Švagor ma neznáša

vika7
5. nov 2014

ahojte mamičky, chcem sa s vami poradiť o veľmi citlivú tému. Ja už vlastne neviem ako to mám riešiť, lebo hoci čo urobím vždy to je zle. Odkedy som sa zoznámila s mojim manželom ma švagor neznáša. Celé roky sa snažil nás rozbiť rôznymi trikmi. Navádal stále môjho drahého aby ma podviedol, aby chodil s ním stále von a ja sedela sama doma,... Môj manžel ale mu x krát povedal, že má usporiadaný partnerský život, že to proste musí akceptovať. Potom došla naša svadba. Tlačil do nás aby sme kupili obrúčky tam kde nám to on odporúča, lebo tam to je lacnješie. Ked sme tak neurobili tak nám vykričal že zdirame svokru, lebo platí polku svadby. (ved sama to chcela) a padala samé výčitky o tom ako je môj manžel chudák a neviem čo. Po svadbe ma začal vo veľko ohovárať kade chodil. Pozval nás na svoju oslavu narodenín, kde mal svojich kamaratov a tam som sa zoznámila s partnerkou jeho kamaráta. Tá mi hovorila, že ona o mne počula že som veľmi veľka sekera, že ako svojho drahého sekírujem a nikam ho nepúšťam a že aj moja mama môjho drahého kontroluje kedy chodí z roboty a ked mešká tak mu vyvoláva. Ja som zostala ako obarená, že prosííím??!! Potom som sa rozprávala aj so švagrovou bývalou, ktorá ho opustila kvôli tomu že ju podvádzal. Samozrjeme on to otočil, že on ju opustil lebo bola bordelárka. Sakra dôvod na rozchod. Tak aj ona mi potvrdila tie historky o mne a o mojej mame. Doplnila ešte že každému hovoril, že ako zle jeho brat dopadol, že sa uplne zle oženil a blabla. Rodinné oslavy u svokrovcov boli pre mna utrpením. Hocikedy ked sa môj manžel ozval a obránil ma tak na neho útočil on aj ich mama. Proste ona ho ma za miláčika. On môže urobiť hocičo. so svokrom sa švagor nerozprával, lebo svokor ho vyhodil z domu, aj sa pobili a policajtov svokor na neho volal. Po tejto afére mal svokor aj infarkt a potom dalšie 2 a teraz už je pol roka mrtvý. Tým že on je ale mamičkin miláčik tak je u svokry už každý druhý deň a každý víkend. V lete sme sa s ním a jeho novou frajerkou (už snúbenicou vraj) dosť škaredou pohádali. Nakričla na mna všetko možné a nemožné, do detailov je zbytočné zachádzať lebo on by mohol byť autorom nejakého románu lebo fantáziu má neskutočnú. Svokra samozrejme je na jeho strane. Od leta svokru môžeme navšetovať len ked sa jej vopred ohlásime, aj to nás už niekoľkokrát odmietla, lebo bol tam švagor. Tým že je tam skoro stále tak môjho manžele totálne obmedzuje v tom aby mohol navštevovať vlastnú matku. Manžel už svokre navrhoval riešenia. Naposledy sme tiež chceli ísť k svokre bolo nám povedané, že ak je manžel sám tak môže tam ísť ale ak aj ja som s ním tak nie. Tak povedal, že mu to už lezie na nervy a chce to konečne znormalizovať, aj ked teda nám je stále ubližované, ale múdrejší ustúpi. Svokra povedala, že švagor už od leta čaka kedy sa mu môj manžel ozve aby s ospravedlnil (lebo môj manžel je mladší z nich tak automaticky sa má on ospravedňovať staršiemu). Tak sa majú teraz niekedy stretnúť a rozprávať sa. Ja mám veľké obavy že sa to celé vráti to starých kolaj. Ze stále budem osočovaná, budú padať urážky a fantazy story. Podotýkam, že sa riešia aj problémy okolo dedičského konanie po svokrovi, vyhrážky čo kto ako má zdediť ako nie a proste celé zléé.Svokra si mení názor podľa toho či bol švagor u nej alebo nie. My sa snou na niečom dohodneme, o dva dni je to už uplne inak..Neviem ako sa mám už ja k nim správať, ked som ticho, tak to je zleé, ked niečo poviem tak ešte horšie. Môj manžel tiež trpí, lebo hocičo povie tak ho dávajú do pozoru lebo je ten mladší, ktorý musí celý život posluchať. Viete mi/nám niečo poradiť, ako toto prežiť, aby sa človek nezbláznil?
ospravedlnujem sa za prípadné preklepy 🙂

laila22
5. nov 2014

Ja by som prerušila kontakt a žila si svoj pokojný život s manželom...

