Trápenie s priateľom

monka665
7. dec 2013

Ahojte chcem sa opytat na vas nazor. S priatelom sme 3roky z toho uz 2roky fungujeme na dialku slubuje ze sa za mnou prestahuje len čo si poplati dlhy.Nechce menit pracu za novu kedze tam by nemal istotu a peniaze potrebuje. Ide o to ze poslednu dobu je to ine. Hadali sme sa parkrat aj vtedy ale teraz pri hadke mi vytkol že som tučna a vobec nepochopil ze ma to urazilo vraj chce byt na mna tvrdsi aby som s tym niečo robila. Druha vec co ma trapi je ze ide s kamaratmi na chatu, nevadilo by mi to az tak kebyze si tí kamarati neberu aj priatelky a mna on samozrejme nezavolal..Nasledovala hadka potom rozchod a udobrenie sa. Bolo mi povedane ze by som tam nemala čo robit kedze oni lyzuju alebo pojdu na turu a ja kedze mam operovany bedrovy klb by som tam nemala čo robit :-/..Dotklo sa ma to kedze malokde spolu chodime fungujeme tak ze chodi za mnou na vikendy a teraz sme mohli ist niekde ako par po dlhsej dobe. Vysvetlil mi to ze by si tie tury tak neuzil keby vedel ze ho v chatke cakam..Ma to logiku ze by si to tak neuzil a so mnou tura by bola isto komplikovanejšia ale mrzi ma to ze po 3rokoch vztahu uvazoval skor sebecky akoby bol nezadany. Vas nazor na to?stalo sa vam niekedy niečo podobne?

libka1
7. dec 2013

krasne si to vystihla v nazve, to je priatel, ale nie partner do zivota...

romana19
7. dec 2013

@monka665 myslím, že sa sama to vidíš dosť triezvo, čo si opísala v poslednej vete/ Uvažoval sebecky /a vzťah je o dávaní a príjimaní a nie o sebeckosti.

awalancha3
7. dec 2013

... juj keby sa tak dalo cez NET k tebe priskočiť, chytiť ťa za plecia a potriasť s tebou poriadne,...aby si sa prebrala a videla veci také ako naozaj sú...........To si naozaj tak naivna? Zhrnme si to: NECHCE TA a HANBI SA ZA TEBA.

charaka
7. dec 2013

Je to smutne, utekaj z toho vztahu hned... vypada to, ze sa za teba hanbi a nema ta rad. Nestoji ti za to, aby si sa kvoli nemu trapila. Ja si dokonca myslim, ze v tom je aj ina zena. Vobec sa netrap, si krasne mlade dievca a mas zivot pred sebou. Vztah ma byt o dovere, laske, ustretovosti, jasne, ze dvaja nemusia spolu travit kazdu volnu chvilku, z toho by bola akurat ponorka, ale nesmie v tom vztahu chybat radost a hlavne, ak mate vztah na dialku, potom by chvile spolu mali byt vytuzene a mali by ste sa tesit jeden na druheho a z tvojich slov ten pocit nemam. Nebud smutna, ukaz, ze si silna a urob razantny krok. Drzim palce.

sissy27
7. dec 2013

@monka665 chápem, že potrebuje dobrú prácu, aby splatil svoje dlhy, ale aspoň ti navrhol, aby si sa presťahovala ty za ním? aj keby to nebolo reálne, ale uvažoval aspoň zo slušnosti aj nad touto variantou? a čo sa týka tej chaty - tiež si myslím, že ti mohol aspoň navrhnúť, či sa nechceš pridať s tým, že on by chcel byť cez deň na túre, ale večery by ste mohli v pohode tráviť spolu... veď keď poznáš svoje možnosti a sama vieš, že taká túra by bola nad tvoje sily a jeho to baví, tak by si sa hádam neurazila na takýto kompromis? neviem, kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody... a tvoj priateľ zjavne nechce, lebo inak by sa nejaké riešenie k spokojnosti oboch našlo...
úprimne si myslím, že máš v živote na viac, než sedieť doma a čakať, kým ťa milosťpán láskavo poctí svojou prítomnosťou u teba... predpokladám, že ho čakáš s teplým jedlom a domácou pohodou a nič za to nechceš... buď teraz trošku sebecká ty a CHCI - chci hlavne svoje šťastie...

