Snáď nastane zmena

buxus24
4. júl 2015

Ahojte..... každy ma niečo čo ho v živote trápy a čo nerozpáva,alebo to hovorí všade kde príde...... nepotrebujem ľutosť je to skôr len zistanie na ktoré som prišla... a vôbec ma neteší...
Som vydata , mam dobrého muža nemôžem povedať ,že nie je... len poslednou dobou si všímam ,že o mna nejavy zaujem... som s toho frustrovana, stale zahlbena v myšlienkach.... pracujem mimo SK ale už si zhanam pracu doma.... deti nemame kedže tato práca mi dava psychicky dosť zabrať....
a ked som doma,žijeme ,,ešte,, so svokrou v byte...ja s nou nekomunikujeme vyše roka... ona vie po mne bud vyskočiť alebo pvedať vety ktoré mi ubližuju...ale len v tedy ak muž nie je doma... mala som stavy,že som nevedela ako chodím, ked som ju len počula prejsť dostavala som hysterické zachvaty.... koli nej som mala strašne bolesti na hrudníku a brala som lieky na ukludnenie... miešala sa nam do manželstva....muž nechcel byť zly a tak pri mne sa tvaril, že je somnou a ked som bola mimo tak držal s nou..nepostavil sa ani na jednu stranu...a to bola chyba z jeho strany......
snažím sa najsť pracu, muž mi len napíše bolo by super ak by si tu bola a boli by sme spolu stale..a na druhej strane povie ale vieš peniaze nam bude treba... zarabam viac než on .......baby som sklamana.... nevie ma podržať..podporiť..ak tak len zriedka....
ja stojím a podporujem ho stale..ale on mi to opatovať nevie....naposledy som citila podporu z jeho strany ked sa nam nepodarilo prve IUI... bola som mimo...vtedy som citila, jeho podporu,oporu,pochopenie....
začala som do prace chodiť menej...lebo muž si začal vypisovať po nete s inymi ženami.... obmedzil to...ale ked nesom doma stale si vypisuje...viem to našla som to v PC....
jasne nik nelubi tak ako na začiatku ved všetko sa mení chapem... viem niesom s ním tak ako by som chcela..ale snažím sa zarobiť aby sme mali penazí viac....
kupili sme si dom...prerábame.. tak ma aspon nateraz ine myšlienky... kto vie snad sa uvedomí..
mam pocit že naš vzťah držím len ja... ja nas posuvam držím, môj muž ma prchku povahu a ak sa niečo nedeje ak to on chce, ak sa nedarí hned sa vzdava... už neraz v hadke spomenul rozvod..ale prečo by som sa mala rozvadzať...že on nedospel? neurčil si priority? nevie kto je pre neho podstatny a kto stojí pri nom?? že počuva svoju mamu a potom sa všetko serie??
no na druhej strane viem, že bude skvelý otec, je pracant a vela vecí si vie urobiť sam..čo je super... je šikovny...a tu povahu jeho z časti zvladam...už za tie roky viem ako nanho....
ženy som frustrovana, neviem sa už smia.... tak nejak verím,že ked sa odsťahujeme, muž uvidí čo pre nas robím, čo sme spolu zvladli, a že sa da žiť aj bez jeho mamy...
ona nerobí 9 rokov....muž aby mal pokoj ju naučil nato, že on všetko zaplatí a ona to užíva...a nehadali sa...ale prišla som ja a menila som pravidla..a ked ma muž začal počuvať svokra zbrojila, miešala sa do nas.. a hadky kôli nej boli stale....prerobila som polovicu bytu.... a ona bola spokojna... teraz to už tak nieje
teraz mame obdobie ,že sme relatívne ok... o detoch sa nebavíme ale chceli by sme aspon jedno... možno sa zmení ked bude male.. to nik nevie..poznam pary s podobným životom a ked došlo dieťa posilnilo ich to... tak dufam a verím a idem dalej....
Viem vela čítania ale potrebovala som to dostať von...

charity
7. júl 2015

@annav U Vas je zjavne nieco silne podobne domacemu nasiliu, konkretne psychicke tyranie. Same od seba to neprestane. To mozes zastavit len Ty. Nezlepsi sa to same od seba, ale bude sa to zhorsovat.

charity
7. júl 2015

@buxus24 Nechces pocut jedinu rozumnu radu... Ok. Tak skus toto, nez si znicis zivot kvoli cloveku, ktory vraj chce byt s Tebou, ale radsej mas ostat v cudzine zarabat. Keby s Tebou chcel byt, tak urobi to, co si urobila a robis Ty kvoli nďemu: vzda sa prace a pride zit za Tebou.

Ty hltas lieky, aby si to doma u svokry vobec prezila. On Ti ani nechyti stranu.

Ty makas, aby si zarobila, on sa kurvi.

Ty ho podporujes, on Ta podporil siroko daleko raz: pri IUI.

Naco mu je taka zena ako Ty? Nerada to hovorim, ale zjavne na prachy. A pritom mas potencial mat krasne manzelstvo a dobry vztah. Ale na vztah treba dvoch. Ty si sama, velmi daleko a este mas kopec virtualnych konkurentiek, ktore ho zaujimaju viac ako Ty.

On hovori o rozvode/!!!!!!/. Ty o laske.

V jedinom mas pravdu, ze on je emocionalne nezrely. No ano, je. Pri jeho matke to nie je ziadne prekvapenie. Ale zrelsi uz ani nebude.

A teraz k tomu, co mozes pre seba urobit Ty:
http://andelskydenik.blogspot.cz/2014/04/osvobo...