vika7
autor
5. nov 2014

@laila22 ved áno, ale čo svokra? hovorí že má dvoch synov a oboch rovnako miluje...ale skutočnosť je iná...ked sme u nej tak sa tvári že je všetko super v poriadku. potom chodia sms so zákazmi a telefonáty ked nemáme chodiť a ako sa môj manžel má správať.

jalucija
5. nov 2014

Neviem poradit ale ja by som ku svokre ani nepachla. Naco tam chodis? Odselektuj sa, manzel nech tam sam chodi a sam nech riesi vsetko.
A ten svagor, paneboze, to bude riadna dedina ze, neodmietla si ho dakedy, neranila jeho hrdost?

nyusika
5. nov 2014

ked nemam problem, tak si ho vyrobim ?
Ignorujte ho. Manzel ta nepodraza, to je dolezite.
Navstevy u svokry obmedzte na nevyhnutne nutne, kolke by za to dali pol kralovstva 🙂

laila22
5. nov 2014

@vika7 ak je to pravda, potom by jej to azda docvaklo, keby ste sa prestali ozývať a prerušili kontakt.. Ak nie, každý by mal svoj pokoj.. Ked jej bude smutno, moze príst na navstevu ona ku Vám a vsetci budete v poho..

limoncino
5. nov 2014

@vika7 hmmm to je nepríjemná situacia. Z čoho pramení jeho averzia voči Tebe? Niekde to vzniknúť muselo, hoci poznám tie tipy, neznášam Ta, lebo si..
Celkom nechápem, prečo tam teda chodíte. Manzel, ok, matka, brat, dedičské konanie.. Ale na Tvojom mieste by som sa id nich úplne odstrihla... Neviem, či máte deti, a preto tam chodíš, aby si deťom nebrala babku. Ale aj tu existuje riešenie, nech chodí manžel sám.

vika7
autor
5. nov 2014

@jalucija to je pán z veľkéhomesta....ja tam chodím len kvôli manželovi a on kvôli matke...je to ako začarované koleso 🙂 🙂

vika7
autor
5. nov 2014

@limoncino neznáša ma lebo ma,môjho manžela všetkých okolo od začiatku klamal...mal samé milenky a hral sa na super partnera. hnus. stále aby bol on ten najsamlepší. no ja som to videla že je to inak aj som povedala. videl že somnou nemôže zametať ako to robí s mamou a možno to robil aj s mojim manželom ked ešte boli madší. on má teraz mna a chceme mať rodinu a brat mu nemôže kecať do života. preto aj na neho útočí a uráža ho. také vie robiť psychologické ťahy že človek len kuká ako puk.

jalucija
5. nov 2014

@vika7 pocuj manzel urcite pochopi, ze vase spolocne navstevy su kontraproduktivne. A svokra sa nezmeni, nech si tokaju so svagrom. Vela pevnych nervov a nadhladu prajem.

jolinka
5. nov 2014

to co hovori @laila22 ..prerusit kontakty alebo obmedzit na nevyhnutne zdvorile minimum. 😒 😒

Ty ich v ziadnom pripade nezmenis, aj keby si sa rozkrajala ...ja som tak premarnila skoro 10 rokov {UPLNE ZBYTOCNE ☹ ☹}
Tvoj muz sluzil bratovi a svokre ako hromozvod, utierka, nieco na com si mohli cvicit riadenie a manipulovanie 😒 😒 😒 A ty si im tento zdroj "potesenia" vzala...chapes??? si zla, lebo uz nemaju koho riadit, buzerovat, a manipulovat... ako ked vezmes dietatu hracku, ktoru nicilo ...nastane velka zlost a krik 😝 😝 😝 😝

Najidealnejsie pre "dobre" vztahy by bolo, keby si im muza vratila na manipulovanie a tiez sama sa dala manipulovat, ked budu deti, tak aj ich 🙄 🙄 🙄 🙄
Ked toto nechces ...co je asi normalne 😉 😉 😉 ...tak druha moznost je jedine prerusit ci na min. mieru obmedzit vztahy a razne a dorazne robit podla svojho , ZIADNE KOMPROMISY a prisposobovanie sa...ziadne prisposobenie sa im nebude dost dobre, budu chciet este a este. 😖 😖 😖 😖

Zrejme este nemate deti ...ak budu a ty ich budes milovat, nepripustis aby im rodina tvojho muza ublizovala a okate uprednostnovala svagrove deti {ak ich bude mat} a to ver, ze to tak bude. 😔 😔

aj keby si bola aka handra, ze si das po sebe vozit a ponizovat sa... pre svoje deti toto nedopustis...

