Svokra a súkromie

emacka
15. jún 2015

Ahojte dievčence tie co žijete so svokrou, ako ste na tom ohľadom súkromia? Chodia vám do spálne?

emacka
autor
17. jún 2015

@eeffka tak varím lebo predsa len som hladná aj ja aj muž keď príde z práce...A to by už čo bolo keby jej poviem nech neje....prať periem všetky veci...je mi blbé nechať v koši len jej...A čo sa týka upratovania tak hovorím jej spálňu nie a tam kde sa zdrzujeme aj my áno...nechcem aby mi dieťa vyrastalo v hnoji.... Keby máme dve domácnosti tak jasne ze nepachnem k nej keď ma rozum vymýšľať si na mňa hovadiny nech si vie aj porobit

eeffka
17. jún 2015

@emacka nuz ... ja by som jej nevarila a ani jej veci neprala, mala by samostatne hrnce aj kos na pradlo
Ty si prilis makka a preto s tebou orie 😖

emacka
autor
17. jún 2015

@eeffka ja viem ze si dlho nechám skákať po hlave a potom sa čudujem..ale na druhej strane by malo byť pre ženu v rokoch slušnosť samozrejmosťou a nie vynutenou...

zuzulos1
17. jún 2015

@emacka ze kontese upratovat :D :D odpadavam :D bavim sa a placem pri tomto, my sa ideme ale uz stahovat... KONTESA :D

emacka
autor
17. jún 2015

@zuzulos1 to je super. Teším sa s Vami 😀 dúfam že aj nám sa to podarí 😉

timea7
17. jún 2015

@emacka zle si si to nadstavila. Chápem, že je hlúpe variť na dva krát, keď máte jednu kuchyňu, ale mohla byť dohoda - napr. jeden týždeň ty, druhý svokra. Prať by som jej neprala ani náhodou, dala by som si ďalší kôš na špinavé prádlo vedľa toho jej a upratovať jej spálňu? Ani náhodou! Písala si, že je zdravá, mobilná, prečo jej robíš slúžku, keď sa ona takto k tebe chová? Na jej spálňu sa vykašli, nech tam má ako chce, ona má teraz more voľného času, tak rozmýšla nad sprostosťami. Jasné, že sa jej nepáči, keď chcete ísť preč, ja by som sa hádzala o zem v päťminútových intervaloch, keby som mala prísť o taký servis 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Mužovi nič nehovor, len by si všetko zhoršovala, jednoducho jej prestaň upratovať a jej prádlo nechaj v koši, nech si perie. Ešte by pyskovala, že to nie je dobre urobené....Má šťastie, že má za nevestu teba a nie mňa.....

natalym
17. jún 2015

Baby, ale jedno Vám poviem po dvadsiatich sa Vám tieto veci budú zdať také smiešne. 😀

timea7
17. jún 2015

@natalym čauko, nerozumiem reči tvojho kmeňa 😎 Čo sa im bude zdať smiešne? Myslíš tieto naťahovačky so svokrou?

emacka
autor
17. jún 2015

A to si predstavte že ešte keď som ju aspoň zniesla tak keď sa nazrala aj riady som po nej umyla. A keď dozrala hrniec nechala v dreze tiež...

eeffka
17. jún 2015

@natalym mne uz po 10r 😀 ale ja som prudko teritorialny typ

emacka
autor
17. jún 2015

Asi po dvadsiatich rokoch ak som správne pochopila 🙂

lenbea
17. jún 2015

@emacka určite chodí, ale ked som preč. Ale ked sa nám narodilo prvé dieťa, tak ked zamrnkala, hned tam utekala bez opýtania,bez oznámenia, doslova ma predbiehala, lebo videla, že tam idem. Po pár týždňoch som to už nevydržala a povedala, že sa vieme o svoje dieťa postarať, tak sa urazila a už prestala chodiť. ale doteraz nepochopila, že to nebolo normalne. To je o tom, že nechce rešpektovať, že jej syn si založil vlastnú rodinu, ktorá má ako taká právo na materialne aj psychické súkromie. proste tým, že bude narúšať súkromie, vyzvedať od detí a tak, tak bude mať pocit že patrí do Vašej rodiny a robí to aj preto, že stráca syna, ale nechce sa zo vzdať a bude to robiť zubami nechtami. veľmi zložité vzťahy, ale kto nezažil, nepochopí.

natalym
17. jún 2015

@emacka Hej tak som to myslela sorry. Vtedy sa mi to zdalo, neriešiteľná situácia, normálne na samovraždu, dnes len hodím rukou a zasmejem sa. 😎

timea7
17. jún 2015

@natalym zasmeješ sa, lebo s ňou nežiješ a manžel pochopil, že vám bude lepšie bez nej. Keby som s takou svokrou, ako tu opisujú niektoré baby mala žiť dvadsať rokov, tak už to mám aj odsedené v Leopoldove 😀

petra7777
17. jún 2015

@emacka Ju to prejde, neboj....zo začiatku bude revať ako najatá....volá sa to "citové vydieranie", ale ak začne registrovať, že si ju nikto nevšíma, tak prestane 🙂 Ale osamostatniť by ste sa mali, lebo tie jej izbové nájazdy nikdy neprestanú .....a keď jej nepovieš, že ti to vadí, bude to ešte horšie ☹

