Svokra...téma čo tu bola už stokrát

kubkovamama
13. sep 2018

Ktorá ste sa reálne rozviedla/rozišla iba kvôli svokre?Myslím to tak,že s mužom ste mali o k vzťah,žiadne vážne problémy,bežné starosti,deti,mali ste sa radi.A napriek tomu ste neustáli kutranie svokry(partnerovej matky).Napíšte mi ako to u vás vyzeralo v tom najhoršom období,ako ste to zvládli,čo vám pomohlo to zvládnuť .Ja už som s nervami v koncoch

pribinak
13. sep 2018

Kvoli svokre by som sa nerozvádzala ak by vsetko inak fungovalo
Asi by som obmedzila styk na ultra nevyhnutne minimum, odstrihla ju od informácií, ale rozvádzať sa?

rakywanda
13. sep 2018

@pribinak aj ja, ale ak ti na túto hru nepristupi muž, si v keli

dorottka
13. sep 2018

Pomohlo to, ze som prestala robit aj male ustupky, proste som tam prestala chodit, mailovat, telefonovat, atd., a to za kazdych okolnosti, proste nic. Muzovi nebranim, ale ja sa vyhybam - obmedzenia nepomahali, aj trosku jedu je nakoniec predsa len jed a v narobi skodu. Takto je to ok a vsetko sa dalo do poriadku.

kubkovamama
autor
13. sep 2018

@rakywanda o to ide,že muzovi je jedno či ostaneme spolu,chce ale dcérku 1,5r do opatery a bývať s ňou u svokry

kubkovamama
autor
13. sep 2018

@dorottka a deti ako? U nás svokra a muž uprednostňujú dcéru a syn 10r sa vyjadrila,že ho nenávidí.O.k,ja a syn nebudeme s ňou v kontakte,ale býva kúsok a má kluce,chodí k nám kedykoľvek bez ohlásenia a malú štve proti mne a bratovi 😓 je mi na vracanie z jej ťahov

pajinka91
13. sep 2018

@kubkovamama to si ako dovolí? Kľúče jej vezmi a odteraz pekne dopredu sa ohlásiť. Alebo ideálne ani nechodiť 😈

maciatkolulu
13. sep 2018

@kubkovamama v akom byte,dome byvate? Takze vy ste uz vlastne dohodnuti na rozchode? Ked je to muzovi jedno,tak ste asi nemali super vztah.

kubkovamama
autor
13. sep 2018

@maciatkolulu dohodnutí je divný výraz...proste sme riesili už veľakrát,že ona nemá hranice,atď,všetci skáčeme okolo nej,nevládzem,nestíham,muž mi po každej výmene názorov povie,že ak sa mi nepáči,nech si idem,ale dcéru im necham.On sa vôbec nesnaží nás vzťah zachrániť .On zachraňuje vzťah s matkou.

kubkovamama
autor
13. sep 2018

@pajinka91 kľúče jej dal on ešte keď sme sa ani nepoznali(byt je jeho už 20r). A hotová som z toho,že ani nezavolá,nezazvoni pri dverách,proste vrazí dnu.. našťastie ako sa nám ešte viac zhoršili vzťahy chodí pomenej..zato my k nej musíme behať stále

kubkovamama
autor
13. sep 2018

@maciatkolulu zhoršilo sa to po narodení dcéry.Berie ma ako konkurenciu,čo jej vzala syna,zrazu sa venoval niekomu inému ako jej,typická mamička,to som ešte chapala keď sme spolu začali žiť.Rokmi stále horšie znáša,že ma ženu,deti,už sa venuje malej,ťa dá zabrať a ona sa cíti byť asi mimo dianie.Ale muž je tam každý deň,občas tam prespí, telefonuje nám hneď ráno,večer,poucuhe,kritizuje,citovo vydiera a ten trud ju stále ospravedlňuje..lenže začala byť vulgárna,plná nenávisti,neviem si s tým rady,chcela som zachrániť rodinu,ale keď on je na jej strane a vidím,že mňa má asi fakt za nič,už som viacmenej rozhodnutá odísť..len to ona neprežije, spustí lavínu a boj o dcéru

