Rodinná oslava - ako je to u vás s alkoholom?

4. apr 2023

Ahojte, aké mavate rodinne oslavy? S mužom sme sa odsťahovali do domu, no je daleko od všetkých. Rodina z každej strany má k nám tak na 2 hodinky cesty autom. Tešila som sa, že budeme všetci tráviť sviatky spolu, mame miesto kde “ich uložiť”. No hneď prvé sviatky má vrátili do reality 🙈 Všetci (moji rodičia, svokrovi, mužov brat so zenou) sa u nás opili, robili bordel, hluk, ja som bola vo vysokom štádiu tehotenstva a v noci sme riešili ich hádky a naháňali každého do postele. Nehovoriac o tom, že vždy niekto niečo v dome zničil (olial stenu, zhodil vazu, atd atd).. Tak sme si povedali dosť, budeme každého volať postupne, najmä po tom čo sa nám narodil synček. Na tieto sviatky sa nám najskôr nahlásili svokrovci že prídu. Reku OK. Potom, že prídu aj moji rodičia. To sme vraveli, že dobre aspoň mám pomôžu pri malému a v domácnosti. No svokrovci si zavolali ďalšiu rodinu (krsnu, mužovho brata s rodinou) a chystajú rodinnú opekačku. Samozrejme s tým, že zase chcú všetci u nás spat. Tak sme s mužom zavolali krsnej aj bratovi a poprosili ich aby prišli inokedy, čo nebol problém. Napísali sme aj mojim rodičom aj svokrovcom, ze sme volali len ich, ze nechceme party opekačku a nechceme aby sa u nás pilo (jasne dať si pivko, víno, či jeden dva poháriky nie je problém ale nie divocina). Na to sa svokor urazil, ze on “nebude na sucho”, ostal doma a všetkých (okrem nás) si zavolal k sebe na opekačku 🙈 Všetci teraz z toho vinia mna, ze huckam muža (pričom muž bol iniciátor, mame dohodu, ze každý riesi svoju stranu rodiny). A to nás čakajú narodeniny maleho čo chvíľa, tak netuším ako to riešiť.. Nechcem aby narodeniny dieťaťa boli zámienka na party pre dospelých… Ako take veci riešite vy?

pink_lady
5. apr 2023

A naco taketo seansy, 2h autom je uplna pohoda na navstevu na otočku. A alkohol? Ja prpste nechapem co toto je za narod, při kazdej sebemensej příležitosti chlastat....a v hentakych mnozstvach to už je intoxikacia, droga. P.S: nie som úplně proti alekoholu ale vyhradne proti velkemu mnozstvu a pred dietatom5v ziadnom případě ...tvoj som tvoje pravidla...

ema22270
5. apr 2023

Toto by mi extremne vadilo, posediet co to popit, okej... ale 3 dni ozran party v mojom dome - ak by sme ho mali, no tak to urcite😆

elly11
5. apr 2023

U nás sa pije tiež pri oslavách a dosť, ale nikdy nie tak ze je bordel.
Skôr zábava.
Niekedy to môj tatino preženie a vtedy ide spať 🤷🏼‍♀️
Niekedy by som ale bola rada aby alkoholu bolo menej.

vanilka83
5. apr 2023

Vo vysokom štádiu tehotenstva by som isto nikoho k sebe nevolala a už vôbec nie na oslavu kde sa nalieva alkohol, keď sa nevedia kontrolovať isto by som ich už nevolala s ohľadom na to ze mam malého syna,maximálne detsku party s tortou a bez alkoholu, aspoň ženy vo vašej rodine by mohli pochopiť ze takéto správanie nie je vhodné na návšteve u niekoho a už vôbec nie keď sú tam deti, chlapi ak chcú nech idú po oslave na pivo do krčmy jednoduché.

