Vývoj vzťahu s väčším vekovým rozdielom

27. apr 2021

Ahojte. Ako sa váš vzťah vyvíjal postupom času? Objavili sa nejaké nezrovnalosti v dôsledku toho vekového rozdielu? Co to najčastejšie zvykne byť? Mam 27 priateľ 42 a plánujeme spoločný život zatiaľ si rozumieme vo všetkom len ešte som nikdy nemala takýto vzťah a neviem co všetko to časom obnasa 🙂 ďakujem

lucka_ke
27. apr 2021

moja sestra má o 15 rokov staršieho manžela, zo začiatku to bolo super, ale teraz je on už po 60ke so zdr. problémami a ona plná života a očakávaní

ivkazba
27. apr 2021

Brat má 41, jeho žena 57, spolu sú už cca 18 rokov, presne neviem. Úplne ideálna dvojka vtedy aj dnes. Pri opačnom vekovom rozdiely (ako máš ty) treba myslieť na to, čo píše Lucka. Že keď ty budeš mať 55, budeš zrejme ešte energická žena, s chuťou chodiť na výlety, mať sex, zatiaľ čo on bude 70 ročný dedko. Ako áno, v tvojom prípade ďaleká budúcnosť, ale treba aj na toto myslieť.

hviera81
27. apr 2021

poznam taky par. su v pohode, ale su presne vo veku ako ty pises...
ked som mala 26, mala som frajera, ktory mal 46. vztah bol super. a raz som isla po meste, a z elektricky vystupila velmi mlado, energicky vyzerajuca 40tnicka, kratka sukna, pekne nohy, a vedla nej dedko o palicke.... (bolo vidno, ze to nie je otec, ale partner), tak ma to tak trocha zarazilo....

casavina
27. apr 2021

19 rokov spolu, 9 rokov manželia...ja 37, manžel 54... najlepšie čo má v živote stretlo 🙂

diaalex
27. apr 2021

Kamaráti takto potiahli spolu 8 rokov, plánovali rodinu. Muž už jednu dcérku mal, ale chcel aj s touto rodinu, bývali spolu, obaja chodili do práce, fungovali riadne bez problémov, na jeseň boli na dovolenke spolu v Thajsku, prišla zima a baba nechala chalana. Lebo dostala oveľa lepšiu prácu, kariérny rast, namiesto Košíc Bratislava, zistila že teraz dieťa určite nechce a ani rodinu, lebo by "zatrpkla na jednom mieste" a bol koniec vzťahu. Teraz je muž vo vzťahu s o 4 roky mladšou babou a ona má o 1-2 roky staršieho chalana a všetci šťastní 🙂

ella_price
27. apr 2021

Sama vieš akú má povahu, ako vám to klape vo vzťahu a ako to obaja vidíte, takže nejaké rady z koňa budú tak na dve veci. Ale tiež si môže v 50 povedať, že chce mladšiu, alebo naopak ty si povieš, že takto so starším ti to nakoniec ani nevyhovuje. Na niečo také sa proste nedá pripraviť, takže to proste nechaj plynúť a uvidíš ako to medzi vami bude pokračovať.

natyreggae
27. apr 2021

@casavina gratulujem a moc moc prajem😍dúfam že s priatelom nám to vyjde tiež takto.. sme v takom veku cca ako ste vy začínali😊

konicekmodry
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janickacrazy
27. apr 2021

On nemá deti? Nebol ešte ženatý? V tom veku by mi to bolo dosť podozrivé.

casavina
27. apr 2021

@natyreggae ďakujem, tiež vám držím palce 😘 a nezabudnite že porozumenie, úsmev, dôvera, vášeň a láska každý deň nech je u vás stále "doma" 🍀

hennyinnsbruck
27. apr 2021

Záleží od povahy chlapa. Môj je o 17r starší, je 50+ ale povahovo a fyzicky ako 40 tnik....

number19
27. apr 2021

Mala som priatela o 10 rokov starsieho. Nie. Uz vtedy som citila rozdiely. Nejak mi to nesedelo. On uz domisko, situovany a uz si hladal len zenu pre zenu. Ja som zacala karieru, robota. Nedali sme to. Dobry chlap, ale boli sme kazdy niekde inde.

deti95060810
27. apr 2021

ex bol starší o 10 rokov... najväčší problém žiarlivosť.... Tie roky boli medzi nami poriadne vidno....😉

janickacrazy
27. apr 2021

@hennyinnsbruck zatiaľ, len aby mu to vydržalo, väčšinou po 60tke to ide dole vodou, ale sú aj výnimky

number19
27. apr 2021

@janickacrazy Nie su vynimky. Po 60 to ide dole u kazdeho. V 40 je vacsina este v prime...pokial sa o seba staraju... takze 15-20 rocny rozdiel ak 1 z partnerov je po 60tke? No neviem.

