Švagor ma nerešpektuje

31. mar 2022

Ahojte, chcem sa len asi trochu posťažovať. Manželov brat ma vôbec nerešpektuje. Keď k nám prídu na návštevu a niečo poviem, hneď ma vysmeje. Neznášam keď sem chodí. Má nevychované deti, chodia nám do osobných vecí. Naposledy jeho 15 ročná dcéra išla na wc a dlho nechodila, tak som sa išla za ňou pozrieť. Našla som ju v kúpeľni ako si skúša moju kozmetiku a čo vyskúšala si utrela do bieleho uteráka. Tak som to pred ním spomenula a už som bola za sprostú. Začal, že veď sme rodina a že nemám do toho čo hovoriť. Manžel sa ma zastal, že sú to moje osobné veci a mala sa opýtať, keď chcela skúsiť. Tak už bol oheň na streche, že som rozmaznaná a sprostá lebo nemáme deti a neviem to pochopiť... On má totiž vždy vypité keď k nám prídu. Včera volal mužovi, že zájdu na víkend a prespia u nás. Tak muž povedal, že keď budeme mať obaja voľno, lebo mám nočné, nech sa cez deň vyspím. Zase to začalo, že oni prídu, jeho to nezaujíma. On má voľno a už to povedal deťom. Švagor si myslí, že keď je starší tak môže manžela dirigovať. Ja som z toho zúfalá a manžel tiež, ale ten chce pokoj v rodine, lebo aj jeho mama je taká ako ten jeho brat.

nyusika
31. mar 2022

@h2 myslim, naozaj...urcite sa to nedeje denne.
ved tio nie je nikto cudzi, je to moja neter

letfenixa
31. mar 2022

@autorka vôbec si neviem, predstaviť, že by ku nám nasilu prišla návšteva. Ak to teda nejde zastaviť slovom, tak potom fakt činom- nedvihat telefón a zamknut sa.

nwnw
31. mar 2022

@a_alexandra_a no vytacali ma u mna doma do nepricetna. Prides do hostovskej kupelky, okno otvorene a prsalo dnu a podlahovka isla na plne pecky. Ja to platim.

h2
31. mar 2022

@nyusika Ale veď som písala, že mne by nešlo o správanie netere. Mám 2 netere a ešte k nám chodia aj dve dcéry môjho muža z prvého manželstva, skúsila som si predstaviť, či by mi to vadilo a nevadilo. Fakt. Ide o správanie švagra.
Na tvojom príspevku ma najviac zarazila veta, že ani ty by si ju nerešpektovala. 🤷🏻‍♀️☹️

nyusika
31. mar 2022

@h2 no z "pismeniek" tazko sudit...na mna jej text posobil diovne, preto som to napisala.
bohvie, ako to je v skutiocnosti.
ale mna v reale naozaj vela veci nechava chladnou, proste pokial to nie je anopzaj sakra vazny problem, nema zmysel sa rozculovat...

Ano, neohlasene caste navstevy by mi vadili, brutaaaalne by mi vadilo, kebyze ku mne pride niekto ozraty - to by som ho rovno vyhodila.
ale vseobecne by som bezne kiksy svagrovcov prehliadlka, ved ja s nimi byt kamoska nemusim by. ked pridu, nech sa postara moj muz (jeho brat)
naco si robit starost z toho, z coho nemusim

nyusika
31. mar 2022

@h2 este doplnim - reci typu "zavriem dbvere a nevpustim do mojho bytu" a podobne, ved to je aj byt jej muza.
a pokial jemu nevadi brat, tak co uz...ona nech vtedy ide s kamoskami na kavu.

h2
31. mar 2022

@nyusika Neviem, či si tak trochu nepodporujem v tom, že neohlásené návštevy by ti vadili a zároveň píšeš, že je to aj byt jej muža a keď to jemu nevadí, je to v poriadku a preč má ísť autorka.
My s mužom sa v tomto rešpektujeme, návštevy konzultujeme. Keď si chcem zavolať kamošky a jemu to nevyhovuje, prispôsobím termín, aby vyhovoval každému. On to robí tak isto.

