Zakázaná láska

inkanocka
12. máj 2014

Som slobodná a o chvíľku budem mať 25 .Zamilovala som sa. On ženatý/slobodný 30tnik. Ale je to príliš komplikované. Skôr než ma niekto odsúdi, iba chcem povedať, že nikomu nemám v pláne rozbíjať, ani manželstvo, ani rodinu. Manželstvo už rozbité má a rodina, žiadna nevznikla. Proste jeho manželka ho opustila ani nie po roku od svadby jednoducho bez rozlúčky odišla a už sa viac nevrátila, od tej doby prešli už dva roky. Je teraz on nútený prežiť svoj život bez lásky, lebo pred Bohom jej sľuboval vernosť? Zamiloval sa i on do mňa, a ja som mala pocit, že naozaj nerobím nič zlé, ale okolie je samozrejme proti. Ide o to, že on chce požiadať o anuláciu manželstva, no to nie je jednoduché a ja ho nemôžem ani vidieť. Samozrejme sa všetko začalo riešiť, ale i cez ukradnutú chvíľku nás videli a teraz to on nezvláda, nekomunikuje so mnou a ja som zúfalá, zúfalá láskou k nemu a k nášmu spoločnému šťastiu. O rozvode on počuť nechce, chce aby sa to vyriešilo iba cirkevne, lebo tak to je pred Bohom správne. Nechcem mu vypisovať a uhnať ho niekam, kam nechcem, ale trápim sa. Čo robiť?

belasy_motylik
12. máj 2014

Aby som to správne pochopila - jeho manželka od neho odišla a on chce cirkevnú rozluku. Manželka nerieši nič? Im nevadí, že spolu už ako píšeš vyše 2 rokov nežijú? Nechápem, prečo v tej veci nikto nič doteraz nekonal.

cicus13
12. máj 2014

Cirkevne manzelstvo moze anulovat iba papez pokial viem a aj na to musi byt riadny dovod. Samozrejme ich moze rozviest normalny sud.....A on sa rozvadzat nechce ? Tak potom prepac, ale jedina rada je : ruky prec...

marse
12. máj 2014

@inkanocka sorry ale z mojho pohladu, on s tým nie je este zmiereny.. a viac dava na okolie a ludi ako na svoje city... nechcem ta sklamať ale z toho ani nic dobre nebude pre teba

090379
12. máj 2014

Ak sa fakt máte radi, tak si nevšímajte okolie...aj moja teta je ešte vydatá, dala síce na rozvod, a má priateľa a dokonca ani jej deti nemajú proti tomu nič. Mali by ste kašlať na ostatných...je to váš život a ostatní nemajú do toho čo hovoriť.Máš pravdu, netlač ho do ničoho, lebo asi aj on sa možno trápi tak ako aj ty a nevie čo má robiť. Záleží len na ňom čo urobí.Ale trošku to s tým bohom preháňa. Držím palčeky. Ak ťa ľúbi, tak sa pre teba rozhodne

inkanocka
autor
12. máj 2014

On chce získať úplnú anuláciu, teda dokázať že jeho manželstvo nikdy nevzniklo. Manželskú rozluku už získal. Jeho manželka nerieši vôbec nič, žije v zahraničí a nezaujíma sa o to, kde on je a čo robí. On mi povedal, že to zatiaľ neriešil preto, že si myslel do poslednej chvíle, že s ona vráti. Potom akú úlohu hrám v jeho živote ja? Celý proces podstupuje kvôli mne, ale keď príde prvý problém obráti sa mi chrbtom a nekomunikuje so mnou? Viem, možno potrebuje čas a ja mu ho dám, len potrebujem vedieť čo sa stalo, lebo sa zbláznim.

paskolinka
12. máj 2014

@inkanocka hm, tak to ti nezavidim... pokial viem, anulacia nie je jednoduchy proces a to, ze ona odisla asi nie je ani dovod, aby manzelstvo anulovali.

inkanocka
autor
12. máj 2014

@cicus13
A čo mám robiť keď ho ľúbim celým srdcom ?

marse
12. máj 2014

@inkanocka lubi ta aj on celým srdcom?

inkanocka
autor
12. máj 2014

@marse v to verím

marse
12. máj 2014

@inkanocka tak to potom musis riesiť s ním, tu ti nikto ziadnu 100percentnu odpoved neda.. treba sisadnut s nim.. Preboha zijeme v dobe ked sa robia horsie veci ako zacat si s muzom ktoreho pred dvoma rokmi opustila zena a nema zavazky voci nejakej rodine..

cicus13
12. máj 2014

@inkanocka si este mlada 25 rokov nieje vela...ja som svojho muza spoznala ked som mala 27r.
Prave to, ze s Tebou nekomunikuje pri prvom probleme a co potom ked pridu dalsie...veris tomu ze ta lubi, ale da na druhych cize je lahko ovlivnitelny.....a co ak sa jeho zena nedajboze vrati a bude to chciet znovu skusit....co asi tak spravi ??

paskolinka
12. máj 2014

@marse @inkanocka mne to cele pripada tak, ze inkanocka by nic proti nemala, problem je on, lebo je pravdepodobne silno veriaci, manzelstvo v kostole uzavrel nie len z folkloru, ale preto, ze tomu naozaj veril a chcel s tou zenou byt cely zivot a mat s nou deti. a velmi pravdepodobne stale dufa, ze sa to nejako urovna, ze sa ona vrati atd... neostava nic len cakat a dufat, ze sa ta anulacia podari a ona sa nevrati. lebo inak aj keby sa rozviedol a ozenil sa na urade s inkanocka, tak je dost mozne, ze si to bude cely zivot vycitat a nebude stastny ani on ani inkanocka.

inkanocka
autor
12. máj 2014

@paskolinka sama by som to lepsie nenapisala

inkanocka
autor
12. máj 2014

@cicus13 Dakujem za povzbudenie

marse
12. máj 2014

@paskolinka to je sice pekne, ze sviatost manzelsku berie takto vazne, ale potom nedavam planu nadej inej, a nedopustim aby sa do mna zalubila a neprejavujem city a rovno si to vyjasnim...
a taka anulacia moze trvat pekne dlho a nemusi byt ani akceptovana..

stefka33
12. máj 2014

@inkanocka Zabudni na neho. On si už ženu číslo 1 vybral. Teraz keď si hentá zmyslí vrátiť sa, tak on k nej pekne nacupitá späť. Nájdi si iného.

marse
12. máj 2014

@stefka33 suhlas..pre neho bude cislo jedna vzdy manzelka...a ona bude hrat len druhe husle... smutne ale pravdive bohuzial 😒

paskolinka
12. máj 2014

@inkanocka inak on to mozno nemysli zle, snazi sa konat spravne. ale to, co sa mu stalo s tou zenou, to uz sa neodstane a bude sa to s nim tahat pravdepodobne cely zivot. pre teba by bolo najjednoduchsie pockat si na ineho, ako pise @cicus13. moj byvaly bol trochu iny oriesok (pred rozvodom a s jednym dietatom) a teda ti poviem, ze som veeelmi rada, ze ma nechal a ja som si nasla mojho terajsieho manzela, ktory okrem mna ziadne ine zavazky ani manzelstva nema 😀

stefka33
12. máj 2014

@marse No nezniesla by som ten pocit, že som druhá voľba.

inkanocka
autor
12. máj 2014

@paskolinka Uvidím ako sa to vyvinie, príliš ho ľúbim a verím mu na to, aby som dokázala ujsť. I keď som si vedomá, že najviac z toho budem trpieť ja, no neviem si pomôcť.........

luciferkax
12. máj 2014

@cicus13 nmôže aj biskup, u nás susedovi anulovali, akože , boli okolo toho papierovačky jak šlak (vzal si tehotnú priatelku a ked sa narodilo bábo, priznala sa, že ni e je jeho :D

paskolinka
12. máj 2014

@inkanocka ja ta uplne chapem. ked si zalubena, tazko si rozkazes, ziadne argumenty nie su dost silne. nejako to dopadne, drzim palce, nech dobre pre teba 😉

livka_
12. máj 2014

@cicus13 to s papezom asi nebude celkom tak, rasto zitny poziadal o anulaciu a vyhovene mu bolo a s papezom to nemalo zdaleka nic...

sissy27
12. máj 2014

@inkanocka ja by som nevedela žiť s niekým, kto boha a vieru stavia nad všetko ostatné... byť veriacim je jedna vec, ale povýšiť tieto abstraktné veci nad vlastný život a nemať svoj názor, tak to je pre mňa úplne z cesty...

katy83
12. máj 2014

vobec ti nezavidim tuto situaciu, ked sa takto navzajom mate radi tak preco si kladie podmienky?

gabriela255
12. máj 2014

Pred bohom nikdy nebudete svoji a myslím, že to je ťažké prehryznúť a spoločné šťastie a lásku nenájdete, lebo aj keď neni s manželkou pred bohom je a vybaveno 😀 pardón 😀

pribinak
12. máj 2014

Dievca zlate, najdi si ineho, kym si mlada a pekna!!

katy83
12. máj 2014

mozno napisem hlupost, ale skus byt chladna a hlavne sa nevnucuj maj svoju hrdost a cakaj ako sa bude spravat, drzim palce 🙂

fra
12. máj 2014

myslím, že v poslednom čase nie je až taky veľky problem tu anulaciu manželstva získať, aspon z počutia viem o viacerych ludoch ktorí ju získali, takže ak sa obaja mate radi, skus chvilu počkať a nechať tomu všetkemu uplne volny priebeh - može sa aj stať, že najdeš niekoho ineho v tom čase ... alebo sa može stať, že si vyrieši on tú záležitosť a potom mu už nič nebude brániť v tom byť s tebou ... myslím, že to, že sa ti vyhyba je skor znakom toho, že sa nevie vysporiadať sam so sebou, ako toho, že by ťa prestal mať rád ... keby si na neho nejako tlačila k rozhodnutiam s ktorymi nie je stotožnený, určite by nebol v spoločnom živote spokojný

jahodka8
12. máj 2014

@inkanocka Ako ste sa zoznámili? Aj spolu bývate a milujete sa? No stretávať sa s tebou môže, ale pred Bohom má manželku? Celé to od začiatku nie je spravodlivé voči tebe. Ak chce, nech čaká na manželku. A prečo ona odišla? Asi to s ním nebolo také ružové, ked odišla do zahraničia. Možno mal milenky aj viaceré a ona to zistila na začiatku manželstva, možno kvôli peniazom, komunikácii a tak. Len tak by asi neodišla. Ešte teba bude obviňovať za rozbitie jeho manželstva. no je to tvoja vec, možno sa to časom zmení, ale snaha musí ísť aj od neho.