emacka
autor
17. jún 2015

@petra7777 práveže povedala an to ze by sa mohla slušne správať... Je to len horšie...A pred ostatnou rodinou robí zo mňa chrapunsku ludru

emacka
autor
17. jún 2015

@timea7 ak tu zostaneme tak mňa odvezú na alcatraz lebo to bude najbrutalnejsia vražda všetkých čias.... 😀

emacka
autor
17. jún 2015

@lenbea áno viem ja si ta pamätám z jedného obľúbeného fóra 😀 to duchovné krvismilstvo mam este stále v zálohe 😉

emacka
autor
17. jún 2015

@lenbea a neboj ak raz sa rozhodnem spáchať zločin zastavím sa aj u teba 😅

emacka
autor
17. jún 2015

Mne sa páčil jeden vtip čo som tu na MK čítala:
Muž so ženou cestujú v aute a pohádaju sa. Muž vidí ako sa pasú svine a hovorí žene: kukni tvoja rodina! A ona na to: hej svokrovci 😀 😀 😀 😀

monkabs
17. jún 2015

My bývame tiež so svokrou, no zatiaľ je všetko v pohode a dúfam, že to tak aj ostane. S manželom bývame v podkroví, svokra dole. Keďže stále čakáme na novú kuchyňu, zdržiavame sa v jej kuchyni, no je to bez problémov. Raz varím ja, raz ona, prípadne spoločne. Spočiatku bolo ťažké zvyknúť si, keďže predsa len, je to jej teritórium, jej kuchyňa a mne osobne by nebolo všetko jedno, keby som mala "druhého kohúta na bojisku" 🙂 . Taktiež bez nášho vedomia nechodí hore k nám. Dokonca ju musíme volať "na návštevu" (sama od seba málokedy príde). A to máme v podstate dvere len na spálni.

emacka
autor
17. jún 2015

@monkabs prajem vám aby to tak zostalo. Teda dobre vzťahy 😀 (nie aby ste dlho čakali na kuchyňu)

monkabs
17. jún 2015

@emacka Ďakujem Ti pekne. Ja verím, že to tak ostane stále...A čo sa kuchyni týka, ešte nejaké 2-3 týždne musíme čakať... Nech je ako je, už sa teším na svoju vlastnú, kde budem mať svoj vlastný systém a budem v nej paňou len ja. 🙂

emacka
autor
17. jún 2015

@monkabs a budeš ju mať cistucku vonavucku 🙂 🙂 a nikto ti v nej nebude dýchať na krk 😉

monkabs
17. jún 2015

@emacka Presne ako píšeš 😉

timea7
17. jún 2015

@monkabs nie všetky svokry sú postihnuté syndrómom VEGETA - miešať sa do všetkého 😝 😝 😝 😝 😝 , my sme tiež nejaký čas bývali u svokrovcov, bola to tak, ako to opisuješ ty, pritúlili nás, ale rešpektovali naše súkromie. Som roky rozvedená, so svokrou sa stále navštevujeme, je to jeden z najvzácnejších ľudí, akých som kedy stretla. A život nemala ľahký, doopatrovala svoju mamu, ktorá veľmi mladá boj s rakovinou prehrala a v dvadsiatich štyroch rokoch sa stala matkou troch detí - dvoch svojich a svoju sestru si adoptovala. Na krku mala ešte otca - alkoholika.....Našťastie mala muža, ktorý ju miloval, bola pre neho naj.....bohužiaľ pred rokom zomrel. Dosť aj na koňa....napriek všetkému je v nej stále more lásky, ohľaduplnosti, úcty k nám všetkým. Nechápem, kde sa v niektorých svokrách berie toľko zla 😝 😝 😝 😝 😝 😝 voči niekomu, koho si vybral ich syn, koho miluje. Veď len fakt padnutá na hlavu si môže myslieť, že mu je najlepšie pri jej sukniach a že s ňou zostane navždy a ona v´bude prvom ženou v jeho živote.

lenbea
17. jún 2015

@monkabs tak to je síce pekné, ale počkaj, ked sa narodí malé... Ak nechodí do práce a nemá inej roboty, len doma vysedávať, tak Ti bude chcieť strašne pomáhať a to si už potom dáte všade dvere porobiť.

petra7777
17. jún 2015

@emacka Vymysli si na ňu nejakú špinavosť a poroznášaj po okolí 🙂 Ak to nejde podobrotky.....Ja som svokre naložila aj viac, ako sa na ňu vmestilo...nemala ohovárať 😠 vedela, že sa dozviem a bude zle....aj bolo 😀 A mám svätý pokoj ... Je mi až zle, keď si mám čo i len predstaviť, že by som robila mojim nevestám to, čo ona mne...

emacka
autor
17. jún 2015

@petra7777 aa to by som nevedela...ale skôr jej odtrhne hlavu keď raz vybuchnem...

monkabs
17. jún 2015

@lenbea Nuž, ja dúfam, že sa nestane tak, ako píšeš 🙂