9-ročný vekový rozdiel vo vzťahu

29. nov 2023

Ahojte, baby

Mam 28, chlap s ktorym sa spoznavam ma 37, chcem sa opytat na nazor zien ktore maju take vztahy s velkym vekovym rozdielom. Ano chlap v tom veku je vyzrely vie co chce co je super ale na druhej strane tych 9 rokov co nas deli on ma odzite a ja neprezite, je mozne ze po nejakom case taky muz upadne do rezimu ze sa mu nic nebude chciet ?

Ak mate nato nejaky nazor z rodiny, ale sami v osobnom vztahu napiste mi co je to potom citit, na spolocnom zivote ze mladsi by vsade chcel chodit a ten druhy nic sa mu nechce.

Samozrejme zalezi to od povahy. Ale povaha sa meni, pocas zivota cloveka.

ninka297
29. nov 2023

kamaratka ma 26 a jej manzel 38..a u nich je to tak ako opisujes..ona sa chce “jasit”, a on je taky skor domased, nechce sa mu nikam chodit..ale to je podla mna povahou, ved dnes aj 50-rocni su aktivni

tululu
29. nov 2023

Ja mam s muzom rovnaky vekovy rozdiel a je to viac o povahe cloveka ako o veku.Moji rodicia su 60tnici a su akcnejsi ako ja s muzom dokopy,takze ja by som sa skor zamerala na tuto stranku temperamentu,ako veku.

emma2782
29. nov 2023

Súhlasím, je to o povahe a nie o veku. Kamarátka má 35 a jej muž 50. Sú spolu 6 rokov, majú jedného syna. Muž je aktívny a vždy vymýšľa rôzne programy, aktivity pre rodinu. Ba práve naopak, poznám mladého 30 ročného muža, ktorý by najradšej nevyliezol z izby.

bolarazjedna
29. nov 2023

My máme s manželom 7,5 roka medzi sebou, nevidím zatiaľ nevýhody (sme 7 rokov spolu), on je práveže neposedny extrovert, a ja mladšia som taká, že by som v pohode presedela celý víkend doma. Je to skôr o povahe.
Po narodení dieťaťa to môže robiť problém, keď on už predsa bude potrebovať viac kľudneho spánku, ako keď mal o 10rokov menej, aby bol oddychnutý.

monika101146560
29. nov 2023

Ja idem mať 27, partner má 34, máme spolu 2 deti, sme spolu 7 rokov. Všetko klape ako má ;) Asi by som ani nechcela chlapa v mojom veku, mne to úplne takto vyhoduje 🙂

nwnw
29. nov 2023

Mame 10r rozdiel a nemam pocit ze by sa mu nechcelo. Aspon doma ide na 120%. Toje o povahe. Ja mam bratrancov ktorym sa nechcelo nikdy a nic. Nulovy ciel a nulove ambicie.

walentina7
29. nov 2023

Neni to vela. Zalezi od povahy ludi. Ja som nikdy, ani ako mladá nechcela nikam chodiť, vzdy som chcela byt len doma v mojom byte. Takze mne by vtedy aj stary slabší dedko vyhovoval. 🙂 Ak si máte čo povedať tak ok.

kiwi3
29. nov 2023

je to o povahe, ale neskor to bude aj o zdravi. 9 rokov este nie je az tak vela, ale asi mas pochybnosti, ked sa pytas... a inak ma este celkom pobavilo, ze chlap v tom veku uz je vyzrety a vie, co chce. to je tiez o povahe a nie o veku, kolki v tomto smere nedozreju cely zivot...

andrea901
29. nov 2023

Manzel je odo mna 8 rokov starsi, ale rozumieme si velmi dobre. Sme spolu uz cca 15 rokov, z toho 8 rokov manzelia. Nelutujem ten vekovy rozdiel, som spokojna a nic by som inak neurobila.
Moje kamaratky tiez maju starsich partnerov - jedna o 8 r, druha o 10 r, atd...

dadka1997
29. nov 2023

Ja mam 26 a priatel 35 .. je medzi nami 9 rokov rozdiel teraz čakáme spolu bábätko 😊 .. (ja uz 2 deti mám) 😅 rozumieme si vo všetkom teraz sme začali aj spolu už bývať konecne po rekonstrukcii domu ..

To je skôr o povahe, ak sa cítiš ako pubertiacka, a potrebujes sa chodit zabavat a podobne tak si hladaj sebe rovných..

titla
29. nov 2023

Tiez si myslim, ze je to viac o povahe. Mam v okoli 2 pary, ktore maju medzi sebou vekovy rozdiel 14 rokov. Jeden z tych chlapov je sportovec, akcny, niekedy jak pubertak aj v 50 a ten druhy ufrflany domases, najstastnejsi na gauci s mobilom v ruke a bol taky vzdy.
Co si ja skor vsimam u starsich muzov (samozrejme neplati to na vsetkych), ak sa otcami stali v zrelsom veku, nemaju na male male deti vzdy tolko trpezlivosti. Akoby uz boli pohodlni, dlho boli zvyknuti nemusiet sa nikomu v takejto miere prisposobit, mali svoje zvyky, rutiny a teraz zrazu pride dieta a s nim cela kopa obmedzeni.

