Chcem podať žiadosť o rozvod

1321987
12. nov 2016

Ahojte. Potrebujem poradit ohladom napisania rozvodu. Máme 18mesacnu dcérku a dom kt. Je napisany na muza a ja tu s nim byvam a aj s dcérku. Máme uver 12000e z uctu sa stahuje 186 e mesacne. Mame spolocny účet chodi mu tam vyplata a materská a uver stahuju. Neviem ci treba napisat najprv rozvod ci ziadost o vyzivne al pridelenie dietata al majetku

srnkaknm1
12. nov 2016

Najskor ziadost o rozvod a v tom je starostlivost o dieta a vyzivne majetok sa riesi na majetkovom neskor a tiez zalezi ci ten byt tvoj nadobudol pred manzelstvom alebo pocas a urcite chod vybavit vlastny ucet az sa dostanes k peniazom a na socialke si zmen cislo az ti to posielaju tam vsetko.

1321987
autor
12. nov 2016

A manzel nema účet a pozicku bufem ja platit

1321987
autor
12. nov 2016

A ziadost o rozvod nic viac

srnkaknm1
13. nov 2016

Tak to uz je na tom ako sa dohodnete zrejme je to tvoj ucet ale ak je to pozicka pocas manzelstva aj ta ide na polovicu

mirica
13. nov 2016

@1321987 .....je to podla toho, či sa viete rozumne dohodnúť na výživnom do rozvodu. Ak nie.tak najprv sa podáva žiadosť o úpravu práv a povinností k dieťaťu do rozvodu. Ak nechce platiť vôbec, podáva sa to spolu s predbežným opatrením(tam by sa malo rozhodnúť do 30 dní) Ak ti nedáva vôbec žiadne peniaze, je možné podať rovno aj žiadosť o výživné na manželku (teda na teba). súčasne môžeš podať aj žiadosť o rozvod. Tu by som ťa upozornila, že výživné na manželku je vyššie ako príspevok na rozvedenú manželku, takže ak nemáš finančné prostriedky, tak žiadosť o rozvod je lepšie podať až ked nastúpiš do roboty. Rovnako , ako jeho manželka máš právo užívať jeho nehnuteľnosť...teda môžeš zostať bývať v jeho dome. Vysporiadanie majetku je až po právoplatnom rozsudku o rozvode (ak sa neviete dohodnúť).