Koľko vás vyšla svadba?

marcuskaaa2000
26. máj 2019

Ahojte baby, skurat riešim so svadobným svokrovcami, rodičmi i s priateľom svadbu.
My rozmýšľame nad svadbou v kostole, ale ani úradu sa nebránime. Alebo svadbu v Pezinku alebo v Bojniciach na zámku.
Baby, zaujíma má že koľko ste mali ľudí na svadbe ?
Vaše skusemosti?
Koláče, menu ...
svadobné šaty
A tak ... že koľko €€€ ste investovali do svadby ?
Ďakujem

uzanka16
30. máj 2019

My sme mali 49 ľudí r.2014,DJ,kameraman,fotograf,šaty som si cez net za 200€,svadba v hoteli, torty,koláče,oznámenia, vyšlo nás to dokopy 2500€,plus rok do predu sme každý.mesiac kúpili 1 balík jemne perlivej a perlivej vody,plus každý mesiac 1-2 kusy alkoholu a.mali sme pokoj a ušetrené.ked sa dá,dá sa to aj za nižšiu sumu neviem si predstaviť platiť od 5000€ nahor.

kikulienka94
30. máj 2019

bože, toto keď čítam, tak normálne nechápem nad tými sumami :D to sú proste neskutočné peniaze..

nikushka46
30. máj 2019

@kikulienka94 su, ale svadba stoji za to 🙂

fokuska
30. máj 2019

@kikulienka94 Ide len o to ake su naroky a kto je za co ochotny platit a v akej kvalite.
Mozes mat kulturny dom a klsicke menu, mozes mat luxusny hotel a exkluzivne speciality. Moze ti fotky robit bratranec co ma fotak, takze je akoze "fotograf" a mozes mat profesionala s profi vybavenim a dychberuce fotky. Mozes mat lacneho DJ, alebo zivu 5 clennu kapelu, alebo profi DJ. Mozes si sama robit velkolepu vyzdobu, alebo ju dat urobit agenture, alebo to urobit v minimalistickejsom dizajne.

Tiez napr. starsie saly, ktore vyzeraju hrozne treba pozakryvat, vyzdobit, novsie su vacsinou uz pekne a posobia prijemne a slavnosnte aj ked na stol polozis len malu kyticu kvetov...

Ono sa nad tym da tolko polemizovat. Niekomu staci obed, niekto chce poriadnu zabavu. Niekto ma malu rodinu, niekto velku a chce mat v ten den pri sebe aj kamaratov a dalsich znamych... ;)

My sme dali do svadby 10 000, ale rodicia chceli prispiet, cize dali peniaze do daru a tiez sme dostali financne dary od hosti a na redovom, takze sa nam cela suma vratila.

rora
30. máj 2019

r.2015, cca 40 ludí, platili sme za vsetko dokopy asi 1500€. ale u nas vela spravilo to, ze napr. profi fotograf bol manzelov dost dobry kamarat a foto + video bolo ako dar, dalej biele saty som mala z Manga aj so sakom (dokopy 120€), nechcela som nic zo salonu, zakusky platili rodicia (ako prispevok ku svadbe), vyzdobu som robila sama (aliexpres, tedi a podobne obchody, ziadne agentury), vyrazne sme usetrili na obruckach kedze sme doniesli vlastne zlato na vymenu za cca 300€ (zlate pokazene nausnice, retiazka apod....), takisto kyticu som nechcela za 100 eur, ale len jednoduchu (mala som vysnivane kaly, vysla ma na 20€) a takto by som este pokracovala.... Ono ake si spravite, take budete mat.... a ked si urcite fin. strop, tak to proste musis vtesnat, nieco bude lacnejsie, nieco drahsie, mozno na ukor niecoho ineho a mozno nieco aj skrtnete uplne.... ale vzdy pamataj ze ide len o jeden den (aj ked vyznamny) a zadlzit sa kvoli tomu nejak extremne by nemusel byt dobry start do manzelstva.... my sme mali v case planovania svadby druhe dieta na ceste, tak sme tomu prisposobili aj vydavky 🙂

vendigo
30. máj 2019

@arcticcode uplne presne tak aj my tolko ludi taky rok aj tolko penazi akurat ze sme mali zivu hudbu :D

nikiki29
30. máj 2019

My plánujeme svadbu 2020, podľa toho čo mame doteraz rezervované tak to bude cca 10.000€ ... nemáme ani veľa ľudí, ale zistila som, že počet hostí neovplyvňuje cenu tak výrazne ako som si myslela 🙈

martina_malacky
30. máj 2019

My budeme mat buduci rok. Pocitame 70+30 ludi a rozpocet mam tych cca 10tis€ dufam ze sa zmestime. zatial mame DJ 550€, fotograf 450€, napocitane zatial jedlo 4500€.

dominika7990
30. máj 2019

Ja som mala malú svadbu na úrade a 20 ľudí aj s deťmi . Vyšlo nás to dokopy cca 1600€ Šaty z bazáru za 150, obrúčky z sm gold za 600 ( 7mm zlate mame obaja gravirovane z vnútra a moja bola upravovaná podla môjho návrhu že som si do nej dávala kamene. Najlepšia cena čo som na nete našla a spravili ich fakt krásne ) hostina 500€ alkohol sme mali vlastný ten sme nakúpili cca za 200€ V akcii v Tesco. Muž oblek topánky 150€. po daroch sme boli 500€ v pluse.cize fakt záleží od toho či chceš obrovsku alebo ti stačí mala skromná 🙂

derdia
30. máj 2019

10 000 eur plus mínus...hotel,hostina ,DJ, fotograf,video,výzdoba,pozvánky,zákusky,víno,alkohol....proste všetko dokopy.. 109 ľudí....všetko ....šaty som neplatila....dostala som darom.

derdia
30. máj 2019

Ale dá sa ušetriť....obrúčky za 400 nie za 700...fotograf za 350 nie za 750....a tak...treba si porovnat ceny...a nie vždy je najlepšie to čo vyzerá najlepšie....alebo čo na najlepšiu reklamu ...

arcticcode
30. máj 2019

No my sme mali salu za 150. DJ 200, fotograf 250, kamera 300. Zradlo 23€/hlava. Obrucky 400 biele zlato. Pozvanky chlast kolace uz za par supiek. Grafiku som navrhoval ja, davali sme len tlacit

titla
31. máj 2019

My sme mali svadbu v minulý rok v KE. Hostina pre cca 70 ľudí, 10 ľudí ubytovanie, oboje v centre. Celkovo sme mali náklady zhruba 4500 eur, ale tam rátam všetko - hostinu, výzdobu, obrúčky, šaty, oblek, fotograf, DJ, alko, nealko, koláče... Na čom sme "ušetrili" boli svadobné oznámenia (robila som si sama), svadobné šaty (kúpila som si od inej nevesty a potom predala) a torta (svadobný dar od kamošky). Nešetrili sme na sále, svadobnom menu, alkohole, fotografovi a DJ.
Celkovo, keď sme spočítali všetky náklady a hotovosť, ktorú sme dostali ako svadobné dary, tak sme na svadbe zarobili...

jonnie
31. máj 2019

Vsetko, co sme do toho dali sa nam vratilo v podobe svad.darov -financie...rozdiel pre nas +300€. Takze nas nestala nic??? 🤣

aknelem
2. jún 2019

My sme mali svadbu na Mauríciuse, len my dvaja a vyšlo nás do 5 tisíc Eur aj s dovolenkou 🙂 a neľutujeme.

klarissa25
2. jún 2019

Ked pozeram tie sumy tak som rada ze svadbu neplanujeme 😂😂

rainbow82
8. jún 2019

Mne osobne by bolo ľúto dať toľko peňazí za svadbu ako poniektoré dámy tu🤔.Ale nie každý si môže dovoliť tak vela minút 👍.

saskia_98
8. jún 2019

@rainbow82 ale tak zas ber to tak že sa vydavas len raz.. Teda aspoň ja a mňa svadba vyšla na 8.500€ a 80 ľudí a to som nemala nikoho ubytovaneho ale u nás sa veľmi veľa minulo na alkohol a jedlo. Keďže som mala svadbu v piatok, pilo sa od stredy do nedele 😅😅 Ale tiež pravda ze každý vyskočí tak vysoko ako na to má. Ja som pôvodne rátala do 5 tis svadbu a naraz 8.5 no 🙄

