Kúpili ste darček ešte nenarodenému dieťaťu?

bessdonna
25. dec 2022

bude to asi otazka storocia ale musim.kupili ste pod stromcek darcek este nenarodenemu dietatu?myslim pocas tehotenstva.normalne pod stromcek zabaleny.a taktiez mu kupovali vasi rodicia,rodina?

deti95060810
25. dec 2022

mne mama jedine dala na Mikuláša balíček - akože pre bábo, bola som v 36 tt.... samozrejme že som všetko zjedla ...
Ale na Vianoce nikto žiaden darček pre bábo nekupoval, aj keď som už bola pri troch tehu v 35 + tt...

dominikamacakova
25. dec 2022

Ja som tak dostala a urobil mi radosť. Ale nechcela som nič pre seba, za mesiac som išla rodiť, takže som si vyslovene pýtala nech kúpia niečo malej, že to ma poteší najviac. Nie som poverčivá, ani vo sne by mi nenapadlo, že porodim mŕtve dieťa, alebo čo 🤦🤦

thoughtfulweirdo
25. dec 2022

@bessdonna Verím, že sa cítiš zle, keď máš zrazu pocit, že si to uponáhľala a zle odhadla. Ale dieťatko už je na ceste, ak sa doteraz partner zdal normálny, správa sa k tvojmu prvému dieťaťu dobre, určite by som nerobila unáhlené závery a snažila sa s ním otvorene porozprávať. Že sa tešíš z jeho záujmu o ešte nenarodené bábo, že chápeš, že jeho správanie pramení z jeho veľkej lásky k nemu, ale že takto to nemôže byť. Aj tvoje prvé dieťa je už "jeho", hoci nie biologicky a keď sa rozhodol byt s tebou, rozhodol sa zároveň byť aj otčimom tvojmu dieťaťu a svoju lásku by mal rozdeliť medzi obe deti. Nemôže mať staršie pocit, že je cudzie. Ak je to správny chlap, mal by byť ochotný vypočuť si ťa a zapracovať na svojich prejavoch. Ja sama som vyrastala s otčimom, ktorý mal potom aj vlastné dieťa a hoci ako dospelej mi je jasné, že to vlastné miloval viac, ako dieťa som to naozaj nikdy nepocítila a tak by to malo byť. Držím palce.

dievcacitajucelist
25. dec 2022

@thoughtfulweirdo môžem sa spýtať ? A z čoho usudzuješ, že to vlastne mal radšej?

bessdonna
autor
25. dec 2022

@thoughtfulweirdo velmi pekne dakujem.uvazujem podobne a ked ma hnev prejde urcite sa este porozpravame.berie tak ze je jeho,vychovava,napomina,pochvali....zrazu z neho vypadne nejaka blbost.napr dnes kukal bodycka take policajne.pytam sa maju aj pre vacsie deti ci to len babatkovske.a on ze nemusis hned kompenzovat.velmi skaredo to povedal.a ja len tak som sa pytala,napadlo mi ze bude maskarny ples,bude fajn ak viem ze sa da kupit pre dieta policajne tricko.a az potomto z neho vyletelo,ze mu vadi,ze na vianoce od mojich rodicov nedostane to nase este nenarodene nic a uz som plakala,ze ako to ja ovplyvnim.lebo niekto odfotil to policajne bodycko pod stromcekom a povedal,ze aj my sme to tak mali spravit.vravim vsak objednajme a kym sa narodi,dojde to.ale proste nic nebolo dobre co som povedala

bessdonna
autor
25. dec 2022

@17alexis moje prve to este nevnima.tesi sa,ze ho mame,paci sa jej takto viacej ako ked sme boli len dve.pred tehotenstvom super.aj ked moja je narocna,uplakana casto,tak obcas bol z toho unaveny ako aj ja.ako sa blizi porod sa to zhorsuje.neviem mam pocit,ze je ovplyvnovany.

