Svadba - poďakovanie rodičom

heltova9
31. okt 2021

Ahojte dievčatá, chcem sa opýtať, tie čo ste mali svadbu bez odobierky ako ste riešili poďakovanie rodičom? My by sme chceli len pozvať rodičov pred svadbou nachvíľu pripiť si a poďakovať... A chcem sa opýtať či ste im aj niečo kupovali?
Nejaké to poďakovanie rodičom alebo je to zbytočnosť? Dakujem

ajka0207
31. okt 2021

@heltova9 tak vy si musite poznať rodičov, či im na tom záleží a tak. My sme nič také nemali.

pininka1
31. okt 2021

Ani my sme take nic nemali ani odobierku. Nikto to neriesil, pred svadbou k nam prisli buduci svokrovci aj babka, sedeli sme v obyvacke a kecali o roznych veciach. Ja osobne som aj bola prekvapena ked sa vydavala sesternica ze po obrade sa gratulovalo nie len novomanzelom, ale aj ich rodicia sa vedla nich postavili teda moja teta s ujom a aj im blahozelali. To som zazila prvykrat a popravde som to nepochopila.

vierka0508
31. okt 2021

My sme dakovali pri odobierke ale ak ju neplanujete mat, podla mna je pekne ked si den pred svadbou spolu posedite a tam sa im podakujete. Nie je na tom nic divne, je to pekne gesto 👍

petamich
31. okt 2021

uprimne ja celkovo nechapem tomuto zvyku - ved rodicom aj teraz uz svokrovcom dakujem bezne za veci, ktore pre nas robia, za to, ze nam pomahaju, mamine aj za to, ze ma vychovala, bezne si take veci hovorime - tak uplne nerozumiem tomu, preco by som jej pred svadbou mala dakovat nejako specialne pred ostatnymi a dat jej to vo versoch vyryte na drevene srdiecko a pod. 🤷‍♀️ mozno my sme cudna rodina ale teda nie my sme to nemali, nechceli a ani tomu nerozumiem ale teda my sme mali svadbu v case korony a ako tak pozeram vela veci som rada, ze sme nemuseli riesit 😇 a uz vobec by som nepochopila ak by na svadbe mali stat vedla nas a aj im sa malo gratulovat akoze za co? gratulujem, ze ti dcera neostala na ocot? 🙃

podla mna ako pises, posedte si, pripite si a uplne staci ale vravim, mozno ja som cudna

ivangeline
31. okt 2021

Pred svadnou sme boli vsetci v jednlm byte. Klakli sme si. Odprosili a podakovali. Objali sa a sli na svadbu..

michaela789
31. okt 2021

My tak isto ako @ivangeline. Požehnali nám, odprosili sme a poďakovali, oboch nás objali, vybozkavali, privítali v rodine,.... Mamky si poplakali, môj otec na odľahčenie žartovne pripomenul, že reklamácie neprijíma a šli sme sa brať. Žiadne oficiálne dary z vďačnosti sme neriešili.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
31. okt 2021

@ivangeline
@michaela789 za co sa odprosuje? Ja toto nepoznam...

marca12
31. okt 2021

Ja neplanujem mat podakovanie ani odobierku,prerevala by som to cele. A o darcekoch pre rodicov som este nepocula. Ale ak chcete,tak im dajte. Inak proti tomu nic nemam,je to pekna tradicia,ale nie pre dojimave citlivky ako som ja,mna by to polozilo v slzach tam dakovat 🤭 nedokazala by som ani slovo povedat

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
31. okt 2021

@elizabet173 diky, ja si toto z mojej svadby vobec nepamatam. Tiez nie som velmi na srdcervuce reci...

michaela789
31. okt 2021

@elizabet173
@0silvia0
Áno. Za neposlusnost, za spôsobené trápenie,..... V skratke, za to že sme nie vždy boli dobré deti 😁

0silvia0
31. okt 2021

@michaela789 no to ja by som nemala za co, ja som bola uplne poslusne dieta😁

michaela789
31. okt 2021

@0silvia0 však ja tiež, ja som to len preto že je to tradícia, tak nech sa nepovie, odrapotala a bolo 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaela789
31. okt 2021

@elizabet173 netreba to brať tak vážne, je to len tradícia a zvyk 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eva233
31. okt 2021

My sme nemali klasickú odobierku. Muž síce pre mňa prišiel bola tam jeho aj moja mama, obom sme im za všetko poďakovali a pripili si. Tiež by nejaké ďakovné tabuľky a podobne len u nich zapadli prachom tak sme každej kúpili orchideu ( každá to ma aj radšej ako čerstvé kvety) a bolo tam zavesené srdiečko hlinené a napísali sme tam ďakujeme mama... Obe ich majú už 4 roky na okne. 😉

ivangeline
31. okt 2021

@0silvia0 Za vsetko zle co si urobila rodicom?

0silvia0
31. okt 2021

@ivangeline co prosim?

michaela789
31. okt 2021

@0silvia0 len ti asi odpovedala tiež na otázku - že za čo sa odprosuje.... 😅

michaela789
31. okt 2021

@elizabet173 no však keď niekto nechce alebo o tom nevie, tak to nemá. Ja som nikde ani netvrdila že sa to musí. Len som odpovedala na otázku - že za čo sa tam odprosuje. To nie je žiaden zákon ani pravidlo. Proste sa to tak u niekoho robí, u niekoho nie 😅 nemá to nič s kresťanstvom, je to len neškodný zvyk, ktorý nie je všade známy ani bežný ..... Ako luskanie orechov na vianoce. 😅

0silvia0
31. okt 2021

@michaela789 aha, nejako som to nepochopila😁
@ivangeline ja som mojim rodicom naozaj nic zle neurobila. Vzdy som bola poslusna, nikdy som nic nevyviedla, nesklamala, nikdy som nebola blaznive decko. No co narobim, ja som sa taka uz narodila🤓
Fakt netusim zaco by som sa mala odprosit😳

ivangeline
31. okt 2021

@0silvia0 Ehm. Este na svete nechodil clovek,ktory nic zle nespravil. :D :D Nech hodi kamenom...

0silvia0
31. okt 2021

@ivangeline daj priklad co zle urobi decko ci teenager hodne odprosovania

jankalukasova
31. okt 2021

@0silvia0
Dievčatko sa pýta mamičky:
Povedz mi maminka, aké je to byť matkou toho najdokonalejšieho dieťaťa?
Neviem zlatko, musíš sa opýtať babičky...

jankalukasova
31. okt 2021

@0silvia0 nič v zlom... 😂 ja Ťa úplne chápem, tiež si myslím, že sme boli normálne deti a nič také katastrofické sme nerobili. Keby som prefetovala polku ich majetku alebo niečo obdobné, tak chápem...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
31. okt 2021

@jankalukasova ja viem ze to na niekoho posobi asi pysne alebo co, ale ja som bola fakt take submisivne decko, zakriknute, suchala som s nohami, nepapulovala, az je to blbe aka som bola poslusna, podla mna som mala byt drzejsia, normalne decka aspon vymyslaju a ja nic... 🤷‍♀️ nejaka chyba v programe