Darček pre učiteľku do 100 EUR

17. apr 2024

Chcela by som sa opýtať, čo by ste ako triedna učiteľka uvítali ako rozlúčkový darček? Niečo v hodnote cca 100eur. Niečo osobné, nie poukážku. Chcela som náramok ale pani učiteľka šperky nenosí. Nepoznám ju osobne, len ako výborného pedagóga tak som bezradná.

zuzubb007
17. apr 2024

Niečo osobné jej bude len zavadzať to radšej ani nekupovať, najlepší darček je poukážka

mirkam3
17. apr 2024

Síce nie som učiteľka, ale úprimne, ja by som privítala skôr tu poukážku. Lebo dávať “niečo osobne” človeku ktorého ako píšeš ani “osobne nepoznáš”, s najväčšou pravdepodobnosťou vypáli zle.., ja som napr dostala jeden naramok od rodičov a jeden od svokrovcov (zlato/striebro). A hoci su to moji blízki a náramky vo všeobecnosti nosím rada, tieto 2 som nikdy nemala na sebe (ani neplánujem), lebo netrafili môj vkus. Cudzí človek by ma potešil takým darčekom asi len keby bol sám klenotnikom 😂. Menej je niekedy fakt viac.

januska12323
17. apr 2024

Keď o nej nevieš nič tak to radšej investuj do kytice.

pribinak
17. apr 2024

Chceš jej kúpiť niečo osobne … keď sa takto rozhodne dalších 10 rodičov tak pani ucitelka bude mat zapratany byt

Poukážka napr do divadla je super darček

matkahelka
17. apr 2024

nic osobne. mam 2 kamosky ucitelky a z tych osobnych darcekov maju hlavybol. hrncekov, pier, naramkov, magnetiek, tabul maju v pivniciach pozehnane a obcas vytahuju nieco z toho svojim detom na hranie. fakt nie. zbytocne vyhodene €. my to budeme riesit tiez a uz sme sa zhodli, ze to bude darcekovy kos a poukazka do DM.

1ryba
17. apr 2024

Poviem pravdu, mne by sa do vkusu netrafil ani vlastný muž, nie ešte cudzia osoba. Kúpte jej poukážku napr. na kúpu kabelky Ľúbivé. Tam sa zmestíte do 100 eur. Kvalitná taška sa zíde každej učiteľke.

martul
17. apr 2024

@januska12323 ona má hodnotu 100,-EUR. Kúpiť v tej hodnote kyticu a po 3 dňoch vyhodiť je katastrofa.

martul
17. apr 2024

poukážka - kníhkupectvo, DM,...

autor
17. apr 2024

Ako ju poznám, mám obavu že poukážku neprijme. Svoje povolanie berie ako poslanie, pracuje s deťmi s PAS ale je naozaj úžasná a deti ju rešpektujú a zboznuju. Nemyslím osobné lapače prachu. Prvej triednej som kúpila Pandoru a viem že ho nosí, vedela som vopred, že sa jej bude páčiť, išla som na istotu.
Ak poukážku, do akého obchodu podľa vás?

autor
17. apr 2024

@1ryba to znie dobre 😍

beronsche
17. apr 2024

Ak je to darcek od jednej osoby, pride mi to riadne prehnane..

veronikaszabova
17. apr 2024

@beronsche presne si vystihla moj nazor...

martul
17. apr 2024

@veronikaszabova
@beronsche ale tak otázka neznie...

anjelicek26
17. apr 2024

V tej hodnote je to brane ako úplatok, takže žiadna poukážka v takej sume.. len jej narobíš problémy.

matkahelka
17. apr 2024

@anjelicek26 uplatok je aj 2€ dezert z lidlu, ked uz sme pri tom.

mamatroch
17. apr 2024

My sme dcerinej triednej na rozlucke s 1. stupnom darovali fotoknihu - na kazdej dvojstrane bolo jedno dieta, jeho meno + fotka za kazdy rocnik a odfoteny list / par slov od toho dietata, co napisalo vlastnou rukou p. ucitelke, pomedzi to strany s fotkami zo skolskych vyletov, exkurzii + tie koncorocne spolocne fotky celej triedy. Pani ucitelka sa velmi potesila, bol to osobny darcek, ktory jej bude pripominat konkretne deti a zaroven zaberie minimum miesta na rozdiel od toho, ze by dostala napr. 20 salok, kluceniek a vankusikov...

a_alexandra_a
17. apr 2024

Kúpila by som poukážku do Martinusu v nižšej hodnote, nejakú dobrú kávu k tomu. Darček učiteľke od jednej osoby za 100€ je totálne prestrelené a môžeš ju dostať do nepríjemnej situácie.
A ja osobne by som šperk od cudzieho človeka nikdy nenosila. Tým duplom, keď sa nepoznáte inak ako učiteľ-rodič.

rachel36a
17. apr 2024

Normalny ucitel tak drahy darcek nevezme ci uz to bude poukazka alebo dar., a ked vies ze nevezme poukazku, tak urcite nevezme ani drahy darcek...v cene 100€ to nie je darcek ale uplatok

januska12323
17. apr 2024

@martul kúpiť náramok a nikdy ho nenosiť je rovnaké vyhodenie peňazí.

luxus10
17. apr 2024

do nay elektrodom...

kamowa
17. apr 2024

darcekovy kos (vzdy sa vyuzije), hodinky, sperk, drahsia kozmetika, vstupenky do divadla, na masaz...

martul
17. apr 2024

@januska12323 ten môže aspoň predať...

beronsche
17. apr 2024

@martul ano, mas pravdu, tak otazka neznela. otazka znela, co by som ako triedna ucitelka privitala ako darcek v hodnote cca 100e.
Tak odpovedam - taky darcek by som neprijalia, pride mi to nevhodne. A duplom by mi to prislo nevhodne a vlezle, ak by to malo byt nieco osobne.
Lepsie? 🙂

anjelicek26
17. apr 2024

@matkahelka každá škola to ma inak, pozri školský poriadok. U nás je jasne stanovene,ze ucitel nesmie prijat dar v hodnotu nad 20e (aj keby od celej triedy).

martul
17. apr 2024

@beronsche áno🙂

floren
17. apr 2024

Kupujem kvet, čokoládu a čaj ( ak sa netrafil do chute,nechajú v škôlke deťom na pitný režim). Pre personál som dala kos -slane,sladke,kava,čaj.

matkahelka
17. apr 2024

@anjelicek26 na slovensku nic take nie je. na slovensku minuly rok dostala pracovnicka UPSVaR podmienku za 2€ dezert z lidlu.

majasimon
17. apr 2024

Možno odpoviem od veci. Ale tá cena mi príde prestrelená, že v takej hodnote. Učiteľka má plat a musí jej stačiť kytica. Nerozumiem tomuto honosnému obdarovávaniu. To aj predavačke v supermarkete sa nosia darčeky keď vždy je na zákazníka milá, krásne nakrája šunku?
Keď už by ten honosný darček dával kolektív ok. Zoberme, že bude viac premotivovaných rodičov, tak si môže rovno otvoriť bazár.
Je chvályhodné, že robí prácu a učiteľky srdcom a berie to ako poslanie. Bolo to jej rozhodnutie

marcellka32
17. apr 2024

Kúp jej kyticu za 30 eur, ver že bude šťastná

autor
17. apr 2024

Ďakujem za komentáre, nebudem reagovať na tie, ktoré moralizovanie a odsúdili moje rozhodnutie, každý nápad na darček má potešil.