Smútok zo vzťahu

safranca15
11. dec 2014

Som trochu smutna z naseho vztahu. Mam priatela sme spolu 5rokov mame 15mes dceru ale odkedy sa nam mala narodila sa mi zda ako by nas vztah skor ochladol ako zosilnel neustale ma blbe narazky na moje brucho sice som schudla mam menej nez pred tehu ale ovisa mi trochu este koza na bruchu a aj na moje prsia ma narazky pretoze aj tie su mensie nez pred tehu a samozrejme ze ked sa koji tak su vacsie no teraz len,, ze ty si skoro ako chlap a lentilky tam mas "a tak sice mi povie ze ved to len zo srandy a ze aj tak ma lubi ale mne to pride ako keby mi to povedal len preto aby som nebola urazena a mam kamarata pozname sa zhruba 2.5 roka pracovali sme spolu a asi pred pol rokom mi povedal ze ma o mna zaujem a ze on si na mna pocka ked si piseme na nete tak je mili sem tam romanticky no ja k nemu necitim nic iba velmi dobre kamaratstvo a on to vie no akosi neviem prestat na neho myslet a neviem sa dockat vecera aby sme si pisali je o 4 roky starsi

mirkava
11. dec 2014

@safranca15 a tvoj priatel je taký dokonalý, že sa môže tebe vysmievať??? nech je rád ze si zdravotne OK po porode... juuuuujha taaak by som mu naložila 🙂

mon29
11. dec 2014

Tvojmu povedz tiez zo srandy, ze aj kolibrik je vacsi vtak ako jeho... a uvidime ako sa mu to bude pacit ..v tom je hnusny..to nema k tebe ziadnu uctu?.. treba sa porozpravat a ked nepomoze tak to riesit..kazdy clovek si zasluzi byt milovany a stastny, no treba nieco pre to aj urobit..vela stastia

mon29
11. dec 2014
bonaqa2013
11. dec 2014

Na tvojho priateľa len toľko - je to hlupák

safranca15
autor
11. dec 2014

Co by ste mu povedali?

safranca15
autor
11. dec 2014

@mon29 by mi povedal ze tak si chod za inym

mon29
11. dec 2014

@safranca15 a co ti v tom brani?

slniecko2
11. dec 2014

Jáj, v prvom rade, keď tu píšeš také veľmi súkromné rady je: nedávaj si svoje foto- spozná ťa tu nejaká známa/kamarátka a vykváka to tvojmu priateľovi.
Druhá rada znie: vykašli sa na toho "kamoša" a pretaň si s ním vypisovať. To naozaj chceš ohroziť vzťah s otcom tvojho dieťaťa? Vieš koľko takých radodajných ešte bude? Na mraky. Teraz tebou ešte lomcujú hormóny a priateľ je k tebe netaktný takže chápem to- každej sa to môže stať, ale rýchlo si to vyhoď z hlavy a rieš seba s svojho partnera a nie nejakého chumaja, ktorý ťa pre.ikne a vykašle sa na teba aj tvoje dieťa 🙄
A posledná rada: povedz otvorene svojmu priateľovi, čo si myslíš o tých jeho akože zo srandy narážok- buď s hnevom aby videl, že to myslíš vážne alebo aj so slzičkami, aby pochopil, ako ťa to zraňuje. Chlapi sú niekedy veľmi hlúpy a naozaj vedia ublížiť aj neúmyselne. Je možné, že tak trochu je aj vystresovaný z novej úlohy rodiča a k tomu asi nepredpokladal, že sa veci a tvoje telo, ktoré doteraz mal iba pre seba tak raídne zmení. Povedz mu, že to chápeš a že rada začneš cvičiť, aby si sa dala do formy a on nech zatiaľ baví malú. Uvidíš, že po takom mesiaci ti aj kilečko navyše prepáči 😉