rebrambora
29. nov 2023

Pre mna 9 rokov nieje ziaden vekovy rozdiel 🤷🏽‍♀️

zorkahorka
29. nov 2023

Medzi nasimi je 8 ročný rozdiel. Ale to bola vtedy ina doba... ona sa vydavala v 19, on mal 27

janinah
29. nov 2023

Brali sme sa ja 29 muž 38,teraz sme 60 a 69....vo veľa veciach ma " preskočí " ,stále pracuje,v lete začal,stavať dom svojpomocne pre dcéru,maká v záhrade...vo volnom case nonstop dokumenty o historii,vojnach....je to o povahe

pochod
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lossless
29. nov 2023

Tiez si myslim ze to je o povahe ako pisu viacere. Teta mala 10 rocny rozdiel s manzelom, obaja boli akcni. U nich skor to zdravie sa ujovi zacalo lamat a zomrel kym ona este len zacala dochodok.

lneviemmeno
29. nov 2023

ja mam 20, moj manzel ma 29 a praveze mam pocit, ze on je viac aktivny ako ja 😂 uvidime casom ale zatial sme spolu velmi stastni a vek som nikdy neriesila

neviditelnypes
29. nov 2023

Už istý Max O’Rell v roku 1901 zadefinoval že ideálny vek partnerky je:
vek muža delené dva plus 7
čiže naopak to je:
(vek ženy mínus 7) krát 2,
takže žiaľ pre teba už je príliš mladý. 😉

(a áno, z toho delenia vyplýva že žiaden pár nemá ideálny vek nafurt, škoda)

betulinka1
29. nov 2023

Kamoska ma 43 a jej manzel ma 36. Ona je aktívna zena a on je domased. Ja mam s muzom rovnako a teda som aktívnejšia vo všetkom 😉. Moj otec je starsi od svojej priateľky o 10 rokov a on je aktívnejší ako ona. Tak si vyber, pravidlo na to neexistuje. Je to povahe toho cloveka. Podla mna je vek 28 a 37 uplne OK.

rorino
29. nov 2023

Medzi nami 13 ročný rozdiel,sme spolu viac ako 16 rokov a teda môj muž má stále veľa energie,aj za mňa😂😂😂.

danyelia
29. nov 2023

Súhlasím s komentármi, že to nie je o veku, ale skôr o povahe, u nás je rozdiel 20 rokov, muž je starší, no má 2x toľko životnej energie ako ja, rád organizuje, rieši, vymýšľa výlety, aktivity...spolu sme 17 rokov, problémy sa nájdu, to je jasné, ale žiadny nesúvisí s vekom.

j_m
29. nov 2023

🤔 Čo riešiš… hmm? Vek alebo povahové vlastnosti…
(V dnešnom svete to u žien začalo byť s vekom partnerov skôr naopak… 😂)

medda_beda
29. nov 2023

Mám 26, manžel 40.
Nemá odžité nič také v čom by som ho musela dobiehať.
Je aktívny športovec ktorý chodí pravidelne na tréningy a súťaže.Obaja sa venujeme športu, ale on viac, ja si rada oddýchnem :D.
Máme radi rovnaké veci a vekový rozdiel nevidím kedže aj vyzerá na 30.

slovakboy
29. nov 2023

Moja mama mala 19 a otec 28 keď sa brali. Úplne im to vyšlo.

alexandraas
29. nov 2023

U nas rozdiel 16,5 roka... ja som aktivna,vkuse by som nieco robila,niekam isla..a on je skor gaucovy typ ale zas ma odzite uz svoje😀 ale nejak mi to neprekaza...ked chcem vylet,welness,prechadzku hoci co,tak s nami ide.. 🙂 rozumieme si inak,nez v tychto veciach..a navyse sme sa nikdy este nepohadali co je najviac super..😁

lonely66
29. nov 2023

9 rokov nie je veľa. veľa je 15-20 a viac rokov

janickacrazy
29. nov 2023

Pre mňa je to veľa, pre teba nemusí. Môj ex bol starší o 7 rokov a v 30-tke sa s ním nedalo vydržať, už sám vyhlásil, že je starý a nič sa mu nechcelo. Teraz mám muža o 4 roky mladšieho a mne to vyhovuje, ale je možné, že to nie je len vekom.

vivienkalejova
29. nov 2023

No predsa na veku nezáleží ja mam 25 a muž má 33 a niekedy ma reči ako 15 ročný chlapec 🤣
niekedy si myslím ze ja som ta staršia ale je sním zábava 😅 no ale každý chlap je iný jedny bi len sa chcel zabávať, chodiť na dovolenky užívať si život z rodinou keď ne akú má a druhý, by len chcel spať alebo sedieť pred tv celi deň no ale inac môj je ten prvý typ a to som veľmi rada lebo ne akých mužov v takomto veku už nič nebaví ,nič sa im nechce.