Som zaľúbená do iného

8. jan 2021

Ahojte začnem takto, s priateľom sme boli spolu asi 7rokov predtým ako sme sa vzali, rok pred svadbou sme začali stavať dom, sme v zahraničí momentálne 3 roky po svadbe.. Rodicia môjho muža zbožňujú, manžel bol môj prvý frajer a aj posledný... Snažili sme sa o babetko nedarilo sa asi roky.. Zahľadela som sa do iného.. Trvá to už rok co to spolu ťaháme, toľko som sa nikdy nenaplakala ako teraz.. Môj manžel a ja mame skôr kamarátsky vztah a povedala by som ze nás drží to ze mame spoločný dom a mne dosť záleží na rodičoch,
Raz som máme spomenula ze ma to nebaví a ze sa rozvediem a ona hneď ze koľko mi pomohla s domom, financiami že ani domov nemám chodiť keď jej toto urobim... Hanba na dedine atď atď... Ja som nešťastná neviem co robiť... S tým mojim milencom som sa rozišla a skúsila to s manželom znovu, no toto ne never ending story a s milencom sa zase stretávame, mame super spoločne chvíle a ja cítim co nikdy predtým nie :(

nnnuuunnn
8. jan 2021

Dom sa da vysporiadat, je to daleko lepsie ako keby ste mali spolocne dieta. Rozviedla by som sa...

anita6666
8. jan 2021

A si si istá,že milenec ťa chce aj inak ako iba na sex a zabitie nudy?

goodidea
8. jan 2021
nnnuuunnn
8. jan 2021

Hanba na dedine? Prosim Ta, kolko ludi Ta tam pozna? Ved Ty sa z tej dediny aj tak odstahujes a na mamu nepozeraj, ona na Tvoje stastie tiez nepozera. Podla mna je hanba zit vo vztahu, v ktorom nechces, zavadzat manzela a navyse ked ho uz aj podvadzas.. To, ze tetky na dedine utrusia medzi sebou, ze si sa rozviedla, to nie je ani taka story, ktora by sa dala dlhsie rozoberat, za to Ti hadam nestoji zniceny zivot. A ci Ti to vyjde s milencom je teraz vedlajsie, podstatne je, ze nechces toho s ktorym zijes. Nie je hanba sa rozviest, je to len papier. Ta Tvoja mama no comment. Veci su len veci, ked si znicis zivot, potom by si uz aj ten dom ozelela... ale predpokladam, ze toto si v pohode vysporiadate.

zuzanka.zuzu
8. jan 2021

aby si nakoniec neskončila sama ☹ ale nebudeš ani prvá ani posledná čo by sa rozviedla, takže pouvažuj čo vlastne chceš a rozhodni sa... na 2 stoličkách sa zle sedí

lintu
8. jan 2021

Pekne si to komplikuješ. Bez ohľadu na to, či máš ďalšieho, by bolo fajn najprv poriešiť tvoj kamarátsky vzťah s manželom. Naťahovať niečo, čo už teraz podľa všetkého nemá zmysel, je zbytočné. Tiež si zaslúži byť šťastný a nájsť si k sebe vhodnejšiu partnerku. Zakladať si vzťah len na majetku je také... divné. Rovnako ako mať nešťastný vzťah len kvôli rodine.

jenny224
8. jan 2021

Aký má postoj manžel? Vidí niekde problém, cíti, že ste viac kamaráti, ako manželia? Aký má postoj milenec, je tiež zadaný?

martinkatinka
8. jan 2021

A tvoj manzel vie, ze mas ineho?

fadama
8. jan 2021

A rýchlo si to ujasni. Kým nebude dieťa. Zas bude len dieťa potom trpieť.

frota3
8. jan 2021

Joj, podla mna by ste sa mali porozpravat doma najskor, vzdy sa da najst nejaka cesta ako dalej. Mozno bude lepsie ked pojdete od seba. Teraz sa to este da jednoduchsie kym nemate deti.

