Sklamanie z manžela

drobec888
30. nov 2013

ahojte musela som si založiť nový nick kedže nechcem,aby niekto toto vedel.včera sme mali s mužom debatu o tom ako dnešná mládež prichádza o panictvo skoro(už dokonca v 12tich) a tak.sme spolu už dosť dlho máme aj deti.samozrejme na začiatku ešte chodenia sme si povedali teda kedy kto prišiel o panictvo a ako,koľko partnerov mal.ja teda v 16rokoch a on vraj v 17rokoch.no a včera ked sme sa tak bavili tak povedal že aj 16rokov je podľa neho skoro.tak som mu povedala že to je taký priemer,ved to už je stredná škola,že skoro by to bolo na základnej škole.tak som mu povedala len zo srandy,že ja za to že mu niektorá dala až v 17tich nemôžem.on ostal tak zarazený a že mám ti povedať pravdu?a ja že hej však povedz a tak som si robila srandu že na základnej škole a tak.on mi povedal že nech mu poviem že koľko som ja mala partnerov sexuálnych.mne prvé čo vypadlo kto to má rátať.on mi povedal že ja som bola jeho prvá a urazil sa.ja mu hovorím že či si myslí že ja som mala len partnerov na jednu noc?.mala som vzťahy a nechce sa mi to rátať.jeho odpoved bola jasne vieš komu hovor,že si nespala s hocikým a je to milé počuť že ty si bola moja prvá a ty si už mala dosť chlapov.toto som nepochopila a dosť ma to ranilo.ako nech sa nehnevá 7 rokov mi klamal že už mal partnerky predo mnou(o mne vedel všetko).pripadalo mi to akoby spravil zo mna ku.vu a ešte sa aj po toľkých rokoch urazil na to.nechápem ho?spravila som niečo ja zle?prečo on mi tak dlho klamal a nikdy mi to nepovedal?

kveta
30. nov 2013

@drobec888 K.rvu si zo seba spravila vetou Kto to ma ratat..

tixi
30. nov 2013

No to bude asi tym, ze sa pred tebou hanbil priznat, ze si skusenejsia v tejto oblasti ako on...ved, ktory chlap by sa priznal, ze za cely zivot spal len s jednou zenou. Bud rada, ze mas doma cloveka, ktory sa ti "otvoril" a dokazal povedat pravdu. Asi ta ma naozaj rad, ked sa ti s tym dokazal zdoverit. na druhej strane, ty si nespravila nic zle, ved si bola k nemu tiez uprimna 😉

marylis
30. nov 2013

@drobec888 Ja s tebou uplne suhlasim. To on ti klamal. Podla mna sa nevie preniest cez to, ze nebol tvoj prvy. Ale kde zije potom?? V rozpravke? Treba mu to asi vysvetlit stylom, ze aj ked nebol tvoj prvy a nejake tie vztahy pred nim si mala, tak jeho lubis najviac a jeho si si vybrala na spolocny zivot. Ak nepochopi toto, tak nech sa vnutri zoziera. To on sa s tym musi vysporiadat. (Aj ked ja nechapem s cim, lebo mat nejake vztahy pred manzelstvom je uplne normalne)...

drobec888
autor
30. nov 2013

@tixi ale tak 7 rokov sa hanbil?ved na tom nič nie je.ja som bola od začiatku úprimná vedel že som mala dva vzťahy ktoré trvali 1rok,mala som také vzťahy že po týždni chodenia a prvom sexe sa na mna vykašlali.povedala som mu aj hned že ľutujem že som robila také veci ako som robila.tak neviem prečo sa na mňa urazil.ja som skôr sa na neho urazila ako sa zachoval ku mne.ani nie urazila ale sklamaná že po 7 rokoch dokáže toto povedať a neveriť mojím slovám
@kveta tak to bolo prvé čo mi vybehlo z úst.nerobím si čiarky na stenu ako chlapi.no proste nepamätám si presne číslo a na poniektorých som radšdšej zabudla a nespomínam rada na nich.myslím že aj horšie by bolo kedyže zostanem ticho a začnem na prstoch rátať

drobec888
autor
30. nov 2013

@marylis ako som písala nechápem prečo sa urazil.mna zranilo to že ako som mu vysvetľovala že nemala som chalanov na jednu noc že zo všetkými som chodila a už som nestihla dokončiť a vtedy on povedal vieš komu hovor.mala som partnerov fakt za to nemôžem že som s nimi chodila vyspala sa a ako každý chlap ma kopli do riti.ale toto riešiť až po 7 rokoch mi príde riadne zvláštne

zuzkat1
30. nov 2013

@drobec888 na jeho mieste by som sa urazila aj ja... Cele mi to pride akoby ti vadilo ze si bola jeho prva. Ked si mu povedala ze si mala 16 (co je aj podla mna skoro) tak sa citil asi blbo a tak povedal 17. A povedat ze kto to ma ratat? Nehnevaj sa ale tiez by som si pomyslela svoje.

