Začína mi vadiť priateľov syn

wewwi
26. mar 2013

mam priatela ktorý je rozvedeny a z prveho manzelstva ma syna, ktorý ma 11 rokov......som dost nervozna ked ma k nam prist, a v poslednej dobe mi strasne lezie na nervy.....s priatelom pracujeme v BA a sme spolu v podnajme, ale nie sme spolu sami ani cez tyzden, nakolko tu s nami byva aj moj brat a ked prideme domov na vikend, tak pride jeho syn.....za posledne 2 mesiace sme boli spolu sami 1 vikend, co sa mi zda malo....tento vikend som sa s priatelom pohadala, povedala som mu co si myslim, ci k nam stale musi chodit jeho syn a on mi povedal ze ked mu zavola ci pre neho nepride, ci mu ma povedat, ze nemoze prist..ale volaju spolu aj 3-4 krat tyzdenne a priatel sa ho stale vypytuje ci nepride....nase prve vianoce sme neboli sami lebo dosiel aj jeho syn...ako sme sa nastahovali - nas prvy vikend v dome, bol tam tiez jeho syn...a uz mi to zacina vadit, stale je u nas, ci je vikend alebo prazdniny alebo sviatky...som zla?uplne som z toho na nervy......niekedy mam chut sa odstahovat naspat k rodicom.....

jaruska8
26. mar 2013

@wewwi Nuž... Si si našla chlapa so synom, tak musíš akceptovať aj jeho. On je otec a skôr by mi vadilo a zbystrila by som zrak, keby sa o syna nestaral. Skôr by som riešila tvojho brata. Prečo býva s vami??

wewwi
autor
26. mar 2013

@jaruska8 pretoze priatelov kolega ochorel a uz sa asi ani nevrati, tak brat zaskakuje jeho kolegu....a kde by siel byvat, ked spolu pracuju? nema tu nikoho v Ba a ja brata na ulicu neposlem.....

renata5
26. mar 2013

keby ty si mala dieta ako by si sa citila keby ti toto robil tvoj priatel ???myslim ze by ta urcite bolelo srdce dieta je puto na cely zivot s tym sa vyrovnaj alebo sa s nim rozist ozaj a brat ti nevadi ?????ci to je tvoja rodina co....take zeny ako ty by si mali hladat slobodnych bez zavazkou nie s nimi dalej nebudem pisat

jaruska8
26. mar 2013

@wewwi Aha... Tak potom prste len nejak vydržať. Predsa syn potrebuje aj otca. To musíš chápať. 😖

wewwi
autor
26. mar 2013

@jaruska8 no ja to uplne chapem ze potrebuje otca....ja mu ho zakazovat nebudem,a le predsa ja chcem mat s priatelom aj sukromie....ked chodil kazdy druhy vikend alebo dosiel 3 vikendy za sebou a potom nedosiel 2 vikendy a ked som bola s priatelom viacej sama, nevadilo mi to...ja beriem chcu byt spolu, ale zasa aj ja chcem byt s priatelom sama a nie aby stale pri nas niekto bol.....keby to bolo tak ako urcil sud ze kazdy druhy vikend ho bude mat, nech sa paci nic nenamietam....

irriss
26. mar 2013

@wewwi
Prekazkou je VAS (ne)volny cas.. 😉 a
TY delas rozdil mezi dvema "duvody" a smiris se radeji se svym bratrem a ne se synem pritele.. 😉

