Aké výživné môžem žiadať, keď bývalý partner zarába 800 eur?

2. sep 2020

Kolko mozem.ziadat vyzivne ked ex zaraba 800e ma jednu vyzivovaciu povinnost,tam plati 80 e,mne dava 60,ale chcem viac,kolko mozem pytat??Dakujem

deti95060810
2. sep 2020

záleží na aké veľké dieťa....ale z 800 e veru veľa nie...

klarissa25
2. sep 2020

no moc vyskakovať pri tomto plate nemôžeš....

autor
2. sep 2020

@deti95060810 mala ma 3,5 roka

autor
2. sep 2020

@klarissa25 ale aspon takych 100 e by mohli schvalit nie?

majkeel
2. sep 2020

Mal by platit aspon 100-120 eur, nech si najde lepsiu pracu. Nemal deti robit, ked na ne nema.
Ak da na deti 200-250 eur, z 550-600 eur musi este stale v pohode vyzit.

deti95060810
2. sep 2020

záleží od sudcu....

eliska13
2. sep 2020

@majkeel od chlapa pekný prispevok
Autorka ty vieš koľko Ta mala "stojí" platíš krúžok?pýtala by som 150 nech aspon 100 prisúdila aj tak je to na smiech.Kamartkinmu mužovi povedali, že má vzdelanie a býva v dobrom meste nech hľadá lepšie platenú prácu, alebo si nájde brigádu.

fokuska
2. sep 2020

Vypocitaj na dieta vydavky a pytaj podla toho. Ine by bolo, keby ze spocitas ze ti treba 300eur ale otec ma plat 6000, tak sa pytas kolko z takeho platu pytat - kvoli tomu aby sa dieta podielalo ny zivotnej urovni rodica.
Primarne sa to odvija od toho ake su naklady na dieta - takze vypocitaj alikvotnu cast byvania, energii, benzinu na vozenie do skolky/na kruzky/k lekarovi, poplatok za skolku, stravu v skolke, stravu doma, drogeriu, oblecenie, obuv, kruzky, vylety, v pripade ze erie pravidelne nejake lieky, tak tie, pripadne rehabilitacie a pod - a podla toho ziadaj. Ak to bude prilis vela k platu otca, tak sud rozhodne co je primerane.

deti95060810
2. sep 2020

@majkeel prečo by si mal nájsť lepšiu prácu.... to mu nikto žiaden súd nemôže nakázať... možno že dotyčnému to takto vyhovuje, popr. je to jeho práca ktorú robí rád...😉

eliska13
2. sep 2020

Vieš ty môžeš pýtať aj 200 eur, keď vieš, že mala išla do škôlky treba kúpiť oblečenie, stravu, od nej chcela sudkyňa vyčíslenie koľko platila za malú za 3 m či kúpila bicykel, topánky, lieky z lekárne, novú posteľ...priprav si bloky cca koľko minas

fokuska
2. sep 2020

@deti95060810 Ano, v pripade, ze rodic zaraba napr. minimalku, alebo aj inu sumu a v jeho regione, meste, s jeho kvalifikaciou zarabaju ludia ovela viac, tak sud berie do uvahy, ze aj on ma moznost zarabat viac (znacne, nie ze 10eur rozdiel) a tym padom sa moze zdat, ze zamerne ma nizky prijem. Ono sa to asi vacsinou deje vtedy, ked sa z toho chce rodic uplne vykrutit a tvrdi, ze nema z coho platit a ziada preto o minimlane vyzivne.

eliska13
2. sep 2020

@deti95060810 minule bola v TV reportáž kde chlapovi prisúdili toľko, že mu naozaj takmer nič nezostávalo úplne záleží od sudcu

eliska13
2. sep 2020

@fokuska hlavne veľa mužov sa dohodne zázračne so zamestnávateľom, keď má ísť o alimenty na novom platovom dekréte kde je nižšia suma a ostatné dostane bokom.To bol aj príklad mojej kamarátky kde z VŠ managera sa stal chlap s platom predavača tak začali skúmať ako mohol platiť leasing, roky predtým zivit rodinu, k moru...boli rôzne výhovorky dostal som od rodičov, pomohli mi...myslím, že sudcovia už majú tieto prípady prekuknute

deti95060810
2. sep 2020

ženy veď viete ako to tu na sk chodí.... 😉

nika3136
2. sep 2020

Mne sa paci tvrdenie, ze otec nema velky plat, nema z coho 😃 ale mama musi mat z coho obliect, nakrmit aj ubytovat. Ach. Kazdopadne si nemyslim, ze 60€ je dost. Rovnakym dielom ma prispievat aj matka ale povedzme si pravdu, pride zima a jedny kvalitne topanky tolko stoja.

deti95060810
2. sep 2020

@nika3136 no ak nechodí dieťa do MŠ tak ti kľudne na súde môžu povedať že je to aj dosť.....😉
a to ešte nevieme či ocinko neplatí aj nejaké dlhy, pôžičky, ..... aj to sa ráta .