calea101
11. dec 2014

Hovorí sa, že s dieťaťom prichádza do vzťahu pravda. Všetko je iné, náročnejšie a až dieťa ukáže, či to tí dvaja ustoja. Ak Ti myšlienky lietajú inde a partner Ťa vníma skôr fyzicky ako "spriaznene", tak to nie je dobre. Ty musíš vedieť, či je to kríza, alebo sa už neľúbite. Hľadáš útechu u niekoho, kto Ti viac lichotí ako Tvoj vlastný priateľ. Potrebuješ lásku a u svojho sa cítiš skôr smiešne ako sexy. Starostlivosť o dieťatko je veľmi náročná, ubíja nás tá stereotypnosť a niekedy nás prepadne sebaľútosť, že niet času na starostlivosť o seba. Vtedy by tu mal byť partner a vystriedať nás. Pochopiť nás, objať nás.. Jeho narážky ukazujú jeho chabý charakter a podľa mňa aj nízke IQ.

calea101
11. dec 2014

@slniecko2 Veľký súhlas, lepšie si to napísať nemohla!!!

safranca15
autor
11. dec 2014

@calea101 presne si to vystihla

safranca15
autor
11. dec 2014

@slniecko2 ja som nepovedala ze si chcem s kamosom zacat mna len trapy to ze ano pripadam si nie sexy ale ozaj smiesne a ake rady davam?

safranca15
autor
11. dec 2014

@slniecko2 a este to by musela byt neaka ochota z jeho strany byt s malou viac ako 10min sam pretoze pokial nejdem do obchodu alebo do mesta tak s nou sam nieje

slniecko2
11. dec 2014

@safranca15 tie rady- to bol preklep, malo to byť intímne veci (veľa krát sa stalo aj na koníkovi, že sa mamička sťažovala na povedzme vzťahy v rodine a našli si konverzáciu tí dotyční alebo raz to bola aj milenka a manželka, tak len aby si si dala pozor). A chápem ťa- tvoj priateľ sa nepekne správa, ale povedala si mu to? že nech to už nehovorí nikdy? že ťa to zraňuje?
A ten kamoš, keď sa vyjadril ako sa vyjadril- je jasné kam to smeruje. Daj si na to pozor- nie je žaidna výhra byť sama na dieťa a problémy je lepšie riešiť ako vyrábať ďalšie, zvlášť si daj pozor na "súcitných a pomocných chlapov", keď si zraniteľná.
A tvoj priateľ sa prečo nevenuje viac nechce sa mu, či nevie ako na to?

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slniecko2
11. dec 2014

@tanapeta ach, jaj, niekto ma chytá za slovíčka... keby zapriahla svojho muža do starostlivosti o dieťa viac, tak sám by videl, že to nie je také jednoduché, aby človek vyzeral aj po pôrode ako pred ním. Síce predpokladám, že jej priateľ je ten typ, čo myslí skôr na seba ako na city svojej manželky, ale zase ho nepoznám, takže nádej je tu vždy. KOnverzácia je vo vzťahu základ.

safranca15
autor
11. dec 2014

@slniecko2 nechce sa mu vyhovorky su take ze ona s nim nechce byt a ked sa za nim taha tak ju posiela za mbou uz ju ani nekupe ani neprebali a nemal s tym problem nechapem a ten kamarat vie ze nema sancu on sa poviem pravdu ani mi nepaci :-/ a vie ma vytocit ked moj sa ide niekam vecer bavit a ked ja chcem ist len na 2-3 hodky von tak uz pinda ze ked pojdem ja pojde on potom ked sa vratim a to viem ze by nebolo na 2-3h ale do rana lebo jeho argument je ze on nebol dlho s chalanmi vonku a byva s nimi 1-2x za 2mes a ked sa ho opytam ze a ja som kedy bola s babami povie mi neviem

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slniecko2
11. dec 2014

@safranca15 máš to ťažké, treba vám zapracovať na vzťahu, lebo takto to nebude dobré. ale nepovedala si, či si mu to otvorene povedala, že ti vadí, keď ťa tak ponižuje, teda či si uvedomuje, že ťa to ponižuje a že čo si myslel, že aké to bude po pôrode?