monka665
autor
7. dec 2013

Ja poznam jeho rodinu aj zopar priatelov vzdy ma drzal za ruku vsade tak si nemyslim ze by sa za mna hanbil. Aj ked je pravda ze na tu chatu kam ide ide len jeden z jeho kamaratov ktoreho poznam ostatnych len z pocutia. Mrzi ma to kedze na neho čakam a dufam ze splni slub čo mi dal. Ešte som zabudla povedat ze velakrat pri hadke povie veci a na druhy den robi zo mna trubku ze to on nikdy nepovedal.No vie byt aj dobry .Len neviem či sa bojim ze stratim jeho alebo sa bojim samoty. Kedze si velmi neverim a niesom sebavedoma.

dagmar15
7. dec 2013

@monka665 Skus si prečitať to čo si tu napisala a porozmyšlaj či chceš s niekym takym žiť a mať deti,dokedy chceš naäho čakať kým sa sem tam u teba zastaví?nemáte deti nemáte čo riešiť daj mu posledné ultimátum a račej to ukonči si krásna baba a je na svete aj veľa skvelých chlapov,nie že tu budeš o pár mesiacov písať že si v nešťastnom vzťahu a ešte aj s bábom.....držím palce aby si to čo najskôr vyriešila! 🙂

monka665
autor
7. dec 2013

@sissy27 presne som mu toto povedala ze kamarati ma vzdy na chaty volali.. sprosto povedane kecat a popijat dokazem. ja sama som mu povedala ze kym by boli preč by som udrziavala ohen v chatke a citala knihy napr..A to prestahovanie sa tu mam k dispozicii byt (rodinny, platim len najom) kde by sme mohli byvat spolu mam tu pracu a sam tvrdil ze detičky a rodinu nechce mat vo velkom meste ale tu v mensom..Myslim si ze teraz kym som čakala ak by som ešte sla ja za nim tak by som zas len ja urobila nejaky krok aby sme boli spolu. a aj tak platit v BA za jednu izbičku za tu sumu mam tu cely byt..ak mi rozumiete..

charaka
7. dec 2013

Kazdopadne ta zhadzuje, ponizuje a zosmiesnuje. A este ak ma DLHY, tak neni o com... v zivote by som nechcela chlapa, co ma dlhy. Nehovorim napr. o hypoteke ci uvere... fakt otvor oci a kasli na takeho chlapa. Viem, ze ste prezili 3 roky spolu, poznas jeho rodina, kazdy vas vnima ako par, ale ver mi, ze mesiac po rozchode si uz budes hovorit, aka si bola hlupa, ze si to neukoncila skor...

monka665
autor
7. dec 2013

Dakujem dievčata moja hlava presne uvazuje ako vy 🙂srdce je blbeee

mimka11111
7. dec 2013

@monka665 môj názor je, že keby s tebou naozaj plánoval spoločnú budúcnosť, tak za tri roky chodenia by ste sa vo vzťahu posunuli aspoň do fáze spolužitia, resp. snahy urobiť preto všetko..... ked chce,všetko sa dá a ked naozaj milujem toho dotyčného a samozrejme on miluje mňa, urobím všetko preto,aby sme boli spolu.....neviem si predstaviť, že by partner išiel bezo mňa na njakú lyžovačku, bez ohladu na to, či sa viem alebo neviem yžovať, resp. mám iný "problém".....teda by aspoň nešiel v tom ponímaní,ako si to uviedla ty v tvojom príspevku

libka1
7. dec 2013

@monka665 bojis sa samoty, tej sa boji kazdy.. prvy krok je vzdy tazky a potom si clovek klepe na celo po par tyzdnoch ze preco to uz nespravil skor 😅 vacsinou niekde caka niekto ovela lepsi...

