Svokrovci nedali deťom nič pod stromček

26. dec 2020

Ahojte. Ako by ste sa citili, ak by Ježiško od svokrovcov nedoniesol deťom nič pod stromček. Pod pojmom nič, myslím absolútne, nicovate nič. Ani len kinderko za euro.
Peňazí majú veľa, takže nejde o dôchodcov s minimálnym dôchodkom, ľudí a obchodov sa síce stránia, ale internet ovládajú na vysokej úrovni, bežne si objednávajú kopec veci... Oni boli vždy skrblici, nedajú nič navyše, ale toto ma dorazilo. Boli sme u nich na druhý sviatok Vianočný. Za celý čas sa neopytali deti ani na stromček, ani na to, čo im doniesol Jezisko. Proste sa vyhýbali téme, akoby ani neboli Vianoce. Na otázku malého synčeka (3r), kde sú darčeky, to úplne zahovorili. Samozrejme my sme im darčeky priniesli tak, ako kazdy rok a nie len jednu kávu či čaj, aby sa nepovedalo... Dosť som z toho smutná a sklamaná, aj deti boli. Jasné, Vianoce nie sú o darčekoch, to deťom vstepujeme, ale predsa sú to malé deti a tešili sa na rozbaľovanie. Ďakujem za názory.

petamich
26. dec 2020

no asi by ste v prvom rade nemali byt takto zaskoceni - je uplne v poriadku dohodnut sa kupujeme/nekupujeme, vy ste to ponali po svojom a oni po svojom, v niektorych rodinach sa darceky skratka nekupuju, problem ale je, ze ste sa nedohodli, co na to hovori tvoj partner? prislo mu to v poriadku? asi sa skratka na buduci rok dohodnite, ocakavat to zial nemozete ak nechcu nekupia a moze ti to prist cudne, ak su skratka taki :(

0silvia0
26. dec 2020

citila by som sa asi blbo, ale buduci rok by som sa podla toho zariadila. Bud by som odignorovala tiez darceky svokrovcom, alebo by som priniesla dar eky pre svoje deti akoze od svokrovcov...

deti95060810
26. dec 2020

nám sa to stalo. Resp. mojim deťom. S ocinkom prišli k starkým na návštevu a ani jeden darček. Zostali deti zaskočené. Vtedy mali od 5 do 10 rokov, takže darčeky mali ešte rady. Minulý rok nám svokra poslala v obálke 27 e pre 3 deti. Lenže tie e boli že ozaj v drobnom - veĺmi veľa 10 centoviek, alebo aj jednocentovky.... Tento rok sa ani neunúvali ísť k starkým.... Dcéra leží už druhý deň v posteli, tak radšej nešiel ani manžel....
Na obranu svokrovcov musím povedať že majú viac vnúčat - dvojciferné číslo, a myslím že ako pomocná kuchárka ten dôchodok tiež nebude až tak vysoký.... Svokra neviem počítač ani zapnúť, a po obchodoch asi teraz tiež moc nechodila....
My svokrovcom kupujeme každý rok darčeky. nič extra drahé, ale aspoň nejaké pozornosti....

kristina2015
26. dec 2020

Že im to nie je trápne kôli tým deťom 😳 Prepáč na toto sa nedá ani reagovať .

danica2711
26. dec 2020

a to sa stalo po prvý raz? Syn sa ich nespýtal, že čo to...?

simsalabim
26. dec 2020

To je naozaj smutne... ze im to nie je samym blbe takto sa k detom zachovat. Ved staci naozaj iba drobnost, co aj bezne vedia kupit v potravinach..,,No co uz... aky pozicaj, taky vrat. Buduci rok by som im ani ja nedala nic a deti pripravila na to, ze darceky dostanu iba doma. Moji svokrovci sa teda o deti nikdy nezaujimali, ale darceky im dali vzdy.

kozova87
26. dec 2020

Budúci rok by som im zavolala či mám kúpiť darčeky a dať u nich pod stromček, alebo kupujú oni, lebo deti boli z toho smutné a uvidíš čo ti povedia, teraz sa na to už vykašli, ale pekne sebeckych svokrovcov máš, by som ich do riti nakopala, nervy za teba mám 🙈ja by som toto neprekusla keby deti smutné boli

syslik81
26. dec 2020

tiez som od babky ani raz nikdy nedostala darcek ..ani ma na to rodicia neucili takze mi to divne nikdy neprislo a tym padom nebolo ani sklamanie ..stromcek je doma ajezisko ma adresu .. to ci starky daju alebo nedaju nieco vnucatam je len a len na nich ... vianoce predsa niesu o darcekoch -sama si to napisala ...

