Môže súd zveriť dieťa starým rodičom na víkendy?

Zodpovedané
14. sep 2019

Dobrý večer,

chcela by som vedieť, či môže súd zveriť starým rodičom dieťa na víkendy. Starý otec pije aj s mojím ex. Jeho otec ma pred dieťaťom škrtil. Bojím sa o dieťa. Priateľ ma v minulosti kvôli alkoholu dostal do Pezinka. Podrezala som si žily, lebo som to psychicky nezvládla. Lieky neberiem. Lekár mi poradil opustiť priateľa.

Ako mám postupovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

súd môže upraviť styk aj so starými rodičmi.

Prihliada ale na to, že v akom rozsahu má otec dieťaťa upravený styk a v prípade, že otec dieťaťa žije v spoločnej domácnosti so svojimi rodičmi, nevidím dôvod na úpravu styku so starými rodičmi, keďže ho reaálne realizujú v čase, kedy je dieťa u otca.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu