Využíva ma

15. máj 2022

Ahojte… mám 22 rokov, pracujem ako programatorka.. bývam sama - mám byt na hypoteku, vlastne auto, koníčky. Problem je v tom, že si nedokážem najst priatela v mojom veku. Chalani v cca 22-25 väčšinou žijú u rodičov alebo sú na vysokej takze študenti a väčšinou ma využívajú - požičiavajú si peniaze odo mna a nevratia, prespí, jedáva u mna ale nič neprispeje. Vztah s takýmto clovek je pre mna krok vzad a chcela by skm niekoho s kym budem rast a ťahať jeden druhého dopredu. Kde takých najdem???

luccija
15. máj 2022

Treba hľadať o trocha staršieho.Si šikovná🙂

evica17
15. máj 2022

Najdi.si dakeho pracujuceho uz, idealne co byva aspon v podnajme, alebo ak.aj u rodicov, taknprispieva a fakt sa snazi.

simik22
15. máj 2022

@evica17 šak sa pýta , kde takého ma nájsť 🤣

evica17
15. máj 2022

Studentov by som.moc nehladala, oni zatial ziju v inom svete, aj ked su aj iny

evica17
15. máj 2022

@simik22 sak v robote, na turistike, na cestopise alebo inej slusnej akcii...

evica17
15. máj 2022

@simik22 ja so sa s mojim spoznalana tabore. Pre mladez, ja 20 a on 25

viky173
15. máj 2022

ja som tiez programatorka a nasla som si programatora - kolegu (teda on mna :D) a inak preco tiez nestudujes? je zvlastne robit programatorku bez VS

lindous
15. máj 2022

V prvom rade sa nesmieš nechať využívať - peniaze nepožičať, stanoviť si pravidlá spolužitia, nenechať si vyjedať chladničku ... a ono sa to rýchlo samé vyselektuje, že komu ide len o to ... s vekom a štúdiom to podľa mňa až tak nesúvisí, s priateľom sme obaja študenti, mám veľa kamarátov študentov a mnohí sú samostatní, cieľavedomí a schopní sa o seba postarať ... ale asi z teba kričí niečo, čo priťahuje chlapcov, ktorí potrebujú mamu a nie partnerku ...byť tebou začala by som od seba a od toho prečo si takéto typy vyberáš, lebo asi sa k tebe na prespatie nepozvali sami... potom už sa dá stretnúť muž v podstate kdekoľvek, ak chceš vyslovene niekoho, kto na sebe pracuje, tak môžno nejaké workshopy alebo kurzy, besedy, či networkingové akcie ... ale kľudne aj fitko, či nejaká iná športová aktivita, niekedy stačí ísť si sadnúť a pracovať do kaviarne, nikdy nevieš kto ťa osloví a viem že asi so mnou nebude každý súhlasiť, ale aj online sa dá nájsť slušný chlap (mám príklady vo svojom okolí), len musíš vedieť čo od vzťahu chceš a neskočiť na krk prvému príživníkovi...čo tie tvoje koníčky ? pri nich nejaké zoznámenie nehrozí ??

lejusinka
15. máj 2022

@viky173 preco je to zvlastne? 🤦🏻‍♀️

macikovaiveta
15. máj 2022

Nedaj sa využívať, si šikovná a múdra 👍

miadi
15. máj 2022

V prvom rade sa Musis naucit ze peniaze sa nepoziciavaju. A duplom nie frajerom. Mas hypo ty tie $ potrebujes . Hladaj trochu starsich okolo 30 samostatnych. Nevod si hnet chlapa do bytu na veceru prespavacku ale chod do restiky nechaj sa pozvat. Randi a spoznavaj. Kde ich najdes? Tak isto ziju vsade okolo teba tak ako ti tvoji ex . Len ty si Musis zacat lepsie vyberat.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emo84
15. máj 2022

Takú istú otázku si kladiem , aj ja . Kde nájsť tú správnu partnerku , ktorá vie , čo od života a muža očakáva ,aby bola samostatná-hrdá ( nezávislá finančne) s podobnými hodnotami a zmýšlaním ,aké mám ja) a rodinne založená , ktorá berie život a riešenie problémov s humorom a váži si samú seba a aj maličkosť a moja prítomnosť jej rozžiari oči .Nájdem niekedy takú spriaznenú dušu ? Nemáš taký problém , len ty je nás viac 🧏‍♂️.A riešenie na daný problém - chce to asi , len čas a osud nám dúfam niekoho priveje do cesty .Nádej umiera posledná 🧏‍♂️.

viky173
15. máj 2022

@lejusinka a Ty si kolko prac na pozicii programator uz vystriedala, ked sa chytas za hlavu? je to zvlastne, pretoze firmy preberaju zaujemcov, na TPP Ta len tak lahko iba s gymplom/SS nezamestnaju, chcu relevantnu prax alebo aspon skolu... ak by robila ako freelancer musi mat siroke portfolio, aby si ju najalo dost ludi a daco aj zarabala...