robin30
26. dec 2020

Nechodit k svokrovcom na sviatky a je po probleme.A nieze kupovat detom darceky a nosit ich tam to je pekna blbost a rada co tu citam.

deti95060810
26. dec 2020

@syslik81 ani ja som nikdy nič nedostala od deda a baby.... Dedo a baba mali nás 28 vnúčat, tak aj mama mi povedala že keby kupovali každému darček, tak im neostane ani na chleba.... 😉

bmuller
26. dec 2020

Pridam asi trochu kacirsky nazor - Kto nic neocakava, nie je sklamany... Mozno je to smutne, ze nedostali darceky od svokrovcov, ale nie je nikoho povinnost davat darceky ani nikoho pravo byt obdarovany... Je to pekna pozornost, ale ak to niekto nepovazuje za potrebne, co uz... Ak sa vam take konanie svokrovcov nepaci, ani vy sa s darcekmi pre nich extra neunuvajte, mozno pochopia. Ale neviem, ci je dobry napad stavat rodinne vztahy na posudzovani "obdarovavania"... lebo tiez zavisi od toho, ako sa k detom spravaju pocas celeho roka...

malena
26. dec 2020

Fíha ja s mojou hubou, by som sa určite nezdržala, a nešla by som tam už na vianoce, a rovno im povedala, že je to nielen vrcholne trápne od nich ale veľmi smutné voči deťom...!!!

gelifil
26. dec 2020

VeĽmi by sa ma to dotklo...až do plaču. Majú aj iné vnúčatá. Nech si užijú svoje peniaze, lakomci!...Veľmi dlho by som tam nešla, ak vôbec....Druhý sviatok vianočný je dnes.

gelifil
26. dec 2020

Majú aj iné vnúčatá mala byť otázka..

syslik81
26. dec 2020

@deti95060810 presne tak ... kazdy ma vlastny stromcek a darceky pod nim .. na darceku nieje napisane od koho je .. takze je uplne jedno kto co dal .. a 3rocne decko aby ocakavalo darcek pod stromcekom kt ani nieje u nich doma ? ved to moze aj v nakupnom centre ocakavat darceky pod kazdym stromom 😀 hold deti su dnes rozmaznane a rodicia ich v tom este podporuju miesto vytvorenia vianocnej pohody v kruhu rodiny je to uz len o darcekoch aj ked tvrdia daco ine

malena
26. dec 2020

@bmuller možno niečo na tom je..., je to však tradicia, musí im napadnúť, že to nie je správne, oni darčeky dostali, stačila by úplne nejaká maličkosť, ide aj o to, že na nich mysleli a dali si tú námahu, ... ja neviem, mne to príde vrchol arogancie...

bmuller
26. dec 2020

@malena no fakt nevieme, co za tym je... ci im davali doteraz a az teraz nie... ci im nieco kupia cez rok, na narodeniny ci len tak, ci nikdy nic... ci napriklad mladym nepomohli tento rok financne pri nejakej prerabke, takze nepovazuju za potrebne este davat darceky...

zuzitko74
26. dec 2020

@syslik81 Myslím si, že je úplne normálne, že trojročné dieťa očakáva darček od vlastných starých rodičov. Nevidím v tom žiadnu rozmaznanosť. A nie je to dnešnou dobou. Darčeky pod stromčekom sme očakávali aj pred štyridsiatimi rokmi.

malena
26. dec 2020

@syslik81 ja si zase myslím, že vianoce sú práveže dosť o darčekoch, veď kvôli tomu na ne deti tešia, a my sa tešíme z ich radosti, to nadšenie mojej mladšej dcérky, ktorá výska, teší sa, smeje a tlieska ručkami, to je k nezaplateniu...a pritom nedostáva nijak drahé darčeky a ani ich tak veľa nedostane...

vilma7
26. dec 2020

Tiež som ako dieťa od starkých nikdy nič nedostala pod stromček, teda keď som bola väčšia, tak nejaký ten peniaztek.
Naši od nich dostali lebo sme u nich sviatkovali. A my sme im kúpili väčší televízor s miesto dakujem "to nemáte kde dávať peniaze"?
Najlepšie bolo minule, pred pár rokmi kedy vedeli že prídeme a že oni nám nič, lebo si mysleli že ani my im nič nedáme.
Ale smutné, a ako to bolo vlani, predvlani?

