Vianoce Ježiško verzus rodičia

22. nov 2023

Baby len zvedavosť, dôvody ma nezaujímajú, ste tu také rodiny ktoré sa rozhodli ze od malička budú hovoriť deťom ze darčeky sú od rodičov? 🙂

mirko84
22. nov 2023

Ano

mariankahr
22. nov 2023

Ja to tiez nijako netajim.. neviem vytvarat alebo sa mi nechce to caro akoze.. 🙂

autor
22. nov 2023

@mariankahr ved toto mňa to vobec neberie celé sviatky a odkedy som mimo rodičovského domova tak som strom ani vianoce nejak neriešila (aj tak som vždy robila 24 a aj medzi sviatky) ale muž ze tento rok by sme mohli mať aspoň strom keď už je malý väčší bude mať 3 ze nech ma radosť

majusikk
22. nov 2023

My sme boli učený že Ježiško nosí darčeky a to isté vravím aj svojim deťom to prekvapenie a ten nádherný úsmev stoji za to vytvárať tu čarovnú chvíľku

autor
22. nov 2023

@mariankahr a rovno by sme mu povedali ze darčeky ma od nás som ešte chcela dopísať

majusikk
22. nov 2023

@majusikk no na toa kopu času

autor
22. nov 2023

@majusikk to je pekne keď to tak viete prežívať a užívať si to, ja sa akosi neviem dokopať do toho, vobec sa mi nechce keďže 15 rokov som bola mimo toho všetkého

smajliica
22. nov 2023

My 🙂 Nikdy jej neklamem v nicom a ani v tomto.

vreckovka2
22. nov 2023

Aj my sne sa tak rozhodli. Klamat mu nebudeme, uz aj vybral sam darcek jeden. A inak k tomu, ze nechces strom a vyzdobu. Nas ma 2,5 a teda na vianoce sa velmi tesi. Najradsej by ozdobil vsetko svetielkami. Chce stromcek. Pamata si stromcek, co mali susedia vonku ozdobeny minuly rok. Az som prekvapena ako to vnima. V obchodoch su vyzdoby. V letakoch vidi ozdobene pernicky, aj on chce tvorit. Neviem, ci sa tomu vyhnes.

anjelicek26
22. nov 2023

Od zaciatku vedia,ze su darceky od rodicov,lebo ich lubime a je to sviatok lasky a pokoja.... dostavame aj darceky od nich.. je to o to krajsie.. nielen dostavat, ale aj davat a robit radost.. uz od mala..

lavender94
22. nov 2023

Tiež sme sa tak rozhodli. Príde mi hlúpe, že sa dieta teší na nejakého imaginárneho človeka, sme ešte aj ateisti. Je to klamstvo ako každé iné, to dieta si akurát vsugeruje, že urobiť niekomu radosť klamanim je v poriadku. Som nszoru, že je krajšie mať radosť s darčeku, ktorý dostane od maminky ocinka, starkej než od ježa. Ja keď som bola mala som nikdy nechápala prečo nám cudzí človek nosí darčeky😂 Jedine, čo je na tom blbe je že pokazí radosť všetkým v školke

nikasmile
22. nov 2023

My máme zavedeného "Ježiška" od mala, tak ako sme mali my. Bolo to pre nás čarovné obdobie. Pre mňa je príbeh o Ježiškovo ako rozprávka. Aj teraz v dospelom veku máme spomienky na detstvo, na krásne Vianoce, nikdy sme to nebrali ako klamstvo.

lucka_ke
22. nov 2023

my sme hovorili, že 1 (zabalený v červenom papieri) je od Ježiška a ostatné sú od nás a od starkých, potom nemal šok, ke´d sa od kamarátov dozvedel ako to je

lalilla
22. nov 2023

Napriklad ja na tie roky kedy som verila spominam ako na najkrajsie vianoce, nikdy naozaj nikdy nato nezabudnem, ako sme cakali, ako zazvonil a potom zrazu boli darceky pod stromcekom. To caro a vzrusenie.
To ze neexistuje som zobrala uplne ok a dakujem rodicom ze pre mna vytvorili to jedine krasne klamstvo, ktore sa v detstve da.
Aj preto mam rada vianoce a aj ked deti nemame, kazdy rok zvonim 🙂 na pocest jeziska 😅 a tesim sa ako mala ze prisiel.

majusikk
22. nov 2023

@lalilla máš úplnú pravdu je to to najkrajšie klamstvo ktoré sa smie na vianoce a vďaka nim sme mali prekrásne vianoce

janinah
22. nov 2023

Keby len také " klamstvá" existovali.tak tu máme raj na zemi.