Urcite u Tveho pritele je to naopak.. 😉

Kdyz se zamilujeme do "zadaneho muze"..nemyslim jen zenateho, 😉 ale i zalaskovaneho do sveho ditete...musime si ihned na pocatku rozmyslet zda jsme schopny se touto cestou vydat...a priznat si okamzite, ze DITE bude VZDY prednejsi nez MY.. 😉

lujza123
26. mar 2013

@wewwi .Nemozes bojovat proti tomu aby sa staral o syna..velmi by si ublizila jemu, jeho synovi a kedze vesmir (boh? prozretelnost?) ma pamet raz by sa ti to zlo mohlo nepekne vratit. Teda poviem ti ze mne keby niekto povie ze moje dieta so mnou nesmie byt tak by bol velmi rychly koniec lovestory aj keby ma to neviem ako boli...
Mozno ta alternativa k rodicom nieje zly napad...skusit zacat odznova s niekym kto deti mat nebude....alebo mozes ho jemne poprosit ci by ste si nemohli pre seba ukradnut jeden piatok vecer a sobotu den v mesiaci pre seba...syn ma 11, za 5 -6 rokov tak casto chodit nebude ale dovtedy mas len dve moznosti ..budto sa zmierit alebo odist
alebo si este vydupat aby sa zo synom nestretaval.....pokial nemas charakter tak to snad problem nebude

jaruska8
26. mar 2013

@wewwi A cez týždeň nemáte vôbec súkromie??? Tvoj brat s vami pozerá telku. Ste v jednej izbe?? On nikam nechodí??? Veď sú to len víkendy. S jeho synom. Veď keď budete mať raz vlastné, tak tiež už budete mať ťažko súkromie, to mi ver. 😀 Ja by som skôr nejak taktne bratovi povedala, že nech si niečo vlastné hľadá, určite by to pochpil.

wewwi
autor
26. mar 2013

@irriss ja chapem..predtym to bolo inak, zmenilo sa to teraz posledne mesiace.....a co mam robit, ked priatel volal mojho brata aby s nim siel pracovat??mame 3izbovy byt v prenajme a mal mu povedat aby siel niekam inam byvat???nikoho tu nema a ma ist na druhy konec BA niekde do ubytovne, ked pracuju spolu????

zrka
26. mar 2013

@wewwi O co by sa ti zilo lepsie, keby si priatelovho syna brala ako svojho. Si uvedom, ze on je jeho otec a navzdy bude. Je obdivuhodne ze sa o neho zaujima a radsej asi strati vztah s tebou ako s nim. A ako matka si myslim, ze to je spravne, pokial tebe je ako prekazka. Nechapem. Ved nie je malinky, ma 11 rokov. Normalne sa s nim bav a povedz mu, ze budes rada ak k vam bude chodit, ale napr. ze nejaky ten vikend chces byt s jeho otcom sama. Urcite to pochopi. Zacni ho mat rada a hladaj len pozitiva, nie negativa na tom, ze k vam chodi.

wewwi
autor
26. mar 2013

@jaruska8 no hej, ved sme v jednom byte, to sa mame kazdy zavriet do izby???a k tomu moj frajer sa viacej aj na byte rozprava s mojim bratom, co som mu uz tiez povedala, ze na mna uplne kasle..pridu na byt, urobia kavu a idu na balkon zapalit si...a kecaju...pridu dnu a kecaju.....a prave preto ze kym nemame vlastne dieta, tak by som si ho chcela troska uzit, a chcela by som aby sme aspon o trosku viac boli sami, lebo ked pridu nase deti, ak k tomu vobec pride, tak uz spolu sami nebudeme nikdy....

renata5
26. mar 2013

@wewwi toto co si napisala si predstav seba ty mas rozvedenych rodicov sud povoli navstevy kazdy druhy tyzden ale ty by si chcela byt s otcom viac aleee tvoj otec si uz nasiel harpiu ktorej vadis ako by si sa citila???je to jeho otec jeho syn bol prv ako ty takze aj keby neviem co aj tak je dolezitejsi ako ty neviem kolko ste spolu ale ked zacinas takto rozmyslat dlho vam nedavam miesto toho aby si si k malemu nasla cestu ti vadi ale to pochopis ked sa stanes matkou 🙂

wewwi
autor
26. mar 2013

@zrka ved to ze ma 11 rokov a uz poriadne vystraja, klame, zle sa uci, chodia vysoke ucty za telefon.....jednoducho mna velmi sklamal....viem bude to asi este horsie lebo najvacsia puberta este len pride, ale jednoducho asi tym ze nieje moj, tak preto mi aj tieto veci vadia a tym mi zacal liezt na nervy, ked toto vsetko zacalo...predtym sme nemuseli riesit taketo problemy...

