Ako zvládnuť sťahovanie?

12misulik12
6. feb 2015

Dobrý deň,chcela by som sa vas nieco spítať ale aj pre radu som prišla.S partnerom by sme sa chceli osamostatni ale nevieme či to zvládneme.Máme 11 mesačného syna.Naše vydaje su okolo 600 eur.A s partnerom máme 920 eur.Chcely by sme si zobrat hypoteku a kupit si byt.Tak plus k tym 600 este 250 eur.
Tak teraz nevieme či sa nám to polati aj niekam stahovať.Chela by som iba radu ako vy to zvladate?!Dakujem :D 🙂

warholette
6. feb 2015

1. 600+250 je 850, ak mate prijem 920, tak vam zostane 70 Eur.
2. Ak mas pocit, ze to nezvladate, zniz vydaje alebo zvys prijem.

miku1
6. feb 2015

@12misulik12 Neviem, čo všetko si zahrnula do výdajov, ale ak si nezabudla naozaj na žiadnu položku, fakt žiadnu, tak rezerva 70 € mi príde naozaj veľmi malá. Takže ako píše @warholette buď znížiť výdaje, alebo zvýšiť príjem. Inak to bude veľmi veľmi ťažké.

hradnapani
6. feb 2015

@12misulik12 ak vam ma zostat tak malo penazi, tak to bude mozno zivorenie. Lebo vzdy sa najdu aj nnejake neocakavane vyssie vydavky (uz len lieky vedia pekne zatocit s rozpoctom). a co samotne poplatky za reziu bytu? tie su bezne okolo 100 eur, plus minus, ako kde (elektrina, plyn, voda, teplo) - ratali ste ich uz do vasich vydavkov?