drobec888
autor
30. nov 2013

@zuzkat1 ako som písala vyššie to bolo prvé čo mi vypadlo z úst.ja to nemám niekde napísané ani si nepamätám prvé číslo.a neviem prečo by mi malo vadiť že som bola jeho prvá.je to krásne,ale skôr mi vadí prečo mi to 7 rokov tajil.ved to nie je taká hrozná vec preboha

zuzkat1
30. nov 2013

@drobec888 nerobis si ciarky? Po tyzdni chodenia sex? A cudujes sa ze ta kopli do riti? A cudujes sa ze na teba pozeral ako na k...?

zuzkat1
30. nov 2013

@drobec888 Mozno ti to tajil lebo poznal tvoj lahkovazny postoj k sexu a bal sa tvojej reakcie

matkamirko
30. nov 2013

@drobec888 nemala si mu povedat uplnu pravdu, takymito vecami sa chvalia pubertiacky, nie dospele zeny(tie su taktne-az na vynimky). A neverim ti, ze si nepamätas, kolko muzov bolo v tvojej posteli...
Zeny ved sa nechajte dobijat, vztah nie je nieco co trva tyzden, mesiac.. potom je jasne, ze vas hned kazdy odkopne, ked mu date vsetko.

drobec888
autor
30. nov 2013

@matkamirko ale on to vedel od začiatku vzťahu nie až teraz(a vtedy som bola pubertiačka).pamätám si počet,ale v tom momente ked sme sa o tom bavili mi proste vyšlo prvé z úst to čo som povedala

cherry1981
30. nov 2013

ja tiez takto sem tam podrypnem mm 😀 😀 😀 Ale aj on mna, vieme o sebe skoro vsetko sme spolu 14 rokov, ale taketo rypacky si ja dakedy doma iba tak vychutnavam 😀 😀 😀 Nevidim na tom nic zle 😅 😅
aj ked je lepsie sa nevracat do mnulosti co bolo to bolo lebo vacsinou to konci nedorozumenim 😅

horana
30. nov 2013

Cele mi to pripada ako nedorozumenie.
Chlap sa moze citit pri skusenejsej zene ako menejcenny, pravda je skor spolocensky zazitou vysadou chlapa ze ma mat iste skusenosti, ideal zeny je zase bud vobec alebo rozhodne menej. Cize obratena situacia kedy chlap mal len jednu a to hned zivotnu partnerku a zena vela, tak vo vseobecnom ponimani toho chlapa akoby zzenstuje a tu zenu zmuzstuje. Preto sa citil zraneny a zahnany do kuta.
Preto ked si mu povedala ze kto to ma ratat (btw: dufam ze si to nemyslela vazne a mala by si to uviest - jemu - na pravu mieru nakolko to uz fakt vyznieva ako lahka zena s prepacenim) tak sa tento rozdiel medzi vami este prehlbil. Zaroven by si mu mohla poskrabkat ego tym ze si vazis ze si jeho prva (ved aj klamal v tomto preto aby nevyzeral ako "chudak" - aj ked neopravnene, nemusi sa tak preto vobec citit to ale nevysvetlis) a dodat nieco v tom zmysle ze aj on je istym sposobom tvojim prvym nakolko nikto pred nim ta nakolko neoslovil.
Takto, tymto sposobom, alebo podobnym, by si to mohla zmiernit a priblizit, zblizit vas navzajom.

Ono celkovo bavit sa o predchadzajucich partneroch, hlavne teda zo sexualneho hladiska by malo byt uplne tabu, ked to ches odbit tak ale nie tym ze to nebudes pocitat preboha, ale skor tym ze par uz si ani nepamatas lebo to za moc nestalo a boli to vlastne len pokusy - omyly. Tym sa prejavuje ucta a hlavne miesto sucasnemu partnerovi.