jaruska8
26. mar 2013

@wewwi Hej, máte sa zavrieť. 😉 A bratovi t tiež nejak taktne naznač. 😉 A zase, buď rada, že si ,,švagrovci" rozumejú. 😉 Ber to z tej dobrej stránky.

wewwi
autor
26. mar 2013

@renata5 asi hej.....s priatelom sme spolu 6 rokov a ked sa aj jeho syn choval inak aj moj vztah k nemu bol iny....

ziarcanka
26. mar 2013

Skús sa na to pozrieť aj z tej stránky, že ťa môže tešiť, že priateľov syn chce tráviť čas s otcom a s TEBOU, to pravidlom nebýva. Mohla by nastať aj situácia, že bude chcieť len otca bez teba. Chlapec má 11 rokov a to je vzťahovo veľmi citlivý vek.

lujza123
26. mar 2013

@wewwi .a prave preto ze kym nemame vlastne dieta, tak by som si ho chcela troska uzit, a chcela by som aby sme aspon o trosku viac boli sami, lebo ked pridu nase deti, ak k tomu vobec pride, tak uz spolu sami nebudeme nikdy....

vies to je ten priepastny rozdiel medzi vami...ty si chces uzit lebo deti este nemas..ale tvoj priatel dieta ma..on si nemoze uzivat rovnako ako ty lebo on to dieta ma to je cele..

katka1981
26. mar 2013

@wewwi, rozumiem ti, chces sukromie, chces svojho priatela len pre seba. Najdi si teda slobodneho, lebo tu sa nic nezmeni. Viem, ze je to pre teba tazke, no na druhej strane je uzasne, ze na svojho syna nezabudol, ako to v mnohych pripadoch byva. Muz ma svoju novu rodinu a na dieta kasle. So synom ma dobry vztah, co je len chvalihodne. Zober si to z inej strany. Keby si mala dieta ty a on by ti povedal, ze daj ho jej otcovi, ze ti vadi. Je uplne prirodzene, ze dieta ostane matke a jej otcim ju prijme, no zeny to zvladaju horsie, prijat partnerovo dieta. Bud si zvyknes, alebo si najdi bezdetneho, ina moznost nie je. Ty mozes mat partnera aj ineho, on bude mat vzdy len jedneho otca.

irriss
26. mar 2013

@wewwi
Nikoho nema brat? ...a koho ma syn Tveho pritele? On chce tatu, o kterem si mysli,ze ho mas TY.. 😉 Snaz se o to, aby jeho syn se necitil CHUDSI,ale BOHATSI..o TEBE 😉
p.s. ano, musi "pryc" brat..je to dospely muz, at jde treba nakonec BA do ubytovny... 😉 Muj manzel dojizdi i 100km denne.. 🤐 do prace.. 😉
Myslim si,ze hlavneTvuj brat by nemel byt egoista a pochopit, ze je cas uvolnit misto.. 😉 nejen pro Lasku mezi sestrou a pritelem ale i pro Lasku,kterou je treba budovat - Lasku mezi synem pritele a sestrou.. 😉 🤐

jaruska8
26. mar 2013

@wewwi No a teraz by sa mal s ním menej stretávať, keď sú problémy, odsunúť ho???? Nikdy nevieš, aké budú tvoje deti. Mne je na tvojom priateľovi práveže sympatické, že sa stará, dokonca aj mimo vyhradeného času. Syn to zjavne potrebuje. 😒

katka1981
26. mar 2013

@wewwi, rozmyslala si nadtym, ze sa kludne moze stat, ze bude chlapec zvereny sudom otcovi? Alebo sa chlapec v puberte nezhodne s matkou a bude chciet ist byvat k otcovi? Alebo bude castejsie u vas ako doma? Otec to synovi neodoprie a prijme ho. Keby tak neurobil, je blbec. Ked budes mat vlastne dieta, pochopis.

