Rozviesť sa, alebo zostať spolu kvôli deťom?

broken_arrow
21. dec 2012

Ahojte s manželkou sme spolu 12 rokov z toho 8 rokov sme svoji. Máme úžasné deti 7 ročnú dcérku a 4 ročného chlapčeka. Naše manželstvo bolo v pohode vždy sme si s manželkou dobre rozumeli mali sa radi ale po príchode druhého dieťaťa sa zo spálne vytratili intímnosti a následne prišlo zo strany manželky odmietanie akéhokoľvek telesného kontaktu... stali sa z nás spolubývajúci, prišla na rad obojstranná ignorácia. O deti sa vzorne staráme obaja, mám úžasný vzťah s dcérkou aj s chlapíkom sme na seba veľmi naviazaný možno aj preto že u manželky sa mi nedotávalo telesného tepla tak som sa upol na deti. Neskor som to riešil po svojom a našiel som si priateľku s ktorou sme si vytvorili paralelný fyziologický 🤐 vzťah bez výhľadu do budúcnosti. Tento vzťah však prerástol na niečo viac a mojej manželke došlo že niekoho mám. Nikto z nás sa nechce vzdať detí pretože ich nechceme raniť. Otázka znie či spolu zostať, mám sa vzdať lásky pre deti ? Podotýkam že sme už skúsili manželskú poradňu a aj telesné oživenie v spálni dopadlo katastrofálne... Z priateľkou sme sa niekoľko krát pokúsili rozísť ale akosi sa nám nedari ... ☹ ... S manželkou sa nehádame ďalej fungujeme ako výborný rodičia deťom nič nechýba....

broken_arrow
autor
31. dec 2012

@ellise Dakujem precital som si to velmi vystizne.... tu knihu si zozeniem.

aurorag
31. dec 2012

myslim, ze aj ja si ju precitam..... velmi vystizne.....

ellise
31. dec 2012

@broken_arrow @aurorag ta kniha se jmenuje První pomoc při nehodách manželských, a je tam i opačná rada pro aurorag, a spouszu dalších důleřitých věci, určitě stojí za přečtení

jsem ráda za vás, že to chcete řešit, protože mně potkalo něco hodně hodně podobného a dokázali jsme to ustát i když to byl velmi těžký boj

sirinka
31. dec 2012

@ellise inak ja tu knihu mam, nasla som ju u muzovej babky a zacala som ju citat z recesie.... Hadam sa opat do nej pustim 😀

digysa
8. jan 2013

@broken_arrow
@aurorag Tak som skoncila moj komentar k tejto teme na 4-tej strane....ale to som nevedela, ze sa objavi "druha strana mince".... To ma teda dost sokovalo, ale aspon som si co-to dala dokopy.

Neviem ako ste sa rozhodli...ja uz tu asi pisem po funuse... ale vychadza mi z toho ten isty zaver, ako pred tym.....
Aj ked si klamal o veku, aj ked sme zistili, ze dotycna milenka je vasa priatelka (co je teda pre mna nie silna kava, ale "double espresso" 😖 ) a podobne detaily, ktore v tomto pripade nie su "ziadne detaily" vsakano..... AJ tak mi vychadza pre teba (aj pre obocho) iba jedna rada...

Prilis "slaby" dovod na rozchod. Ved ty si sa este o nic nezacal snazit.... Jedno posedenie u psychologa? To myslis vazne? Ak mi po pol roku manzelskej terapie povies, ze to nema zmysel, tak vam davam pozehnanie- kazdy si chodte kade lahsie.

Milovanie- tak to nazyvas? To je to, co potrebujes k stastiu....to ale nemozes mysliet vazne..... To predsa nemoze byt vas hlavny "PILIER" na zaklade, ktoreho mate postavene spoluzitie a rodinu... To je zalostne malo.
Ty vobec nemyslis na daleku buducnost? Ked budes mat 60 rokov, tak ake milovanie ocakavas? 😒 😒 😒
Na druhej strane, aurorag- neviem si predstavit odmietat muza 5 rokov...ja by som sa s nim milovala uz len koli nemu aj bez orgazmu....je nam zenam predsa jasne, ze muzi to ako drviva vacsina potrebuju viac nez zeny.....fakt, to si trosku presrala 😔 )

Obaja sa zhodujete,ze problem bol vo vasej komunikacii.... tiez som mala isty cas problem s komunikaciou. S manzelom sme to vyriesili,ze sme si isty cas pisali emali. Bolo to casovo narocnejsie, ale aspon sme jeden druhemu povedali, co mame na srdci.