janickacrazy
27. apr 2021

@number19 tak môj dedko napr. ešte v 90-tke behal do krčmy na bicykli ako drak, v 60-tke robil ako kôň, v 80-tke robil strechu na dome, nájdu sa aj akční dochodci

number19
27. apr 2021

@janickacrazy Dobre ale aj akcni po vsetkych stankach aj s takou 40kou? 😉

suikatka1
27. apr 2021

Ahoj🙂Ja mám 29 a drahý 41,máme 2 ročnú dcérku. Úprimne ten vekový rozdiel neriešime, pred 6 rokmi sme sa spoznali. Budúcnosť, čo bude za 20 rokov vôbec neriešime, milujeme sa a viem, že aj keď bude "starý dedko" budem ho milovať.Keď sme sa spoznali rodina nebola veľmi nadšená a hneď riešili vek a, že dlho nám to nevydrží, a hlaaa keď už máme dcérku ani ich to nenapadne to riešiť.Môj názor je, že vek je len číslo😉

ninusa221
27. apr 2021

Mne len stači že moj partner je o 7 rokov starší😂 len niekedy mam pocit že je odomna on mladši🤔😀

hennyinnsbruck
28. apr 2021

@janickacrazy samozrejme sa to môže zmeniť, do budúcna nevidíme...😊

zuzanaam
28. apr 2021

@janickacrazy akurát som chcela napísať, že mám inú skúsenosť. A vidím, že nie som sama, čo ma teší. Môjmu dedovi v 90-tke tipovali max. 70 a jeho otec vraj až do smrti (95) chodieval na túry v Tatrách.

janickacrazy
28. apr 2021

@number19 no áno, fungoval po všetkých stránkach, ešte v 80tke sa chcel s babkou rozvádzať, že si nájde dáku mladicu 😂, ale to sú ozaj výnimky ako vravím

janickacrazy
28. apr 2021

@ninusa221 tak vieš, niektorí muži nedospejú ani v 40tke 😀

aniko2
28. apr 2021

Ja som mala o 12 rokov staršieho muža. Skôr je to o povahe ako o veku. Ja som nebola pripravená sa usadiť ,on áno. Teraz má už manželku ktorá je aj odo mňa mladšia ale usadiť sa už chcela i napriek mladému veku. Môj súčasný priateľ je tiež o dosť starší ale tiež chce ešte počkať čo sa týka svadby, detí a podobne.

elementissa
28. apr 2021

Ja som mala s prvym frajerom 12 rocny rozdiel a bolo to citit... Ja maturantka, on po tridsiatke, ale mali sme uplne rozdielne povahy, on uz bol ako stary dedo, kultura, vylety nic, max do restiky zajst, on bol najradsej doma a pozeral telku, mali sme uplne rozdielne nahlady na zivot, rozumeli sme si v posteli a ja som bola mlada zaba zamilovana, ale ten rozdiel tam bol velmi citelny. Ja som bola nanho strasne naviazana, az chorobne, on ma mal len ako zabavku, nikdy so mnou buducnost neplanoval. Tolko krat mi to povedal.. Ale nebol vobec zly clovek. Praveze chcel pre mna to najlepsie a vedel, ze on to nie je. S odstupom casu si to uvedomujem. Po nom som stretla svojho manzela, je odo mna o rok starsi, sme absolutne spriaznene duse, momentalne 5 rokov spolu. Uz sa obaja blizime k 30tke a veru, teraz uz chapem, ako to byvaly myslel a vidim uz zivot trochu aj z jeho perspektivy. Ale pokial mam spravne info, byvaly ostal starym mladencom , uz ma 40, deti nema ziadne, zije pre svoju pracu a je to uz teraz taky uhundrany dedo. On bol uz pred 10 rokmi uhundrany :D ale teraz, ked som uz aj ja starsia, s dietatom, bezstarostne roky za mnou, tak druhy krat by som takeho "stareho" muza nechcela. A to 12 rokov nie je az tak vela. 15-20... To je uz ina kava. Uz len ten fakt, ze ja by som mala 45, este stale v produktivnom veku, pravdepodobne mlado vyzerajuca (rodinne geny na mladost) a pri mne 60-65 rocny ujo na dochodku...a ja by som robila este dalsich 20 rokov a naozaj potom ostala sama, lebo priemerny vek dozitia muzov je kusok po 70tke (citaj, ze PRIEMERNY)... a teda vediac, ze som prezila cely zivot s chlapom, ktory by mi mohol byt otcom a umrel by niekedy po mojej 50ke a ak by som nechcela ostat sama, take by som so opat musela hladat ineho partnera a budovat vsetko od nuly... To teda nie je scenar, po ktorom by som tuzila. Jasne, nikde nie je napisane, ze mojho mladeho muza nezrazi zajtra elektricka alebo nedostane infarkt v 35ke. Ale ta pravdepodobnost je ovela nizsia ako pravdepodobnost, ze keby mam o 20 rokov starsieho muza, tak zomrie o 20 rokov skor ako ja a mozno aj viac (zeny maju navyse priemerny vek dozitia vyssi) a ze je 100% iste, ze on bude na dochodku, kym ja sa budem pachtit v praci a kludne budem 15 aj 20 rokov tahat celu domacnost z jedneho prijmu, lebo on bude mat iba dochodok. Viem, ze 20rocne zabky vidia iba motylikov a duhy okolo seba, ale tento pocit vyprcha po roku, dvoch a potom pride realita zivota. A teda, neviem, co zeny tak hrozne vzrusuje na dedkoch, ale ja by som nechcela spavat s chlapom, co by mi mohol byt otcom :D :D

number19
28. apr 2021

Co hovorite na mladsich partnerov. Max 5 rokov, viac uz asi nie...