jana_eyre
13. sep 2018

vies, ja vzdy ked citam tieto temy uvedomim si jednu vec.. ze svokra nech ke akakolvek krava, nech je.. ale vzdy sa nakoniec ukaze ze problemom nie je ona, ale to ako sa k romu vsetkemu stavia manzel.. ved asi nemate idealny vztah, ked mu dokaze byt jedno ci odides, ked dovoli matke byt takou?

cichlida
13. sep 2018

@jana_eyre presne, hlavny problem je v muzovi

kubkovamama
autor
13. sep 2018

@jana_eyre presne tak,muž sa má odpútať od matky,je to normálne a matka by to mala rešpektovať..u nás to bolo prvé roky v pohode,ale neviem kde sa stala chyba.Ona argumentuje,že je stará a potrebuje 24hod spoločnost,upratať,starať sa a ja ako žena jej syna som z vďačnosti povinná skákať ako ona piska..a jemu to vôbec ale vôbec nevadí to neustále buzerovanie a komandovanie.Raz som išla s deťmi vlakom do obch.centra (sme 30km) stretla som sa tam na káve s mamou..a ona volala ako som si to dovolila,čo ak by niečo potrebovala a vláčiť dcéru vlakom ..10min po nej volal muž z práce čo mu stihla žalovať a už bol oheň na streche.Som z nej na prášky a z muža už tiež,on je s ňou permanentne,ak nie volajú si ..Predtým jej ani z dovolenky nezavolal a posledný rok je to hrôza

rapadajka
13. sep 2018

uplne suhlasim s @jana_eyre...u nas tiez svokrovci narobili kopec zla... a keby sa moj muz k tomu postavil vtedy inak usetril by nam kopec hadok a nervov... vsetku zlost na nich si vybil na mne...dala som viac sanci ale kedze zmena sa nekonala proste som sa s nimi prestala bavit... muz s detmi tam obcas zajde a ja mam svaty pokoj...

jana_eyre
13. sep 2018

@kubkovamama a skusila si si to vydiskutovat s muzom? osamote bez deti, bez svedkov preco je zrazu taky a kasle na vas vztah?

11mirka22
13. sep 2018

@kubkovamama ak si rozhodnutá odísť od muža, nerozmyslaj už nad tým prečo je taká aká je svokra, skrátka ju už nerieš. Začni pracovať na tom, aby si sebe a deťom vytvorila zázemie, miesto, kde budete dôstojne žiť, to je základ, aby ti súd zveril deti do starostlivosti. Ak má dcérka rok a pol ako píšeš, je malá pravdepodobnosť, že by ju súd zveril otcovi. Ak ju proti tebe huckaju, zakroc čím skôr, podaj návrh na rozvod a zverenie deti do svojej starostlivosti. A manžel, ak sa doteraz nepostavil na tvoju stranu, už sa to nezmení, nie je to muž, je to decko, ktoré sa ešte neodstrihlo od mamy, a dcérka je len hračka pre nich oboch. Uprednostňuje ju pred synom, lebo je ešte malá a ľahko ovplyvnitelna, nerozumie situácii. Súd nerozdelí súrodencov, pokiaľ sa z mužom na tom nedohodnete a nedokážete, že je v prospech detí aby vyrastali oddelene. Už sa nedaj oblbovat, nečakaj, kým ťa muž predbehne. Jeho mamička tu nebude navždy, raz zistí, o čo prišiel vďaka nej.