lalilla
22. nov 2023

Inak ma zaujima ked teda neklamete detom, ze ci im teda hovorite aj ako sa robia deti rovno napr..ked im hovorite vo vsetkom pravdu, ze ich nechcete klamat, lebo ja som este nikdy nepocula o sexe spermii a vajicku ale o semianku v brusku ci vcielke a bocianovi 😅tak ma to na margo toho napadlo. Ked niekomu pride hlupe klamat o jeziskovi

qwer2019
22. nov 2023

@lalilla 😀😀😀 tak teraz musím čakať na odpoveď i ja...

luna11
22. nov 2023

@lalilla u nas jezisko je , to caro je nadherne.ale spermie a vajicka od mala primerane veku..a co je na tom? Deti nedavaju ziadne nalepky a ani tabu nepoznaju...to im len dospeli vnutia.

anjelicek26
22. nov 2023

@lalilla Tak my sme nevcielkovali a nebocianovali,ale biologia - primerane veku, detaily prisli postupne ....a o Jeziskovi neklameme prave lebo sme veriaci.. on nam dal lasku do srdca,zdrave ruky, preto vieme detom pripravit darceky a spravit krasne sviatky.. jednoduche a bez klamstva...na co.. carovne a prekvapenie je to aj tak pod stromcekom...

kuki13
22. nov 2023

U nas tiez nechodi Jezisko ale rodicia. Doteraz si pomatam s nevoulou na to, ked vyslo najavo ze mi rodicia cely cas vlastne klamali. Velmi ma to bolelo a nastrbilo to vtedy doveru aj ked chapem ich motivaciu.

angela85
22. nov 2023

Veď si spravte krásne vaše Vianoce, naučte syna,že Vianoce sú o narodení Ježiša Krista,ktorému traja králi doniesli dary tak aj vy si dávate darčeky. Alebo keď nie ste kresťania,tak to proste berte ako krásny sviatok rodiny,lásky a obdaruvania. Ja niekedy ľutujem,že som s tým nezačala. Lebo ten bordel,že ježiško u nás, v telke Santa Klaus a sladkosti Mikuláš 🤯. Niekedy už ani neviem ako to pomenovať.

canis_lupus
22. nov 2023

My, nebudem svojmu dieťaťu klamať, okrem toho on sa na všetko pýta a neviem, ako by som zvládla nonstop vymýšľať nejaké bájky. A aj tak miluje Vianoce a majú podľa neho svoje čaro, veď to nie je len o nejakej imaginárnej bytosti, ale ja teda rada robím doma "Vianoce" - pečieme, zdobíme spolu stromček, vyrábané dekorácie a darčeky, navštívime celú rodinu a sme všetci spolu doma celé vianočné prázdniny. Mňa dosť urazilo, že mi rodičia klamali o Ježiškovi a potom som Vianoce neznášala, až kým som nemala vlastné dieťa.

canis_lupus
22. nov 2023

@lalilla je trošku rozdiel medzi tým natvrdo klamať dieťaťu a vysvetľovať mu veci primerane veku. Ja som synovi povedala, že muž a žena sa veľmi ľúbia, mojkajú sa a potom dieťatko vznikne v bruchu. Jasné, že ako 4r sa už pýtal, ako sa tam to dieťa dostane, ale povedala som mu, že mu to poviem, keď bude starší. Hádam sa v dnešnej dobe už deťom nerozpráva, že ich nosia bociany, či? 😂

macekovam
22. nov 2023

A načo mu chcete dávať darčeky? Kašli té na to...

merrysa
22. nov 2023

Ja nikdy nezabudnem na ten vydesený pohľad učiteľky v škôlke, keď sa nás pýtali, čo nám doniesol ježiško..a ja že nič..ona pozrela na mňa -nic? A ja že nie, mne kúpili rodičia v obchode 😀😀 od začiatku som žila v realite 😀

pinkmink
22. nov 2023

Ziadne hluposti o jeziskovi,mikulasovi a neviem com vymyslenom,stale vedela ze je to od rodicov a nic by som natom nemenila takto je to prenu lepsie

katkaba1
22. nov 2023

Áno, my, aj keď sme za exotov pre okolie

beata_k
22. nov 2023

Ani u nas nechodi Jezisko. Darceky su od rodicov. A rozziarene ocka a prekvapenie je tak, ci tak.

anickaaa6aaa
22. nov 2023

Pre mňa to bolo krásne obdobie keď ježiško nosil darčeky a vrátila som sa do toho času keď syn tiež veril. Máme na to a aj on krásne spomienky. Je to milé klamstvo. Ale každý nech urobí ako uzná za vhodné. Synovi sme však vštepovali že Vianoce nie si o darcekoch ale o chvíľach strávených s rodinnou a že sa narodil Ježiško...atď.