majkeel
2. sep 2020

@eliska13 Som z rozvedenej rodiny, otec navyse skoro zomrel, mama nas vychovala sama. Tiez sme si nevyskakovali, ale mali sme pekny zivot na zazitky, aj ked nebolo na dovolenky. Preto som za spravodlivost. Ani malo, ani prilis prehanat, tak akurat, aby sa nikto normalny z oboch stran nestazoval.
Nemam rad, ked niekto skrbli na svojich detoch a zase nemam ani rad, ked sa zongluje s cislami, aby ex mohla dlho po rozvode sediet nezamestnana doma s vylozenymi nohami a pozadovat pomaly 25 a viac % z platu strhaneho otca v praci a este mu ako bonus branila v styku s dietatom.
Idealne by malo dieta dostavat od bezneho otca (zo strednej triedy) 150-300 eur mesacne. Podobnu, ci o trochu mensiu sumu by mala pridat matka, ratajme ze sa zase viac stara a to dieta ma potom pekne nadstandardnu zivotnu uroven.
Davat menej je ubohost, (zase chapem, ked niekto zije v hladovej doline, ale tam maju zase nizsie naklady a docasne sa da zdvihnut zadok, ist na nejaky cas do zahranicia) a viac je uz zase vypocitavost.

panelacikova
2. sep 2020

Pri 800 eurovom čistom plate si myslím, že na každé dieťa by mohol pokojne dávať 150 eur. ak vezmeme do úvahy, že matka ešte nepracuje alebo pracuje krátko, lebo doteraz bola na RD, tak prakticky nemala dokopy z čoho žiť, kým on "kráľoval" so 660 eurami v čistom, ak dobre rátam. ešte bude rozhodujúce, koľko zarobí matka. ak otec 800, ale matka 1500, ťažko dosiahne vyššie výživné, než mu vypočítali.. čiže než je tých 80 na pôvodné dieťa a 60 na "nové" dieťa..

mondolina
2. sep 2020

@deti95060810
Dlhy a pôžičky nemajú nič s výživným, nakoľko povinná vyživovacia povinnosť je nadriadená iným výdavkom.

simuskaaa123
2. sep 2020

Môj ex preukázal na súde 867e plat a dali mu 170e na 4 mesačne dieťa a ze každé 3 roky môžem žiadať o cca 60e viac

mogaa
2. sep 2020

vyživovaciu povinnosť majú obaja rodičia, nielen otec ale aj matka.....takže rovnako záleží od príjmu matky ako otca....a samozrejme najhlavnejším kritériom sú reálne náklady na dieťa, ktoré matka preukáže a súd ich uzná....

nika3136
2. sep 2020

@deti95060810
Viem, sme na Slovensku. Sama som z rozvedenej rodiny, nastastie ked islo o vyzivne, uz sa ma to ani netykalo. Ale otec si priznal minimum, pritom zaraba velmi pekne na nase pomery a to, co uznali ako vyzivne bol vysmech a nepokrylo to ani polovicu vydavkov na studium 😀 tak neviem nac si dopekla ludia robia deti, ked im nevedia zabezpecit seriozny zivot (a myslim to celkovo, nie len na muzov). Aj keby sama nemam, dam tomu dietatu, ktore sa na svet nepytalo. Ked uz maju pocit, ze tie peniaze davaju matke, nech kupia oblecenie, vybavenie, drogeriu.... mam tiez malu dceru a za 60€ jej idem teraz akurat objednat tie zimne topanky kokos....

fokuska
2. sep 2020

@deti95060810 Ak dieta nechodi do MS, tak je 60-80 eur dost? To pokryje alikvotnu cast na byvanie (energie, miestna dan, odpad, poplatky za spravu, pripadne najomne...), na stravu, na drogeriu, na pripadne lieky, na oblecenie a obuv, na nejake kruzky, alebo aktivity, vylety...?

A tiez pozicky, dlhy... to je fuk, prednost ma vzdy vyzivovacia povinnost. Mas akesi skreslene predstavy...

simuskaaa123
2. sep 2020

Q co sa týka dlhov.. Hej ex si platí aj dlhy, alw to sudkynu nezaujímalo. Jedine co mu povedala, že 300e, ktoré mesačne dáva mame je veľmi veľa a to si ma okresat

autor
2. sep 2020

No mala chodi do skolky,a len skolka ma vyjde 50 e mesacne a kdu su este ine veci

yellow28
2. sep 2020

Tak moj ex zarabal cca 1300 eur v cistom mesacne, dcera mala 12 rokov. Ja som ziadala 175 eur, prisudili mi 145 eur... Bolo to pred 8 rokmi, ale aj tak mi to prislo malo...

lenka0714
2. sep 2020

@simuskaaa123 každé 3 roky? A nevieš ci sa dá žiadať aj keď chodí stále do skolky?

simuskaaa123
2. sep 2020

@lenka0714 no moja mala 4 mesiace a sudkyňa že za cca 3 roky stúpnu náklady o 60e, že nech mi posiela o 60e viac a ze nemusíme ísť nidky na súd. Ja viem, že bez súdu viac nedostanem aj keď povedal jasne áno :D a ona potom ze vždy o 3 roky stupne o 60e viac.. Ak sa vám zvýšili výdavky, ktoré viete preukázať tak prečo si ne skúsiť podať návrh..

lenka0714
2. sep 2020

@simuskaaa123 ďakujem 😉