Kedy oslavuje meniny Timea?

abika26
1. jan 2012

Nasa dcerka sa vola Timea a akosi nevieme zistit kedy ma oslavovat meninky.nasla som 24.1 spolu s timonom alebo 3.5 na galinu ale aj to len v niektorych kalendaroch.neviete mi poradit niekto s takym menom alebo ked mate timejku v okoli?dakujem

matja
24. jan 2012

Bohužiaľ už neexistuje komisia, ktorá určuje, ako majú byť zaradené mená v kalendári a závisí to aj od vydavateľa. Takže v jednom kalendári meno Timea nenájdeš, v druhom je 24. 1. a v treťom 3. 5. Samej sa mi takýto zmätok nepáči 😒 Možno by bolo dobré obrátiť sa na vydavateľa s otázkou, prečo je to meno zaradené práve 24. 1.

mszv
24. feb 2012

My máme tiež doma Timeu a oslavujeme 3. 5., aj keď to dali niektorí vydavatelia k Timotejovi (vôbec s tým nesúhlasím), tak aj naďalej budeme oslavovať 3. 5. a raz to možno bude už len pri Galine v kalendároch. Tiež je to tak všade na internete, takže ten vydavateľ si mohol dať tú námahu a nepchať to hocikde. Či je to maďarské alebo grécke, či s dĺžňom alebo bez, je to krásne meno. My našu Timeu voláme Timka, Timi, Timejka a niekedy aj Timča.
😝

timi
2. máj 2012

Volam sa takto uz 31 rokov a meniny mam odjakziva 3.5. Ostatne datumy su uz len vymyslene aby sa dali do kalendara...

timuska148
3. máj 2012

Meno Timea sa oslavuje odjak živa 3.5 ;))

timea611
3. máj 2012

ja oslavujem 3.maja na galinu.

levica28
7. máj 2012

Volam sa Tímea a oslavujeme stale 3.maja....Tímea je len v maďarskom kalendari aj ked je to meno greckej kralovnej.....
Nijaky iný datum Tímea sa neoslavuje....s Timotejom nema to meno nic spoločne...

timejka279
21. júl 2012

Ja som Timea a meniny oslavujem 3.5 takze v auguste jasne 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

timea333
2. sep 2012

Ja som Timea a oslavujem meniny 3.5 a podla mna by každá timea mala tak oslavovať podla madarského kalandara ;) A mohlo by biť aj toto meno v kalendari 3.5 oslavovať s Galinou ;)

pattinka
10. sep 2012

meno Timea sa už prijalo aj v slovenskom menoslove, je to 24.1. kde predtým oslavoval meniny iba Timotej - k nemu sa pridala Timea 😉 aj my jednu v rodine máme, takže sme si to prezistili a aj sme už kúpili kalendár a v ňom krásne pekne 24.1. oslavuje meninky Timea 🙂

sotia
10. sep 2012

nasa Timejka uz 13 rokov oslavuje meniny tiez 3.5.

emma_932
10. sep 2012

oslavujem 3.5. 🙂

timicekg
24. jan 2013

Aj ja som Timea, a mám v tom riadny zmätok 😀 25 rokov som moje meno v slovenskom kalendári nenašla... potom sa mi ho podarilo nájsť 3.5 spolu s Galinou, a teraz som ho našla v inom kalendári 24.1 spolu s Timotejom 😀 Keďže mám synčeka Timoteja tak asi to budem oslavovať spolu s ním.