O milenke sa teda vyjadrovat nebudem, lebo ako broken arrow tvrdi, nikto z nas ju nepozna..... len ja Ti teda poviem jedno, ak by ma moj manzel chcel podviest, koli nedostatku sexu, tak by som mu radsej dala do ruky kreditnu kartu a povedala, nech si ide zatrtka do bordelu....... Ak by mi to urobil s kamaratkou, tak Ta upozornujem, ze ja sa povazujem za "silnu povahu" ale tvoja manzelka je u mna doslova HRDINKA. 😔 ( ja by som to asi nepredychala...)

A inak...ZELAM STASTNejsi NOVY ROK 2013!

jahodka35
8. feb 2013

@broken_arrow zaujimalo by ma ako pokracujete?

duhova7
11. mar 2013

Ako pokračuju dalej? Určite chlop doma poriadne šúcha nohami a sype si popol na hlavu, len aby ho opäť zobrala na milosť. Takže predpokladám, že je všetko ok.

takyna
23. mar 2013

@aurorag zabojuj o neho....sklop usi, chybu mate obaja, ale nikto ti nenahradi tak otca deti ako ich skutocny otec , ktory ich ma rad , si myslim, ze u vas je velka sanca na navrat k sebe, ale ZABOJUJ...
ja by som nevahala.....
ziadny chlap by v tomto fore nesiel takto otvorene s kozou na trh ako tvoj...respektive by tu ani nenapisal....to chce odvahu teda riadnu
tu ho my zeny vieme dodriapat ako sa povie, nasimi otazkami...
urcite mu na tebe zalezi a hlavne na celej vasej rodine...
keby ta nemal rad, uz by davno by zil s tou priatelkou...
neviem ako ste dopadli...ale ja bit v tvojej kozi, zabojujem .... 🙂
drzim vam palce 🙂

pflegerin
23. mar 2013

Ahojte,tak toto je aj môj pripad,ostať a priateľom alebo nie.Sme spolu 1,5roka a myslela som si,že je všetko v pohode.Problem je v tom,že priateľ az chorobne ľubi svoju dceru,ktoru ma z prveho manželstva.Určite je dobrým otcom,vážne sa pekne stará,ale niekedy je to už chore.Bývame spolu v jeho doma,ja mam tiaž dceru.Všetko sa prispôsobuje len jeho 9ročnej dcere,výlety,nakupy,kupuje sa len to čo má ona rada,varí sa len to čo má ona rada.To dievča nevie podakovať,poprosiť,neuprace si izbu.Ja svoju dceru učim k poriadku,myslim si,že je dobre vychovana.Vadi mi ked si vyfuka nos a všade položi usmrkane vreckovy,ale priateľ jej nič nepovie,je to v poriadku.Moju stale za niečo napomina a veľmi ju chce vychovávať a jeho pritom vôbec nie je vychovaná.Ja ju mám rada a aj ona mna,ale spravanie môjho priateľa je hrozne,ked je u nas.Celý den spolu hraju hry,vôbec si mna a moju dceru nevšima ako keby sme neexistovali.Možno su to hluposti pre niekoho,ale všetko ma svoje hranice.Chce aby sme mali s jeho dcerou dobry vzťah,ale vždy ju stráži ako keby som jej chcela ubližit,nikdy nie sme same,vždy je pri nas aj on.Spoločne babo nemôžme mat,tak rozmýšlam či ma tento vzťah,vôbec buducnosť. ☹

takyna
23. mar 2013

@pflegerin ak mozem poradit, tak treba to vsetko zvazit..., urcite sa dostanete este do hustejsie obdobia, hlavne v puberte obidvoch dcer...

