Som ja náročná, alebo je chlap hlupák?

pipina22
15. okt 2017

Baby. Moj nick je divný. Ale je spraveny len kvoli prispevku. Hanbila by som sa ako pes keby som to dala pod svojim menom kde mam aj rodinu a znamych...
No.. z prveho vztahu mam dceru uz ma sedem rokov. Terajsieho partnera som stretla ked som bola uz tehotna... to je teraz vedlajsie preco som nebola s otcom dcery a preco som s nim vobec otehotnela..
Mojmu partnerovi som vdacna ze sa o mna s dcerou postaral ked som bola tehotna a bez nejakeho stabilnejsieho zazemia.
Cele roky sme boli viac menej frajeri. Mal detmli z predchadzajuceho manzelstva, rozvedeny a bolo mi jasne ze sa nechce hned zenit.
No po skoro osmich rokoch byvame stale oddelene napriek tomu ze som medzicasom otehotnela aj s nim a teraz mame spolocneho rocneho syna.
O deti sa staram sama. Financne mi pomoze ale aj to je v poslednych rokoch coraz horsie. Mame spolocnu firmu. Byt ma kazdy vo svojom vlastnictve. Mame kluce od svojich bytov. Sem tam prespi on u mna sem tam ja u neho.
Problem je ten ze mne to takto viac nevyhovuje. Deti potrebuju byt s otcom castejsie. Nielen hodku dve za den. Sem tam hodku dve za tyzden ked je pracovne mimo domu.
Ked naznacim spolocne byvanie a nedajboh svadbu povie mi ze nikdy a je mu to velmi vtipne. Neviem co mam robit. Ked som ostala tehotna so synom prevalila sa jeho niekolko rocna nevera. Chcela som ist v prvom momente na potrat. Nakoniec ma ukecal ze budeme spolu zit ze mal privela stresu a volnosti a preto sa to stalo.
Asi pod vplyvom hormonov som mu odpustia. Zdalo sa ze je vsetko fajn aj lepsie ako na zaciatku ale ani po narodeni babatka sa byvanie neriesilo. Jednoducho on ma na stalo vo svojom zivote nechce.
A zenit ze sa zrazu tiez nikdy nebude ze mu raz stacilo. Nepotrebujem papier ku stastiu ale pride mi to ze by sme k sebe aj formalne patrili a boli normalna rodina.
Zvazujem rozchod jeden den som pevne rozhodnuta viac ho nechciet ale o tyzden na jeho prehovaranie povolim a zase mesiac dva fungujeme.
S jeho detmi si rozumiem. Moja dcera ani nevie ze nieje biologicky otec. Bojim sa ze ked sa rozideme vykasle sa na moju dceru kedze nieje jeho.
Boli by ste s chlapom tolke roky keby ste vedeli ze s vami zit v jednej domacnosti nikdy nebude?
Som uz z toho zufala..pridem si ako stihacky ale volnosti ma az az. ☹

puklica13
15. okt 2017

@pipina22 ani omylom by som s ním nebola..začni si vážiť samu seba..radšej sama s deťmi ( čo už v podstate si teraz) ako s takým hulvatom

janinah
15. okt 2017

Veď práve...volnosti má až až....,až na ďalšiu pipinu....☹
Vôbec ti nerozumiem,načo prepánakráľa si za takých okolností otehotnela aj s ním? ale neskoro plakať nad rozlietym mliekom,to dieťa je isto zlaté a miluješ ho....ja by som na tvojom mieste bola totálne radikálna....koniec,absolútny a hneď,takto mu to povedz,styk s deťmi upraví súd a firmu si rozdeľte...ak by si to aj nemyslela vážne,tak podľa jeho reakcie uvidíš na čom si...možno povie,ok,tak to bude lepšie a tebe konečne dôjde,že ťa potrebje len na sex...a možno povie prepáč,nedošlo mi aké to máš ťažké,sťahujem sa k vám....
a odpoved na tvoju otázku či by som bola s chlapom tolké roky? ja isto nie,ja by som si nezarobila dieťa s chlapom,ktorý nemá toľko rozumu,cti,čestnosti,charakteru ma požiadať o ruku predtým ako ma požiada o spoločné dieťa

pipina22
autor
15. okt 2017

@puklica13 veď práve že som stále sama s deťmi. Vo všetkom sa spolieham na seba akoby som bola slobodná matka len s tým rozdielom že sa slobodne nemôžem v ničom rozhodovať. Lebo nedaj boh že chcem ísť raz za mesiac niekde na drink s kamoskou a vtedy mi vie pripomenúť že som zadaná a mám sedieť na riti pri deťoch a tak aj radšej nikam nejdem aby nebolo peklo. ☹

mimi1237
15. okt 2017

Prosim ta zamysli sa nad tym ,nikomu nechcem krivdit ,nepoznam ho no je nanajvys divne ze spolu mate firmu spolocne byty ale nebyvate nezijete spolu ?? On to nechcel ani ked si z nim otehotehotnela ?