zuzanale
24. jan 2013

ahoj aj naša je Timea a oslavujeme 3 mája v slovenských kalendároch je to zriedkavo uvedené ale je dodnes mám odložený ten ktorý nás inšpiroval 😉
inak pri Timoteovi je niekde uvedená Timotea niekde nič a niekde aj Timea takže od buka do buka kalendáre 😝

misuka05
24. jan 2013

na Galinu

dorothea221
26. jan 2013

aj ja mám Timeu a oslavujeme 3. mája ..nájdeš aj v slovenskom kalendari že je písaná 3.mája ale nie v každom

evahrmelova
26. jan 2013

ahojte,aj ja mám Timeu a oslavujeme 24.1.ale v kalendári so, našla 3.5.Timea a 24.1.Timotea.Tak budeme asi oslavovať dva krát

timotea244
28. jan 2013

Ja osobne sa volám Timea a meniny som oslavovala 24 rokov 3.mája a posledné 3 roky ich oslavujem 24.januára na Timoteu,Timoteja...nakoľko som sa pred troma rokmi dozvedela,že som bola krstená Timotea,ale do rod.listu mi napísali Timea... 😉

timian
26. apr 2013

Ja som Tímea (s dĺžňom) čo je meno maďarského pôvodu a oslavujem 3.5. ..Timea (s krátkym i) je meno gréckeho pôvodu a oslavuje 24.1. ..Je to troška somarina ale je to tak..:D

patricia1992
3. máj 2013

dnes je TIMEA 😵 😵 😵

lucka1212
12. máj 2013

ja mam tiež dcerku Timeu a meniny oslavujem 3.5 a je to meno greckeho pôvodu nie madarskeho.. 🙂

edithfa
12. máj 2013

@lucka1212 @erin365 timea bolo a vždy bude maďarské meno, či sa to niekomu páči, alebo nie. je síce odvodené z gréckeho mena, ale je maďarské.

je dobré, keď dávame dieťatu meno, niečo si o ňom naštudovať dopredu, a nie sa potom dohadovať, či je alebo nie je také, či onaké a kedy má vlastne meniny... ak sa niekomu meno páči, tak je asi jedno, či je maďarské, alebo albánske.

kuk: http://sk.wikipedia.org/wiki/Timea

timeama
25. nov 2013

Ja sa volam Timea ale neviem kedy mam meniny 😢 Som dieťa 🙂

slniecko84
25. nov 2013

tak ale niečo iné je pôvod a niečo iné aké je to meno ....

vlada17
13. feb 2014

Ahojte, my máme našu Timušku tak radi, že nám je jedno akého pôvodu je jej meno. Najčastejšie je Timuša, ale aj Timuštek, tak ju volá babka, lebo tatinko chcel chlapca. Inak oslavuje 3.5. Láska naša.

m_ij_ka
13. feb 2014

kamoška má dcérku Timeu a oslavuje 3.5. 😉

vesticatimea
26. apr 2014

volam sa vestica timea ano meniniy mame 3.5 🙂 a mam velmi rada toto svoje meno je take nezvicajne ale velmi pekne 🙂 🙂 🙂 🙂 v tento den oslavujem uz 34 rokov,,,,

sofika03
2. máj 2014

TIMEA je turecké meno a ma meniny 3.mája čiže zajtra 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

andrea.m
8. máj 2014

3. mája

andrea297
23. dec 2014

máme tiež Timeu,vždy sme oslavovali na Timotea,až teraz nám to akýsi múdry pokazil s tou Galinou 3.5. .Ale dnes sme sa potešili,ked sme v kalendári na r.2015 zbadali Timeu napísanú vedľa Timotea,tak ako sme to chceli.

kristinakika
27. dec 2014

Tímea je meno gréckeho pôvodu ako to už viacerý písali. Je pravda že je v Maďarsku rozšírené a v maďarskom kalendári Tímea oslavuje meniny 3.5 preto veľa dievčat s týmto menom na slovensku tiež oslavuje v máji.Pokiaľ dobre viem, tak od roku 2014 sa meno zapísalo aj do slovenského kalendára k menu Timotej (24.1).Preto by Slovneky s týmto menom narodené od roku 2014 mali oslavovať meniny v januári. Moja najlepšia kamarátka sa volá Tímea a presne tento problém sme riešili keďže doteraz sme oslavovali v máji. Je hlúposť meniť dátum na ktorý je od narodenia zvyknutá tak ďalej oslavujeme dátumom 3.5 😉