ninien27
7. dec 2013

@monka665 ak ti smiem poradit radsej odist z takehoto vztahu budes v nom este dalsie 3 roky a potom zistis ze to naozaj nemalo cenu a s takym chlapom stratis tolko rokov co si mohla byt stastna s niekym inym 😉

sissy27
7. dec 2013

@monka665 ako som spomínala - nejde o to, či reálne by si sa mohla presťahovať za ním alebo nie, či by to bolo výhodné, ale či skrátka aspoň prejavil o to záujem - lebo podľa mňa úprimne zamilovaný človek by to urobil, len preto, že chce byť s tým druhým čo najviac...
no a tak ti poviem - radšej inteligentná samota, ako blbá spoločnosť... lebo úprimne, toto čo spomínaš ty, to ani spoločnosť nie je, veď si aj tak väčšinu času sama....

danulicek
7. dec 2013

myslim, ze je na case, aby si aj ty uvazovala trosku sebecky a porozmyslala, co ti on dava ako partner a ci by si s nim vedela fungovat aj do buducna. urcite to chce rozhovor s nim, ale v prvom rade by si si mala ujasnit ty, ci je toto to, co chces aj do buducna.

ja som s muzom 9 rokov a ked sme spolu chodili, tak ma braval vsade, kde sa dalo (tiez sme isty cas - 3 roky - fungovali na dialku) a aj ked sme boli s jeho priatelmi alebo na nejakej akcii, ten cas sme travili spolu. bolo to super, pretoze sme fungovali aj navonok, nielen "potajomky". teraz mame male dieta, manzel ma svoje aktivity este vo vacsom mnozstve ako predtym a ja som doma stale s malym, pricom on automaticky ocakava, ze sa budeme prisposobovat my so synom - ved sme doma, sme jeho istota, takze nanho budeme vkuse cakat, kym pride z takej akcie, takeho stretnutia, z golfu, z badmintonu.... hnevam sa na to - scasti preto, ze sa nevenuje rodine, scasti preto, ze on si zije to "svoje", co bolo predtym a este aj viac; a hlavne preto, ze sa opat a zase prisposobujem len ja...

chcem ti tymto len povedat, ze ty si mlada slobodna baba a myslim si, ze cas mozes travit aj inak ako vecnym prisposobovanim ci cakanim na partnera, ktory chodi so svojimi znamymi kade-tade, pretoze ked pride dieta, je pravdepodobne, ze si toho "cakania" uzijes este viac nez dost. a mozno nie, ked budes mat rodinne zalozeneho partnera 🙂 ja len vychadzam z vlastnej skusenosti, pretoze keby sa takto spraval za slobodna, tak spolu uz nie sme. no sme manzelia a mame male dieta, takze o vztahu uvazujem trochu inak akoby to bolo za slobodna :-/

vendulka80
7. dec 2013

Myslim, ze dievcata v prispevkoch vyssie povedali vsetko a ja len dodam, aby si nemarnila cas so sebeckym, nedospelym blbom, ktory si nepamata, co ti v navale zlosti vykrici a robi z teba cvoka 😠
Ak ti to zdravie dovoli, popracuj na postave, nahod sa, si mlada dama, navyse citliva a mudra preto sa nezahadzuj s kadejakym ikvacom.
Zmen imidz, zhboka sa nadychni a zacni odznova a sama!!! Nebudes predsa odteraz ako nejaka utrapena domaca putka, ktora bude cakat na "pana domu".
Maj rada seba samu a nedaj sa ponizovat, nikto na to nema pravo.