nyusika
31. mar 2022

@h2 neodporujem - pisem caste neohlasene navstevy.

samoz\rejme - ja nechpodim na navstevy neohlasene, ani k nam takmer nikto...obcas sa stane,. ze kamska zavola, co robim, ze je blziko nas a dobehne...alebo krstna.
ale to naozaj obcas.
a nie, nevadi mi to 🙂

nevenka
31. mar 2022

@nyusika ale odporujes. Autorka ma nocnu a cez vikend chce dospat. Kam sa ma pratat zo svojho bytu, lebo pride "podareny" svagrik? Halooo...

nyusika
31. mar 2022

@nevenka ok, ja pisem vseobecne.
nebudem podla jednej situacie posudzovat celok.

a pisem MOJ nazor, co by mne vadilo a co nie.
a pisem aj to, ze z autora tejto anonymnej temy mam pocit, ze robi z vela veci vacsi problem, ako v skutocnosti je.

a na to mam prave - nikoho neurazam, pisem slusne.

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
31. mar 2022

@h2 * telefón mi zmenil neodporuješ na nepodporujem. 🤦🏻‍♀️ Pardón.

klarik707
31. mar 2022

@trema asi tak nejak. nechapem, ze mu to aj muz takto nevysvetli a bolo by najlepsie, ak by ho sam odsekol. ako neznasam takych, co sa len tak nanominuju na navstevu a este su schopni ta aj urazat

panda21
31. mar 2022

@nyusika tak keby ku mne chodí zakaždým ozraty švagor, nadáva mi do sprostých, neterka nevie aké sú spôsoby a hrabe sa v osobných veciach, a ešte aj svagrik povie, že jeho nezaujíma, že budem po nočnej, oni aj tak prídu na víkend prespať, tak to riesim dosť radikálne 🤷‍♀️ nikde nevidím, žeby prehanala, ak sa toto deje pravidelne, nedivim sa jej.

nyusika
31. mar 2022

@panda21 samozrejme, mas pravo riesit to presne tak, ako uznas za vhodne.
ja mam pravo napisat svoj nazor na riesenie anonymnej temy na verejnom fore tiez.

srdeenko19
31. mar 2022

Ja by som sa v piatok zbalila a išla niekde s manzelom na pekný víkend. 😊 A vrátila by som sa v nedeľu večer. A môžu zvoniť aj na lamparen. 😅 Následne spolu niečo vymyslite, čo mu povedať, aby sa švagor znormalizoval, pretože to čo robí, nie je normálne. Taketo správanie a rozkazovanie by som teda nezniesla, je to chrapun.

katkatonkova
31. mar 2022

Milá autorka...zavolaj tonu tvojmu svagrovi, ze to vy prídete k nim a ze vás to nezaujíma co si o tom myslia, že proste prídete a basta....chcela by som vtedy vidieť jeho reakciu....

sylvia36
31. mar 2022

Môj byt - moje teritórium, moje pravidlá. Neexistuje, aby ku mne prišla návšteva, ktorú som nepozvala, resp. som sa nedohodla. Mám dvoch švagrov, ale nedovolí si to ani jeden. Ak aj idú okolo a chcú sa zastaviť na kávu, najprv zavolajú, či nám to vyhovuje. Ale to si musíte aj s mužom dohodnúť a predostrieť švagrovi. A švagor by mi len raz povedal, že som sprostá, už by náš prah neprekročil. Čo sa týka netere, tiež mám tri netere a je to vec výchovy, netrúfla by si také niečo ani jedna, a keby aj, jej mama by ju zrovnala. Uterák by som jej nabalila domov na opratie... Ak budete mlčať a tváriť sa, že je všetko ok a ustupovať, budú si myslieť, že je to v poriadku a budú si dovoľovať ešte viac a vy budete obmedzovaní vo vlastnom dome.