bodka13
13. sep 2018

@kubkovamama syn je tiež manželov?
Ako sa dá štvať 1,5 ročné dieťa proti matke a bratovi

buxus24
13. sep 2018

Ahoj ...niekto povie že by sa kôli svokre nerozvádzal,no podľa mňa kto si nezažil,nepochopí....
Ja som so svokrou vychádzala super,keď sme spolu chodili. Keď sme jej povedali že sa berieme neverila ...uverila až v deň svadby. 😔 Rok a pol po svadbe to bolo ako tak dobre.... Potom sa začala do nas miešať..... Huckala muža proti mne .... Jeho správanie ku mne bolo strašné.... Bývali sme spolu v byte.... Najväčšia chyba v mojom živote. 😣 No stalo sa....
Došli sme do štádia ,že som sa vďaka svokre skoro psychicky zrútila....
Nakoniec sme začali hľadať dom,trochu to trvalo,a jej keď došlo,že odídeme a s tým aj jej pohodlný život ,začala nás vyhadzovať z bytu...
Prerobila som jej polku bytu, druhú som už odmietla a peklo pokračovalo....
Ak by som tam bola ešte o niečo dlhšie už som rozvedená.... Hocako som svojho muža milovala, jeho mama je jeho sucastou.

Teraz sme natom tak že skoro 5rokov bývame vo svojom. Svokra tu ešte nebola. A kým sa má sama nespyta či môže prísť,ani nepríde.
Muž tam chodí ,a ja mu nebránim je to jeho mama.... Naposledy sme spolu boli pred 2rokmi.... No nerozprávali sme sa...nemám si s ňou čo povedať.....

My sme kľudný, vo svojom a samy.
Máme pokoj,žiaden stres....
A takto mi to vyhovuje....

Možno raz príde čas a budeme spolu vychádzať,no ešte ten čas neprišiel...
Keď muž z tamade príde, viem že mu niečo o mne hovorila. Vidím na nom že má zase nervy,a ona ho hucka....našťastie viem ako naňho ..

Ja z mojej skúsenosti,áno rozviedla by som sa kôli svokre.
Kazdi sa svoj názor.

kubkovamama
autor
13. sep 2018

@jana_eyre samozrejme,navrhla som poradňu, sociálku,nič nezaberá,on je tvrdohlavý ako baran Každý rozhovor teda hádka skončí tým,že zdrhne alebo vykrikuje nezmysli a potom je 3dni urazený ..a žaluje maminke,že sme sa pohádali a ona buď nabehne alebo mi volá.Zacarovany kruh

tykat
13. sep 2018

@kubkovamama...este sa taka svokra nenarodila kvoli ktorej by som sa rozviedla...proste ju ignoruj, jej reci a reci muza ktorej sa tykaju svokry. Mobil jej nezdvihaj, nekomunikuj, neries svokru s muzom...oni nech si hrkutaju, pomahaju, stretavaju...a buduj vztah s muzom, bud mila, povedz ze chapes ze chce mame pomoct, a ze ju ma rad a to ze vy dve spolu nevychadzate je sice smutne ale lepsie to nevies a ked sa to nema hrotit a zhorsovat tak sa radsej nebudete stretavat.

kubkovamama
autor
13. sep 2018

@bodka13 dcére vravela zrovna dnes,že vidíš aká je mama,nemá ťa rada,ale brata má radšej,nechám si ťa a bla bla.Potom malá doma staršieho búcha,vresti pri ňom.Toto je moc na mňa.. Povedala som,že ja som rodič,ja rozhodujem o svojich deťoch a ona takto reaguje cez dcérku,keď máme nejaky konflikt.Tazko sa to vôbec píše,je toho strašne veľa a drobností,ale keď sa to zleje celé dokopy,je to mega problém

eludka
13. sep 2018

to je zle, mozu to byt aj starecke zmeny na mozgu, mozno by pomohol psychiater, ale to sa da tazko realizovat..., Tvoj muz je ina kava a tiez zla, keby sa dalo na cas odist, mozno si tvoj muz riesi takto ine problemy, je v praci spokojny? tiez by to bolo na psychologa alebo sa takto prejavuje tiez nejaka dusevna porucha...