miadi
8. jan 2021

Sranda ze pises s priatelom ked je uz 3roky tvoj manzel. Cize ta prva veta uplne svědci o tom ze tvoj muz je..uz len priatel a mozno bol vzdy len priatel alebo kamarat. Za 10rokov spolu bez deti sa vie vztah dost vystavit. A ked bol tvoj prvy a posledny.. Bud rada ze nemate deti dom je nic to sa lahko rozdeli aj keby ste sa mali natahovat rok dva Ti co maju deti sa natahuju zvysok zivota. Ak nemaju rozum a nevedia si svoje osobne problemy vyriesit inak. Na mamu sa vykasli. Ona netrpi a ocividne mysli len na to aby si mala kde zit lebo sa boji ze raz skoncis u nej ..Ale ty mas cely zivot pred sebou. A musis si uvedomit ze za svoje vlastne stastie si zodpovedna len ty sama. Nie mama ani nikto iny. Ked raz budes stastna sama vo svojom alebo s novym partnerom aj mama bude rada a ked zalozis rodinu tak na tvojho ex ani nespomenie. Niekedy je dovod preco par nema deti -lebo ich nema mat spolu.Tak sa netrap a hod otvorenu rec s manzelom. Mozno aj on len caka kedy to ukoncis.Mozno aj on ma bokovku.

marca12
8. jan 2021

Mama to predycha,na nu nehlad. Dom mozte predat. Hlavne sa uz konecne rozhodni,takto sa zit neda. Len aby si o 10 rokov nezistila,ze s milencom je to rovnake ako s ex. Muz nevie o milencovi?

janinah
8. jan 2021

Bolo koze dobre.sla sa na ľad šmýkat... namiesto budovania vzťahu s manželom ho podvádzaš...myslím si to.co tvoja mama...
A dôvod prečo manžel prestal vyhovovať?lebo sa objavil niekto zaujímavejší?

natycaga
8. jan 2021

@janinah s tou kozou je to najtrapnejsia pripovidka...je to jej prvy muz a su dlho spolu, tak sa jej vôbec nečudujem. Nech to ešte zmení, kym nemajú deti. Rodičia sa prirodzene boja...ale postupne pochopia. To, ci sa popali je jej vec

tetasa
8. jan 2021

uff,normalne som alergicka na ten debilny refran ze bolo koze dobre sla sa na lad smykat.....podla mña vo vacsine pripadov je presny opak,....nebolo koze az tak dobre a zato sa ide smykat.🙄 Autorke:mas tu viac odpovedi,aj ja si osobne myslim ze mat vztah pre rodinu alebo majetok skor alebo neskor nevydrzi,mas stastie ze nemate spolu deticky,ludia na dedine poohovaraju kym nebudu novinky o inych...nebudes prva ani posledna...vela stastia😘

jajka71
8. jan 2021

Sadni si s manželom a bud fér voči nemu, čo si myslia druhí ti môže byť jedno, ani tvoja mama ani teta ci ujo z dediny nebudú žiť za teba tvoj život. V tvojom prípade ste podľa písaného spolubývajúci ale ako by si sa cítila, keby to bolo naopak? Mohla si to mat dávno za sebou po riešené. Formálne a finančné sa dohodnúť s manželom a hlavne byť fér voči nemu i sebe. Môže sa stať že novú lásku to prestane baviť, lebo takto keď ta nežiada, aby si to po riešila bud mu to vyhovuje, alebo sa bojí, že by ťa inak stratil.
Každopádne si najskôr ujasni co chceš, či bývať v dome v dedine kde budú všetci najlepšie vedieť co si mala urobiť, ale reálne si to od žiješ len ty, alebo sa majetkovo vyrovnate a sama alebo s novou láskou začnete niekde na novom mieste nový život. Hlavne si ujasni ci chceš. Nvm si predstaviť ako sa cíti ten tvoj a hlavne co bude ak sa vám podarí babo. Bude to omnoho komplikovanejšie. Rieš to hlavne preto, aby sa to neskomplikovalo. Už si to dávno mohla mať po riešené. Hlavne si ujasni co chceš.... Najdôležitejšie je byt fér, aby ste sa mohli dohodnúť....
Prvé lásky nemusia dopadnúť tak, ako si predstavuje okolie a rodičia pokiaľ nejde o viacgeneracne bývanie žiť s polovičkou dieťaťa nebudú... Musíš vedieť co chceš. A ísť si za tým. Možno niekomu príde, že nerieši vzťah s manželom, nesnaží sa to riešiť aby ste boli spolu šťastni a v konečnom dôsledku ubližuje všetkým vám trom, ale je to o vás troch. Musíte to z riešiť skôr a je lepšie keď to poriešim skôr, ako to porieši jeden z tvojich chlapov alebo sa to inak zamota...

caroline_
8. jan 2021

Manžel vie že máš milenca? Vieš si predstaviť že by tvoj prvý chlap už nikdy viac nebol súčasťou tvojho života? Vieš si predstaviť vzťah s milencom, ak to teda nie je celé len o sexe? Nechýba ti niečo v manželstve na čom by sa dalo popracovať?