Vela stastia. A premyslaj hlavou. Nie dogmami, rozpravkami. Cel realite, aka je. Lepsia nebude. Miluj skutocneho cloveka, nie fantaziu o tom aky by mohol byt.

natalym
7. júl 2015

@annav No tak ja by som sa s ním dobre vyvadila. Nedala by som sa. Ja sa nedám ani doma, keď som presvedčená o svojej pravde tak budem sa za ňu biť a keby čo bolo. Môj muž mal tiež také chujové požiadavky, už nemá, sám prišiel na to, že je to sprostosť. Umývať každé dva týždne okná, nech si ich umyje sám, keď má problém. Ja nemám umyté hádam od Vianoc, veru by sa zišlo, ale sám vidí, že nemám kedy, tak čo mám robiť. Však ešte to vydrží. Musíš bojovať, to ako dlho takto máte?

nibiru
7. júl 2015

nie nezmeni sa to ked bude male bude to horšie svokra bude ta čo veli a muž bude na jej strane budeš mať pocit nesvojpravnosti,očividne si mu len na prachy a necakaj že na rodičovskej ta bude podporovať pravdepodobne ta bude hnať do roboty,čo sa týka vypisovania si so ženami to sa nezmení akurat bude mať dalšie vyhovorky ako je tehotná,porodila,mame dieťa nemá namna cas prepáč ale na čo mi je manžel ktorý ma nechce doma a vyhovuje mu to že pracujem mimo sk?každý normálny chlap by trval na tom ak by chcel rodinu aby žena pracovala doma,na tvojom mieste by som sa zbalila ostala tam kde som a zacaal nový život niekde caká chlap co by vraždil za takú zenu a nie koli peniazom,chlap ktorý miluje ženu nebude pri matke ak vie že sa neznesú ale pri svojej žene,moja matka z duse nenavidi mojho muža stale nanho kydá postavila som sa jej vysvetlila jasne že je moj muž asi to neprajem a pokial sa takto bude chovať nebudem k nej chodiť a pochopila to,ano je to moja matka vychovala ma ale teraz mi ma byť oporou,nie diktatorom nemá právo mi diktovať s kým a ako mám žiť!tiež sme žili so svokrom a odyšli sme ano využial nas prerobili sme jej byt a vyhodila nas ale keby nie odídeme ja by som s nou nežila pod jednou strechou tak ako ani s mojou mamou to su povahy hrozné.

nibiru
7. júl 2015

so svokrou.

nibiru
7. júl 2015

ak chceš dať svojmu manželstvu šancu ok ja ak by som bola v tvojej situacii dojdem na sk najdem podnájom žiadny rodicia,svokry aj keby to bolo drahé podnájom a mesiac dva by som to skúsila žiadne že ja prispievam viac pekne fifty fifty,venovať sa len vam obom potom uvidíš správanie a či to má cenu zachranovať,urcila by som si hranicu napr. 3 mesiace,vieš niekedy milujeme až príliš a čakáme že sa niečo zmení,sami to vieme ale nechceme si to pripustiť a ked nám to niekto povie niekto nezainteresovaný sme nahnevané čo oni o tom možu vedieť to je inak a prejde sa do hajenia sa prečo to nieje až také zlé,mi ženy to nedokážeme posudiť no ked už majú známi v okolí plné zuby toho čo vidia a dotyčná začne byť izolovaná lebo nemá priatelov vtedy už je to velmi velmi zlé, mám 2 kamaratky ktoré na rp pochopili že majú doma žgrlošov ked zrazu žena nemala príjem len výdavky a chlap to tahal vtedy sa ukazala pravá tvár a agresia ponižovanie,dnes su obe stastné maminy jedna už aj vydatá za druhého.3 kamaratka stale verí dúfa,má 8r. syna mužovi platí najom deti má u mami je to na jednom sídlisku ale aj tak každý piatok dostane na hubu dobrá je len pretože mu všetko platí a ona obtažuje každého ako sa stažuje všetci od nej utekajú lebo ich to za tie roky nebaví počúvať a ked sa to dozvie jej muž stlče ju jak žito deti s nou odmietli íst bývať k nemu má dcéru aj z prveho vztahu tá trpí najviac že jej matka je troska zavisla na chrapúnovi co ju má len na peniaze.každý sme iní a preto máme každý iný nazor na podobné príbehy ja poznám vela psychických týrani aj fyzických viem čo v živote nechcem,mám doma škorpiona tažkú povahu a sú veci ktoré som si stanovila hned na zaciatku a vdaka ním fungujeme hoci nie vždy je to ružové.

natalym
7. júl 2015

Treba si vybojovať priestor, aj za cenu obetí.

annav
7. júl 2015

@nibiru si skvela, mas v tom jasno! Je mi luto tej tretej kamaratky, velmi.

annav
7. júl 2015

@charity vdaka aj za ten link o zavislosti vo vztahoch, aj ked si ho nie pre mna. pre nasu rodinu je este dlha cesta, no pracujem na tom, aby som od muza nezavisela. aby som vymedzila hranice jeho hulvatstva a utlaku. ci to ma zmysel v tom ostavat? deti a ja sme stastni v nasom domove, skole, napatie prichadza s manzelom, je velmi narocny, nespokojny, casto sa nudi, my sme taki pohodovejsi, neporiadnejsi, strasne ho to hneva.

buxus24
autor
20. júl 2015

@charity dakujem ti za tvoje pismenka....ano vo vecsine co si zhrnula je dost pravdy....no este pockam....
Okolnosti sa teraz zmenili a koncim v praci nechavam ju manzel ma v tomto podporil a uistil ma v tom ze to zvladneme a ze on nas potiahne...aspon do casu kym si nenajdem pracu...