leporeloo
11. dec 2014

@safranca15 ahoj mrzi ma tvoja situacia, ale myslim si ze je to velmi o vasom veku, teda neviem kolko ma partner rokov ale ty si velmi mladucka, tak predpokladam ze aj partner je taky mlady... podla mna este celkom nevie co su v zivote dolezite veci casom sa to dufajme nauci, otazkou je ci ty budes pri tom... ja osobne si myslim ze prvy tvoj krok by mal byt jasny a uprimny rozhovor, uprimne mu povedz ze ti to vadi zranuje ta to a ak s tym ma naozaj problem nech ti to povie normalne a mozes sa ty rozhodnut co s tym dalej... a to ze by ti povedal ze si mas najst ineho? to mysli vazne??? toto je ozaj skolkarske uz na strednej som mala vyzretejsieho frajera... ja si myslim ze da sa rast aj spolocne a ucit sa o sebe a zivote za pochodu, ale musia mat obaja tu volu, treba zistit ci tvoj priatel ju ma ...

safranca15
autor
11. dec 2014

@slniecko2 ano povedala on vie ze mi to vadi ale ako keby som hrach o stenu hadzala a ked som bola druhy krat tehu mi povedal ze jemu by nevadilo keby som bola pribrata no nevyzera to tak a to som neni pribrata ale schudnuta

slniecko2
11. dec 2014

@safranca15 tak priber 😀 možno mu chýba krv a mlieko 😅 Ale teraz vážne, neviem, ja by som si to chovanie vydupala- keby bol urážlivý, hneď by som ho stopla. Viac ti neviem poradiť.

le4
11. dec 2014

@safranca15 casto do takychto tem neprispievam, ale neda mi... jednu chybu zeny casto robia a to, ze so sebou nechaju zametat. Maju nizke sebavedomie, takto si nas slovenski muzi vychovali, ako handry (zila som vo viacerych krajinach a viem porovnat). A to pisem ako jedna z tych, ktore maju manzelstvo, kde muz je hlava rodiny. Lenze kto ma hlavne slovo je jedna vec a rovnost z ludskeho hladiska druha. Prosim nenechaj si taketo spravanie. Jasne Ta zranuje a treba mu to odkomunikovat. Je uplne jedno, ze Tvoje brucho je trosku vacise ako pred tehu. Si urcite krasna, sexy zena a on to vie a pre neviem ake dovody zvelicuje tuto zalezitost s Tvojou vizazou (kedze zmena je relativne mala, bude v tom asi nieco psychicke, vztahove... Alebo je prehnane zamerany na vizualne,mozno Ta az tak nelubi:(.. Vtedy su muzi prehane kriticki). Keby si pribrala 30kil, nejaka poznamocka by bola pochopitelna. Ale toto?! To je chrapunske. Musis sa sama seba zastat, ked nema voci Tebe uctu. Dovody:
1. Muzi maju radi vyzvu. - ano, nech sa vo vztahu namakaju... Nech o priazen svojej zeny bojuju... A nebudu mat cas mysliet na hluposti... Ked zena preukazuje lasku ci je zly, ci dobry, to je podla mna len na zle!!!
2. Stastie zeny nespociva v dokonalom uspokojeni svojho muza. Ano sme velmi stastne, ked je aj on stastny, to je prirodzene... Ale nemozeme byt na to upnute. Laska zeny ma byt odpoved na muzovu... Muz straca uctu, ak sa zena so sebou necha zametat.
P.S. muzova najvacis potreba vo vztahu je byt respektovany. Ked je mu s respektom komunikovane, ze city zo strany zeny ochabli (bez vyhrazok,hysterie...), vo vacsine pripadoch, ak to nie je uplny hlupak a/alebo egoista, ho to nastartuje spravnym smerom... A s necitlivym muzom zit je horsie ako s nikym... Z mojho pohladu... Sama by som si v hlave rozmyslela ako budem postupovat a keby sa to po istom danom case nezlepsilo, nehladam si ineho, ale odchadzam z takeho vztahu... (S tym ze mozno ma dalsiu sancu ale o tom nevie) Mozno este vted je sanca, ze sa uvedomi...
V skratke: nenechaj so sebou zametat... Maj ho rada ako cloveka, respektuj ho, ale nech pociti, ze Tvoju lasku moze stratit. Vsetko dobre Ti/vam prajem!