malena
26. dec 2020

@bmuller no to pochybujem, keďže autorka písala, že sú skrblíci, takže pochybujem ...

kozova87
26. dec 2020

Presne,mohli kúpiť v Pepcu nejake hračky za 3€, nech.mi nikto nehovori,že nemá 10€ na vianoce na darčeky,nech by akokoľvek finančne pomohli cez rok,vrcholne trapne,hanbila by som sa aj za nich pred detmi,veď vianoce su hlavne o tej detskej radosti a nie sklamania zo sebeckych starých rodičov,ako to tie deti maju brať že u jednej babky dostanú a u druhej nie..neisla by som k nim pekne dlho

bmuller
26. dec 2020

@malena tak potom fakt neviem - lebo ked ma syncek 3 roky, tak uz aspon jedny ci dvoje Vianoc im darceky bud dali alebo nedali - teda vlastne nevieme, ci je alebo nie je sucasny rok bez darceka "prekvapenie" alebo pokracujuce spravanie?

kozova87
26. dec 2020

A ano Vianoce nie sú o darčekov ale pre nás dospelých a nie trojročné deti,načo potom kreslia a píšu ježišovi,aby boli sklamané???

mergimar
26. dec 2020

@syslik81 akoze preco? Nie, Vianoce nie su o darcekoch. Ale o narodeni nasho Pana Jezisa Krista, ktory rozdaval lasku dokym zil a lubi nas vsetkych dodnes. Laska spociva v porozumeni, vo vzajomnej ucte, empatii a v neposlednom rade o pozornosti voci druhym. Ak mam niekoho rad, som vsimavy voci nemu, a obzvlast k detom. A Vianoce su akoby stvorene na prejavy pozornosti. A ako inak ak nie darcekami? A vobec to nemusi byt drahy darcek. Stacila by aj cokoladka.

diewcatqoo
26. dec 2020

Neviem, ake stare su deti, kedze pises len vek syna.. ale 3 rocne decko urcite nema z vlastnej hlavy to, ze u starych rodicov bude mat darceky. Takze bud ste mu to tlacili do hlavy vy, ze ho tam budu cakat darceky alebo to ma od starsich surodencov..
Ak deti doteraz nikdy nedostavali od nich darceky, tak mi to tragicke nepride. Ak doteraz dostavali darceky a len tento rok nie, tak mozno maju svokrovci nejake problemy, o ktorych neviete a preto tie darceky nekupili.
My sme od starkych nikdy nedostavali na vianoce darceky. Ani od jednych, ani od druhych. Vobec nam to ako detom neprislo tragicke, pretoze sme boli nauceni tak, ze jezisko chodi len doma. Myslim, ze toto je vychova v style, ze vianoce nie su o darcekoch a nie to, ze dieta dostane doma hromadu, u jednych starkych druhu, u dalsich tretiu..
A potom sa bude v 20tke stazovat na internetovom fore, ze nedostalo najnovsi iphone...

drzaopica
26. dec 2020

Je to smutne, ale aj taki su ludia.Co na to viac napisat neviem si predstavit, ze oni si rozbalovali a deti stali a pozerali.Tymto by som vztahy prerusila aj, ked viacere pisete, ze darceky nie su povinnost, Vianoce su o niecom inom....male deti a darceky patri k sebe a ocakavaju ich hoc aj plastove auticko z Pepca za 2,5 eur

gelifil
26. dec 2020

@drzaopica presne tak

stela01
26. dec 2020

Malo info ? Decko má 3 r tak už asi dáke Vianoce ste pref tým zažili tie boli aké ?

Deti to vnímajú úplne inak .
Asi by som tam išla nabudúce bez darčekov však na čo . A tak by som to aj vysvetlila sem jezisko nechodí nech nečakajú

petamich
26. dec 2020

@drzaopica prerusit vztahy so starymi rodicmi, lebo sme ocakavali, ze kupia detom darceky, to hadam nie, co takto sa s nimi porozpravat, takmer vsetky tu svorne tvrdime, ze vianoce nie su o darcekoch a vzapati navrhneme prerusit vztahy, lebo ziadne nekupili? mozno si myslia, ze maju darcekov dost, mozno si nekupovali nikdy a neplanuju to menit, ake boli vianoce pred tym ako sa k vnucatam spravaju pocas roka? to autorka nepise, takze skusme nesudit a neradit taketo drasticke riesenie, ked viem 1/2 z C a nevieme A, B a D