petkaaa
8. jún 2019

Dať za svadbu viac ako 10000€ mi príde komplet pritiahnuté za vlasy. Je to jeden deň. Radšej by som mala nižší rozpočet a potom išla na dovolenku alebo kúpila niečo do bytu. Nechapem, že ste ochotne oplieskať na jeden deň také peniaze 🙄

juliet86
8. jún 2019

nas svadba vysla okolo 5000eur. centrun bratislavy. 43 ludi vecera plus 20zabava. usetrili sme na fotografke znama spevacke znama vlasy sedtra make uo znama saty lebo bol salon v docasnych priestrooch tak za 150. obrucky vlastne zlato a znamy za 200 a rozsupli sme sa na djovi 450 a jedle a vine za 600eur 😀 priority ;)

rainbow82
8. jún 2019

@saskia_98 veď jasné ja chápem.Ale zábava na jednu noc a toľko peňazí 😰.Aj ja rátam tak za 5000€ možno aj menej 🤔😂😂😂 ak sa podarí

c_est_la_vie
8. jún 2019

Ja sa vydavam teraz a ratam tak do 8000. Budeme mat 70 osob. Pri svadbe som sa snazila byt triezva a nevyhadzovat za kazdu blbost, ale su polozky do ktorych som zainvestovala.
To boli saty( 550 pozicovne), popolnocne 160. Oblek 500, obrucky 800. Takisto som nechcela stare oschnute dobosky ale candybar plus tortu, dalsich 600. Aranzerka nas bude stat 600, fotograf a kameraman 800 ( tato polozka ma celkom prekvapila). DJ 300, ostatne veci su alkohol, menu, prezenty pre hosti atd.
Celkom ma ale nastvali reci niektorych ludi co som pozyvala, ze ci nezabezpecim autobus. Pre upresnenie, pre 7 ludi ( pricom kazdy ma auto a vodicak, ale im sa nechce soferovat dlhsie ako pol hodinu 🤦🏼‍♀️. Tak kludne by nechali mladomanzelov nech vyhodia 500 eur za dopravu len aby nemuseli soferovat oni.

saskia_98
8. jún 2019

@rainbow82 držim prsty aby si sa do tych 5 tis zmestila ✊🏻😀

rainbow82
8. jún 2019

@saskia_98 no tak pri mojom starom aj do 2000€😂😂😂😀 ten je riadne šetrný!!!!ten by nám urobil svadbu si neviem ani predstaviť 🤔😂

rainbow82
8. jún 2019

@c_est_la_vie no tak len ten 9 miestny.Ten by hádam taký drahý nebol 🤔

c_est_la_vie
8. jún 2019

@rainbow82 ja som im povedala nech sa v tom aute striedaju. Ma to trosku zarazilo ze niekto si povie ze im mam este dopravu zabezpecovat, akoby nezabezpecujeme dost. Mne prislo logickejsie platit ubytko nech sa pohodlne vyspia ako zaplatit bus co by ich o 2 zobral a dve hodiny rozvazal. 🤷🏼‍♀️

nana8989
8. jún 2019

@marcuskaaa2000 my sme mali svadbu v septembri 2017, 70 ľudí a vyšlo nás to cca 12 000 €... Požičanie šiat so závojom 1000€, fotograf 750€, DJ 750€, obrúčky 1000€, ale nejaké veci do výzdoby som si robila sama, a takže tam sme ušetrili... Všetko záleží na tom, aké máš nároky... My sme najskôr rátali okolo 8000-9000, ale bolo to o tie 3000 viac, pri plánovaní na niektoré drobnosti nemyslíš a potom sa to nazbiera 😊

daniela.ho
8. jún 2019

Mali sme 48ludi, salu v centre trencina, kamera a foto boli po znamosti cize lepsia cena a svadba nas vysla na 10tisic. Ale mala som drahsie saty (WEM salon) drahsie obrucky (diamanty) alko a nealko bolo dodavane zo saly... nesmeli sme si nic prisniest, akurat domace. Vyzdobu robila komplet agentura takze vyse 1000e... Svadba sa da spravit aj lacno aj draho 🙂 zalezi na tvojich prioritach 🙂

simsinel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saskia_98
8. jún 2019

@c_est_la_vie ja som mala autobus ale mne v nom slo 35 ludi tam a 45 naspat 😅 akoze 5 a pol ludom by som autobus isto neplatila... Nech sa zariadia jak chcú ..