Môžem ísť na oblátku v kostole, keď som 2x po sebe vynechala svätú omšu?

satanca
8. aug 2021

Môžem ísť na oblátku v kostole keď som 2x po sebe vynechala svätú omšu? Bez príčiny.

mamamasama
8. aug 2021

ak nedelnu, tak nie

lampaska
8. aug 2021

Ak myslíš 2krát po sebe v nedeľu alebo prikázaný sviatok, tak nie, nemôžeš.

darinkaninka
8. aug 2021

@satanca Oplátku si kúpiť môžeš, ale Božie telo prijať v tomto prípade nie.

katarinka289
8. aug 2021

Na oblatku? V tvojom pripade by som nesla nikdy.Najskor skus pochopit o co ide

weronika171717
8. aug 2021

@katarinka289 o co ide? Pýtam sa v dobrom. Môžeš aj súkromne. 😉

babababka
8. aug 2021

Ak si sa potom vyspovedala tak podľa mňa áno.

kristianka2255
8. aug 2021

🤦🤦🤦starosti 😀

lesana25
8. aug 2021

Ty to berieš ako cukráreň? 🙈

katarinka289
8. aug 2021

@weronika171717 mozem kludne verejne.Oblatky jeme ja vianoce s medom.V kostole prijimame eucharistiu,v ktorej je pritomny Jezis. Veriaci vie,ze prijat moze len bez hriechu s cistym srdcom a vynechanie sv.omse je smrtelny hriech

lopka1313
8. aug 2021

Pokial je to pre teba oblatka, tak nie. Nemozes vobec. Lebo ako pise @katarinka289, nechapes o co ide, ked ani nevies, ako sa to vola... Provokacna tema proti krestanom od ateistu?

chrumka120
8. aug 2021

@satanca a s dobrým nikom sa to pýtaš :D

kataina
8. aug 2021

@katarinka289 vynechanie sv. omse nie je smrtelny hriech

katarinka289
8. aug 2021

@kataina 10 Bozich prikazani, svatit sviatocny den,je podla mna nedela a ucast na sv.omsi

elenita
8. aug 2021

@lopka1313 staci sa pozriet na nick 😉

matqa411211
8. aug 2021

@katarinka289 nas tusim ucili ze smrtelny hriech je niekoho zabit, alebo znevazovat ducha svataho

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katus226
8. aug 2021

@ptmt1011 naaahodou, nas ucitelka na nabozenstve ucila, ze to smrtelny hriech je. A ze ak vtedy umrieme, pojdeme naveky do pekla 😈 ale to bola osoba, ktora na hodine nahlas premyslala, ci bol jezis silny, svalnaty a akej farby mal oci, takze tak 🤷

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kataina
8. aug 2021
kataina
8. aug 2021

JK 2, 14
Čo je platné, bratia moji, keď niekto povie, že má vieru, ale nemá skutky? Či ho (takáto) viera môže spasiť?

nevenka
8. aug 2021

@ptmt1011 ano, lebo pokial je katolicka, mala by vediet, ze to nie je ziadna oblatka, ja som dlhe roky bola evanjelicka a dlhe roky mimo akejkolvek cirkvi a toto som vzdy vedela a viem, co je, ako sa to vola a ze to nie je predjedlo pred nedelnym obedom. Takze tuto otazku povazujem za uplnu provokaciu, nic ine.

amanta5
8. aug 2021

@katarinka289 a to je presne to, že 'podľa teba'. ..
Si vari Boží posol? Alebo ktorý Boží posol to povedal?
'Spomni si aby si deň sviatočný svätil' vobec nemusí nutne znamenať účasť na omši.
I Ježiš hovoril zákonníkom a farizejom, že sa verejne modlia pred všetkými, ale to ešte nič neznamená,... je to o tom aký život žiješ nie ako sa prezentuješ.
Autorka:na 'oplatku' by som asi nešla, keď si omšu vynechala len preto, že sa ti nechcelo. Záleží na tom, čomu presne veríš.

zuzanka.zuzu
8. aug 2021

skoncim v pekle ak som si pre oblatku bola aj ked som 10 rokov predtym nebola ani v kostole? 🙊 vsak nikto nevedel ani nevie ci chodim ci nie, boli sme kamoske na svadbe mimo mesto cize to nebolo ani napadne, tak som si jednu dala... keby radsej ulievali toho omsoveho 😉

daasena
8. aug 2021

Ľudia, vám to dobre šlape... 🙈 starosti vyzerajú trochu inak

elementissa
8. aug 2021

Wueeej, zraz fanticiek :D 🤣🤣🤣🤭🤭 pánbožko vám zapisuje absencie, za dve neospravedlnené absencie to bude FX a priamou čiarou do pekla :D

lenkakravcova
8. aug 2021

@satanca Podľa učenia RKC ak vynecháš dva krát omšu v nedeľu, tak určite nemôžeš ísť na oplátku.
A čo sa týka tej oplatky, je vtipné to rozhorčenie vyššie. Nie je to podľa nich predsa len jedenie oplatky alebo chleba, je to jedenie Ježiša s jeho telom, krvou, svalmi.. 😀 Nie len celiatici ale ani vegetariáni to nemôžu jesť. Vlastne každý kto odmieta ludozrutstvo by to nemal jesť.
(ale to už je iná téma..)
Inak mas vtipný názor profilu. Satanka. 🤣

maminkadeticiek
8. aug 2021

Takuto otazku by nepolozil nikto,kto si da taky nick ako ty.Takze vrat sa odkial si prisla.

matqa411211
8. aug 2021

@lenkakravcova uz len ty si tu chybala, uz len cakam ako sa tu zacnes navazat do krestanov, vlastne, uz si zacala....ake smutne od veriaceho