Hostina po krste. Čo ak to dcérka nevydrží?

31. jan 2022

Dcerku ideme krstiť budúci týždeň, bude mať vtedy 3,5 mesiaca... Z rodiny pride Max 10 ľudí, po kostole sa ideme na obed všetci najesť do reštaurácie, ale ja sa bojím či to mala vydrží.. sme len na um, obrad je o 11, plánujem jej dať papať o pol 10 najneskôr, a zvykne pekne papať o 4 hodiny, len neviem čo robiť keď v reštaurácii začne plakať alebo dačo, alebo myslíte že mám ísť s ňou domov mať pohodlie a ostatní nech sa idú najesť? Ako riešite obed po krste vy baby? Ďakujem za každý tip 🙂

rfrd12
31. jan 2022

No ved nakrmis ju v restike, čo je na tom?

nikasmile
31. jan 2022

Poprosíš ich a zohrejú ti v kuchyni. V tomto prípade mi to príde jednoduchšie ako kojenie. Ja síce kojím, ale neriešim čo ak v reštike...vždy sa niekde dá odbehnúť. 😉😉

oblecenie99
31. jan 2022

Ja by som zobrala horúcu vodu v termoske, predpripravila UM do fľašky a tam priamo pripravila čerstvé 🙂

maris5
31. jan 2022

V podstate je to jej oslava, tak ma na nej byt. Ked pouzivas UM, do termosky horucu vodu, do flase studenu flasu, bezdotykovy teplomer, zamiesas na spravnu teplotu, nasypes mlieko a mozete papat. Ak bude nepokojna je tam dostatok ludi, ktori sa potesia, ze ju mozu polaskat a vzdy sa najde babka, ktora ju pojde troska pokocikovat a ty si uzijes pritomnost dospelych ludi a v klude sa najes. Uzite si to.

im709vf
1. feb 2022

Ja ti napríklad rozumiem. Moja dcérka bola od narodenia obtiažne krmena, zjedla malo, aj sa narodila malinka. Takže u nás papanie bolo alfa a omega, bola som nervózna keď nás z nášho režimu niečo vyrusilo. Tým pádom ani žiadne kocikovanie, hojdanie na rukách niekoho iného nepripadalo do úvahy. 3.5 mesacna je už dosť veľká na to, že určite bude vnímať hluk, a všetky možné podnety. Ale priprav si všetko na zarobenie mliecka, a popros v restike nejakú zlatú pani, určite tam budu mat miestnosť kde bude ticho a tebe by sa podarilo malú nakŕmiť. Hoci by to mala byť len miestnosť pre zamestnancov, určite ti vyhoveju, treba ich len poprosiť 🙂

im709vf
1. feb 2022

@rfrd12 pozor, nie každe dieta sa zvykne najesť smahom ruky, a za mliekom sa ide zabiť ☝

januska20
1. feb 2022

ja som to riešila teplou vodou v termoske a rozrobila som UM priamo pri stole a malý sa spokojne napapal. Rozdiel bol v tom, že bol oveľa menší ako tvoja.

danieladeley
1. feb 2022

preco jej chces dat mlieko 9:30, ak je obrad az o 11? v restike normalne sprav mlieko, termoska s horucou vodou 🙂

eko22
1. feb 2022

Presne ako ti píšu žienky, prečo s ňou odchádzať 🙂 Zoberiem čo mám a mliečko pripravím aj na mieste 🙂

minutka
1. feb 2022

To si s nou este mimo domu nebola? Moj syn bol tiez na um a nosila som vzdy v termoske teplu vodu. Ci u lekara, navsteve, krstinach… som ho v pohode nakrmila

lessiie
1. feb 2022

Toto napríklad ja nechápem načo si robíš také vrásky...to si s nou ešte mimo domu nebola? Véd do termosky teplú vodu ,do sáčka nadavkujes mlieko a zalejes...😀 jej je úplne jedno kde bude jesť... a keď ti bude hladná už o 9 to jej nedáš jest lebo máš plán až o pol 10? 🙂 nehnevaj sa ,nemyslim to zle ale je to dieťa, nie tamagoči 🙂 nerob si z toho také stresy... užite si jej veľký deň...stane sa Božím dieťaťom...🥰

evkamotka
1. feb 2022

Prve dieta,ze? Aj my sme boli pri prvom taki narezimovani.
Klud. V ten den vies rezim posunut. Ak aj nie, vezmes mlieko so sebou. Teplejsie nez bezne v termoobale so sebou do kostola(lebo trocha ochladne). V restike jej spravis. Vezmes v termoske horucu vodu, na mieste das trebas tych 120ml, ochladis v umývadle, dosypnes mlieko. Alebo z domu flasu dojcenskej vody co neteba prevarat, na mieste nalejes do flase, personal zohreje v mikroblnke. Dosypnes mlieko a papa. Hociako. No problem. 10 ludi je ocividne len blizka rodina. Kazdy si ju ponosi, na spanok sa niekto alebo jeden z vas vezme pokocikovat po okoli a vrati sa spat

oblecenie99
1. feb 2022

Len tak na odľahčenie, môj syn nám to ulahcil: celé to posedenie po krstinach prespal, zobudil sa až doma 😅