Život bez rodiny

14. júl 2022

Ani neviem kde zacat. Nemám ešte ani 30 a už som bez rodičov. Zomreli. Som jedináčik a moja rodina je len manžel a tri deti, za ktoré som vďačná,že ich mám. Tam to všetko konci. Vzťahy v mojej rodine boli fajn navštevovali sme sa no problém zacal keď zomrela mama . Každému niečo vadilo . Ci jej pohreb , aký som dala pomník, dedičstvo proste zrazu mal každý niečo povedať za mojim chrbtom a mne sa všetko dostávalo do uší od cudzích ludi než od rodiny....nie som zlý človek vždy som prijala názor inej osoby...takto to bolo asi rok a už sa to nedalo viac znášať tak som prerušila kontakty ...musla som ich vymazať na fb , kde stále len sledovali ci nedám nejakú novú fotku alebo čakali co budem zdieľať a hneď si to medzi sebou posielali...nenavstevujeme sa už vôbec ak sa aj stretneme niwkde ahoj obchode tak sa max pozdravíme a prejdeme okolo seba ako keby sme boli len známy...celé mi to príde zvláštne prečo sa tak otočili voči mne ....som z toho smutná ostala som sama nemám ani ku komu chodiť a závidím každej kamoške,ktorá má fajn rodinné vzťahy samozrejme v dobrom ....manžel má súrodencov ale ten vzťah s nimi je pre mňa iný....mam sa ešte snažiť o nápravu vzťahov alebo kašľať na to ? Bojím sa ,že sa zase sklamem...sama som zistila keď sme prerušili kontakty ,že sa mi žije lepšie a hlavne ľahšie keď nemusím stále riešiť ich ohováranie a všetky klamstvá co si vymýšľajú na moju osobu a rodinu

luccija
14. júl 2022

Kto chcel co hovorit?ved si jedinacik a bolo to plne v tvojich rukach aky das pomnik, co s dedicstvom...riad sa vetou co pises, ze sa Ti zije lepsie, ked si prerusila styky.Rodina ma byt o inom ako hadkach, intrigach

autor
14. júl 2022

@luccija áno bolo ale mali za potrebu každému mimo mňa povedať ako som to mala spraviť ako je to zle ako to im nevyhovuje ....proste stále ohovaraju sú to veľmi zákerné osoby ....ani jeden raz sa ma ale nepýtala ako mi je ci netreba pomôcť....

h2
14. júl 2022

Ahoj, je mi ľúto, že už nemáš rodičov a ani súrodencov. Ale máš muža a 3 deti. To je super! Lebo veľa žien v tvojom veku nemá ani to. Neviem, kto sú tí iní ľudia z tvojej rodiny. Súrodenci tvojich rodičov? Lebo teda ja by som na tvojom mieste mala bližší vzťah napríklad s mužovými súrodencami, než so svojou tetou, strýkom. Skús sa viac orientovať na manželovu stranu rodiny, jeho súrodencov s rodinami, jeho rodičov.

luccija
14. júl 2022

To je take typicke, ze kazdy sa rad stara a kritizuje.Nie, ja by son kontakty neobnovovala a, ked uz mozu sa aj oni ozvat.Niekedy su kamarati, spoluziaci, susedia lepsi priatelia a mozes od nich cakat viac ako od rodiny

autor
14. júl 2022

@h2 hej súrodenci, sesternice taka ta blížia rodina ....mužovi rodina je fajn svokra ozaj dobrá ...svokor je zvláštna povaha ale nie je zlý ale vzťah mame len taky ze sa rešpektujeme ....manžel tiež nemá nejaký extra vzťah so súrodencami...nemajú k sebe tak blízko...mam jednu švagrinu aj ta je stále v robote a keď sa chcem stretnúť nikdy nemá čas alebo musí práve robiť doma na záhrade co chapem ale tak tým ze mi to povedala vždy už jej nevolam nech ju zbytočné neotravujem ...naozaj mi ostávajú len deti a manžel

autor
14. júl 2022

@luccija máš pravdu susedov mame za odmenu ...pomáham si navzájom....kamošky mám ale iba také co sa stretávame na ihrisku nemám takú svoju naj kamošku.....tak keď sme spolu kecame ale dávam si pozor co môžem povedať nie sú mi to blízke osoby

kvetinka75
14. júl 2022

ja mám manžela, 1 dieťa a vzťahy s rodinou nič moc. Ty máš aspoň 3 deti, ktoré môžu vašu rodinu rozšíriť a máš pre koho žiť. Užívaj si ich, Tiež ma to štve, že si nemám s kým pokecať, ísť na dovolenku, zorganizovať opekačku, rodinný výlet. Ale sú veci ktoré človek neovplyvní.

