialne volna pre dalsie zivotne moznosti.

panelacikova
23. aug 2021

@rdx3000 ahoj, najprv k tvojej vete: "Nasadil si do hlavy že keď sa stretneme zase sa pohádame"
nuž, bol to asi nie veľmi podarený vzťah na diaľku, keď ste boli spolu pár týždňov v roku (dokopy) a ty napíšeš: zase sa pohádame. to znie, akoby ste sa hádali takmer vždy, keď sa stretnete.
čo sa týka tvojej otázky, ak rozchod vyriešil "na diaľku", tak buď je to, čo sa domnievaš, čiže zbabelec a nechce sa s tebou stretnúť z dôvodu, ktorý uvádzaš alebo jednoducho stretol niekoho (čo ty vieš, možno aj priamo na lodi, len ty nemáš šajn), s kým mu je fajn a jednoducho nemá už ani chuť sa s tebou stretnúť. v každom prípade rozoberať to tu môžeš donekonečna, nezmeníš to. on ťa nechce, asi ti neostáva iné, než sa s tým zmieriť a žiť si svoj život.

ninusa221
23. aug 2021

@rdx3000 Mám skúsenosť.. bolo to zo strany chlapa býval fakt daleko a neboli sme spolu dako dlho.. ale začal si s mamičkou s deckom….😂 ale rozchod bol vlastne taky že mi neodpisoval a potom ze je to na ho*no na diaľku neskor som sa až dozvedela od neho že snou vláčil.. ale zas teraz mam priatela 2 roky už spolu byvame rok. A prvy rok sme fungovali fakt na diaľku videli sme sa len cez vikend.. takze podla mna to zalezi od človeka aky ma k tomu pristup a či mu to stoji za to.

lea299
23. aug 2021

Na to podľa mňa neexistuje nejaká tabuľka ako by to malo všetko vyzerať. Nejaký koncept rozchodu. To podľa mňa vyplynie zo situácie, či sa vôbec chcú tí dvaja ešte vidieť alebo nie. Prečo sa vlastne dospelo k rozchodu

mischelin999
23. aug 2021

To zavisi na kazdom jednom. Su ludia, ktori su ok ked sa rozidu po telefone, su ludia, ktori maju srdce na miestne, ked sa s druhym rozidu osobne. Mne sa stalo, ze som sa s partnerom, tiez to bol vztah na dialku rozisla osobne a naopak napriklad pri cloveku s ktorym sme nemali vztah na dialku som len poslala sms lebo ma priserne vytocil, sklamal a vsetko v jednom, ze som sa mu uz nedokazala a nechcela pozriet do oci.

desore
23. aug 2021

@rdx3000 Preco si myslis, ze sa nemohol do niekoho zahladiet? Kamarat(taktiez pracujuci na nakladnej lodi), chodi domov v 6 tyzdnovych turnusov.
Pocas turnusu na lodi, sa cez intetnet zoznamil s jednou slecnou. Obidvaja su na FB v jednej skupine. Slovo dalo slovo, obidvaja poslali dlhorocnych partnerov k vode a momentalne su rodicmi maleho babatka.
Zapamataj si: Za vsetkym hladaj zenu!!!
Moze hovorit, ze nikoho nema, ale jeho zaujem sa presunul inym smerom.

dajna8
24. aug 2021

Záleží veľmi od toho aký je ten vzťah, ako funguje a podobne. Ono rozísť sa s niekým len tak cez správu, keď vzťah trvá roky a už proste nejako to funguje, je v tom istý streotyp, dôvera a podobne tak by to nebola najlepšia cesta.

zana0077
Autor odpoveď zmazal
Zobraz