timea7
11. dec 2014

@le4 vynikajúco napísané, tlieskam!!!!!!

mysicka36
12. dec 2014

kokos, to on je taký dokonalý, že má poznámky na ženu ktorá mu porodila dieťa? Že si mu to jasne nevysvetlila hneď pri prvej poznámke. Ja som po pôrodoch ako už boli deti cca 4mesačné chodila 3x týždenne na aerobic a tato mal možnosť budovať si vzťah s deťmi. Ešte aj trochu žiarlil, že sa o seba starám. To nieje nikdy na škodu ak chlap vie, že žena sa cíti dobre.

Dobre si ho prezri, či nepribral, či mu nerednú vlasy, ono sa vždy niečo nájde, neverím, že je dokonalý. Niečo mu tiež šplechni len tak mimochodom nech má nad čím rozmýšlať... 😝 😝 😝

Si mladučká pekná baba, ani nechcem vedieť, čo ti bude hovoriť až budete mať cez štyridsať.

ivivaiveta
12. dec 2014

aby som ti vedela objektivnejsie napisat svoj nazor, nakolko som podobne zazila, spytam sa, je tvoj chlap ziarlivy?

dossy
12. dec 2014

@safranca15 a nie si nejaka precitlivena ?? vsak aj ty ho odpis .. tiez neni urcite dokonaly.. a toho z internetu by som nepovazovala za nejake velke WAUW ..v skutocnosti moze byt uplne iny ako si ho predstavujes.. Bud rozumne dievca a nelutuj to co mas ... ABy si neskoncila aj bez otca dietata aj bez kamosa.. ani tebe by sa nepacilo keby sa tvoj muz vecer nevedel docakt na nejaku zensku za PC ... chlapy maju taky humor.. jeho to prejde a normlana komunikacia neni tiez od veci .. normalne mu povedat ze ta to zranuje !!!

safranca15
autor
12. dec 2014

Tak uz sme sa porozpravali a povedala som mu co mi vadi a tak ako sa citim a povedal ze ho to mrzi a ze uz nebude si zo mna utahovat diki vsetkym

kluska
12. dec 2014

ahoj, necitala som vsetky komentare, ale poviem ti tak, tovj partner je nedospele decko este, aSI TAk, ked som bola v tvojom veku 🙂 tak mi povedal, ze som tucna, nizka, mam 171,a le on mal 2 metre, ze ho nepritahujem, ze nie som velmi blond, som spinava blondyna a on chcela si peroxidovu, po case som ho videla s jednou babou, o dost nizsou odo mna, s ciernymi vlasmi a o dost tucnejsiu do mna :D :D tak dlho boli spolu, vzali sa a maju babo, taze asi tak, ked bude starsi bude inac premyslat pravdepodobne. No si mu dala dieta, po porode malo zien vyzera tak ako predtym, je to len nevyzretost chlapa a to je uz len na tebe ci to budes trpiet, tiez som sa tym trapila co mi byvali povedal, soms a citila ako prisera, skareda, nepritazliva az dovtedy kym som nestretla mojho muza, sme spolu 7 rokov pomaly a jemu som sa pacila aj taka tucnejsia, aj nizsia, aj menej blondava 🙂)) a teraz po porode vyzeram uplne inac a lubi ma dalej, podla mna to je dost podstatne aby si sa citila ok pri nom, jasne, ze nebudete sa uz po sebe valat ako kedysi, ale urcite ma mat uctu k tebe ako k matke svojho dietata, no a na kamosa myslis preto, ze rozmyslas ake by to bolo s nim, si myslis mozno,z e on by ta chcel aj teraz s takou postavou po porode a tak, to uz je len na tebe, ty si strojcom stastia svojho a aj malej

kluska
12. dec 2014

ach tie chyby, som pisala narychlo 🙂