reanda
14. júl 2022

nie, nesnaz sa o nic.. ludi na svete je vela a najdu sa taki, s ktorymi budes mat dobre vztahy bez nejakej urputnej snahy a nutnosti na tom pracovat.. a to su tie dobre vztahy.. vobec to nemusi byt rodina.. ked to nejde, tak to ist nema..
a o tom, ci si 'dobry clovek', nevypoveda to, ci mas s kazdym dobre vztahy a ci ta maju vsetci radi.. niekedy to s niekym proste nejde a nemozes ist sama proti sebe, len aby si bola pre kazdeho dobra.. to praveze vobec nie je 'dobre'.. kazdy ma inu povahu a su ludia, ktorych ma prirodzene rad skoro kazdy a potom su taki, co maju povahu specifickejsiu a tych si neoblubi len tak hocikto, ale to vobec nie je meritkom, ze su horsi ludia

autor
14. júl 2022

@kvetinka75 my sme boli raz na dovolenke s manz. bratom a bolo to cele zle také napäté od vtedy ideme radšej s kamarátmi co majú rovnako staré deti a je fajn atmosféra....

h2
14. júl 2022

Vieš čo? Ja osobne nemám so svojimi sesternicami a bratrancami vôbec žiadny vzťah. Dokonca by som niektorých ani nespoznala, keby som ich stretla na ulici. (Mama bola od svojich súrodencov oveľa mladšia, takže mám bratrancov a sesternice vo veku, že by mi mohli byť skôr rodičmi.) Ja mám už len mamu a sestru s rodinou, ktorá ale žije v zahraničí a vidíme sa raz za rok. Ale môj muž má veľkú súdržnú rodinu, takže rodinné akcie absolvujeme s nimi. (Volajú aj moju mamu, aby nebola sama.)
Ak sa úmrtím tvojich rodičov vzťahy pokazili, netráp sa tým. Venuj sa svojej vlastnej rodine a priateľom.
A na dovolenku predsa nemusíte ísť s niekým. Choďte sami.

autor
14. júl 2022

@reanda máš pravdu len ma mrzí, že to takto dopadlo ...naozaj mi nikto neostal z rodiny...keď aj mame nejakú oslavu mame tu len kamarátov s deťmi alebo švagor príde so ženou a deťmi...

nikha2809
14. júl 2022

Mne tiež zomreli rodičia, aj starý rodičia mám už len muža a dve deti.Este mám tetu, maminu sestru s tou sa raz - dva krát ročne navštívime.Inak nič.Ja byť tebou, skúsila by som ešte napraviť vzťahy ak sa dá, ale ak nie, až tak by som to nesilila.Nieje to bohviečo, keď si uvedomím že okrem muža a deti nemám absolútne nikoho iného.

reanda
14. júl 2022

ja to chapem, mam to podobne a tiez ma to dlho mrzelo a dlho som sa snazila s tym nieco robit.. ale postupne to pustam a presne zistujem, ze je mi takto ovela lepsie, citim sa slobodnejsie a naco mi boli take vztahy, ktore mi prinasali len problemy a blbe pocity .. to nepotrebujem.. najtazsie pre mna bolo pustit ten pocit zodpovednosti, ze ked nieco nefunguje, tak by som s tym mohla nieco urobit a ked nerobim, tak je to vlastne moja vina, ze to nefunguje, ale toto tak nie je.. potom si tym clovek casto blokuje aj moznosti tych dobrych vztahov, lebo si povies, ze ty si vlastne dobre vztahy ani nezasluzis, lebo nie si ochotna pre to nic urobit, nic 'obetovat' a ze preto si vlastne sama za to mozes, ze si sama.. ale ani toto tak nie je.. s pre teba vhodnymi ludmi to ide vo vztahoch 'samo', nemusis sa o nic nejak snazit, ani sa urcite nijako obetovat..

reanda
14. júl 2022

ale ty, ako pises, kamaratov mas, tak nie je o com.. venuj pozornost tomu, kde to funguje, nie tomu, kde to drhne, to je skoda energie.. nemusi to byt tak, ze pokrvna rodina je nieco viac, ako 'cudzi ludia' .. ved kludne si na oslavy volajte kamaratov, ked z rodiny si s nikym nerozumies..

autor
14. júl 2022

@reanda áno mame kamarátov, stretávame sa vždy keď sa dá aj spolu chodíme na výlety , dovolenky alebo len tak kecame keď sa stretneme u nás alebo u nich .....to mam veľké šťastie....rodiny si človek nevyberá tak asi to tak malo byt ....nič mi v živote nedali ani nedajú tak radšej bez nich ....