janinah
26. mar 2013

@wewwi či si zlá,to neviem,ale si nezrelá, sa uvedom,je to 11r. chlapec,ktorý otca potrebuje ako soľ...

wewwi
autor
26. mar 2013

@irriss no ja sa praveze snazim....neraz som sla skor spat aby mohli chlapi spolu pozerat telku sami....neraz su sami v izbe a necham ich tak aby boli spolu.....ale takto ja nebudem s priatelom nikdy sama....ja tomu malemu otca nebriem, ma vsetko co chce...ani raz som priatelovi nepovedala ze nekupuj toto alebo nekupuj tamto....do vsetkeho priatel prispieva ani raz som to nezakazala...to si ani nemozem dovolit, to by som bola riadna svina, ja som aj rada ze sa o neho stara, ale kde som ja???keby som s nim aspon 1 vikend do mesiaca sama, nic nepoviem.....

jaruska8
26. mar 2013

@wewwi 6 rokov??? Dosť na to, aby si si už so synom vybudovala vzťah. Doteraz ste boli v pohode???? Malý ťa má rád???? Nenič to.

gadrels
26. mar 2013

Ste tu každa velmi zaujimava prispevkami ale chlap si tak isto musi uvedomit ze nie je len jeho syn a on ale aj ta zena s ktorou sa rozhodol zit nemoze uprednostnovat ju ale ani syna a ju postavit do kuta kym pride rad na nu....

wewwi
autor
26. mar 2013

@jaruska8 doteraz to bolo v pohode. ja sa s malym aj ucievam, aj cez vikend som mu pomahala s jednym projektom, ale tym ako sa zacal spravat (asi to bude tou pubertou) tak sa to u mna zacalo nejako kazit...stale ho upozornujeme a priatel riesi problemy, ani raz ho neudrel ale aby kazdy vikend nieco riesil sami zda privela. a bojim sa toho ked pride do vyssieho veku ako sa bude chovat....

willy_wonka
26. mar 2013

@wewwi mala by si to tolerovat, je to syn tvojho priatela! Ty ho nemusis zboznovat, ale "zakazat" to priatelovi nemozes.

andy04
26. mar 2013

@wewwi Dohodnite sa s priateľom aspoň na jednom spoločnom víkende za mesiac ked mu to správne vysvetlis tak to pochopí. On je teraz určite veľmi rad ze syn s ním chce tráviť víkendy a možno nemá srdce povedať chalanovi ze nemôže prísť... Tiez sa to nevidí často Žiť s chlapom zo záväzkom je komplikovanejsie jeho deti tam budú stále prítomné ked nie osobne tak v jeho hlave ... Je dobre uvedomiť si to hneď na začiatku pretože to bude stále tak...
ale to tiež neznamená ze nemáš právo na trochu súkromia a musíš na všetko prikyvovat

wewwi
autor
26. mar 2013

@willy_wonka ale ja mu ho nezakazujem, ja chcem iba 1´-2 vikend aby sme boli sami...nechapem co je na tom zle....doteraz chodil kazdy druhy vikend a odrazu sa to zmenilo.....preco by to nemohlo byt ako predtym???

maminuska
26. mar 2013

@wewwi z druhej strany, mám 13 ročného syna, nového manžela. Syn je v puberte a je to s ním tažké , manžel by chcel mat so mnou vac sukromia, teraz sa mám svojho vlastného syna zbaviť ?
Ono treba veľmi zvážit vztah s partnerom ktorý má deti , lebo je to náročné .
Na tvojom mieste by som predovšetkým brata poslala do iného podnájmu , je dospelý a zodpovedný a získaš ihned dávku sukromia. Treba začat tam .

jaruska8
26. mar 2013

@gadrels Veď jasné, ale zase... Keď tie víkendy sú pre neho ako otca vzácne, nie???? A brat keby sa odsťahoval, tak by to bolo o inom. 😉