Zvažujem odchod od partnera

m_s7
19. máj 2018

Ahojte maminky.. zvažujem odchod od partnera, máme 13 mes. syna. No nie som stopercentne presvedčená, či to zvládnem po finančnej stránke a taktiež som nikdy nechcela aby moje dieťa vyrastalo bez otca. No na druhej strane to takto ďalej nejde, s priateľom si už nevieme povedať pekného slova, stále sa hádame, jemu všetko vadí, za všetko ma glbe a keď začne tak vyťahuje veci z minulosti. Je agresívny, večne nervózny a búcha päsťami do nábytku, pár krát sa ušlo aj mne. Nevenuje sa ani mne ani synovi. Keď sa mu snažím niečo pekne povedať tak to vždy otočí proti mne že mne všetko vadí. Naozaj nevládzem a neviem ako ďalej.. Ďakujem za každú radu.

mijunik
19. máj 2018

@m_s7 sama vieš, čo treba urobiť, však? On na Teba zdvihol ruku? 😮😮 Chceš, aby z Tvojho synčeka vyrástol šťastný a zdravo sebavedomý muž alebo ustráchaný človiečik, ktorý doma vidí len hádky? Časom mu bude prirodzené to, čo sa deje doma... 😕😕😕😕 A bude to brať ako vzor správania, ktoré treba opakovať... 😕😕

tenerifka
19. máj 2018

Pre dieta je horsie zit v uplnej a zaroveñ nestastnej rodine plnej nasilia ako byt v klude s jednym z rodicov, agresivny nasilnik sa nikdy nezmeni a bude sa to len a len zhorsovat, ak od neho neodides, bude si svoju zlost vybijat aj na synovi. Mas celu buducnost pred sebou, zabezpec sebe aj svojmu synovi krajsi zivot bez strachu a nasilia, urcite to zvladnes

sissy27
19. máj 2018

@m_s7 odísť. Je tam fyzické násilie, agresivita, už nie je čo zachraňovať.

ivankalaco
19. máj 2018

Odísť od neho je to najlepšie riešenie, držím ti palce, aby si to zvládla a mohla začať krajší a šťastnejší život so synčekom 🙂

obsadenemeno
19. máj 2018

@m_s7 ale vies, ako dalej. To fakt cakas, ze ti tu niektora z nas poradi, ze zostan??? Zostan, trap sa, nechaj sa otlkat. Kristova noho..... 🙄

lujza123
19. máj 2018

@m_s7 rozisla som sa s ex mala dcera rok. Financne to bolo fakt žúžo dobrodrúžo chvilu som sice byvala s rodicmi ale nezvladali sme to tak som si nasla podnajom, mala musela do jasiel a ja do prace. Ale casom sa financie utriasli, neostala som ani sama a teraz si zijeme fakt dobre.Dcera o otca neprisla, je s nim 8- 10 dni v mesiaci a takmer cele prazdniny. Nestoji to za to zahadzovat svoj zivot s clovekom co ti ublizuje, nieje stredovek aby si musela trpiet pri blbcovi co ta otlka. Skonci to cim skor kym je este deco malicke a rozchod sa ho tak nedotkne

pribinak
19. máj 2018

Čo ta pri nom drzi? Akoze láska? Ci co? Ved si prečítaj co si napisala: nerozumiete si, fyzicky ta napadne, nevenuje sa dietatu, hádate sa, ... Co ta pri nom drzi?