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindusss2016
14. júl 2022

Ja som tiez sirota, moji rodicia moje deti ani len nestihli. Sestru sice mam, ale zije v Prahe a po vaznej operacii je z nej invalid, takze sa casto nevidame. Svokru mam fajn, ale tiez zije 500 km od nas. Ja to beriem tak, ze aspon sa nam nikto nemontuje do zivota. Ano, musime vsetko zvladat sami, ale o to viac nas to drzi spolu s manzelom.

pupavocka101
14. júl 2022

bud rada, ze si sa odstrihla a mozes si budovat svoju rodinu a nemat v nej taketo problemy, mozes viest svoje deti k tomu aby neriesili taketo veci, co kto ako robi a ci s tym suhlasia a podobne 🙂

miadi
14. júl 2022

Podla nazvu som cakala uplne inu temu! Ze zivot bez rodiny .. a ty mas muza a 3deti. Ved to je rodina tvoja najblizsia.. aj Keby rodicia este zili., Mozno by si sa mala viac zamerat na to co mas. Tesit sa z toho co mas. A nie smutit a lutovat co nemas. 3 deti je luxus. Spokojne stastne manzelstvo je vzacnost. Nejake tetky ani sesternice clovek nepotrebuje ku štastiu. Je to fajn ked ich mas a su dobre .. no aby Niekto kritizoval ze si jedinacik dedila a aky pomnik si dala 🤮za takou “ rodinou” nemusis smutit. To su ludia co ti zavidia ze si syrota prisla k par €.. kasli na nich a uzivaj si svoje deti a muza .

ahhola
14. júl 2022

Na svoju rodinu môžeš asi zabudnúť... Pokus sa ešte zachrániť vybudovať vztah s manželovou, takže na brata s deťmi a sestru co je stále v práci? ... Pri najblizsej významnejšie oslave, tvojej,muzovej, deti ich pozvi všetkých, neľutuj peňazí... a možno sa v nich ozve nejaká rodinná spolupatričnosť, deti rastú, možno sa po čase vzhliadnu s bratrancom sesternicou, budú fajn partia a ich rodiča sa uvedomia... Pre mňa boli sesternice celý môj život, do roku 1990 všetci u nás v lete na hodoch, pred naším domom 3 *Favorit, v trúbe 3 kačice, 3 basy malinovky, jedna piva my všetky večer na Zenite... a to som myslela, ze bude navždy... No dve od 90.rokov odute, lebo ich starí sa rozviedli a moju mamku zavolali na súd svedčiť o majetkových pomeroch, chcela mu pomôcť a hentie to hneď zobrali ako zámienku na dorodinkovanie, iní zase restituovali a návštevy už boli jednosmerné, oni k nám, len aby sme nevideli ich rozmahajuce sa impérium... Išli na túru a premokli do nitky, nemali problém zložiť sa u nás zo spolužiakmi, 3*nocľah, 3*ranajky, za jedno dakujem,nasi boli tak neuveriteľne zbytočne veľkorysi, dvaja z nich vyčistili slabochov a majú aj náš podiel z roli,pozemkov.... My si musíme kúpiť, oni si odclenia...Všade je niečo a niekedy si zufam, ze keby oni neboli moje detstvo, bolo by mi dnes ľahšie, ak sa ti nepodarí zrodinkovat, ber to tak, ze možno si deti ušetrila od budúcich sklamaní, žiaľ. 🍀🌞💔

ahhola
14. júl 2022

... ma brata... vycíttili...