mk22
25. dec 2022

@dominikamacakova ver ze ani mňa, a stalo sa

bessdonna
autor
25. dec 2022

@mk22 prosim ta co sa stalo?este v brusku ci pocas porodu?

zuzi0911
25. dec 2022

Áno...Naš synček ktorý sa má narodiť v marci ...dostal fľašku od svojej sestry a od babky dupačky a sadu na nechtíka plus kefu na vlásky 🥰 čiže to su veci,ktoré potrebuje a teda dostal ich,alebo teda ja pod stromček....😊

hendikep
25. dec 2022

@bessdonna nechcem strasit ale po porode vedia byt starsi surodenci strasne “ kvietky” a trva to kym si to v hlave “ upracu” ta ziarlivost atd.. to chce silny rozhovor aj s muzom ze co Vas pravdepodobne caka a ako to budete riesit… lebo po porode to trva kym si kazdy v rodinr najde opat to svoje “ miesto” v rodinnom spolocenstve..

thoughtfulweirdo
25. dec 2022

@dievcacitajucelist Zdá sa mi to tak nejak prirodzené 😁 viem, že mňa určite ľúbil (a stále ľúbi), naozaj sa o mňa staral ako o vlastnú, ale myslím, že ten cit k skutočne vlastnému dieťaťu je iný.

bessdonna
autor
26. dec 2022

@hendikep ano viem,ze mozu nastat problemy,ako keby problemy okolo babatka nestacili.on to nebude chapat,uz teraz pocujem tie reci.je mi na nic.

mk22
26. dec 2022

@bessdonna v 8.mesiaci z ničoho nič prestalo bit srdiečko, porodila som ju mŕtvu.
Proste miesto radosti pohreb.
A obrovská bolesť.
A veru nečakala som to.. Ktorá z nás ze, by niečo takéto čakala, ale dnes viem, že sa stáva všetko možné..
Preto ja píšem že kupovanie darčekov, nenarodenému je zbytočné.

mima172
26. dec 2022

@bessdonna Ja som kúpila, keď sme čakali dcéru (malého plysaka a dudlik) 🤭

iwesska
26. dec 2022

Ja som bola vo vysokom stadiu cez Vianoce a teda nie,nenapadlo mi malemu nieco balit pod stromcek. Co som mu to mala potom cez susku ukazat,aby videl,co dostal? 🤣🙈

bessdonna
autor
26. dec 2022

@iwesska som sa skoro pocikala od smiechu😂

bessdonna
autor
26. dec 2022

@mk22 to muselo byt strasne.ano,iste to je ked uz drzis babo v naruci.mali by sme sa tesit a my taketo blbosti riesime. a to este cez sviatky.ja sa strasne na muza hnevam,ani ho nechcem pri porode😭

vilma7
26. dec 2022

Tak ja som mala s prvým dieťatkom termín 24.12. A nič sme nemali kúpené akože pod stromček, samozrejme všetko ako izbu, kočík atď sme mali vopred nachystané.

bessdonna
autor
27. dec 2022

@vilma7 nachystane mam od polky tehu vsetko.vecicky oprate vyzehlene,odlozene.akurat tie nie co kupovala rodina pre rocne dieta a tak😂

menopriezviska
27. dec 2022

@bessdonna 100ludi 100chuti. Ak chces kup ak nechces nekupuj. Bo vobec tejto otazke nerozumiem. A celkovo zbytocnost to riesit. Ci je pre teba az tak dolezity nazor inych? Sama sa nevies rozhodnut?

bessdonna
autor
27. dec 2022

@menopriezviska necitala si preco sa pytam.manzel sa do mna obul,ze ja a moji rodicia a babka sme nekupili darcek pod stromcek este nenarodenemu,iba mojmu prvorodenemu dietatu.tak som sa tu spytala mamicky,ci ozaj kazdy kupuje darceky babatkam v brusku.takze tak.mrzelo ma to.tak som si tu precitala nazory.trochu mi je uz lepsie.

ninah1486
24. nov 2023

my kym sme cakali tak kazdy kupoval ale maly to dostal az ked bol na svete