marieta777
5. apr 2023

Alkoholici 🙈

zoeeoz
5. apr 2023

@pandusica urcite, zas podla mna je fajn zabavat sa aj bez toho aby sa clovek musel spraskat jak diva svina... akoze napr mne pomoze dat si pohar vina aby sa mi lepsie tancovalo, inak sa moc kontrolujem ale zas keby som bola po 3 flasach, tak to uz tam utieram podlahu vlastnymi satami :D

ouwecka
5. apr 2023

U nas nikto nespi a ani spat nebude,kto pride nech si pekne aj odide a zozenie odvoz taketo pripecene spravanie nech si robia doma
U nas rodina max 3-4 h.zial su to rodina a su aki su takych kamosov si nevyberies tak z ucty ich pohostit kto nesoferuje si vypije a dovidenia
Ked mame grilovacku a dojdu kamosi s kt si rozumieme kazdy sa sprava pricetne mozu byt aj dlhsie napr pol dna
Ale ze chce k nam prist niekto kto sa hentak sprava,nie..a nech je o suchu ked tak..mf

mvagusta
5. apr 2023

To mas teda dobre posahanu rodinu..moja vlastna mama si mi nedovoli liezt do skriniek a vyberat si alkohol,teda vlastne hocico.. ani svokra a to byva pod nami.. snad tvoj dom=tvoje pravidla. Ked sa chce niekto ozierat,moze ist k sebe a chlastat..

autor
5. apr 2023

@vanilka83 nebola to oslava ale sviatky keď som bola tehotná. Boli k nám volaní na sviatky a tento krát tiež. Grilovačku si vymysleli sami. My sme chceli normálne nech sú s nami, vidia maleho, čo to pomôžu ak chcú.. Oslavu sme vôbec nechceli, veď čo take oslavovať na Velkej Noci? 🙈😀

autor
5. apr 2023

@pink_lady to nechápem ani ja :/ keď máš 20 rokov tak vtedy ešte chápem ale proste že v každom veku pri každej príležitosti fľašu ťahať… a celkovo že Tá príde niekto pozrieť na obycajnu návštevu a hneď fľaša na stôl 🙈

andreatytler
5. apr 2023

Toto co opisujes vobec nie je bezne a ani normalne. Za cely svoj zivot som take nieco nezazila a to sme chodili po oslavach vselijakej rodine mojej aj muzovej a vsade bol volne alkohol. Toto nie su rodinne oslavy, to su pijanske party. Na to sa chodi ked ma clovek 20 niekde na chatu, alebo to nejaky pubertiak zorganizuje doma ked rodicia idu prec na vykend.
Pre mna sokujuce ze sa rodicia opiju a este k tomu v dome svojich deti.😲
Toto si ty aj tvoj muz musela zazivat od detstva, lebo pochybujem ze rodicia sa len teraz na stare kolena rozhodli zit party zivot. A tym padom to povazujes za normalne.

Ale teraz si sa stala mamou a to cloveka velmi zmeni. Zda sa ze aj tvojho muza to zmenilo. Je spravne ze to riesite. Budete mat s rodinou problemy, ale stoji to za to.

lilitela
5. apr 2023

Alkoholicka rodina. Netrap sa, nevycitaj si. Bohuzial, budes to mat este tazke a rovno treba zacat trenovat, ako rozne dalsie taketo situacie, (ako reagovat), aj to, ze budes coskoro za ciernu ovcu rodiny. Tak sa neuzierat a nacvicovat rozne frazy a reakcie. Uz len aby manzel vydrzal a nepodlahol, pretoze urcite budu skusat ho zlomit na svoju stranu. Zelam vela stastia a pevne nervy.

ebbi
5. apr 2023

Mne sa nepaci pristup tvojej matky. Ucit ta, ze musis vsetko akceptovat, aby si mala dobre vztahy v rodine je cele zle. Tieto rady a takato vychova ti prinesie v zivote len problemy a zle vztahy v rodine takto budes mat urcite. Cim neskor tym horsie to skonci. Musis si stat za svojim nazorom, stanovit si hranice a to cim skor. Myslim to v dobrom❤

vanilka83
5. apr 2023

Ale ja som to myslela v dobrom, u nás to je bežné že keď majú deti oslavu prídu všetci na obed a ostanú max 4 hodiny potom sa chlapi zdvihnú a idú na víno alebo pivo do krčmy u nás sa vypije tak 1-2 flase vína ku obedu a to sme 6 dospelí.