lucitta9
31. mar 2022

nam sa takto zvykla nasackovat na vikend svagrina s detmi 🙄 nic nikomu nepovedali a zrazu v sobotu rano o pol 9ej zvoncek ze nas prisli prekvapit. My v posteli, niekedy aj nenakupene a neupratane a svagrina este hlupe poznamky ze oni by si dali hento a toto na ranajky. Spravila to x-krat, nepomohlo ze sme jej hovorili, ze ma dat vopred vediet ze pridu…raz sme dokonca neboli doma a ona este bola ofucana 🤦🏻‍♀️ Tiez je starsia od manzela o 10rokov tak mysli ze ho moze dirigovat ako sa jej hodi. Ak mas cez vikend nocnu, nedovol aby sa k vam nasackovali.
Ta kozmetika…no ja to chapem. Ja som na toto citliva aby mi niekto liezol do osobnych veci a este nebodaj pouzival moju kozmetiku. Asi by som to ale vyriesila len s mladou, je dost velka aby to pochopila.
No a svagor ak pije alkohol a potom robi hlupe vtipy, hm s tym asi nic neurobis, ked je opity tak sa asi nekontroluje. Jedine si to nevsimat…

modrykonik1237
31. mar 2022

Bývajú od vás dve dediny a chcú prespať u vás? Prvé, čo mi napadlo, že švagor chce do večera "nasávať", a jasné, vtedy sa zle odchádza domov. Hoci som za pekné a priateľské rodinné vzťahy, ale som toho názoru, že: Má si dovoľovať málo, komu je dovolené veľa. Niektorým ľuďom chýba takt a empatia.

rora
31. mar 2022

Pokoj v rodine sa neudrzuje tym ze si nechate vy nicit nervy a skakat po hlave. V svagrovych ociach si uz aj tak "pošahaná", dvihnite sa s manzelom pred ich prichodom a chodte si sadnut dakam na pizu alebo len tak vyvetrat. Majte svoj program. Co sa tyka mladej, kupila by som jej nejaky lacnejsi balicek kozmetiky (spirala, puder, ruz), mozno ozaj chcela len poskusat, tiez sme to ako mlade baby rady robili u tety ze sme prezerali kozmetiku natajnasa.... Samozrejme ze ako dospelej by mi to tiez vadilo...

zmrzlinka2021
31. mar 2022

@nyusika v prvom rade je vždy žena, nie brat

h2
31. mar 2022

@lucitta9 😲 V sobotu o pol deviatej ráno?! Ani by som jej neotvorila. Maximálne by som z okna zakričala, že o takomto čase neprijímam návštevy.

matullienka
31. mar 2022

Raz by mi povedal švagor, že som sprostá alebo nevidím aká a letel by jak špinavé prádlo aj cez zatvorené dvere a viac by náš prah domu neprekročil. A tvoj muž mu na také správanie čo povedal? A keď už som sprostá tak by som mu schválne šple hlavne do ksichtu, že možno som sprostá, ale aspoň sa netlacim niekam spolu s nevychovanym deckom kde nie som vítaná ako to robí on.

liusa82
31. mar 2022

veru ved to je stará capaňa 15 ročná čo by už sama od seba mala poznať čo sa patri a čo nie.A tipujem že to robi hádam aj naschvál.Asi bude povahou ako tato.Tu už je asi aj neskoro.On ked ťa nepozná od začiatku že si prisna a nenecháš si klatiť na sebe tak už teraz tažko sa on prevychová.No na mňa by si to skúsil a sral by kolomaž mili švagrik.Rodina nerodina

lavinis
31. mar 2022

Tak ich k vam nevolajte

mila23
31. mar 2022

@lavinis ved autorka ich ani nevola...sami sa nanutia....resp. oznamie ze pridu

lavinis
31. mar 2022

@mila23 tak.potom nech si s nim urobi poriadky jej manzel. Akože moj brat k nam bez pozvania nechodi

altaya
1. apr 2022

Napíš mi súkromnú správu, prešla som si tým istým čo ty.

autor
1. apr 2022

No baby, muž mu volal pred malou chvíľou, že cez víkend nemôžu prísť lebo sa dnes zobudil s horúčkou a možno je pozitívny. Mal pozitívny test. Zajtra ide na PCR. Švagor začal, že aký je chlap keď ho toto skolí a že oni sú aj tak očkovaní. Muž mu zložil a vypol mobil. Tak snáď máme pokoj...