Koľko mu súd určí výživné?

wized
4. feb 2013

Moj EX za ktoreho som vydata nebola ale dieta spolu mame ,sa mi dnes zacal vyhrazat tým že mi nebude davat žiadne peniaze na maleho pokial nebudem maleho "požiciavat" jeho terajsej priatelke pokial on bude 3 mesiace v zahranici . Do teraz sme boli na vyživnom dohodnuty ,vsetko bolo viacmenej OK a zrazu mu preplo 😠 . Ked budem teda to výživne riešit sudne a on mesacne zarobi skoro 2000 € kolko mu pridelia platit vyživne? Podla coho to tam vypočitavaju alebo riesia ? 😒 😒 😒

sisaha
4. feb 2013

@wized ak su to peniaze, ktore zarobi aj peniazmi vo vyplatnej paske, tak kludne mozes pozadovat 300 eur mesacne. Dieta jeho priatelke nie si povinna vobec odovzdavat

tajomna21
4. feb 2013

@wized takze, ak ma oficialny prijem, sud berie do uvahy prijem za posledny kalendarny rok, pripadne poslednych 12 mesiacov .... ako ti doteraz platil vyzivne? na ucet, v hotovosti? mas od toho nejaky doklad?

co sa tyka jeho vydierania, nenechaj sa vydierat .. ta zena nie je nic tebe, ani tvojmu dietatu, je to uplne cudzia osoba ... nie je ani jeho manzelka!!! ... ja by som jej dieta 100% nedala

nic mu nehovor a chod dat na sud navrh na urcenie vyzivneho na dieta , pytaj primerane, ja by som trosku viacej, ako ti daval na dohodu (lepsie pytat viac, nech ma sud z coho znizit 🙂)

wized
autor
4. feb 2013

To mi je jasne že niesom povinna a samozrejme ani nedam . Vyplatnu pasku nema , pracuje tam na živnost , súd neuznava výpis učtu ? Lebo len tam mu posiela firma vsetky peniaze .

@sisaha

liz_lemon
4. feb 2013

@wized to co je, ze mas davat peniaze jeho priatelke? daj ho na sud, vobec sa s nim neparaj
ak su to oficialne peniaze, co zarobi, tak si pytaj co najviac aj 500 by som si pytala

sisaha
4. feb 2013

@wized mal by..
doteraz ti kolko daval? Otazne je, ci ma nejake dalsie vyzivovacie povinnosti, pripadne splatky.. A samozrejme aj ako vies odovodnit svoje pozadovane vyzivne..Mozes pozadovat nejaku cast ako vyzivne a nejaku ako forma setrenia pre dieta, napr..

wized
autor
4. feb 2013

@tajomna21 peniaze mi daval dohodou , od oktobra ,vtedy som sa s nim vlastne rozisla . Ale nemam to nikde na papieri.

tajomna21
4. feb 2013

@wized ak robi na zivnost, tak bude sudu predkladat danove priznanie za minuly rok ... ak mas vypisy z jeho uctu, tak tie si pekne odloz, urcite sa ti zidu, keby popieral ... lebo zase na druhej strane, ze mal prijem 2000 €, to este neznamena, ze si prijem kvoli daniam umelo neznizuje ... takze vypisy sa istotne hodia

a ty mas doklad, ako platil tebe? aby si vedela preukazat, ze napr. suhlasil so sumou 300 €, ale ze si odmietla "posluchat", tak prestal platit ... napr. keby tvrdil, ze moze dat len 100 ...

wized
autor
4. feb 2013

@liz_lemon syna mam davat jeho priatelke nie peniaze 🙂

liz_lemon
4. feb 2013

@wized jaj, som to zle pochopila 🙂 ale to je potom este viac odveci, co je to za chlapa, co si mysli, ze dieta je nejaka hracka...

wized
autor
4. feb 2013

@tajomna21 robi na živnost ale len od juna takže danove este nemal , tie vypisy keby chceli bolo by najlepsie. a doklad ako mi platil nemam

tajomna21
4. feb 2013

@wized tak treba jeho prijem do juna + danove za 2012 ... to musi podat najneskor do 31.3.2013, to mozno stihnete mat pojednavanie
skoda, ze nemas doklad, ako ti platil, lahsie by sa dokazovalo, ze naco ma alebo nema ....