puklica13
15. okt 2017

@pipina22 nechápem...prečo sa necháš obmedzovať? Veď SPU nežijete...len sa tak tvárite..mu oznam že si slobodná žena aozes si robiť čo chceš..bodka
Prečo by si sa nemohla slobodne rozhodovať?skôr nechceš...
Veď nezijes v saudskej arabii...

wena
15. okt 2017

Ja by som nebola a úprimne mi pri čítaní tohto príspevku padla sánka, že nejaká žena tak dokáže žiť :-O

pipina22
autor
15. okt 2017

@mimi1237 on má svoj byt byt z ktorého vyplatil bývalú ženu a ja mám svoj byt ktorý som si kupovala pred pár rokmi. A otehotnela som počas brania hormonálnej atikoncepcie..to že som uvažovala že by som išla na interupciu bol len akt zúfalstva keď som prišla na neveru. Nikdy by som na potrat nešla.

janinah
15. okt 2017

ak chceš ísť s kamoškami na drink,tak si najdi opatrovatelku k deťom a smelo choď,ty nie si zadaná žena,ty sa len občas vyspíš s niekym,kto k tebe príde na návštevu,žena vo vzťahu žije inak...mne pripadá,že sa ho bojíš?čoho presne?

pipina22
autor
15. okt 2017

Ten debil som ja z nás dvoch viem to. Len sa bojím na dcerinu reakciu ta na nom doslova visí celý čas ked je doma a sa bojím ze sa to prevali ked sa rozideme ze ma ineho otca v papieroch. Malý je este bábatko asi by to moc nevnimal ked je aj tak tato doma malo. Za mna mam v tom jasno. Len kvolo tym detom stale vaham. Och dokelu. Som rada ze ich mam

mimi1237
15. okt 2017

@pipina22 a nemas pocit ze ta brzdi ? Takto chces zit do konca zivota ?

janinah
15. okt 2017

@pipina22 7ročná slečna vidí ako žiju iné rodiny,že ocko s nimi býva...mnohé by už pochopila,ak jej to primerane vysvetlíš,môžeš sa predtým poradiť so psychologom

mimi1237
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pipina22
autor
15. okt 2017

@janinah bojím sa že mi urobí zo života peklo. Je toho schopný. Vidím ako sa k ex správa..
A aj som neutekala čo najdalej.
Tvrdí mi že si syna vezme a že mám ísť radšej za hranice. A vraj som mu podpísala plnú moc vo firme tak odídem s holou riťou tak mi vezmú aj tú staršiu. A niekedy ked pozerám správy tak kadečo sa deje a neprávom. Tak toto ma tak brzdí. Ja by som bez detí neprežila ani deň.

janinah
15. okt 2017

@pipina22
@pipina22 tebe nedošlo,že je to psychický tyran??? ber si právnika a zbav sa ho,to chceš takto žiť do smrti?

pipina22
autor
15. okt 2017

@mimi1237 no ja som to pred dvoma rokmi skusala. Poradila som sa s psychologickou ako na to. No a som zacala ze niektore deti maju aj ineho otca ako toho ktory sa o neho stara ze maji vlastne dvoch. Ale zrusila ma po prvej vete ze jej staci jej jeden ineho nepotrebuje. Odvtedy som neskusala. A jej otec biologicky zaujem o stretavanie nema. Ani vyzivne nemame urcene tak neprispieva nic. A to byva v tom istom meste. Neviem ako na to este
.mozno keby mal zaujem s nou byt ale neviem co jej mam povedat ze mas ineho otca ale vidiet ta nechce? To len aby si vedela? Netusim ako postupovat este. A nutit sa s nou stretavat byvaleho nemozem.

sasa1310
15. okt 2017

@pipina22 ja tam vidím ešte ďalšiu takú ako si ty, a možno aj ďalšie dieťa ako máš ty.

Prečo by chlap, ktorý tak miluje svoje dieťa (aj cudzie) nebýva s ním pod jednou strechou?

Hanbila by si sa ako pes. Prvá tvoja veta. A čo vari, tvoja rodina nevie, že spolu nebývate?

pipina22
autor
15. okt 2017

Ale pravdaze vedia že spolu nebyvame. Ale ked sa ktosi opyta ako a co a kedy svadba tak zahram ze niekdy uz bude.. nehovorim problemoch nikomu. Kamosky vidia ze to mam na hovno a aj sa mi cuduju ze ako to zijem. Mama ked pride nahodu aj vcasie rano a sa spyta kde je tak klamem ze akurat isiel do prace ale bol akoze doma.

obsadenemeno
15. okt 2017

@pipina22 kristova noho, a teba trapi, ze si ta nechce vziat?
Spolocne byvanie ste mali poriesit uz davno. Aj ked pocitam, ze by si aj tak chodil kade tade akoby mu to vyhovovalo....holt, dievca, si v riadne zapeklitej situacii. Teraz len dufat, ze sa nanho zavesi nejaka ina.....
a ver tomu, ze deti ti nevezme. Podla toho, co pises, by ho ta hra na dokonaleho otecka presla po tyzdni. Ved mu ich nechaj na vikend, chod s kamoskou na chatu, wellness, ved nie je tvoj manzel, dokonca ani partner. A uvidis.