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janci05
19. máj 2018

Radsej bez takeho partnera a otca, ako s takym co sa o dieta nezaujima a navyse ma otlka.

m_s7
autor
19. máj 2018

@pribinak Drží ma to, že z toho poonďaného rodič. príspevku mi nevydá ani na nájom.. toho sa bojím že to nezvládnem finančne

pribinak
19. máj 2018

@m_s7 nemozes ist k rodičom? K babke? Su krizove centra pre matky. Daju sa prenajať ken izby v byte, nie cely byt. Proste vzdy je nejaka možnosť.
Nehovorím, ze je to ľahké, to urcite nie, ale da sa vzdy situacia nejako riesit

m_s7
autor
19. máj 2018

@obsadenemeno možno nepotrebujem radu, možno potrebujem len nabrať odvahu urobiť hrubú čiaru.

m_s7
autor
19. máj 2018

@pribinak bohužiaľ nemám tú možnosť ísť k príbuzným, ale snažím sa nájsť riešenie.

pribinak
19. máj 2018

@m_s7 skus organizácie, ktore pomáhajú ženám, casto maju kontakty na ine organizácie, kde sa da bývať. Viem, ze s peniazmi je to tazke, ale v týchto centrach ci útulkoch maju rozne programy ako mamičkám pomoct, aby to finančne zvladli

obsadenemeno
19. máj 2018

@m_s7 ale odvahu ti nikto ani nepreda, ani sa neda nastudovat. Niekedy proste treba ten krok urobit aj bez odvahy. A potom si mozes povedat, ze si bola odvazna. Ked budes na odvahu cakat, alebo ju "naberat" tak nikdy nic nespravis. To je ako to prislovie- kto chce, hlada sposoby, kto nie, hlada dovody.

vikusss
19. máj 2018

@m_s7 ty vieš veľmi dobre co máš spraviť... Potrebuješ len povzbudiť a podporiť... Nezamyslaj sa veľmi nad tým lebo tým budeš ubližovať najviac malému.... Nechcem byť zlá ale ty to prežijes trosku sa vytrapis ale bude dobre no teraz je prvoradý tvoj syn a nemôžeš dopustiť aby on cítil tvoje smútok tvoj strach obavy atď... Prvé 3roky života sú pre život najvýznamnejšie hlavne po psychickej a emocionálnej stránke... Nedovolí aby z tvojho syna vyrástla troska alebo nejaký "nesvojpravny" človek... Ty sa musíš postaviť na nohy povedať si dosť začať si vážiť samu seba a toto keď spravíš z tvojho syna vyrastie sebavedomý múdry a inteligentný človek ktorý bude určite správne vychovaný lebo veď každá matka robí čo môže.... Nemysli na seba nemysli na muža mysli na syna a to ta bude posúvať najviac pretože my matky sme ochotne pre šťastie a blaho svojho dieťaťa odsunúť na bok to svoje blaho... Si silná a vieš prečo? Pretože si MATKA!!! Si úžasná šikovná a milujúca maminka ktorá vie co chce a pre svojho syna spraví prvé posledné.... Takže sup sup na nohy hovor si na hlas to aká si silná to ako všetko zvládneš to akého máš úžasného syna aký je to dar od BOHA mat doma takýto Dar s veľkým D vieš financie je veľmi dôležitá otázka a nebudem ti tu písať ospevujuce komentáre typu na peniaze sa vykasli ale ak to ma kto pomôcť aspoň zo začiatku tak sa tomu nebrán... Ak nie odkladá co to pôjde po troške len to dlho neodkladaj kvôli malému... Lebo čím neskôr tým horšie

miakurka
20. máj 2018

Odid...mala som to iste a vies co? Nic lepsie som nemohla v zivote urobit !

janulka2811
20. máj 2018

S takym chujom by moje dieťa nevyrastalo !!!
No a trieskat do nábytku a ešte aj mňa biť ???
... raz v živote by chlap stiahol ruku na mna,by si už s ňou zadok nevytrel !!!
Zober sa a dovi - dopo chujko 😠 obyčajná nula je tvoj priateľ.
No iba nechápem ... od kedy sa takto agresívne chová,určite to nieje zo dňa na deň ...

wieruska1
21. máj 2018

Jasle. Dieta nebude prve ani posledne. A ty hybaj do prace a osamostatni sa.