A ci 16tich ci 17tich rokoch prist o pan. to uz je akoze uplne suma fuk, to mu zas povedz ze na roku fakt nezalezi, hlavne ked mal niekto tesne pred 17 ale este 16, a niekto tesne po 17 cize fakticky ten rozdiel tam mohol byt len par mesiacov. Okrem toho kto kedy o panenstvo/panictvo prisiel nie je ani tak dolezite podla mna, skor fakt to prilis caste striedanie partnerov moze na nieco ukazovat...preto sa to snaz nejako vo vyjadreniach kompenzovat aby sa necitil "ako jeden z mnohych", ale aby hned aj vedel, citil, ze jeho postavenie v tvojom zivote je jedinecne, to uz ty vies co na neho najelpsie zabera, ake finty.
Lebo aj muz si zasluzi byt hyckany a vyjadreniami zeny chvaleny, ba dokonca sa mi niekedy zda ze su na to citlivejsi nez my zeny. Su ako deti, potom ziaria a dobre funguju a zene sa taketo lichotky vratia aj s urokami spat.

959touareg
30. nov 2013

@drobec888 nechapem, naco taketo veci niekto prebera v manzelstve. u nas taketo otazky neboli nikdy, ani pocas chodenia. mna to vobec nezaujima kolko mal partneriek predo mnou a jeho tiez. co bolo bolo. a nerozumiem, preco sa ma tvoj mnz urazat za to, kolko si mala chalanov pred nim. ved vtedy ta nepoznal. tak co? A POKIAL FUNGUJETE VO VZTAHU NORMALNE, tak to uz vobec nechapem preco sa on, alebo ty urazate kvoli niecomu, co bolo este pred tym, kym ste sa poznali.

breky
30. nov 2013

ja nechapem naco riesite co bolo xy rokmi ked teraz ste spolu 7rokov....ja som nikdy s manzelom nerozoberala kolko mal zien ci ja muzov v zivote...ved nevieme na koho natrafime a kto bude ten pravy aj ked do kazdeho vztahu clovek vstupuje s tym ze on je ten posledny,on je ten pravy....a to ze ty si bola jeho prva tak ho objimy a ze si poctena a skoda ze to nebolo vzajomne....teraz ste spolu vy a nie vasa minulost.....zabo mysie vojny a zbytocne dusno vytvarate medzi sebou

sorciera24
30. nov 2013

omg....to je tema....po 7 rokoch si vycitat a zistovat o sebe taketo veci? 😕 vdakabohu, ze nieco twaketo nemusim riesit, kedze sme si obaja pockali an toho praveho...teda na seba 😎 takze ako vidim, nie vzdy je to len o skorom veku...... problemy budu asi uplne niekde inde.... 😎

sorciera24
30. nov 2013

@drobec888 "po tyzdni chodenia a prvom sexe sa na mna vykaslali" 😀 a tebe nedoslo preco?... 😀
inak, lahke je hladat chybu na druhom....zjavne tu nieco nie je ok, ale tu mate tych chyb asi obaja viac...co tak sa nad nimi zamysliet a vyrozpravat si ich ako dvaja dospeli rozumni ludia? 😉

evelynm
30. nov 2013

ja hlavne nerozumiem, naco su taketo debaty dobre. Kazdy mame nejaku minulost, taku, ci onaku, ale preco to tahat do sucasneho stavu? Mne je vcelku fuk, kolko zien mal ci nemal moj muz predo mnou. A urazalo by ma, keby som sa mu mala spovedat, kolko som mala ja. To je predsa moja cisto intimna vec, do ktorej nikoho nic nie je.
Tvoj muz ti nepovedal pravdu o svojom predoslom intimnom zivote. A? Meni to nieco na vasom vztahu? Bol by vas vztah iny, keby si od zaciarku vedela, ze si jeho prva? Ma nejaky vplyv na vas vztah pocet tvojich predoslych milencov?
Vsetko, ci sme si v zivote presli, nas nejakym sposobom formuje, je na nas, ci sa poucime, ak sa popalime, alebo nie. Co bolo, sa zmenit neda, v nasich rukach je to, co je a co bude.

verca2687
30. nov 2013

Ja by som toto ani neriešila po toľkých rokoch. Ja mám manžela, bol a je to môj prvý aj posledný partner. Spala som len s nim a nehanbila som sa mu to proznať. Kým chodil na VŠ a my sme spolu neboli, spal cca s 7 babami. A vôbec to neriešim. Čo bolo, to bolo, dôležité je, že teraz ma miluje a dáva mi to najavo. Neriešim. súhlasim s evekynm, načo su tieto debaty po rokoch dobre otvarat?

iveta71
30. nov 2013

Takéto debaty by sa mali v manželstve oblúkom obchádzať lebo ešte nikdy nedopadli dobre !