kubkovamama
autor
13. sep 2018

@tykat aj táto fáza tu už bola,on chce aby som sa o ňu starala a pomáhala,upratovala,robila na roli,ale to proste nevládzem,starší ma problém s písaním,treba mu pomáhať s úlohami,učením,chodí na krúžky a ona to berie,akože uprednostňujem jeho pred ňou..ale pre mňa to je normálne,je to moje dieťa a je mi prednejsie ako ona.Nenavidi ho za to,ze ma obera o cas,ktory ma patrit jej.Ze som na rodicaku berie akože mám konečne čas venovať sa jej tak ako sa patrí.Muz s ňou súhlasí.Bohuzial.

kubkovamama
autor
13. sep 2018

@eludka ma náročnú prácu,ja ho aj chápem,že je podráždený aj z roboty aj z matky aj z nesokojnej neposlusnej partnerky😉nedávno mal úraz a je úplne hotový z toho,ja sa oňho starám,obliekam,umývam atď,bude dlho marodit a celkovú situáciu to ešte zhorsuje.Nestiham sa starať,v podstate akoby som mala 4 deti

lubik87
13. sep 2018

@kubkovamama och veď tvoj muž ešte stále nemá prestrihnutu pupočnú šnúru s matkou. Tvoj muž chce viac pri sebe matku ako ženu ???....ty sa len zbal s oboma deťmi a čím ďalej tým lepšie...dcéru dostaneš ty od súdu si matka nie on ...bože môj no prefackať ich oboch nech sa spamätajú 🙄

baccio
13. sep 2018

@kubkovamama tak ak máš kam ísť ..choď.Nemusis sa hneď rozvádzať .Len odíď..porozmýšľaj čo a ako ďalej porád sa s niekým blízkym.Za ten čas uvidíš ako bude reagovať manžel. A dcérku si drž určite pri sebe..je to tvoje dieťa nie svokryno.Nema právo takto ju huckat. Ty si prečistiť hlavu...deti si oddýchnu od hádok a manžel sa možno spamätá. Možno potrebuje takú facku že naberies odvahu a odydes nech vie že to myslíš vážne. A ak svokra potrebuje opatrovateľku nech si ju zaplatí.

11mirka22
13. sep 2018

@kubkovamama a čože sa mama oňho nepostara? Keď ju tak zvelebuje... O vnucku sa chce velice starať....

taga
13. sep 2018

Och taký poriadok by som narobila s mužom, že by mohol byť aj mesiac urazený, ale nech si uvedomí či je mamin maznáčik alebo otec a manžel v prvom rade! A keby bolo treba, asi by som svoje povedala aj svokre! Pomoc je jedna vec, no teba 24/7 potrebujú deti, si v prvom rade žena, matka, manželka, dcéra a až potom niekde nevesta... Keby tvoji rodičia vyžadovali tvoju starostlivosť 24/7 to by co povedala? Svokre začať hovoriť rázne nie! Keď začne vyplakavať, zložiť telefón, keď začne dirigovať, rázne si povedať svoje a keď bude balamutit malú, povedať ešte raz takéto reci a nie ste vítaná pri mojich deťoch!

dskjhfdlkdjhl
13. sep 2018

@kubkovamama kolko rokov ma tvoja svokra, ked potrebuje taku starostlivost?

jamika27
13. sep 2018

@kubkovamama
- narobiť si poriadky s chlapom doma okamžite
- vymeniť zámku okamžite
(ak nepomôže, pobaliť sa a ísť k mame s deťmi) neviem na čo čakáš
- obmedziť konktak so svokrou aj a aj svokre s deťmi, nedvíhať jej telefón nekomunikovať,
- samozrejme najprv po normálnej komunikácii s chlapom, ak nepomôže tak sa zbaliť,
Musíš spraviť rázne kroky, inak ti nielen rozbije rodinu a psychiku, ale neviem si prestaviť aký to má vplyv na deti... Očividne si povaha, s ktorou môžu takto ,,zametať,, Takže sa zamysli aj nad sebou trocha aby si prehodnotila priority a správanie.