mimi1237
15. okt 2017

@pipina22 nutit nie ale vyzivne poriesit mozes nie ? Ani nechapem.preco ho nemas urcene ty si to nikdy neriesila ? ...dcere to vysvetlis potom porad este raz so psycholigickou ked myslis a ponalicky to isto pochopi to zvladnes neboj ,skor ries ako dalej lebo medzi riadkami citit ze mas z neho strach a to nebude len tak ,mne stacila veta ze mas sediet doma na zadku lebo si zadana ...bud rada ze spolu nezijete byvat mas kde o deti neprides tak sa neboj,to ze ti ich vezme su len vyhrazky aby ta zmanipuloval...

pipina22
autor
15. okt 2017

@sasa1310 no.. asi tak tie deti teda nemiluje. ☹ alebo mozno iba mna nie

aduska121
15. okt 2017

@pipina22 takto to urcite nebude nikam prosperovat nech sa chlap vlastne rozhodne co chce mate spolu dieta ste spolu cez 8 rokov a byvate oddelene na svadbu ani na vase spolocne byvanie ani nepomysli...je to chlap ci pubertiak

pipina22
autor
15. okt 2017

Jediná rozumná je moja segra asi. Tá ho nenávidí ale povedala mi neraz že kvoli mne ho akceptuje. Uz ked som otehotnela a po mesiaci zistila neveru mi nakazala poslat ho do riti a hned. Máte pravdu ženy. Už dávno som mala byt prec. Len ked v kutiku kdesi ho mam este rada alebo je to vdacnost za tu prvu dceru? Neviem. No koncim s nim lebo toto nieje normalny zivot. A nech sa udeje co sa ma teda. Deti si nedam aj keby neviem co..
Dcera ak sa dozvie dozvie sa, co uz.
Nejako to prekoname. Len ma mrzi ze tolke roky som bola ako truba. Mna uz by ani neprekvapilo keby mi nejaka zens zavolala ze s nim ma dieta alebo co.
Luto mi je aj tych jeho deti. Teda v tom zmysle ze ich mam rada pomaly ako vlastne a zrejme sa konakt s nimi zrusi.

patka24
15. okt 2017

No zena, chcela som ti povedat, ze daj mu ultimatum, ale ako citam tvoje dalsie prispevky, poviem ti len tolko, ze utekaj od neho, kym si s nim nezabila dalsie roky zo zivota, uz teraz ich bolo príliš... inak, to psychické vydieranie, to je take oblubene u tychto debilov, "zoberiem ti deti" no ale uprimne, ani 5% z tychto vydieracov by nevedelo, co s tymi detmi robit a je im bez nich v podstate lepsie, navyse, vziat deti matke, to by si musela byt alkoholicka bez byvania a podobne. Najdi si pravnika, dopredu si zisti, ake su tvoje moznosti, co sa tyka firmy, dcerke to vysvetlis, deti su rozumnejsie, nez si vieme predstavit. Drzim palce

pipina22
autor
15. okt 2017

@aduska121 ma 45 rokov tak som ratala ze bude po puberte ale asi nie 🙂 asi mu zachutila sloboda po rozvode len nechapem naco si so mnou potom zacinal a tahal to taku dobu. Ja mam 30

pipina22
autor
15. okt 2017

@patka24 dakujem

pipina22
autor
15. okt 2017

@patka24 chvalabohu byvanie vlastne mam a nepijem 🙂

puklica13
15. okt 2017

@pipina22 nechápeš načo si s tebou začínal?
Ježkove oči..lebo si mu to dovolila..aby sa k tebe takto správal...

aduska121
15. okt 2017

@pipina22 mas na lepsieho za mna toto si ako matka jeho dietata a celkovo ako zena nezasluzis

lilyianka
15. okt 2017

@pipina22 ja sa ti divim,ze mu to takto dlho trpis
Ok,este by som pochopila,ze sa nechce zenit,to sa prekusnut da (neviem aky bol dovod rozvodu),ale ze mate spolu syna a nebyvate spolu,tak to uz divne je...ja by som toto netolerovala...bud alebo! Jemu vyhovuje vidiet svoju "zenu" a dieta hodinu ci dve denne?? Tak potom je vadny
V tvojom pripade by som asi volila rozchod a nech ti na syna plati...to uz co je,ze kazdy vo svojom byte? A potom panko nevie co od dobroty a cele roky sa ti trtosi za chrbtom...

birbalka
15. okt 2017

Ahoj. Nezavidim ti a viem pochopit, ze so nestastna. Ked nie je vola, neprinutis ho nijak, aj ked niekedy sa vyplati urobit sokovu terapiu. Neviem nakolko je on naviazany na deti. Odporucam ti skor sa poradit s odbornikom ako tu na fore. Nemusis mu to vsak hned vesat na nos 😉 Iba si vypocujes nazor nezaintetesovanej osoby a popripade ta usmerni dalej. Uvidis, bude dobre 😁