Daňový bonus pri striedavej starostlivosti

shanis
8. mar 2014

Ahojte, viete mi prosim poradit, ako to je s vyplacanim danoveho bonusu pri striedavej starostlivosti? S ex sa neda na nicom dohodnut. Nakoniec teda on pobera rod.pridavky a ja si uplatnujem danovy bonus, ale vobec sa mi to nepozdava. Podla zakona, aspon ja som to tak pochopila, ma v prvom rade na bonus narok matka...je tomu tak ale aj pri SS? Jeden rok mi urobil taky podraz, ze mi tvrdil, ze on si neuplatnoval bonus na deti, tak som si ho u zamestnavatela uplatnila ja a ked mi ho vyplatili, tak ten blb mi s kludom anglicana oznamil, ze on si ho uplatnoval tiez. Az mi prislo zle, bojim sa, aby som nemala problemy s danovym uradom. Nasledne bol v tom taky chaos, kedze ja som o tom prd vedela a s debilom sa nedalo dohodnut, tak som si bonus uplatnovala na jedno dieta (mame dve) a on na jedno, potom som sa dozvedela, ze to nemoze byt, tak ako tak som ho dotlacila do toho, aby si bonus uplatnoval iba jeden z nas....tak sa bojim, ze ak by som ho aj udala na danovom, tak by som z toho mohla mat zle aj ja.☹ Mate niekto podobny problem, alebo skusenost? Ako najlepsie by som to mohla poriesit? Dakujem za pomoc.

luba28
9. mar 2014

@shanis ano,spravne to chapes,...ty si 1. v poradi,ak sa nada dohodnut s ex trebars na pol roku tak a pol roku tak,...

luba28
9. mar 2014

@shanis ak si ho uplatnoval aj on tak on bude mat problem a nie ty,...

maminuska
9. mar 2014

@shanis zodpovedne ti môžem povedat že nedávno som mala školenie z MF , a pri striedavej starostlivosti na danový bonus má nárok ako 1. matka. Takže klud nemusíš sa vôbec báť.

shanis
autor
9. mar 2014

@luba28
@maminuska ufff, tak to mi odlahlo, dakujem kocky za rady, velmi ste mi pomohli....ja mam rada tieto veci, co sa tyka uradov, na poriadku...este raz velka vdaka :-*

sisaha
9. mar 2014

@shanis nielen dan. bonus, ale aj detske pridavky.. Zajdi na UPSVaR a napis poziadaj o vyplacanie na tvoje cislo uctu..

maminuska
10. mar 2014

@sisaha aj detské prídavky pri striedavej starostlivosti patria v prvom rade matke ? To som nevedela.

sisaha
10. mar 2014

@maminuska podla zakona sa pridavky vyplacaju zvycajne osobe, ktorej sa vyplacali pred schvalenim stried.starostlivosti. Ak sa ale dohodnu, tak moze dostavat aj otec.
bod opravnena osoba (5): http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-600

maminuska
10. mar 2014

@sisaha ďakujem , myslela so si že o prídavky ako štátnu dávku sa musia rodičia deliť v takom pomere ako je striedavka.
No dobre vedieť.

claudinka2008
19. mar 2014

a samo ze zalezi u koho ma dieta trvaly pobyt a to mava u matky sos a vobec nemoze byt 2x trv.pobyt... a vobec sos je jedna hlupa nedoriesena vec... na financie skolu a vobec na zaujem toho dietata... nildy to nebolo dobre. a ani nebude... a kvoli striedavke aj matka nema na vela veci narok len z dvovodu ze sa o dieta nestara 24 h/denne ale oteckovia si mozu uplatnit co chcu ale matky nie co je smutne... len deb...l mohol vymysluet sos...

shanis
autor
21. mar 2014

@sisaha no o toto som bola poziadat, lebo pridavky su vyplacane mojmu ex a pekne ma odbili tym, ze pri SS musi s tym ex suhlasit aby ich zacali vyplacat mne...takze ich dostava on a podla rozsudku ma polovicu platit mne

shanis
autor
21. mar 2014

@claudinka2008 mas pravdu, ja sa s mojim ex nemozem na nicom nikdy dohodnut, niekedy som uz z neho totalne zufala ako vsetko ignoruje...len ma odbije tym, aby som s nim komunikovala cez pravnika..totalny blb...je mi luto akurat deti☹

he0071
10. apr 2014

ahoj aj ja mam striedavku s byvalym a je to hruza mame to uz 4 roky a az teraz som sa dozvedela ze na danoovy bonus, ktory doteraz poberal on, ma narok pri striedavke ten z rodicov u´koho su deti prvy den v mesiaci, cize 1 eho, aj keby uz druheho isli k druhemu rodicovi tak danovy bonus pobera stale ten u koho su deti 1 deň v mesiaci.Potvrdila mi to aj moja mzdova tak som si uz tento mesiac isla uplaatnit danovy bonus ja...... a zevraj je to tak aj s rodinnymi pridavkami... podla zakona....