monciky
30. nov 2013

@drobec888
taketo debaty by som s manzelom vobec neriesila, alebo by som sa v Tvojom pripade naucila reagovat inak...., ja som tiez velmi prostoreka, ale v takychto veciach si davam velke bacha, lebo to sa zvykne skaredo vypomstit...., osobne nevidim nic zle na tom, ked si mala viac partnerov a Ty si bola manzelova prva, kazdy z nas ma ine zasady, kazdy sme iny, len nerozumiem, ze on ma potrebu sa rypat v minulosti a riesit to....

mima4
30. nov 2013

@drobec888
podla mna to, ze si bola jeho prva, nepovedal ti preto, ze zije v dnesnej zvratenej spolocnosti, ktora propaguje promiskuitny styl zivota, kde 16 rocne deti zacinaju sexualne zit..a potom v casopisoch sa riesia temy v style "ako povedat o byvalych a podobne".

Pre mna moj muz bol tiez prvy, aj ja pre neho... a vobec nikdy v zivote sme neriesili problemy ludi v nasom veku "sexualna zrelost, skusenosti, vybujacenie sa,.."... ale verim, ze su ludia, ktori maju problem priznat, ze neziju "moderne"..

paskolinka
30. nov 2013

@drobec888 takéto veci rozoberať s manželom čím menej 😉 ja s mojím sme toto riešili este ked sme spolu začínali chodiť. Našťastie nebolo veľmi čo. Ja som mala pred tým len jeden krátky vzťah a nechal má skôr ako som sa s ním stihla vyspať. 😉 Teda neviem či by som to urobila, ale je to možné. Takže som velmmi rada že to tak dopadlo, lebo mm tiež predo mnou nikoho nemal 😵 . Ale fakt je, že vždy ked som toho svojho bývalého náhodou spomenula, tak nálada môjho mm klesla na bod mrazu. A rovnaké to je aj u mňa, nechcela som počúvať s kým bol na rande a čo spolu (ne)robili... 😠 takže bavte sa o tom čím menej 😉 teraz ked ste to takto rozbabrali asi by ste to mohli nejako ukončiť - skús sa s ním porozprávať, že škoda že si jeho nestretla ako prvého a teda aj posledného 🙂 alebo take niečo a kľudne mu povedz že tí nemal klamať, že si to vazis že si bola prva a slubte si že sa k tomu nebudete viac vracat

lenkuliak
30. nov 2013

ja praveze velmi chapem tvojho muza, moj manzel je pre mna tiez prvym a poslednym a ja pre neho tiez a velmi by mi vadilo, keby predo mnou niekoho mal...takze v tomto ta on nemoze pochopit...prave naopak, ty by si si mala vazit, ze nemal ziadnu pred tebou a mala by si mu dat pocitit, ze aj on je pre teba jediny...naozaj sa moze citit ako jeden z mnohých...A to, ze sa ti doteraz nepriznal by som neriesila, vtedy ti zaklamal, lebo bol asi zahanbeny a nechcel sa citit trapne, kedze si bola skusenejsia a potom, co uz sa bude priznavat...nechal to uz tak, uz to bolo jedno...
Ani by som to nepovazovala za klamstvo, ved ti nezaklamal v nicom zlom. Takze sa na neho nemas za co hnevat...

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tykat
30. nov 2013

@drobec888 sama si do toho spadla.

Ja mam taku zasadu, nikdy nikomu toboz nie aktualnemu partnerovi nehovorim o svojich byvalych a ani od neho nechcem pocut o jeho byvalkach, vyhnem sa tak neprijemnostiam tohoto druhu a tomu ze mi to niekedy niekto bude vyhadzovat na oci. Moje byvale vztahy su uzatvorene a su navzdy minulostou do ktorej nikoho nic nie je.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankatt1
30. nov 2013

Celý Váš "problém" je jedna veľká hlúposť! Mať tak Vaše problémy...

sorciera24
30. nov 2013

@fidka79 ak si precitas poraidne uvodny prispevok, to nie je len o tom, ze chlap sa tvari ako sv. jozef ale ako ho ona este predtym ponizila vetou: "ja za to že mu niektorá dala až v 17tich nemôžem" (aj ked len zo srandy, ale toto dokaze ublizit)....a asi preto jej to doteraz nepovedal, lebo asi vie aka je, ked dokaze takto slovami ranit..... ale v jednom suhlasim, prave pre taketo aptalie si to mali vyriesit skor.... a nie po 7 rokoch....to mi pride az enrealno smiesne...

macamac
30. nov 2013

@ada12345 veľmi múdro napísané 😉 🙂