Vlastné bývanie

nikola1234n
11. jún 2023

Ahojte, chcela by som sa opytat ako to zvladate mlade rodinky co v tejto dobre zvazujete vlastne byvanie.... hlavne v okoli ziliny. Zda sa mi to teraz velmi narocne a to zatial pracujeme dvaja, ze brat tak obrovske uvery.. pytam sa len nazor ci ste tiez mali obavy z toho...

lucinka12356
11. jún 2023

@nikola1234n my nie sme z toho okolia ale mame hypotéku.. Kúpili sme starý dom a prerabali si ho... Základ podľa mňa je Mat niečo nasetrene.. My sme mali cca 35% zo sumy domu.. Hypotéku ptm netreba brať takú vysokú, a prerabali sme z výplat. Ale samozrejme obavy mame stále, pretože človek nevie co aa môže stať a ani nevieš ako a prídeš o dom... Je to na zvážení, ale keď si porovnám ze ci platím 200€ nájom alebo 200 € hypotéku tak je to jedno a máš "svoje"

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blondinka95
11. jún 2023

@nikola1234n ak ti niečo pomôže môj názor..brala som v januári na 25 rokov sama. Keby sa mám cely život báť tak môžem byť v detskej izbe u rodičov. Keď ste dvaja tak to snáď zvládnete

riamia91
11. jún 2023

Planujeme v dohladnej dobe riesit vlastne byvanie.
Akurat mame pozemok, ktory sme kupili pred 5 rokmi a tak zvazujeme, ci stavat alebo predat a kupit byt. Hypo sa nebojim. Jedine, co si prajem je zdravie. Ak bude to, hypo vysplacame aj keby co bolo.

lucinka12356
11. jún 2023

@oonnaganamakusai ti co brali ešte za nižší úrok tiež nevyhrali, však fixné obdobie skôr či neskôr skončí (málokto ma dlhodobý fix s parádny úrokom) a naskočí vysoké % úroku.. Nám konci o rok v marci...

beatrixx1525
11. jún 2023

Čakáme na schválenie hypotéky. Úprimne proti tomu ako sme dva roky vyhadzovali 600€ na nájom lebo nič lacnejšie nebolo, keď si teraz predstavím že budeme platiť hypo okolo 250€ tak to je nič, smiešne drobné. Len pre predstavu tých 600€ sme platili z učiteľského a robotníckeho platu, príjem domácnosti bol niečo okolo 1300€...vyžili sme dalo sa. Neviem prečo majú ľudia v poslednej dobe také nastavenie že sa nedá prežiť ak chlap nezarobí aspoň 3000€ a že priemerne zarábajúci človek je pomaly bezdomovec žobrák čo si nevie kúpiť ani chlieb. Normálne si len človek musí utriediť čo chce mať a čo vie oželieť. U nás sa napríklad nechodí na dovolenky ani nám to nechýba, takisto žiadne nechty kaderníčky, netreba. Peniažky dávame do bývania, stravy, sem tam oblečenie, sem tam hra na pc alebo konzolu a stačí nám. Dieťa na ceste a nemáme sa horšie ani sa nemusíme viac uskromňovať. Fakt dá sa to v pohode, nemaj stres, len sa netreba ľutovať že si nemôžem žiť ako vyššia vrstva.

beata_k
11. jún 2023

@beatrixx1525 Hej, len s dietatom to uz taka sranda nebude. Ak sa ti nerozbehne mlieko a bues kupovat antineviem ake mlieko, tak to pojde dost do penazi. O skolke ani nehovorim. Stredna, pripadne VS su uz mega palky.

beatrixx1525
11. jún 2023

@beata_k kľud, nemusíš mať o moje financie starosť

beata_k
11. jún 2023

@beatrixx1525 Joj, mne jedno. Ja ta len taktne upozornujem na fakty.

riamia91
11. jún 2023

@lucinka12356 ja len verim, v dobrom, ze sa to nejako utrasie a po skoceni fixov to nebude u vacsiny ludi na maslu.

nikola1234n
autor
11. jún 2023

Vdaka vsetkym za nazor tu ide skor o to ze aj ked je nasetrena suma a tiez moj muz nezaraba 3000 ale mame dobre platene prace... ale ked som pozerala splatku pocitam na maly byt v ziline tak aj tak to vychadza okolo 700eur... a proste je tu ta obava co ak sa cosi stane zdravotne
Ale samozrejme kto sa boji nic nedokaze len mam proste respekt pred tym 🙂

marca12
11. jún 2023

@beatrixx1525 videla si kolko stojí byt v Ziline a okoli? Tam teda nebudu mat splatku 250€. Jasne,ze ak zijem len doma a necakam nic od zivota,nechyba ti cestovanie,konicky,tak ti staci vas prijem. Ale mnohi ludia chcu aj zit a nielen splacat hypoteku. Chcu detom ukazat svet,dat im moznost rozvijat sa.

sheila121
11. jún 2023

@nikola1234n pre taký prípad treba poistku keby sa stalo niečo zdravotné

sheila121
11. jún 2023

@beatrixx1525 to si povedala len hypo a čo nájom a energie. To nebude len 250 eur. Plus takáto suma je zázrak. Keby si mala dávať 800 eur hypo tak neviem či by si sa chválila

nikola1234n
autor
11. jún 2023

Pride mi to proste tazke aby ludia byvali vo svojom a hlavne mladi (asi kvoli tomu ze teraz je toto obdobie mne najblizsie) ale presne ako spominate.. splacat hypo ale pritom zit ako clovek 🙂 dopriat aj vylet, nemusia byt dovolenky ale nezit tak ze muz je cely zivot v zahranici... a tak rozmyslam ako to zvladaju ini 🙂

beatrixx1525
11. jún 2023

Pre obidve čo na mňa reagovali, keby som mala platiť 800€ a viac tak by som to jednoducho neplatila. Každý nech si platí toľko na koľko má. Neviem prečo sa do mňa musí niekto navážať za životný štýl a za to že nepotrebujem rozhadzovať peniaze na niečo čo je pre druhých potrebné a pre mňa nie...

vamajka
11. jún 2023

@beata_k Kojit moze aj do 2 rokov, skolka, skola nieco stoji to je fakt, ale to uz bude pracovat aj ona. Na strednej si uz dieta moze nieco zarobit a starsi syn skoncil tento rok VS a nezruinovalo nas to. Nesmies vidiet vsetko tak cierno

sheila121
12. jún 2023

@beatrixx1525 ja som sa do teba nenavazala len hovorím, že splátka 250 je zázrak v dnešnej dobe.