Zostať alebo odísť? Som naozaj ja tá zlá?

girl1990
5. máj 2019

Ahojte. Asi som už tak veľmi zúfalá,že siaham aj po takomto druhu pomoci,ale prečo nie? Možno mi iný názor poskytne iný pohľad na vec. Neviem či mám zostať vo vzťahu s mužom, ktorý je starší o 15 rokov, má 2 deti , ktoré má ešte ani nevideli a to sme spolu 3 roky! Decká majú 19 a 11 rokov, žijú s matkou, ktorá im o mne hovorí len škaredé veci a partner stále tvrdí,že spojí naše životy až keď mu dokážem,že spolu dokážeme žiť bez hádok. Lenže my sa hádame iba kvôli jeho ex, ktorá mu zvykne vypisovať a ešte rok dozadu to bolo xy sms denne a on robil blázna zo mňa prečo mi to vadí,ale komu by nevadilo keby ex partner písal správy o spoločnej minulosti, aký to bol krásny čas, čo zažili a pod.Tak som z toho blaznila. A vždy som bola ja na vine, tá je*nutá, hlúpa, tá čo všetko kazí. A ja už akosi nevládzem. Máme krásne dni, výlety, akcie , ale potom príde malá hádka a som ja tá čo všetko kazí a príde spŕška slov ako som zlý človek. Je možné,že naozaj som ja tá hlúpa a len to nevidím? Ďakujem za každý názor.

pribinak
5. máj 2019

Odísť. Nezvládate to.

katrin21
5. máj 2019

to si robis srandu? on vazne s nou riesi ako si dobre zili a co zazili? no tak potom nech sa k nej pekne vrati a nech si nehlada dalsi vztah, ked sa nevie odputat od toho stareho...
Ine je komunikovat ohladne deti a ine vypisovat si blbost... ked to bol taky uzasny cas s nou, tak preco su od seba? a etste ty si vadna a nie on? cisty manipulator..

3roky by som nebola so ziadnym chlapom, ktory by ma ani nepredstavil detom! co si, ved to je zaklad , ked to s niekym myslim vazne .. my sme sa s detmi zoznamovali s muzom hned, ako sme vedeli, ze chceme byt spolu, cize uz po par tyzdnoch.... ze tri roky... co si!+
Utekaj od neho, kym je cas....

lenka467
5. máj 2019

@girl1990
Jeho ex chce aby sa dali znova dokopy, preto vypisuje stale. Ale on vie preco je ona uz ex a sucasna partnerka ste vy. Vzdy ich budu spajat deti a preto budu musiet spolu komunikovat. Ak nezvladate, ze ona bude robit vsetko preto aby ho ziskala znova spat aj napriek tomu ze si vybral prave vas tak sa rozidte. Ale moj nazor je taky, ze ju treba ignorovat, je nutne zlo ktore bude sucast vasho zivota. Bud ho chcete aj s tym, alebo nie. Je to len na vasom rozhodnuti. Drzim palce.

katrin21
5. máj 2019

@lenka467 ale je nieco ine komunikovat o detoch, co by jej urcite nevadilo a ine vypisovat si o ich minulosti, aka bola uzasna.. to nerobi nikto a to nieje to OK

lenka467
5. máj 2019

@katrin21 ale zalezi na tom, ci mu vypisuje ona alebo on jej. Bola som v takej istej situacii, ona mu vypisovala, vyvolavala, no vydrzala som to aj ked huckala este aj ich syna proti mne. No a dnes? Sme zasnubeny a mame 8 mesacneho synceka, ktoreho som mu porodila na nase tretie vyrocie a sme stastny aj ked nam furt zere nervy ona 🙂

katrin21
5. máj 2019

@lenka467 je to jedno, aj ked ona vypisuje, on ju ma uz poslat dokelu, nie ze stale dookola odpovedat.... tym to len dalej zivi..

lenka467
5. máj 2019

@katrin21 mozno je to taky typ chlapa blbecek dobracik. A jeho deti sa s nou mozno nechcu zoznamit a on nema to srdce jej to povedat narovinu ze preco. V kazdom pripade jej drzim palce k spravnemu rozhodnutiu.