Ja som zazila, ze akekolvek moje dobre snahy ci umysly ci prisposobenie sa ci prehltanie urazok... vsetko bolo obratene, prekrutene, klamstva do oci , ironia, vykrucanie sa ☹ ☹ ☹ Ech...toto nedopustim aby mali moje deti...radsej sa vzdam takej "rodiny"

vika7
autor
5. nov 2014

@jolinka dakujem...toto je presne to čo ja nechcem a čo sa teraz deje...presne sa stalo to čo si písala, že som im zobrala hračku..ešte som zabudla dodať, že svokra každému hovorí, aj mne aj mojim rodičom, že môj manžel sa strašne zmenil za posledných x rokov (vždy počet rokov aktualizuje podľa toho koľko som ja spolu s mužom)....zmena je taká že neskáče podľa toho ako by oni dvaja chceli...

laila22
5. nov 2014

@jolinka peresne tak, moja svokra ma tiez do ocí klamala a vymýslala si rozne hluposti. Manzelovi zakazala, aby som k nim chodila. On mi to sice nepovedal, ale pochopila som to, ked ma tam prestal bravat..To aj na Vianoce tam siel sam... Pre man bola takato rodinna atmosfera a spoluzitie nemyslitelne... 😝
@vika7 Ty mas stastie, ze manzel stojí pri tebe. ako píse @jolinka svokra a svagor sa nezmenia. Mna neznasla svagrina o 10rokov mladsia. netusím preco. Nikdy som jej nic neurobila, ako som otehotnela zacala sa spravat ako sibnuta. Odchadzala od stola ked som si k nemu sadla, odchadzala z izby ked som vosla a svokra jej nic nepovedala a nezastal sa ma ani manzel.. Nikto. Az som si zbalila veci a odstahovala som sa ja..

jolinka
5. nov 2014

@vika7 no ake je mi to povedomeeeee 😀 😀 😀 😀 😀

och ako sa zmenil, asi mu tehla spadla na hlavu, uz nas NEPOSLUCHA 😝 😝 {43 rocny stary kon 😉 😉 }

a mmch aj moj je mladsi z dvoch synov ... ach jaj o bratozavisti by som vedela porozpravat 🤐

vika7
autor
5. nov 2014

@laila22 toto je celé zlé...nechapem čo to tých ludí baví...ja som švagrovi tiež nikdy nič neurobil, akurát že si nenecham skakať po hlave od nikoho...

whiterosses
5. nov 2014

JA by som sa s nimi nestretávala, ..

vika7
autor
5. nov 2014

@jolinka to je sila..uplne to isté 🙂 no ale je to fakt celé smutné...a čo z toho oni majú..nechapem
a ked svokra povie, že ona je takto potrestana, že ona už nevladze...že oni dvaja sa nerozprávajú a neviem čo...akože on zakazuje môju prítomnosť u svokry ked on tam je aj stou svojou nastávajúcou...podotýkam ona je ta najsamlepšia nevestička na svete....ktorá vždy pohladká svokre ego rozpráva akí sme mi zlí a robíme mamičke zleeee...no to iste...
ich heslo je asi "držať hubu a krok"..

mircalla
5. nov 2014

@vika7 Neviem preco ste po tomto vsetkom este neprerusili kontakty aj s nim aj so svokrou? Naco sa k svokre natiskate....Inak sa ani svokra neuvedomi. Takze jedine - ignorovat
Celkom nechapem vetu, ze si sa pohadala so svagrovou snubenicou - dost skaredou - co ma tato poznamka o jej vzhlade spolocne s vasim problemom?
Podla mna je to trochu aj o tebe, nechavas sa vytocit, a to je svagrovi vodou na mlyn, lebo sa v tom vyziva, ze ta vytaca....Mala by som zachovat pokoj, rozvahu a skratka nereagovat

nithy
5. nov 2014

riesenie? nedoprosovala by som sa, ani nenatiskala tam, kde ma ocividne nechcu a nerespektuju 🙂

jolinka
5. nov 2014

@vika7 zazila som si to hlavne od svokra a svagra, svokra tomu davala tichy suhlas alebo bola ich "hovorca" 😔 😔 😔
Pokusy rozbit nas vztah doveru ...zakerne slizke rady, aby muz preveroval moju minulost, ci je nasa najstarsia dcera jeho , ci ju nahodou nemam s druhym a jeho som si rychlo klofla 😝 😝 😝 { Sice to casovo nesedelo, nie som superzena aby som dokazala decko udrzat 11 mesiacov v maternici 😀 😀 😀 } ... proste naburat doveru, vyvolat u nas hadky prip. rozchod ☹ ☹ ☹ Naprv dokonca hovorili ze vsetky 4 deti nie su jeho, potom "zlavili" len na prve...

ale vies ze sa NEPODARILO ??? 😅 😅 😅 moj muz ma velmi lubi, hovori ze ja som jeho najblizsi clovek na svete.. a mmch obaja sme boli panna a panic pri zoznameni 😅 😅 😅

laila22
5. nov 2014

@vika7 ich nezmeníš.. pokoj v duši nájdeš, ked sa od nich odstrihneš.. načo stale dookola riešiť intrigy a krivdy..? Kto je lepší a kto horší... po čase im aj odpustíš.. 😉

jolinka
5. nov 2014

@vika7 moja svokra "odkedy sa ozenil mam peklo na zemi" 😉 😉 😉

mne len sanka padla ... ZE ONA?????

mamimilla
5. nov 2014

@laila22 suhlasim s tebou, prerusit kontakty, zit si svoj pokojny zivot, toto vas bude bombardovat cely zivot a co potom ked pridu deti? (nespomynala si ze mate ) @vika7. Vecne to bude takto nikdy sa to nezmeni mozno neskor sa svokra uvedomi ked sa na nejaky cas prerusia kontakty.

vika7
autor
5. nov 2014

@mircalla to je preklep ...sme sa pohadali so švagrom a jeho frajerkou, dosť škardo..akože hádka bola škaredá

slimstar
5. nov 2014

@vika7 Vidím tam veľa intríg, ohováranie a manipulácie zo strany švagra.

Presne tak, nestýkajte sa s nimi. Sú to pre vás zbytočné stresy, ktoré môžu viesť k zdravotným komplikáciám. Jednoducho si žite v svojej kludnej domácnosti a tých trulov absolútne ignorujte.

mircalla
5. nov 2014

@vika7 aha...ok....inak co som pisala - prerusit kontakty....je to chore....

jolinka
5. nov 2014

@vika7 a vies aka je najucinnejsia zbran voci takym ludom ??? 😉 tvoja a muzova spokojnost a usmev na tvari. 😅 😅 😅

Ked aj nahodou tvoj muz bude chciet navstivit matku...kludne ho posli nech ide, ze tebe to maximalne vyhovuje, mas ovela lepsi program ako pozerat na ich nevystate ksichty a vyrabat si zaludocne krce z ich nenavisti a ohovarania...HOCICO ine bude lepsie ako navsteva u nich. Ja svojmu muzovi vzdy poviem... "ja ti nebranim, chod hocikedy ... a on ani nechce a ked uz 2-3x do roka tam pride, vzdy sa vrati s tym, ze tak skoro tam nepojde ..

zite si svoj zivot, majte sa radi, v nicom neustupujte, robte veci podla vaseho spolocneho uvazenia...toto ich najviac naserie...ale i to ti moze byt ukradnute, ci ich to hneva alebo nie. Nema byt ciel s nimi bojovat, ci tesit sa z ich hnevu.

jolinka
5. nov 2014

@vika7 a tiez moja svokra, taka falosna lutost ako synovia zle vychadzaju, pricom oni sami ich rodicia od mala pestovali rivalitu a zavist. Svokor bol v tom prikladom, ked on sam nenavidel vlastneho brata, s ktorym sa nestykal roky a byvali v rovnakej dedine, ze moj muz nespoznal na ulici vlastneho bratranca 😕 😕

ja vychadzam so sestrami dobre a pestujem od mala v nasich detoch aby sa mali radi, drzali spolu a pomahali si.

beatrice1607
5. nov 2014

Ahoj, ani mna moj svagor nemal nikdy v oblube.. Dovod nepoznam, ani ma nezaujima.. 🙂Tiez sa roky choval ako pako. Moja rada znie: vykasli sa na neho, nevyhladavaj jeho spolocnost. Ked budete mat deticky, ani si na jeho vycinanie nespomenies.. 🙂 ako ja.. :D je to jeho hanba!

sue
5. nov 2014

@vika7 nepchala by som sa niekam, kde ma nemajú radi 🙂 takže tam nechodievaj, muž nech tam ide, keď chce a basta...nerieš, nerozprávajte sa o nich...a na nejaké dedičstvo vyhandrkované sa vieš čo môžte....radšej nech sa s tým udusí švagor...karma je sviňa, raz ho dobehne 😉

sonice
5. nov 2014

@vika7 ja by som tam manžela sama nepúšťala tak ochotne. Budú mu celý čas húsť do hlavy kaleráby proti nej. A vieš,.... možno bude odolávať rok, dva, tri,.. a potom,...