Darček na krst

7. máj 2023

Co ste dávali ako rodičia svojím deťom na krst? Náušnice dostane od krstnej mamy, od mojich rodičov diamanty (investícia do budúcnosti).

leniel
7. máj 2023

nič. Ako rodicia sme platili celu oslavu. Dar dostali od krstnych a starych rodicov.

dally55
7. máj 2023

My sme ako rodičia nič nedávali, proste mu nakupujeme vždy ked je niečo potrebné…. a to vždy je nieco potrebné.

loliki
7. máj 2023

Materské mlieko. 🙂 Bolo to tiež investícia do budúcnosti.
Že diamanty. 🙂 Taký dar už netromfneš.

andreakotesova
7. máj 2023

@loliki 😅

autor
7. máj 2023

@leniel jasne, ze všetko platíme, ale tak mi napadlo, že by sme jej mali niečo kúpiť ale netuším, že čo.

autor
7. máj 2023

@dally55 jasné, že kupujeme stále čo je potrebné, chceme na ňu prepísať aj hnuteľný majetok, ale to nie je pamiatka na krst.

autor
7. máj 2023

@loliki materské mlieko bohužiaľ už nemám. Diamanty som im ja poradila, podľa mňa je to dar, ktorý na cene nikdy nestratí. Preto by som aj ja chcela niečo podobné, ale neviem, že čo

leniel
7. máj 2023

mna take ani nenapadlo.tych vydavkov okolo krstin bolo tolko, ze pointa davat nemluvnatu dar len aby ... aby co. aby bol na foto? alebo aby som o 15 rokov mohla povedat ze aaa toto sme ti kupili ku krstinam? neviem, nejako v tom nevidim zmysel. Ide o sviatost, nie o to, co kto kupi 😉

vkatush
7. máj 2023

Vymenila som mu plienku za čistú a dala mlieko, bol viac než spokojný 😂😂
A zacvakali sme oslavu, keď už musí byť niečo drahšie.
Aj keď na tie diamanty sa to asi neťahá, čo už, niektorí si žijeme skromne.

akbara77
7. máj 2023

Skúste.jej kúpiť.dovolenku v Ománe....aby nemala malo...

sajmonka_1216
7. máj 2023

Nič.. bol obed, kolace, torta.. to sme platili

mironka
7. máj 2023

My sme svojim detom odovzdali pri krste vieru....ktoru snad budeme rozvijat...to je pre nas investicia do buducnosti...

angel993
7. máj 2023

My sme dali krst. To bol najpodstatnejší dar tohto dňa. Našťastie prítomní zdieľali náš názor a nepretekali sa kto dá väčší dar.

viera27
7. máj 2023

Nic. Ale ak chces nieco do buducna,tak zlata minca,pripadne nejake pravidelne investicie.

zara0201
8. máj 2023

Hnuteľný majetok je tiež kus pominuteľný. Či aký myslíš?

autor
8. máj 2023

@angel993 s kým sa mám akože pretekať? S rodičmi? 😂😂

autor
8. máj 2023

@viera27 ďakujem, zlatá minca by mohla byť fajn

autor
8. máj 2023

@zara0201 autá, motorky, karavan. Áno, je to pominuteľné

evkamotka
8. máj 2023

Pamiatku z krstu maju sviecku a kosielku. Ak chces este nieco, kup mu nadcasovy kriz, co moze mat v izbe aj teraz aj v dospelosti

zara0201
8. máj 2023

Aha,čiže to bude mať už veteránov.

loliki
8. máj 2023

Hormóny robia svoje. Dieťa potrebuje lásku a starostlivosť rodičov. Úprimne. Ak chceš niečo do budúcna, tak zabezpeč dobrú výchovu v kompletnej rodine. Ak zakladáš šťastie na majetku hnuteľnom či nehnuteľnom ideš cestou mamony. Prepisovať majetok je tiež zbytočné, lebo po vašej smrti aj tak to po vás zdedí, ak ho dovtedy nevydedíte. Tebe čo kúpili na krst rodičia alebo krstní rodičia? Možno to máte v rodine takéto nastavené, ale je to dosť divné. Poradiť rodičom kúpiť diamanty... Neviem. Možno v 18-ke. Ale ak je dieťa malé, pre neho je to bezvýznamný kameň, obyčajný cumlík bude mať pre neho väčšiu hodnotu.

loliki
9. máj 2023

Po zlatých náušniciach a diamantoch, už len to kráľovstvo nebeské. 😇

vero96
10. máj 2023

otvorili sme mu invest. účet vo finaxe, kde mu mesačne posielame nejaký obnos peňazí, kt. mu dáme po maturite/ konci vš/ svadbe. Uvidíme ako bude plynúť čas 🙂