pflegerin
23. mar 2013

@takyna ,,Dakujem Ti pekne za radu,,ja sa fakt snažim,aj ma má rada priateľova dcera,mne len vadi to jeho správanie.Rozprava sa s nou ako s ročným dieťaťom,čo už moja dcera kruti hlavou,ked to počuje 😀 ,ako vo všetkom si rozumieme,len toto mi hrozne vadí a jednoducho sa neviem nad tym povzniesť,nie som taká povaha.V živote som si toho už vytrpela dosť s agresívnym partnerom a važne by som chcela mať už pokojný vzťah. ☹

takyna
23. mar 2013

@pflegerin ak chces dalej zostat s partnerom, tak by som to neriesila aky oni maju vztah z dcerou a ako sa ona nim vychovava, skus ju brat viac ako svoju kamosku tu jeho dcerku, bud hrda na to , ze mas super vztah z vlastnou dcerou, ze je slusne vychovana, a neries... 🙂
len tak si uzivaj zivota..uvidis vsetko sa ti k lepsiemu obrati, staci pozitivne myslenie 🙂

pflegerin
23. mar 2013

@takyna ,,asi máš pravdu,aj s jeho dcerou mám dobrý vzťah,ideme spolu do mesta,vyrabame rôzne kabelky a take detske vecičky a teši sa z toho,len ten môj chmulo 😀 je hrozný,,,,ale skusim to,,ja mam s moju dcerou výborný vzťah a vždy ked sa jedujem,tak mi povie,,ale mamí ved je to male rozmaznané detsko a nič si z toho nerob,, 😀 ,,ale aj ta Ti dakuejm za radu.

ajca123
23. mar 2013

@broken_arrow ahoj mecitala som celu tu tému.. Ale poviem ti ja mám tri deti 7r-prvačik,každý den sa s ním učím a robíme úlohy. Druhy syn ma tri roky a žiada si pozornosť a treti syn ma rok a dva mesiace a aj on chce pozornosť.. Každý den varim,perem,upratujem a venujem sa im na plno.. A to aj stiham mat do týždňa s drahým sex aj 3krat... A nie je to pre mna potreba... Milujeme sa stále ako na začiatku nášho vzťahu a to sme spolu co skoro 9rokov.. Aj my sme mali krízu,ale otvorili sme obaja oči a sme spolu...
Chyba nie je len v tebe ako píšu ine mamičky.. Ale aj v tvoji žene...
Snažil si sa oživiť sex-nič,poradňa- nič.. A nech ženy nehovoria ze sa malo snažiš,to nie je pravda...
Normálne sa s ni porozprávaj,ze ti na ni záleží a ze ju stále lubiš,ale aj chlap ma svoje potreby.. A ze nemôžete takto žiť ako zijete

lenka1ke
25. mar 2013

Ženy,mali by sme si hlavne uvedomit ako sa spravame !!!! Vzali sme si našich priatelov za manželov a vo vačšine pripadov sme sa z mileniek stali ich matkami so spravanim ako zla svokra!! Namiesto sukne natiahneme teplaky a miesto vystrihu a usmevu akurat tak pindame na všetko okolo seba. Nečudujme sa ked si naši muži hladaju nejaky ulet ked nemaju doma čo potrebuju a nemaju sa načo tešit. Deti su deti a ked pride manžel z prace domov tak deti idu bokom lebo jedine čo deti k vyrovnanemu vyvoju potrebuju je vidiet milujucich a štastnych rodičov. Ak niektora tvrdi že sex nieje prvorady medzi partnermi tak ma pravdu,ale nech si uvedomi že je to velmi velmi podstatne!!!

takyna
30. mar 2013

@lenka1ke s tym sexom je pravda....., ale zase na druhej strane, ani nasi chlapi sa ponejakom case tiez prestanu snazit a nie je prave lakavy pohlad na vyvalujuceho sa muza v teplakoch, ktory prave nieco konzumuje, a mozno chce aj sex...
popritom stihne televizor...........akoze kde je romantika...?
my mame behat v neglize..? a on nic?
stale sa iba prisposobujeme...
ovela viac by ma bralo, keby prisiel a zasepkal by mi do uska nieco milo romanticke, jemne pobozkal, namiesto jedla sa ma spytal aky som mala den..., ako sa maju nase deti.... a ci si nedam pohar vinka 🙂
otvoril by mi vinko sadla by som si na gauc, on by medzi tym dal deti spat 🙂
zapol by romanticku hudbu, zapalil sviecku a nezne by ma pomiloval 😉 🙂
ze jaka romantika...🙂