Súhlas s rozvodom

katys1
1. apr 2016

ahojte baby,je rozdiel ked sa do ziadosti o rozvod napise ze s tym manzelka suhlasi alebo je lepsie az pri pojednavani vyjadrit svoj suhlas s rozvodom.Totizto moj muz sa chce so mnou rozviest ale tak,ze ,,v dobrom,,a ze napiseme ziadost o rozvod spoločne.Aky je v tom rozdiel?Dakujem

mihula
1. apr 2016

a suhlasis?Lebo ak nie aj tak vas rozvedu po roznych tahaniciach.Ja by som chlapa co ma nechce,nechcela.A ci sa rozvediete v dobrom alebo v zlom ti moze byt jedno.V dobrom aj v zlom plati pri svadbach

rheuska
1. apr 2016

Myslim, ze ak suhlasite obaja, tak Vas rozvedu bez prietahov a ak nie tak az sud. Aspon tak mi to jeden kamarat vysvetlil velmi davno.

katys1
autor
1. apr 2016

@mihula ja suhlasim a chcem to mat rychlo za sebou...

mihula
1. apr 2016

@rheuska čo to pises?nechapem,ze ak suhlasia obaja tak vas rozvedu bez prietahov a ak nie tak az sud? aA ak budu suhlasit vysvetli mi kto iny ako sud ich moze rozv

mihula
1. apr 2016

@katys1 no ak suhlasis v navrhu na rozvod to vobec nemusi byt.Ten kto podava navrh na rozvod,nech si tam napise,co chce.A az na sudnom pojednavani ty povies,čo chces.A teda,že nezijete spolu sexualne,že uz ste odlucení,ze.....a ja neviem co.A ked poviete,že spolu uz nechcete zit /neviem ci mate deti,a ze sa viete dohodnut ohladom deti/si myslim,ze nie je o čom

rheuska
1. apr 2016

No rozvadza sud tak ci tak, ale netreba zdlhave pojednavania so svedkami a dokazovanim.

katys1
autor
1. apr 2016

@rheuska tak to nechcem naco to natahovat a vrtat sa v tom aj tak uz dost co tam vsetko treba napisat

bonaqa2013
1. apr 2016

ja som mala pri rozvode právnika, a prvé čo sa ma opýtal bolo, či súhlasím, s rozvodom alebo nie. pretože ak súhlasíš - tak sa napíše že čo sa ti v mm nepáčilo a prečo vlastne súhlasíš s rozvodom. ale ak nesúhlasíš, tak treba inú taktiku pretože treba súd presvedčiť o tom, že máte šancu ešte na manž.. ale popravde, ak dá chlap na rozvod tak ja by som už súhlasila. Keď vojnu tak vojnu....

bratislavcankanm
1. apr 2016

@katys1 neviem, ci existuje nieco take, ze "napiseme ziadost o rozvod spoločne", to som este nevidela... ale nie som odbornik... normalne, jeden poda navrh na rozvod ("Navrhovatel") a sud potom vyzve druhu stranu ("Odporca"), aby sa k navrhu vyjadril, co Odporca moze ale nemusi pred pojednavanim urobit. Tak ci tak, na sude potom vyzvu Navrhovatela, aby si povedal svoje, cize v podstate zopakoval co uz uviedol v navrhu na rozvod. Nasledne sa vyjadruje Odporca. Oboch sa sudca pyta, ci pripustaju alebo odmietaju obnovenie spoluzitia... ak obaja uvedu, ze odmietaju zotrvanie v manzelstve, tak je rozhodnute, manzelstvo sa rozvadza.

timea7
1. apr 2016

@bratislavcankanm
@katys1
my sme písali žiadosť o rozvod spoločne. Ak obaja dospejú k bodu, že ďalej spolu je to len predlžovanie agónie, trápenie, tak na tom nevidím nič zvláštne. Ak sa dvaja chcú rozísť ako ľudia a nemienia plniť vrecká právnikov, tak je toto schodnejšia cesta. Napísali sme návrh, samozrejme, že tam jeden figuroval ako navrhovateľ a druhý odporca, aj keď proti tomu neodporoval....v tom návrhu už bol zakotvený návrh na výšku výživného na dieťa, na ktorej sme sa dohodli, čo nám odklepli Rozvod trval päť minút, bolo jasné, že sme na všetkom dohodnutí, tak nemalo zmysel nerozviesť nás hneď. A to sme spolu bývali.

katys1
autor
2. apr 2016

Baby jasne,že suhlasim,ked to bude trvat 10 minut aj to je dost pre mna, sa bojim,že sa tam zosypem aj ked už chcem,aby vypadol z domu,len neviem čo s bytom chce dost penazi odo mna zan...

timea7
2. apr 2016

@katys1 byt je predpokladám že vás oboch, tak sa dá predať a peniaze si rozdelíte, ak chceš v ňom zostať, tak ho budeš musieť vyplatiť, muž málokedy býva tak veľkorysý, že žene a deťom byt nechá...

saurian
2. apr 2016

@katys1
na rozvod sa nepise "ziadost" ale "navrh". napise ho jeden z manzelov. moze pripojit vetu/podpis, ze druhy suhlasi. aj tak vsak sud vyzve (pisomne listom) toho druheho manzela aby sa k navrhu vyjadril. takze je to v podstate jedno.