Malá svadba

nykkushka
1. júl 2016

Ahojte 🙂
Chcela by som sa spýtať, či máte niektorá skúsenosti s malou a nie moc drahou svadbou, poprípade by ste mi vedela niektorá poradiť na čom a kde sa dá nejaké to € ušetriť 🙂
Budeme mať 30 ľudí + navečer ďalších cca 30 príde 🙂 Nechceme na nich šetriť ale ani moc vyhadzovať peniaze 🙂
A ak máte niektorá dobre skúsenosti s keteringovou firmou, DJ-om, mohli by ste poskytnúť kontakt 🙂

Ďakujem veľmi pekne za každú radu a odpoveď 🙂

nyusika
1. júl 2016

@tortelinka
Roman by som si musela zaplatiť komparz 😃😃

nyusika
1. júl 2016

To by...nie Roman.

tortelinka
2. júl 2016

@nyusika veď tiež som pocit, že tam boli aj babkine sesternice z piateho kolena 😀

esmeralda04
2. júl 2016

My sme mali skutočne malú nízkorozpočtovú svadbu cca 13-15 ľudí. Obrad na mestskom úrade, obed v reštaurácii, hudba - CD prehrávač, fotky sme si robili sami (teda naši príbuzní). Šaty som nemala typické svadobné ale bledulinko zelené, kupované v obchode so spoločenskými šatami. Podľa mňa dosť draho vyšla svadobná kytica cca 40-50 eur. Keby som si nedala do nej ruže, dalo by sa ušetriť aj na tom. Keď by som tak mala zhrnúť môj postoj k malej svadbe...mať malú svadbu nie je hanba. My sme takú mali, lebo nám taká vyhovovala, pritom sme mali peniaze aj na veľkú. Peniaze sa dajú aj lepšie minúť ako ich prepiť a prejesť a mať prečačkanú výzdobu, super šaty, limuzínu, 100 ľudí na svadbe z ktorých možno polovicu ani nepoznám....a tie stresy spojené s vybavovaním... My sme si ušetrili nervy aj peniaze a za ne išli na dovolenku a kúpili si veci do bytu. Okrem toho poznám veľa ľudí čo investovali kopec peňazí do svadby a už majú za sebou rozvod.

rose32
2. júl 2016

@esmeralda04 presne aj ja poznam vela z velkej svadby rozvod...a to su zbytocne peniaze

adi28
31. júl 2016

@uglybetty1234 takto podobne to planujeme aj my 🙂)

bukajka_mata
31. júl 2016

@esmeralda04 a nie je ti trošku ľúto, že si nemala tie také princeznovské šaty? 🙂 ja som myslela, že o svadbe snáď sníva každá žena

moni244
31. júl 2016

@bukajka_mata nesníva, ani o princeznovských šatách 😉

esmeralda04
1. aug 2016

@bukajka_mata Ani nie, lebo aj v tých šatách, čo som mala, som bola ako princezná 🙂 a okrem toho, šaty nie sú všetko. Dôležité je aby stál pri neveste princ na bielom koni 🙂 a aby žili šťastne až kým nezomrú 🙂

bukajka_mata
6. aug 2016

@moni244
@esmeralda04
tak v tomto máš pravdu. Mnoho ľudí dá do svadby veeeeľmi veľa peňazí a za dva roky sa už rozvádzajú. Ale po pravde si neviem predstaviť že by som nemala svadbu v takom tradičnom štýle. U nás v rodine je to taká tradícia 🙂

beatrix1985
6. aug 2016

Ja som mala 34 ludi v BA a stala ma 3000€ mala som vsetko a sestra mala len 13 , ale neviem kolko stala, mala obrad a obed v restike.

vuvi
6. aug 2016

@nykkushka ahojky, nás práve v septembri čaká malá svadba... skôr to bude taka malá svadobná oslava. budeme mať cca 35 ľudí, oslava bude v reštike. ak Ti mám poradiť, tak dosť peniažkov sme ušetrili na hudbe, bude pustená len na notbuku. tiež kopec peňazí som ušetrila na šatách, ktoré si dávam šiť (budú jednoduché, vychádza to na cca 120 eur vrátane materiálu, pričom požičiavanie v salóne vychádza na viac ako 300 eur), ozdoby na stôl si vyrábam sama, od svadobky budem mať požičané len vázy, svietniky a organzu cez stôl. darčeky pre hostí si tiež vyrábam sama a pozvánky takisto, len si ich dám vytlačiť v papiernictve. čelenku do vlasov si tiež vyrábam sama. najväčšia položka bude samozrejme reštika (vychádza cca 22 eur na osobu), fotograf (ten by vôbec nemusel byť, ale trvám na kvalitných fotografiách) a koláče. myslím si však, že ešte stále by sa to dalo relatívne skresať a ušetriť viac 🙂 držím palce, nech Ti to vyjde podľa Tvojich predstáv.
ps: našich išlo trafiť z toho, že chcem malú svadbu, keďže si vždy predstavovali veľkú tradičnú svadbu, 100+ ľudí, čepenie, redový... hahahaha :D