Zásnubný prsteň - farba zlata

daniel330
14. nov 2023

Prosim kde by som mohol kupit pekny zasnubny prsten s diamantom? A ci radsej upradnostnit zlte alebo biele zlato? Priatelka ma uz striebornu retiazku a nausnice, t. j. asi by sa jej viac hodilo biele zlato. Avsak pacia sa mi viac prstene zo zlteho. Myslite, ze sa nehodi kombinovat zlte zlato so striebrom?
Dakujem za rady

gejb
14. nov 2023

@daniel330 nosi aj nieco zlate alebo výhradne len striebro?
Ak len striebro tak by som volila biele zlato.
Pokiaľ teda nemáš info od nej alebo jej kamosiek aký snubny ma vysnívaný 😉
Kombinácia zlatej+striebornej farby mi príde nevkusna, nehodí sa to k sebe.

andreakotesova
14. nov 2023

Biele zlato máš porodiovane žlté. Časom sa osucha, budeš ho musieť dat porodiovat. A čo tak platina? Inak ja som konzerva, keď to má byť zlato, tak nech je žlté 😅

maryetta
14. nov 2023

Hmmm mna muz poziadal so striebornym. Ale tak chapem ze niekto chce prsten v hodnote 2vyplat.
Tiez som nosila povacsine striebro. Obrucky mame mix biele a zlte zlato uz skoro 11rokov a su stale rovnake. Az na par mini skrabancekov.

lucia7933
14. nov 2023

a co tak sa jej spytat aky by sa jej pacil? teda aspon farbou myslim...
ja som dostala z bieleho zlata a tam ten diamant viac vynikne podla mna ale mne sa celkovo viac hodi biele nikdy som zlte zlato nenosila

luckajozko21
14. nov 2023

Ak nosi 'strieborne' sperky tak asi chod do bieleho zlata. Napr. pre mna by to znamenalo, ze by som bud nosila vsetky strieborne sperky alebo by som nosila iba zlty zasnubak. Co je skoda. Zlte zlato sa so striebrom vacsinou nekombinuje kvoli tomu, ze sa jedna o uplne odlisne kovy. Striebro casom zacierne. Biele zlato ak je nekvalitne, tak tiez meni casom farbu. Co naozaj zostane stabilne je platina, ale tam je trosku vyssia cena. Kazdopadne, ak ides kupovat diamantovy prsten, tak si vyber serioznu firmu. Pekny zasnubny prstienok maju napr v rydl alebo v eppi (obe odporucam, maju normalne diamanty s certifikatmi GIA a podobne) Cca raz za 1-2r treba tie prstienky poslat vyrobcovi na cistenie a prelestenie. Ak sa teda o sperk budes starat a vyberies si od kvalitneho zlatnika, tak urcite nebude biele zlato 'osuchane'. Zasnubny prstienok vyberaj tak, aby ho mohla nosit spolu s obruckou. Aby to k sebe tak nejak ladilo a mohla ho nosit co najdlhsie.

ivkav5
14. nov 2023

@daniel330 ja nosím odjakživa všetky doplnky z bieleho zlata, prípadne strieborné…snubák som tiež dostala z bieleho zlata a obrúčky máme tiež z bieleho 🙂
Nemenila by som, je to takto super a ja som sa tak nemusela vzdať niečoho, na čo som bola vždy zvyknutá a čo sa mi viac páčilo🙂

nikpa
14. nov 2023

@daniel330 ja nosím žlté zlato, priateľ to vedel a videl! Napriek tomu kúpil snubný prsteň z bieleho zlata, že jemu sa viac páči biele 🙄 No išla som ho vymeniť 🤷 takže kúp to čo žena nosí, nie to čo sa tebe viac páči....

lucia7933
14. nov 2023

Ja mam inak zasnubny aj obrucky od Rydl a sme spokojny😊

nikha2809
14. nov 2023

@nikpa súhlasím, ja nosím len žlté zlato, keby mi muž kúpi snubak z bieleho tak sa asi rozplačem

tiezjedna
14. nov 2023

biele zlato v kombinácii s diamantom vypadá najelegantnejšie 👍 Ak priateľka preferuje túto farbu, tak vôbec neváhaj. Ideálne pozeraj po takom, ku ktorému sa dá následne dokúpiť obrúčka (bývajú také kolekcie). Vypadá to pekne a môže nosiť oba na jednom prste po svadbe👍

lucijalucy
14. nov 2023

Keď ma požiadal o ruku, nosila som striebro, takže vybral biele zlato. Presedlala som na žlté zlato, takže samozrejme obrúčky máme žlté a aj šperky nosím žlté zlato.

janicast
14. nov 2023

@daniel330 ja som.so synom kupovala nedavno snubný priamo v izlato.A moja rada..Kup kombinovaný- biele so žltým a briliant-hodí sa k obom. variantam.

k47
2. dec 2023

Ja som nosila vzdy strieborne, pripadne "strieborne" doplnky. Snubak som dostala z bieleho zlata. Zlte by sa mi asi nepacilo. Ale zase obrucky sme si vybrali zo zlteho a nosila som to bez problemov spolu. No nie som ziadna modna ikona 🤷‍♀️. Teraz uz nosim len obrucku (popri dietati).
Urcite mier na to, co sa paci jej, nie tebe 😉. Takze to vyzera skor na biele.

darina746
26. feb 2024

@k47 No ja to mam takto isto, ze som radsej ked nosim striebro, a zvazujeme ake obrucky, tak premyslam nad bielym zlatom. Snubak mam strieborny tak by sa to hodilo k sebe. Vyberali ste podla nejakeho katalogu alebo ste mali svoju jasnu predstavu ci vam priamo v klenotnictve poradili?

k47
26. feb 2024

@darina746 Priamo v zlatnictve sme si vyberali. Obehali sme ich niekolko.

darina746
26. feb 2024

@k47 Ja si pozeram na nete kadejake ci uz prstene alebo zlatnictva, len radsej by som si takto zistila viac ze kto si dal ake robit. Predsa len ist radsej do niecoho overeneho. A na co ste pri vybere konkretne dbali alebo na com ste si davali zalezat? Davali ste si robit nejake katalogove ci na mieru ?

k47
27. feb 2024

@darina746 Máme také vcelku obyčajné, bez kameňov, s jemným vzorom, nie príliš hrubé, aby netlačili. Jediné upozornenie, čo si pamätám, je, že keby sme chceli nejakú povrchovú úpravu typu matné, tak sa časom zleští (ale asi sa dá znova prebrúsiť). Inak len chodiť a skúšať.

lealikk
18. mar 2024

@darina746 My sme si davali zalezat hlavne aby nam velkost sedela 😀 No vyberali sme si aj spomedzi katalogovych, ale nakoniec sme si davali robit na mieru v 3D Zlatnictve. Takze my sme nechodili a neskusali, na to nebol cas akosi vtedy 😀