podmostom
14. júl 2022

Ja si to asi celkom neviem predstaviť, lebo tu rodinu mám. Ale, ja by som to nesilila. Rodinu si človek nevyberá, keď s nimi nemáš prežívať aj pekné chvíle, kašli na nich. My s manželom sme mali zopár takých spriatelenych rodín s deťmi v našom veku, s ktorými sme radi trávili čas. Dvom s tých mamiciek tragicky zahynul manžel, v mladom veku. A tak veľmi mi chýbajú, boli ako naša nová rodina. Tým som chcela povedať, že sa asi netreba fixovat na tých pokrvnych príbuzných. Niekedy sa s úplne cudzích ľudí stávajú takí, čo sú nám ako rodina. Okrem toho, tú najbližšiu rodinu máš, muža, deti, plus muzovu rodinu. Veľa ľudí je úplne bez rodiny. Viem ze ti je veľmi ľúto, že tých najbližších z rodiny si stratila, ale bohužiaľ aj taký je život. Určite je okolo teba dosť ľudí, čo aj píšeš, ktorí sa tešia z tvojej prítomnosti a na tých by som sa sústredila, nie na nejaké nepodarené sesternice. Inak ja mam 20 sesternic a bratrancov a vôbec sa s nimi nrstretavam, len výnimočne teda, proste nie sú to osoby v mojom terajšom živote dôležité.

zmrzlinka2021
14. júl 2022

Ja som zastankynou toho, ze mame sa snazit o dobre vztahy s kazdym a kazdemu prejavovat zaujem a lasku a zvysok je na tom cloveku, ako zareaguje.

Kazdopadne byt uzavreta iba s muzom a detmi a vsetci okolo mna "su ti zli" nie je dobre a moze signalizovat, ze problem je aj na tvojej strane, ak naozaj vsetci z tvojho okolia a rodiny sa ti vyhybaju.

Zivot je velmi kratky na dramy, koflikty, ak mozes bud k tym ludom laskava a maj pre nich otvorene srdce. Ak oni nechcu, ich smola

autor
14. júl 2022

@zmrzlinka2021 ja sa snažím ako viem neviem co viac ešte mam spraviť...mam dat každému nejakú tisícku z dedičstva aby sa napravili vzťahy? Porad mi ak sa dá nechcem ísť týmto smerom

zmrzlinka2021
14. júl 2022

Nie, len ich proste nezatracuj. Bud k nim mila a laskava, a ukaz im, ze ty nemas s nimi problem. Ak ten problem maju oni, musia oni zit so svojou zatrpknutostou.

autor
14. júl 2022

@zmrzlinka2021 myslíš ze keby ich zatracujem píšem a zakladanie túto tému? Nie je mi to jedno je mi to ľúto ale tak tiež sa nebudem niekomu strkat

miadi
14. júl 2022

Asi ta nikdy nebrali tak ako si si predstavovala a tie vztahy boli vzdy falosne len koli tvojej mame udrziavane.. a az ked mama zomrela vidis ake to naozaj je. Aj ked si Asi neprijala surodencov tvojho muza.. ak sa k tebe chovaju stale rovnako.. bude ten vztah Aj ked vlažny uprimnejši… chybaju ti rodicia. No ich pribuzni ti tu dieru nikdy nezaplnia. Pestuj priatelstva s ludmi ktorym mozem doverovat.

autor
14. júl 2022

@miadi takto isto to cítim aj ja ze to bolo hrane a nakoniec sa ukázala ich práva tvar ...som sklamaná aj mi bude dlhšie trvať kým to všetko spracujem hlavne keď vidím v okolí ako si rodiny medzi sebou pomáhajú ...škoda nevadí mam svoju rodinu a na tej pracujem aby nám nič nechýbalo

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miadi
14. júl 2022

Nie vsetci si pomahaju. Xx story ako tvoje tu najdes. Pamatam si jednu co dedila a svagrovci -muzov brat so zenou boli snimi velki kamosi deti male v podobnom veku kazdy tyzden aj 2x navstevy.. ale akonahle zdedila byt tusim po babke a zrazu mala o trosku viac ako oni.. tak hnet bolo zle.. a skoncilo to. Tiez jej to bolo luto ale co narobis ? Aspon sa ludia vyfarbili. A to este Neboli ani jej pokrvni pribuzni a bol “ problem “ ze zdedila cosi.. kazdy by chcel dedit v dnesnej dobe. Kopec ludi este aj rodicovsky dom chce dedit kym rodicia este ziju alebo svokryn .. Hlavne je ze ty by si radsej mala rodicov pri sebe ako ich hmotne statky, ale takto to je kolobeh života .. nechaj to tak .. maximalne keby oni niekedy urobili prvy krok .. Tak si ich mozes pustit do zivota ale ine to nebude lepsie to nebude uz vies ake tie osoby su voci tebe.