Úžasného manžela vnímam viac ako kamaráta

marka38
16. jan 2015

Ahojte. Založila som si nový nick, lebo o tejto mojej situácii známi nevedia a ani to nechcem. Najbližšia kamarátka o tom vie a skôr by ma zaujímal váš názor. Som vydatá, mám dve deti a úžasného manžela. Je milý, pozorný, je perfektný ocko, dcérky ho zbožňujú. Mňa v starostlivosti o ne zastúpi na 100%. Náš vzťah je tiež pekný, rozumieme si, vládne u nás pohoda, sme na jednej vlnovej dĺžke, fakt sa nemám na čo sťažovať a ani nechcem. Len je tam jeden háčik. Manžela vnímam skôr ako perfektného kamaráta než ako partnera ☹ . Jednoducho povedané, nepriťahuje ma, aj keď ho ľúbim a som s ním spokojná. Ja som jeho veľká láska, aj mi to patrične dáva najavo, aj to z jeho správania cítim. Mne je veľmi ľúto, že mu to nedokážem "oplatiť". Iba keď samu seba akoby prehovorím... Myslíte, že sa dá na také niečo zvyknúť a existovať tak? Mať fakt skvelého manžela a otca detičiek, ľúbiť ho, milovať sa s ním, ale bez vášne (z mojej strany). On je spokojný, lebo sexu sa nevyhýbam, lebo ho fakt mám veľmi rada, ale nie je to to pravé orechové...

janickacrazy
17. jan 2015

@marka38 Možno ta sklamem, ale podla mna vášen sa nedá naučit. Záleží na tebe, nakolko je to pre teba doležité. Napr. u mna je to velmi doležité vo vztahu a ja som so svojím manželom už viac ako 6 rokov a u nás je tá vášen stále ako na začiatku vztahu, milujeme sa a pritahujeme sa vzájomne. Ked sa nemilujeme pár dní, už sme z toho obaja chorí. Ja by som v takom vztahu ako máš ty žit nedokázala. Inak tiež by som asi skúsila odíst sama na dovolenku na tvojom mieste a uvidíš ako sa budeš cítit, či ti manžel bude ozaj chýbat a aké to bude, ked sa vrátiš, možno sa v tebe niečo prebudí....

alaguema
18. jan 2015

@miadi samozejme, že to neviem. Písala som o svojich pocitoch v podobnom vzťahu, ktorý som kedysi mala. Ešte by som podotkla, že žiarlivosť nie je prejavom lásky ani náhodou 😉 Takže to by som za nejaké merítko určite nebrala.

alaguema
18. jan 2015

@marka38 držím palce 🙂

mrmister
31. okt 2023

@marka38 Ahoj, ako to dopadlo, pomaly po 9 rokoch..?