diamond007
15. máj 2022

@luccija vôbec nemusí byť starší a ani nevadí že muž v takých rokoch býva u rodičov ak sa plánuje osamostatniť. Skôr hľadaj cez kamošky/kamošov, čo trochu muža poznajú a vedia kto je čo zač 🙂

k0l0b3zka
15. máj 2022

To co je za nezmysel ze si ma hladat starsich :D Hladaj si seberovnych, nic neunahluj a vsetko pride samo. Mas 22 rokov cize este kludne mas cas na vyber partnera. A ver tomu, ze taki su. Sikovny clovek ma v 30tke kludne 2 byty je to uplne bezne. Ale to nie je uplne najdolezitejsie v zivote, zameraj sa na to aby ste si rozumeli, aby ste mali spolocne ciele, ambicie, porozumenie vo financiach je taktiez velmi dolezite. A idealne aby ste boli z rovnakeho mesta, ked sa jeden odstahuje za druhym vzdy tym trpi a neni to dobre. Neboj sa urcite najdes niekoho ;) Venuj sa sebe, svojim konickom a vztah si Ta najde. Ak mas problemy sa zoznamovat v realnom zivote skus napriklad Tinder. A nestresuj ;)

lejusinka
15. máj 2022

@viky173 tak zijes v inej dobe 🤦🏻‍♀️ 6 rokov bez VS na roznych IT poziciach - aj programatorskych a nikto sa jikdy na VS nepytal 🤷🏻‍♀️ uprimne poznam jedneho ITaka ktory ma realne vystudovanu VS … neni sme uz v komunizme

oli18
15. máj 2022

Ved v odbore, v ktorom pracujes, je zamestnanych najviac muzov. Zalov v svojom pracovnom kolektive.

lejusinka
15. máj 2022

@viky173 menuj IT firmu ktora vyzaduje VS prosim 😇

viky173
15. máj 2022

@lejusinka ved si zisti sama, ked si taka mudra a nezijes v komunizme, no nie? 😉
Ale uprimne, Tebe by sa zislo aspon zakladne vzdelanie, lebo ta gramatika je des 😀

lejusinka
15. máj 2022

@viky173 ja sa pytam lebo minuly rok som obehala asi vsetky IT firmy v Kosiciach po pohovoroch a nikde neriesili VS :D a dokonca ani moja slovenska gramatika neni problem 😂😂😂 vies v IT sa pouziva anglictina vacsinou 😇 to keby si neklamala na MK by si vedela 😇

luccija
15. máj 2022

@k0l0b3zka máloktorý 22 r chalan býva sám a platí hypo.Preco píšeš, že má čas na partnera?asi nechce byť sama, ale ani sa hrať na druhú mamu.
@diamond007

autor
15. máj 2022

@viky173 studujem

autor
15. máj 2022

@lejusinka ani odo mna to nepožadovali, anglicky viem C1 , som na pozicii junior.. a studujem manažment 😃

zmrzlinka2021
15. máj 2022

@autorka
Uplne blba otazka, ale preco ides do vztahu bez toho aby si ako tak dotycneho poznala? Ja viem, ze je moderne zacat "najprv chodit", ale nie je lepsie byt aspon par mesiacov dobri kamarati a na zaklade toho zvazit ci to ma zmysel alebo nie?

eeffka
15. máj 2022

@viky173 u mas z 25programatorov ma VS asi len 1/3.

hopsadobrandejsa
15. máj 2022

VS je vyhoda, nie podmienka.....

V sucasnosti chyba extremne vela ludi v oblasti IT a firmy ktore by sa zameriavali len na kandidatov s VS by zrejme neboli konkurencie schopne a ich podiel potencionalnych kandidatov by bol velmi uzky.

VS nie je patent na rozum a existuje vela IT ludi ktory sice papier nemaju, ale maju v hlave.

Nik nepozera na papier, ale na to co dokazes.

k0l0b3zka
16. máj 2022

@luccija No logicky maloktory 22 rocny chalan byva sam a plati hypo, ked vacsinou studuje naVS. Ale napriklad 24 rocny chalan po VS uz celkom bezne byva sam a plati hypo. A ano ma cas na normalneho partnera, vyber partnera do zivote je extremne dolezita vec a netreba sa nikam ponahlat ,lebo zly vyber je omnoho horsi ako ziadny vyber. Akeho partnera si vyberie tak bude jej zivot do velkej miery vyzerat.

qetka
16. máj 2022

najlepsie si podla mna najdes v praci. Aj ked pokial robite HO, tak je to problem 🤷‍♀️, ale teraz vacsina firiem uz riesi, ze aspon par dni v tyzdni treba chodit do firmy,
Ja pracujem v IT firme a u nas je vela sikovnych chalanov. Idealne je, ak firma organizuje nejake spolocne akcie, urcite ziadnu nevynechaj a mozno sa niekto objavi 🙂 Ale aj v kuchynke na kave sa da niekto najst 🙂

samato
16. máj 2022

Prečo "v mojom veku"? Znieš (byt, auto, job) na viac ako 22, tak možno hľadaj "seberovného" medzi staršími.
BTW ja som tiež začínal IT kariéru hneď po strednej, dokonca v 19tich 😄
Ale otázka "kde takého nájdem" je matka všetkých otázok. Ja mám o cca dekádu viac, a stále som to nevyriešil 🤔 Proste treba sa asi len socializovať a využívať dostupné možnosti.