dussi
5. máj 2019

@girl1990 to čo robí on, váš partner s vami sa v psychologických kruhoch nazýva vnucovanie falošného pocitu viny. Vy nie ste vínna za vaše hádky, tam si treba zakaždým klásť otázku PREČO a podľa možnosti aj odpovedať, manipulovať a vydierať sa nedajte. Pomohlo by Vám keby ste boli viac vedomostne podkutá, čo sa týka partnerských vzťahov, rozumeli by ste viac celému panoptiku tohto čudného partnerského trojuholníka, ale riskujete, že keď budete tomu rozumieť že radšej zo vzťahu odídete. Tak ako niekto už Vám tu napísal, zvážte si, či chcete muža aj s takýmto “darčekom “. Prajem aby sa Vám vzťahy vyjasnili a aby ste si seba vážili natoľko aby vás nemanipulovali a nemuseli vnucovať pocit viny, ktorý nemusíte mať. Láska to je sloboda

romiada
5. máj 2019

@girl1990 hlupa (myslim to v dobrom) budeš ak s nim ešte budeš viac stracať čas. Evidentne nie je este vysporiadany s koncom svojho manželstva. Buď si prestupna stanica alebo niekto kto ostane ale zliže si všetku jeho frustraciu z rozpadnuteho manželstva. Neviem...nebola si pričinou pre ktoru sa rozviedol? Ti nadava do je*nutych? Prepač ale mysliš že nejakú úctu k Tebe ešte má? Podľa mňa si podvedome hľadá spôsob ako to medzi Vami ukončiť - vyvoláva hádky, nezoznámil Ta doteraz s detmi a spomina na byvaly život pozitivne. Ak ma on 45 a ty necelych 30 (predpokladam podla cisla v nicku), tak je najvyšši čas ho poslať späť k manželke a začať odznovu s niekym "nepoškvrnenym" 😉

prevenar
5. máj 2019

osobne dufam, ze toto je len zart nejakeho fake accountu . myslim ,ze aj kybel strku by dokazal spravit lepsie rozhodnutia. ^^ LOL

vendulka80
6. máj 2019

Odíď z kratšej cesty. Jeho deti nie su male. Jedno je uz dospelé a to by mohlo mat aspon zaujem ta spoznať aspon zo slušnosti bez ohľadu na to, co povie jeho mamka. To, ze ta ignorujú je znak neúcty voči tebe. A to tvoje s prepacenim stare tupelo si ta váži este menej. Strata casu. 3 roky je dlha doba, neviem ako na tom ste, co sa týka plánov ale myslim, ze on uz deti nechce mat, ty v sebe tu túžbu kvoli nemu potláčas a jemu takýto vzťah vyhovuje. A este s tebou pozameta a obviní ta za JEHO neschopnosť urobit poriadky s ex.

sense
6. máj 2019

Si hlupa ak s takymto muzom ostavas...

larisalarisa
6. máj 2019

Preč preč preč....ASAP

darinagod
6. máj 2019

mala by si odist. ono by to tak bolo asi naveky, ze pri nejakej zlej aj ked opravnenej narazke na jeho ex budes len ty ta zla, bez ohladu na to, ako a kto s tym vlastne zacal. mas ost rokov, aby si aj sama vedela, ze pokial vo vztahu nevladzes, nema to zmysel

deti95060810
6. máj 2019

odísť.... už aj včera bolo neskoro....a nie mu ešte darovať 3 roky zo svojej mladosti... 😉

mirkava
6. máj 2019

@girl1990 utekaj dievca a rychlo..... stale tu bude ta ex, jeho deti a ty vzdy budes az na 4tom mieste. Ukonci to kym je cas....

ukulela
6. máj 2019

@prevenar ako ta nemam rada v antivax temach, tak ta beriem v takychto komentoch 🙂

girl1990
autor
6. máj 2019

Ďakujem za každý názor. Tí , ktorí ma považujú za hlúpu , tak majú svojim spôsobom pravdu len sa ťažko lúči s niekým koho ľúbim a roky dúfam, že sa niečo zmení / napraví. Ešte raz ďakujem.

potomka
6. máj 2019

Ako verim tomu, ze sa nam to vravi lahko, kedze tu situaciu nemusime nejak riesit a mozno by sme byt na tvojom mieste tiez vahali, no aj tak si myslim, ze by si sa zivota a zvlast hentakeho zivota s nim mala vzdat. Nikam to nevedie

prevenar
6. máj 2019

@girl1990 nikto nepovedal ,ze je to lahke . v pripade ktory si opisala sa na 100% nic nezmeni. bude to pokracovat, tak ako je to teraz ..resp. situacia sa bude len zhorsovat. stracas cas / svoj zivot. najdi si rovnocenneho partnera k sebe - vekom , stavom (slobodny) a zaujmami . to bude najlepsi zaciatok. vsetko dobre do buducnosti - drzis ju v rukach len ty sama a cas sa opakovat neda. cize ...

zavana
6. máj 2019

@girl1990 ak s ňou chce riešiť ich minulosť a žiť v minulosti a aj stebou v prítomnosti, nebude to fungovať. Ako by sa on cítil keby to robíš ty? Skúšala si ostať ticho a neriešiť a tiež si riešiť svoje? Nech aj tebe teda niekto vypisuje, nemusí to byť ani bývalý môže to byť kamoš alebo kamarátka ako by sa asi cítil :O :D On sa rozišiel s ňou či ako to vlastne bolo?