ema22270
5. apr 2023

Ako tak citam tie komentare, asi vsetci uplne chapu tvoje pocity, aj ja.. ja napriklad tie, nemusim alkohol kvoli detstvu, ale tak ked sem niekto ku nam pride, otvori sa vino. Ja nepijem vobec, alebo max par hltov vina (ked nekojim).
Ked u nas par ludi z rodiny aj prespalo, jasne, ze sa tiez popilo - manzel s nimi, ale potom sme si uz povedali, ze taketo akcie u nas nebudú, myslim prespavacky.. to potom cely vikend zabity a ja zvacsa totalne unavena zo vsetkeho.
Ked chcu, tak ideme viaceri na chatu.

betulinka1
5. apr 2023

Preto su u nas rodinne akcie na chate 🤣🤣🤣 tam si davaju pozor aj opití, lebo skodu budu platit 😉 . Nic si z toho nerob. Podla mna super, ze ste im to povedali priamo a vopred. Nech sa opijú inde a neboj pridu aj k vam ale to sa maju venovat malemu 😉.

mircalla
5. apr 2023

Vobec by sa mi nepacilo, ze niekto ku mne pozyva dalsich ludi bez mojho suhlasu. Tiez svokrovi ide o navstevu ci o to si vypit? To je take slovenske nic nemoze byt bez kvanta alkoholu. Nalievat si sam? Fuha...Ale tiez suhlas s @simka1454 ze tam maju viaceri problem s alkoholom. Tvoj postoj bol spravny
Vidim to jasne, ze svokor si mal vybrat navsteva rodiny ci opijas, vybral si to druhe. To o mnohom svedci

slavomira236
5. apr 2023

Prave koli alkoholu nemam rada navstevy. Vsade ho nukaju a zaroven cakaju ze ho doma vytiahnete. Uz som mala navstevu co som nic nevytiahla tak si clen odskocil vedla do krcmy...aby clovek 2 hodiny na navsteve nevydrzal bez piva alebo chlastu? Ja to doma nedrzim nekupujem

marca12
5. apr 2023

U nas sa nepije vobec asi sme z divnej rodiny.

autor
5. apr 2023

@drahomirrra neboli to zbytky štýlu, že vo fľaši 2 poháriky ale normálne keď ti ostane napr 1/2 flase. A nie je to tak, že prišli na návštevu, sadli do obývačky a my sme im nosili flase kde bolo na dne. Alebo boli u nás 2-3 deň, sedeli von, grilovali a už začali že “nemáš za jeden”, “dones niečo” a pod. tak sme im doniesli otvorenu fľašu (najmä keď jeden chce to, druhý tamto) a urazili sa že im zbytky dávame.. Muž v podstate aj takto chcel to pitie korigovať, že keď donesie “len” 1/2 flase tak vypijú max to, keď celu tak celu :/ A poohovarali nás statočne.. Vtedy sme boli s mužom riadne sklamaní..

autor
5. apr 2023

@ebbi no to je moja mama.. stará škola, ticho bude len aby dobre bolo.. ale to som zvyknutá, že to tak funguje. To by som príkladov vedela dať, len už som fakt nevedela či mne šibe alebo čo, lebo všetci hustili do nás že to je “prehnane” a že “veď si dajú za jeden to bude všetko” no jasneeee.. Ale keď si spätne prehrávam, tak hucali ti, čo naposledy vystrajali..

autor
5. apr 2023

@ema22270 rozmýšľala som, že či vôbec takú tému zakladať ale strašne má to štvalo a jedna časť hlavy vravela, že sme urobili dobre ale druha časť hlavy, že zbytočne problémy, zase sme za zlých atd.. Ale dobre, že som založila, lebo toto sú úplne iné pohľady. Nie je to že 6 ľudí povie, že sa funguje tak isto a 4 že nie. Ale skoro každý jeden píše, že to nie je OK (dokonca ani to správanie “ako doma”). Možno si mnohé poviete, že veď to je jasne, nad čím tá žena mudruje, ale keď človek v tom žije tak si na veľa veci zvykne… Pamätám keď sme ešte len dokončovaní dom a museli sme s mužom mimo SVK a mali prísť nieco dokončiť a poprosili sme svokrovcov či nemôžu prísť do domu vtedy. Oni, že ok ale že prespia lebo sa im neoplati hore/dole v jeden deň, my že OK, neni problém. A pozeráme cez kamery, u nás na záhrade zábava, grilovačka, tancovacka, jasne, že si k nám rodinu zavolali 🙈 Muž to najskôr bral za vtipne, ja za total cudne a keď sme sa potom ohradili, tak že veď tá rodina u nás nespala, že boli len pozrieť a nakoniec sa svokra urazila, že k nám chodiť teda nebude 🙈 dlho nechodila, to je pravda 🙂

ema22270
5. apr 2023

No ja sa s nasimi nestretavam uz takmer vobec - otec alkoholik, ked tam idem, len kvoli mame, ale to je tiez take komplikovanejsie... takze ja celkom obdivujem, ze to este takto zvladas. Podla toho popisu, ako co vsetko opisujes oni sa asi ku Vam tesia len preto, lebo si mozu dobre vypit a vy ste im ako ludia ukradnuti - celkovo je to take zaujimave, ten ich pristup, ze este zavolaju aj ludi ku Vam bez Vasho vedomia. A ze sa im neoplati na pol dna, len na noc... no co Ti poviem, to je take vyuzivanie situacie v ich prospech. Ja by som na toto nemala nervy. Moj otec ked pije, tak byva agresivny a ked mam ist domov a viem ze pije, tak tam radsej ani nejdem, lebo mam z toho normalne triasku. Len nadava a stazuje sa, ze nema peniaze a podobne.
A to, ze teraz nepridu, vies co, mozno sa dobre stalo. Nech si uvedomia trosku, ako sa spravaju, a ked nie, kaslite na to, nezasluzia si, aby Vas to trapilo.
Ja to tiez poznam, ze clovek sa trapi kvoli takymto ludom, ale im je to srdecne jedno, lebo vidia len seba.

babulkomale
5. apr 2023

Tak to je nonsens ta party co mali bez vasej pritomnosti 🤦 aj vy si robite u nich? Neuveritelne.

katka700
5. apr 2023

Dievča, neviem čo napísať, z toho čo si popísala mi pripadás ako zlatá dobrosrdečna žena ktorá chce aby sa rodina stretávala a dobre vychádzala. Svokrovci a švagrovci to neskutočne zneužívajú. Svokor jesitny alkoholik si myslí že je stredobodom vesmíru a všetko sa má točiť okolo neho a jeho fľaše. Svokra má tiež problém keď jej nedojde že je na návšteve u nevesty a nie doma. Akože keď som čítala o tom varení a balení pre druhého syna skoro ma zo stoličky zdvihlo. Švagra chladničkosnorica a jeho bránky preskakujucu nádheru radšej ani nekomentujem. Stojí ti tá ich pomoc za to čo musíš znášať? Uži si kľud a pokoj s mužom a bábätkom. Keď sa odrazia máš ich doma znova. Dobré rady napísané predo mnou nejdem opakovať. Taká oslava v reštaurácii kde zaplatíš obed, nealko, po určitom čase sa zdvihnes, rozlúčis a vysvetlís že ďalšie si hradia sami má v tvojom prípade svoje čaro.

evica17
6. apr 2023

Buď rada že si zorganizovali grilovačku inde, že budete mať pokoj. Nech si takéto veci robia u seba doma,na toto by som ja nebola zvedavá. A stanovila by som si pravidlá,že u vás doma s anepije,kvôli dieťaťu,aký vzor mu tym dávate. Že sa dedkovi a spiju pod obraz boží a iba hádky sú ? J som to ako dieťa neznášala,tieto rodinné oslavy kde sa moj tatko zdruzgal a kecal hovadiny, prípadne ešte iná časť rodiny,jeho kamarátov. Ideálne nemať doma alkohol a máš pokoj. Alebo ho schovať,kde nebudú hladst