kucero20
7. dec 2013

ACH JAJ TI CHLAPI V DNESNEJ DOBE PRE NICH JE IDEALNA BABA KED JE KRASNA CHUDA A ROZUM NULA BODOV.RADA ODOMNA NENECHAVAJ SA TAKTO PONIZOVAT PRIATELOM ZE SI TUCNA AK BY TA LUBIL LUBIL BY TA TAKU AKA SI CI SI TUCNA CI SI CHUDA.NA POSTAVE VO VZTAHU NEZALEZI ALE NA TOM AKO SPOLU VYCHADZATE,MALI BY STE SA NAVZAJOM VAZIT,LUBIT SA,STARAT SA JEDEN O DRUHEHO,BYT K SEBE UPRIMNY I ROBIT SA NAVZAJOM STASTNYM.ALE TVOJ PRIATEL TO TI NEDAVA.PROSIM TA NENECHAJ SA OKLAMAT VIDIET ZE TVOJ PRIATEL TA MA IBA NA TO ZE KED MA CHUT PRIDE K TEBE A TO PODLA TVOJHO OPISU TIE CASY SU MALO.AK BY MU OZAJ NA TEBE ZALEZALO ZOBRAL BY SI TA NA TU CHATU I STRAVIL BY S TEBOU SAM NA CHATE UZILI BY STE SI TO KONECNE SAMI NEJAKY CAS KEDZE ON JE STALE PREC.SU CHLAPI NA TOMTO SVETE KTORI SI TA NAJDU I BUDU TA NOSIT NA RUKACH VIEM ZE ICH JE MALO ALE URCITE PRIDE TAKY KTORY TI TA NAJAVO ZE SI PRE NHO VSETKYM

evitka3
7. dec 2013

@kucero20
Prosim ta nepis velkymi pusmenami, je to proti pravidlam🙂🙂

kucero20
7. dec 2013

oj to som nevedela ze s velkymi pismenami nemozem pisat🙂som tu este len druhy den🙂

evitka3
7. dec 2013

@monka665
Pocuvaj kocka, to, ze ste spoli viac ci men travite spolu nejaky cas, neznamena nic, nemusis sa bat samoty, zo zaciatku treba mat odvahu urobit prvy krok, rozist sa s nim, ale potom po nejakom case sa nad to vsetko povznesies a povies si, ze si urobila dobre, ver mi, ja som chodila s byvalym 9 rokov, s jeho rodinou sme boli ako keby sme sa poznalim100 rokov, vsetci nas vnimalimako hotovy par, a jedneho dna koniec bum a odisiel, no a ja som si myslela, ze sa moj zivot skoncil, nemam pre koho zit a pod., ale potom som pochopila, ze to takto bolo lepsie, aj ked som ten prvy krok neurobila ja prva...on asi pokukuje po inych zenskych, ked ti nepriamo alebo priamo dava najavo, ze si v jeho ociach tucna...ja to vidim tak, ze sa mu paci nejaka, co je pekna chuda a porovnava ta s nou a dava ti signaly, ze ak so sebou nieco neurobis, rychlomta vymeni, toto mi ver tiez...takze bud hrda a ukaz mu, ze nielen muzi davaju zenam kopacky, ale ze aj zena ma svoju hrdost a dokaze urobit taketo rozhodnutie sama a razantne, drzim palce a mysli pozitivne, vsetko zle je na nieco dobre, ja som toho jasny dokaz🙂🙂pa

shopoholocka
7. dec 2013

Okamzite ho treba kopnut do zadku.....aby Ta nepredbehol...... 😉 Toto vyzera,ze chlapec straca zaujem............A ako citam,tak vobec nestoji za to 🙂 Bude to trochu boliet,ale za par tyzdnov budes stastna,ze si sa ho zbavila🙂

monka665
autor
7. dec 2013

@evitka3 dostala si kopačky len tak?aj ti vysvetlil dovod?...no ja ked mu poviem či je v tom ina vzdy sa rozculi proste ze lubi mna ale ze som pribrala pocas nasho vztahu (ma pravdu cca 6kil)..tak by bol rad kebyze som ako predtym..najhorsie je to teraz ked sa blizia Sviatky...:-/

monka665
autor
7. dec 2013

@shopoholocka ano tiez mam pocit ze straca zaujem ...len nechapem prečo ked sme sa aj rozisli aj on sa chcel dat dokopy..asi ani jeden z nas nemame na to guraz neviem..

