Chcem si dať súdom zveriť dcérku

amalka2021
30. máj 2023

Chcem sa opýtať chcem odísť od priateľa lebo už si nerozumieme máme 10 mesačne dieťa spolu.chcem si zveriť malú do svojej výlučnej opateri.ako prebieha súd môžem odísť aj teraz pokiaľ nebude súd.nakoľko má zlú minulosť a už má jedno dieťa a nestará sa ani alimenty neplatí.

tanyag
30. máj 2023

Môžeš odísť kedykoľvek...aj hneď

amalka2021
autor
30. máj 2023

@tanyag a keď mi bude v tom brániť? Zistila som veľa vecí o ňom napríklad to že má dieťa neplatí na neho alimenty ma súdom dane každú parnu sobotu z malim byť.aj to že mal z 12 ročnou styk.bude súd prihladat aj NATO

tanyag
30. máj 2023

Ak ti bude brániť, tak zavolať políciu...a hneď v ten deň, alebo na druhý napísať žiadosť o zverenie dieťaťa tebe...a napísať tam všetky skutočnosti ale pozor, musíš mať na všetko dôkazy...to, že si zistila, že mal styk s maloletou a nemáš o tom dôkazy by som na súde nevyťahovala...lebo je to slovo proti slovu a môžeš z toho mať problém ty, keď on na teba podá trestné oznámenie za krivé obvinenie...to, že má iné dieťa a neplatí a nestretáva sa...je jeho problém...spomenúť to môžeš, súd určite o tom záznam má, ak má súdom určené alimenty a stretávania...a vlastne...na tvojom mieste by som hneď teraz tú žiadosť o zverenie písala...a hneď zajtra niesla na súd...a ak máš kam odísť...tak choď aj teraz ak to je také zlé...

horty99
31. máj 2023

@tanyag Nehovoríš pravdu , polícia s tým nič neurobí. Keďže je otec - nemusí malú pustiť a polícia s tým nič neurobí. Ona odísť môže. Čiže najskôr súdom zverenie dieťaťa do svojej starostlivosti - a až potom volať políciu. Kým nemajú rozhodnutie súdu - je to brané že sú obaja rodiča a na dieťa majú rovnaké právo.

tanyag
31. máj 2023

@horty99 ale no...ak je otec agresívny a neviem čo, tak je v záujme dieťaťa, aby odišlo spolu s matkou...veď to dieťa neberie do iného štátu, neskrýva sa, otec bude vedieť, kde sa dieťa nachádza...všetko sa dá, ak človek chce...čiže podľa teba má matka aj s dieťaťom trpieť pokiaľ súd nerozhodne? to môze trvať ak niekoľko mesiacov...sú aj krízové centrá pre matky s deťmi atď. ona dieťa neuniesla/neunesie...ona dieťa vzala/vezme tam, kde mu bude lepšie...

tanyag
31. máj 2023

@horty99 a 10 mesačné dieťa nenechajú u otca 🙂

horty99
31. máj 2023

@tanyag Ale ho otcovi ani nik nezoberie. Áno pokiaľ muž nerobí problém - je to ok ak žena odíde...pokiaľ s tým poblém nemá. Alebo ak príde polícia a muž je agresívny - majú sa o čo oprieť , opitý detto....Pokiaľ je normálny - a povie nie dieťa neodíde , polícia s tým reálne bez rozhodnutia súdu nič neurobí - nemá sa o čo oprieť.

tanyag
31. máj 2023

@horty99 No ok, ale autorka sa pýtala, že ak jej partner bude brániť v odchode...nemôze ju prinútiť ostať niekde, kde nechce...a tým pádom by som volala políciu a samozrejme dieťa ide s matkou...myslíš, že polícia by povedala matke 10 mesačného dieťaťa nech ona odíde ak chce, ale dieťa nech nechá otcovi? to by bolo v záujme dieťaťa?...veď nikto mu právo na návštevu dieťaťa nezakazuje...ale 10 mesačné dieťa patrí k matke...

horty99
31. máj 2023

@tanyag Ale ty nechápeš jednu zásadnú vec - že polícia s tým nemá nič spoločné. Pokiaľ nebude agresívny , opitý a povie dieťa ostane tu , tak dieťa ostane tam. Polícia úplne nerieši tieto veci . Jedna vec je dojem , druhá vec je právne možnosti samotnej polície. Polícia neskúma čo je v záujme dieťaťa , to skúma súd, sociálka. V prípade že nebude mať ona rozhodnutie súdu , buchne polícii pred dverami a ona nemá dôvod ho predviesť , resp.mu zabrániť aby si dieťa nechal. Do rozhodnutia súdu / neodkladného opatrenia si skutočne môže dieťa on nechať , nech sa ti to zdá akokoľvek " čudné ". Preto v prvom rade - neodkladné opatrenie.

tanyag
31. máj 2023

@horty99 ja chápem, ty si nepochopila asi, čo som ja písala...ja som napísala, že ak bude agresívny atď. v podstate to isté ako ty..