no v kazdom pripade si odkladaj teda vsetky blocky, ktore sa budu tykat dietata, aby si vedela co najlepsie dokladovat vysku nakladov (strava, oblecenie, lieky, doktor, byvanie ...)

a to vyzivne si fakt navys, nech sud moze aj znizit ... dieta sa ma podielat na zivotnej urovni rodicov, takze na to musi sud brat ohlad

sisaha
4. feb 2013

@wized no ale nenapisala si, kolko eur ti daval doteraz... to jej totiz dost podstatne

wized
autor
4. feb 2013

@liz_lemon Jednoducho povedane ano , pre neho je mali ako hracka . Je v tom isto aj to že Leo ku nemu vobec nechce ist , dava mu to dost najavo už len tým že ked vidi mojho terajsieho priatela tak sa k nemu hned pýta na ruky, co jemu dost vadi .Bohuzial pre neho je to tak ze Leo ho moc rad nema ,ked ho vidi reve .....nema ku nemu taky vztah ako k mojmu terajsiemu . Ale ten debilný napad aby som ho davala jeho priatelke kým on bude v zahranici tak to mi nedava ani len logiku , A to on s nou asi chodi tak mesiac .

Takze vsetko robi len pre žiarlivost , a zbytocne tým zo seba robi kretena

wized
autor
4. feb 2013

@sisaha sorry - 150e, obcas 200 €

sisaha
4. feb 2013

@wized no, takze si budes musiet pekne pripravit nejaku tabulku s prehladom vydavkov a ak budes pozadovat vyrazne viac, tak aj zdôvodnenie preco zrazu viac, ked doteraz ti stacilo...

tajomna21
4. feb 2013

@wized to je len 10% jeho prijmu (teda bez nakladov, ked je zivnostnik) ... takze urcite si mozes pytat viacej ....

wized
autor
4. feb 2013

a nestaci ked moji rodicia budu svedcit že mi peniaze museli davat este aj oni lebo mi to nestacilo ??? --- NAPRIKLAD

tajomna21
4. feb 2013

@wized tak urcite mozu prist vypovedat v tvoj prospech, tym padom aj budu vediet dosvedcit, kolko ti daval, ale aj tak si zapisuj, odkladaj vsetky vydavky

jurakm
19. sep 2018

Dobrý deň prajem , rad by som sa informoval koľko mi vypláva platiť na môjho 2 ročného syna .
S priateľkou sme sa rozišli , neboli sme spolu zosobášený . Doteraz som platil všetko hypotéku na byt , nájomné , všetky poistky , nákupy , veci pre malého atd + som partnerke dával každý mesiac okolo 100-150e k jej materskej . Vždy som kvôli tomu musel mat vedľajšie fusky lebo zarábam len minimálnu mzdu .
Partnerka už začala pracovať , už jej prešla aj skúšobná doba , malého ideme dať do škôlky . Predstava mojej ex je že náklady na malého sú okolo 900e. Chcela odo mna aspoň 400€ ale po dohovoreni aj iných ľudí žiada odo mna 250€ + platiť jasle - maly mal teraz 2 roky .
Hypotéku si prepise ona na seba nakoľko jej ostane byt a ja sa ho vzdávam , doteraz som do bytu ak s prerabkou atd investoval okolo 40000€ ale chcem naspäť len okolo 13 000€ pre pokoj v rodine a tie by som chcel malému vložiť na vkladnú knižku - teda ona povedala že mu ich vloží ale známy mi radia nech to spravím radšej ja .
Môj príjem je minimálna mzda , vlastne auto ani bývanie nemám . Bývam teraz v podnájme u známych inak by mi to nevyšlo . Auto lám ako benefit firemne . Moja ex má odo mna kúpené auto v hodnote asi 6500€ áe to neriešim je písané na ňu . Je to veľmi historická žena .
Hypotéka ako som spomínal pôjde na moju ex v hodnote nekalých 80000€, ex zarába teraz okolo 1000€ ale nebiem koľko reálne prizná ...
Rad by som sa spýtal či to mám dať na súd nech mi Sid určí vyživovaciu povinnosť alebo jej mám platiť to čo žiada ? Ex sa mi vyhráža že ak jej nevyhoviem nebudem vidieť syna že o to sa postará alebo možno len raz mesačne a ja svojho syna veľmi ľúbim a to nechcem dopustiť
Dakujem