arianna25
9. jan 2021

Ziaden vztah nie je po rokoch to co bolo na zaviatku. Aj priblemy boli su a budu. Treba ich roesit spolu s manzelom a rodina ta podpori. Milenec je len chvilkove oklamanie hlavicky. Zazivas s nim to iste vo s manzelom na zaciatku.
Krby ti to s nim aj vyslo, tak moze to byt po case taky isty stereotyp ako s manzelom. Aby di potom nelutovsla, dobre si rozmysli co robis. Drzim palce nech sa spravne tozhodnes

panelacikova
9. jan 2021

@miadi píše: s priateľom sme boli spolu 7 rokov predtým, než sme sa vzali. potom už píše o manželovi 🙂

panelacikova
9. jan 2021

@tetasa alebo si šla šmyknúť 😀 ale ako súhlasím. keby mnohé vedeli, čo som ja mala predtým!!! a čo mám teraz!!! tak by o koze rozprávali celé dni 😀 ale ja som spokojná a šťastná, vzťah predtým ma ubíjal a svojim spôsobom som stagnovala a upadala. ale toto pochopí len ten, kto v takej situácii bol.
autorke: mama to prežije, neboj sa. už keď moja prežila 3 rozvody svojich detí, odchody od otcov detí, život s mojim otcom a neviem čo všetko (a tiež pochádzam z veľmi malého mesta, taká väčšia dedina), tak aj tvoja prežije. žiť vo vzťahu, o ktorom máš naozaj dlhodobý pocit, že ťa ubíja, nie je riešenie. možno budeš žiť ešte 50-70 rokov, uvažuj, či chceš žiť takto.
na druhú stranu poriadne porozmýšľaj, či naozaj nejde len o bláznivú zamilovanosť. polož si otázku, či si sa s priateľom (milencom) už rozprávala o tom, že chcete byť spolu? či to chce aj on? aby si sa nerozviedla iba kvôli nemu, ale predovšetkým preto, že nie si spokojná a šťastná. vzťahy sú veľmi vrtkavé, to, čo vyzerá teraz fantasticky, sa časom môže úplne zmeniť o 180 stupňov. je potrebné poriadne o tom premýšľať a viesť rozhovory. skrátka - neurob to iba kvôli známosti, ale len kvôli tomu, že si o tom presvedčená, že nie si šťastná.

mirkava
9. jan 2021

Ja by som radila ostat s manzelom. S milencom je to vzrusujuce, lebo je to "zakazane", nieco co sa nesmie. Po čase by ti aj on zovšednel. Z kaluže do blata ako sa hovorí. Manželstvo je zaväzok na celý život. Ak by bol násilný, veľa pil, alebo neči podobné tak rozvod je tá jediná možnosť - preč od takého človeka, ale to že ťa to nebaví.... 😯. Tak držim palce rozhodni sa s právne 👍😉

danielinaa
9. jan 2021

Chcela by som vidiet takto o desat rokov ked sa rozvedies s manzelom a budes s terajsim milencom, ci stale budes taka zamilovana ako teraz. Aj do manzela si pred rokmi bola zamilovana,ale rokmi ti zovsednel. Si naivna ak si myslis ze s milencom to bude inac. Ci ked ti zovsednie aj milenec, budes zas hladat tretieho, stvrteho? Pre mna manzelstvo neni cit, ale rozhodnutie. Lebo kazdy cit raz pominie.

marryen
9. jan 2021

Moja kamarátka prešla presne tým čo ty. Len tam bolo aj 7 ročné dieťa. Nakoniec sa rozviedli a milenec sa na ňu vyprdol po roku a našiel si novú. Ona ostala sama v podnájme a ostali jej oči pre plač. Keby mohla vrátiť čas, už by konala úplne inak. Takže aj takto to môže skončiť....... nie vždy len happyend s novou láskou. Na začiatku je vždy všetko pekné.

miadi
9. jan 2021

@panelacikova Ja to chapem ako to piše ale normalne by som pisala s mm sme boli spolu 7r nez sme sa vzali. Ty si nepochopila co som napisala ja.

panelacikova
9. jan 2021

@miadi tak je to také divnejšie vyjadrenie, priznávam 🙂

0kristina0
9. jan 2021

Chudatko, tak ty si sa naplakala? Aj pri milovani s milencom places? Aku polievocku si si navarila taku si budes papat.

xeniii
10. jan 2021

Je normálne, že časom sa veci aj vzťah zmenia, že už to nie je také to zamilovanie ako prvé mesiace, rok, dva, ono postupne to stráca tú iskru, ale je len na nás aby sme sa posnažili to dať dokopy.