Aké kroky podniknúť, aby mi platil výživné načas?

27. nov 2022

Ahojte..cca pred 2mesiacmi sme mali s exom súd,kde mu stanovili platiť výživné najneskôr do 25 dňa v mesiaci.Plati ho vzdy po funuse a robil to tak aj pred súdom.Vtedy mal termín do 21dna v mesiaci a veselo si platil 28meho alebo posledného,proste ako mu to vyhovovalo.V dany mesiac ho vzdy zaplatí ale proste s omeskanim.Podla mňa,by mal tento termín dodrziavat,nakolko mu to urcil súd.Mozem podniknúť nejaké kroky aby to platil načas?nejaky "pozdrav" od mojej pravnicky dajme tomu?a ak by ignoroval aj to,tak čo dalej?ak máte prosím skúsenost,tak prosím poraďte,ďakujem pekne😊

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
27. nov 2022

ja som sa s týmto stretávala celé roky. ex nezaplatil nikdy načas. aleže ozaj NIKDY.
bežne meškal s výživným aj 2 týždne. Aj som sa radila - ale len v rodine že čo s tým, len nikto mi neodporučil aby som to riešila súdne....
dôvod? načo sa naťahovať , aj tak súdna vymožiteľnosť je mizerná....

deti95060810
27. nov 2022

@zoro9836 možno si nepochopil, autorka asi hľadá niekoho kto sa s tým stretol, popr. ako to riešil - ak vôbec riešil...

pribinak
27. nov 2022

Toto nie je nijak postihnuteľné

agatky
27. nov 2022

Smer exekutor s rozhodnutim od sudu 😊

autor
27. nov 2022

@zoro9836 a ty na co reagujes keď nemáš adekvátnu odpoveď??nechapem toto..človek zadá otázku a stále sa nájdu individuá ako ty co nie su schopny normalnej odpovede len rypat..musíš mat strašne nudny život 🤣🤣🤣

autor
27. nov 2022

@deti95060810 ďakujem ti za odpoveď..a riešila si to potom súdne??ja som niekde čítala,alebo počula ze poslat akoby vystrahu cez právnika a keď to nadalej nebude dodržiavat tak mu mozu siahnuť na vodicak..len neviem ci to je pravda

autor
27. nov 2022

@pribinak vies to prosím ta na 100%?na co potom súd určuje termíny?mohli rovno povedat a aj zapísať do zápisnice,že nech to plati ktorýkoľvek termín v danom mesiaci,ci??

autor
27. nov 2022

@agatky môže mat nejaky postih?

agatky
27. nov 2022

Moze mu to zacat strhavat exekutor vzhladom na to ze neplati nacas a tym porusuje nariadenie sudu

autor
27. nov 2022

@agatky ďakujem pekne za radu😊skusim ho ešte upozorniť na to(exa)a keď nepomôže tak pojdem za exekútorom lebo toto je už non sens

kari55
27. nov 2022

Exekúcia sa dáva na dlžné aj meškajúce výživné

agatky
28. nov 2022

Neni zac 😊 laik s vlastnou skusenostou 😂

drzaopica
28. nov 2022

@zoro9836 mat doma takeho chlapa ako si ty ubijem ho🙂trepes o nicom v kazdej teme cele dni ty nemas co na robote?

autor
28. nov 2022

@drzaopica ty si moj clovek🥰🥰