janulka257
6. máj 2019

@girl1990 kaslat na takéto chlapa... pred bývalou by si ťa mal vedieť zastať. A deti nie sú zas tak malé, že by sa nemohli s tebou stretnúť a utvoriť si vlastný názor.

lujza123
6. máj 2019

Decka môžu byť poriadne nahuckane a novú partnerku možno nechcú ani vidiet. Nieje to tak dávno co tu založila tému dievčina ktorá bola urazena na svojho otca, lebo keď strážil jej syna (a jeho vnuka) tak si dovolil malého ukázať svojej priateľke s ktorou už bol niekoľko rokov. V živote tu ženu nevidela, vidieť nechce a radšej zamedzí styku vnuka s dedkom. Keď dokáže mat takéto myšlienkové pochody dospelá žena tak môžu takto uvažovať aj decka

Podľa mna by to chcelo poriadny rozhovor. Nevýhoda vzťahu so starším mužom môže byť jeho pocit ze on ma zákonite pravdu, vzhľadom na vek. Niečo ako učiteľský syndróm a potreba mladšiu partnerku vychovávať. Treba si nastaviť vo vzťahu hranice co áno a co nie. V diskutovať si to, v kľude. Mne by tiež vadili správy tohto typu

flavica
6. máj 2019

podla mna toto je moc, toto by som nedala a asi by som sa radsej zbalila teraz a odisla, radsej po troch rokoch ako napriklad po siestich, mas aspon moznost zacat od znovu a bez toho aby si si musela zvykat na nejake cudzie deti a oni na teba ;)

beatik3
6. máj 2019

je normalne, ze ti vadi jeho ex ale on proste s nou v kontakte musi byt kvoli detom. ty by si sa s tym mala zmierit a vyvarovat sa tym hadkam. ak to nedokazes, tak radsej odidi od neho a najdi si nejakeho ineho chlapa s ktorym budes po vsetkych strankach stastna.

katrin21
6. máj 2019

@beatik3 mas pocit, ze kvoli detom si maju vypisovat, ake to bolo super ked spolu zili?? Halooo, ved tu ide evidentne k nieco ine...🙈

katrin21
6. máj 2019

@lujza123 ano, je to mozne a nemusia byt ani nahuckane..ak ich otec mamu nechal a nasiel si inu, tak to mozno nevzali dobre a nechcu s nou byt..viem o takom pripade...mama nikoho nehucka, chalan mal 17 , uz svoj rozum a hoci otec aj chce, syn k nemu ano nechce ist,lebo je tam ina..vidia sa len v meste.. ale ta zena rozbila ich vztah,cize pochopitelne..

Kazdopadne, je to vec,ktoru ten partner ma frajerke povedat, ze preco sa nevidia..

miadi
6. máj 2019

15 rokov je moc velky vekovy rozdiel ani Ta nepredstavil uz velkym detom . Tak ano hlupu z teba robi on lebo ta ma vieš na čo. Večne budu problemy s jeho ex a deti asi ani stebou nebude chciet mat uz mà 2 na ktore cvakà.. a ty budes vzdy len take hlupe decko akurat tak dobra v posteli mlade masko 🙈 Nebola by som s niekym co o mne tvrdi ze som zly clovek ani sekundu. Nejaku sebauctu a sebahodnotu nemàš? Nemožeš milovat človeka ktory v tebe nahlodàva làsku a rešpekt k sebe samej. Niči ta.

mala_hobitka
6. máj 2019

@girl1990 Pošli ho do dofrasa. Nie si na cvičáku ako pes aby si chlapovi (alebo komukoľvek) dokazovala že si dosť dobrá. Rovnocenný vzťah bez hádok neexistuje rovnako je nelogické tvrdiť že za vsetko môžeš ty. Ten chlap tebou iba manipuluje aby si držala ústa a krok a bola spokojná so všetkým čo ti natlačí do hlavy. Možno máte pekné výlety ale každá hádka u vás evidentne začína v momente keď povieš že sa ti niečo nepáči alebo s niečím nesúhlasíš. A on ti predsa nemôže povedať drž hubu a bozkaj mi nohy len za to že ti dovolím byť v blízkosti takého úžasného muža (ch*ja) ako ja. Tak ti povie že to preháňaš, si zlá a bla bla. Možno ty ho miluješ ale on teba nie a rozhodne si ťa neváži. Jemu vyhovuje že ho zbožňuje mladá žaba a inak má zrejme v hlave bývalku.

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz