Bývanie v spoločnej domácnosti pred rozvodom

laurita13
29. okt 2015

Mám takú otázku. Môj priateľ podal žiadosť o rozvod, pretože manželku nemiluje a ani ona jeho a iba sa hádajú. Ale stále bývajú v jednom byte, akurát že spolu nežijú. Za nejaké 2 alebo 3 týždne mu určia dátum prvého pojednávania. Budú ich chcieť rozviesť, aj keď bývajú v rovnakom byte? Vopred ďakujem za odpoved

sue
29. okt 2015

@laurita13 pri všetkej úcte, teba do toho nič 😉

K otázke - áno, niektorý sudca prihliada aj na to, či manželia spolu žijú v jednej domácnosti - ak by sa tak nenávidli, už dávno by sa jeden z nich odsťahoval, hmm? 😉

janka2501
29. okt 2015

Moj ex manzel sa odstahoval s uz mojho bytu 5 mesiacov pred podanim ziadosti. A o dalsich 6mesiacov nas rozviedli.

sissy27
29. okt 2015

@laurita13 pokiaľ tam nie sú deti a obaja s rozvodom súhlasia, tak ich s najväčšou pravdepodobnosťou rozvedú hneď na prvom pojednávaní... no a jedna vec je rozvod, druhá vec je majetkové vysporiadanie, to sa môže vliecť roky... trošku sa čudujem, že stále žije pod jednou strechou s exmanželkou a nie s tebou, no ale tak čo už ...

pribinak
29. okt 2015

@laurita13 aj rozvedeni exmanzelia mozu spolu byvat v 1 byte, nie je to nic extra vynimocne, ak nema ani jeden ani druhy kam ist a nemaju peniaze na vyplatenie toho druheho

sudca sa pyta ci spoku intimne ziju, ci spolu hospodaria a ci pretrvava dovod/pricina, ktory bol dovodom preco podali navrh na rozvod

preco este byva s manzelkou? ved ked sa fakt rozvadza chodte byvat spoku, cudne, co ho ori nej drzi, ked je pri nej nestastny

bonaqa2013
29. okt 2015

rozvedú ich do 30 minút.... kto by už len dospelých ľudí presviedčal.... 😒 😒 😒

jani_uk
29. okt 2015

@sue Jak ju do toho nic? Ma priatela ktory sa rozvadza, a nesmie sa tu ani opytat obycajnu otazku? Keby sa pytala kvoli susedovi, tak jasne, ze ju do toho nic, ale neprehanaj.
@laurita13 ked sa obaja vyjadria, ze sa chcu rozviest, a este ak nemaju ani deti rozvedu ich hned s velkou pravdepodobnostou.