biancarv
7. dec 2013

Moja kamarátka mala 5 ročný vzťah na diaľku a potom vysvitlo že je ženatý a má dve deti. Ona ho veľmi milovala, on jej sľuboval hory doly a mal ju len na jedno. :/

evitka3
7. dec 2013

@monka665
Jasne, ze nie zo dna na den, uz nejaky mesiac predty, som zenskou intuiciou🙂 zistila, ze cosi je ine, menej neznosti, castejsie solo aktivity a tak. A potom skoro zo dna na den ze uz je toho dost, no a ze bude lepsie, ked sa rozideme a podobne recicky, ktore ma boleli, lubila som ho napriek vselijaky, problemikom ktore sme mali... no ale nic sa nesalo robit, bolelo ma to jak svina ale urobil mi vlastne dobru sluzbu, asi by to neklapalo a ja som to nechcela pripustit, bala som sa ostat sama, mala som v nom istotu, takto si dovolim povedat, zije 80 %zien a dievcat vo vztahu, boja sa odist a radsejmtoleruju kadejake spravanie poloviciek...
Dovodom jeho odchodu a zmeny spravania bola samozrejme ina zena, dokonca hlupak jeden nasiel si taku, co sa na mna velmi podoba, len bola o cosi chudsia, este aj vlasy ako ja, no co ti poviem, neviem cim vtedy rozmyslal, ale mozog to nebol🙂🙂🙂
Som rada, ze to takto napokon dopadlo, nasla som si dobreho manzela, mame aj 2 krasne deticky a to sme sa po 2 rokoch od toho rozchodu zobrali, a za 5 rokov, co sme svoji, sme toho stihli omnoho viac, ako za 9 rokov s tamtym🙂🙂🙂

monka665
autor
7. dec 2013

@evitka3 waaaw tak to bolo riadne blbe s tou holkou....tí chlapi:-/ ale ako sa hovori všetko zle je na niečo dobre 🙂

doty1
7. dec 2013

No, mne to príde tak, že aj by si ho poslala do čerta, ale strach zo samoty je silný protihráč, o to viac, keď má žena o pár kíl viac. Ja osobne by som to asi s veľkou pravdepodobnosťou vzdala, lebo vzťah, kde mi neustále niekto "vysvetľuje" prečo nemôže urobiť to alebo ono a ešte aj očakáva, že to prijmem za "svoje" - neviem, mne by sa to nepáčilo. A určite by som popracovala na svojom sebavedomí, lebo tohto pošleš do hája a príde ďalší, možno ešte horší 😒

monka665
autor
7. dec 2013

@doty1 ano aj toto si hovorim ze ma svoje chyby ale viem ze ma rada deti atd...a si hovorim čo ak pride ešte horši a predsa nik nieje dokonaly..ze ho musim brat aj s jeho chybami.. co sa tyka tych kil ja neviem 6kil nieje tak vela ako jasne schudnut chcem aj by sami to hodilo kvoli zdraviu..ale ved si nezačal s chudučkou 40kilovou nezmenila som sa podla mna ani mojich znamych...Dakujem za nazor

doty1
7. dec 2013

🙂 no myslím, že @awalancha3 trafila do čierneho, prísť a zatriasť 🙂 ale prajem ti, aby to dobre dopadlo.

mima4
7. dec 2013

@monka665 tak ako sa on k tebe sprava, tak sa nechova chlapec ktory dievča lubi a chce, aby raz bola jeho manzelkou a matkou jeho deti.

Pokial chces si znicit zivot a stratit mlade roky v nestastnom vztahu, vydaj sa za neho, daj si od neho spravit dieta 🙂